PKO Ekstraklasa. Mecz Ruch Chorzów - Jagiellonia Białystok...

PKO Ekstraklasa. Mecz Ruch Chorzów - Jagiellonia Białystok ONLINE. Zrobić krok do przodu. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 5. kolejka
2023-08-19 20:00

Ruch Chorzów

0

Jagiellonia Białystok

1

• Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy udanego wieczoru. Dobranoc.

• Za tydzień Ruch Chorzów na tym samym stadionie, ale oficjalnie na wyjeździe zagra z Piastem Gliwice, natomiast Jagiellonia Białystok u siebie podejmie Górnik Zabrze.

• Oceny piłkarzy po meczu Ruch Chorzów - Jagiellonia Białystok (w skali 1-6):

• Michał Buchalik - 3
    • Przemysław Szur - 2
    • Maciej Sadlok - 3
    • Mateusz Bartolewski - 2, (Remigiusz Szywacz - 2)
    • Tomasz Wójtowicz - 3
    • Kacper Michalski - 3, (Tomasz Foszmańczyk - 3)
    • Tomasz Swędrowski - 3
    • Szymon Szymański - 3
    • Filip Starzyński - 2, (Patryk Sikora - 2)
    • Dominik Steczyk - 3, (Michał Feliks - 2)
    • Daniel Szczepan - 4

• Zlatan Alomerović - 3
    • Bartłomiej Wdowik - 4
    • Adrian Dieguez - 3
    • Mateusz Skrzypczak - 3
    • Michal Sacek - 3, (Tomasz Kupisz - bez oceny)
    • Taras Romanczuk - 3
    • Dominik Marczuk - 2, (Paweł Olszewski - 2)
    • Jarosław Kubicki - 3, (Krzysztof Toporkiewicz - bez oceny)
    • Jose Naranjo - 3, (Wojciech Łaski - 1)
    • Jesus Imaz - 3
    • Amifico Pululu - 3, (Nene - 4)
  • Bardzo dobry początek sezonu w wykonaniu Jagiellonii Białystok. Natomiast Ruch przegrywa pierwszy mecz w Gliwicach. Mimo, że "Niebiescy" byli dzisiaj ambitni, to było widać że są gorsi piłkarsko.

• Koniec meczu w Gliwicach! Jagiellonia Białystok wygrywa z Ruchem Chorzów 1:0.

• Bez zagrożenia po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

• Ruch Chorzów wywalczył rzut rożny w ostatniej akcji meczu.

• Po wrzutce z rzutu rożnego zakotłowało się w polu karnym "Jagi", jednak po strzale jednego z graczy Ruchu świetnie interweniował Zlatan Alomerović!

• Ruch Chorzów w końcówce meczu wywalczył rzut rożny.

• Michał Feliks ukarany żółtą kartką za niesportowe zagranie.

• Tomasz Kupisz ukarany żółtą kartką.

• Do podstawowego czasu gry arbiter doliczył co najmniej sześć minut.

• Tomasz Wójtowicz ukarany żółtą kartką po ostrym faulu w środku pola.

• Daniel Szczepan świetnie obrócił się z piłką i oddał mocny strzał, który wybronił Zlatan Alomerović!

• Bartłomiej Wdowik ruszył na bramkę gospodarzy, minął rywala i oddał strzał, piłka odbiła się jeszcze od Nene i wpadła do bramki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Nene daje prowadzenie Jagiellonii Białystok!!!

• Natomiast Tomasz Kupisz pojawił się w miejsce Michala Sacka.

• Ostatnie dwie zmiany w Jagiellonii Białystok. Krzysztof Toporkiewicz zmienił Jarosława Kubickiego

• Wojciech Łaski ukarany żółtą kartką.

• Ostatnia zmiana w Ruchu Chorzów. Remigiusz Szywacz zmienił Mateusza Bartolewskiego.

• Daniel Szczepan faulowany w środku pola.

• Wojciech Łaski najpierw nie dopadł do piłki, a chwilę później sfaulował rywala.

• Natomiast w Jagiellonii Białystok Wojciech Łaski zmienił kontuzjowanego Jose Naranjo.

• Trzecia zmiana w Ruchu Chorzów. Tomasz Foszmańczyk zmienił Kacpra Michalskiego.

• Tomasz Wójtowicz świetnie zagrał do Daniela Szczepana, a ten w stuprocentowej sytuacji nie trafił w bramkę!

• Wracamy do gry.

• Przerwa na uzupełnienie płynów.

• Jose Naranjo ucierpiał w walce o piłkę.

• Natomiast Paweł Olszewski pojawił się w miejsce Dominika Marczuka.

• Dwie zmiany w Jagiellonii Białystok. Nene zmienił Amifico Pululu

• Daniel Szczepan ruszył na bramkę gości, ale fatalnie przyjął piłkę i później równie słabo podał.

• Mateusz Bartolewski ukarany żółtą kartką.

• Wrzutka z lewej strony w pole karne Ruchu, ale bez zagrożenia.

• Natomiast Michał Feliks pojawił się w miejsce Dominika Steczyka.

• Dwie zmiany w Ruchu Chorzów. Patryk Sikora zmienił Filipa Starzyńskiego

• Przemysław Szur ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

• Daniel Szczepan ruszył z piłką na bramkę "Jagi", minął rywala, ale trafił w rywala.

• Świetna, kombinacyjna akcja Jagiellonii, piłkę w polu karnym gospodarzy dostał Jesus Imaz, ale uderzył wprost w bramkarza!

• Bartłomiej Wdowik dośrodkował na głowę Adriana Diegueza, ale ten uderzył niecelnie.

• Jose Naranjo źle przyjął piłkę przy polu karnym Ruchu, ale wywalczył rzut rożny.

• Kacper Michalski wpadł z prawej strony w pole karne Jagiellonii, minął rywala i uderzył w boczną siatkę.

• Wrzutka z narożnika boiska bez zagrożenia pod bramką gospodarzy.

• Po oskrzydlającej akcji goście wywalczyli rzut rożny.

• Zaczynamy drugą połowę!

• Piłkarze obu drużyn wracają na murawę stadionu w Gliwicach. Za chwilę wznowimy rywalizację.

• Na relację z drugiej części meczu zapraszamy za kilkanaście minut.

• Koniec pierwszej połowy meczu. Do przerwy bezbramkowy remis.

• Maciej Sadlok świetnie wrzucił na głowę Dominika Steczyka, a piłka po jego strzale trafiła w poprzeczkę!

• Do podstawowego czasu gry pierwszej połowy meczu arbiter doliczył co najmniej trzy minuty.

• Bartłomiej Wdowik dośrodkował na głowę Tarasa Romanczuka, ale ten uderzył wprost w bramkarza.

• Filip Starzyński ruszył na bramkę Jagiellonii i oddał mocny strzał, ale piłka minęła bramkę "Jagi".

• Jose Naranjo dostał piłkę przed polem karnym Ruchu, ale uderzył wysoko ponad bramką rywali.

• Teraz świetne podanie w pole karne Ruchu, ale w ostatniej chwili interweniował jeden z obrońców gospodarzy.

• Zagranie w pole karne Jagiellonii, tam przewrócił się Daniel Szczepan, ale nie było mowy o faulu.

• Zła wrzutka z rzutu rożnego Bartłomieja Wdowika.

• Jose Naranjo pokusił się o indywidualną akcję, w końcu podał do Jarosława Kubickiego, ten oddał strzał, ale pewnie interweniował Michał Buchalik.

• Amifico Pululu ostro faulowany w środku pola.

• Dominik Steczyk ukarany żółtą kartką.

• Tomasz Swędrowski ucierpiał po starciu z rywalem w środku pola.

• Jarosław Kubicki ukarany żółtą kartką.

• Jose Naranjo świetnie ruszył skrzydłem, ale podał fatalnie.

• Kacper Michalski ruszył prawą stroną, podał do Daniela Szczepana, ale ten uderzył wprost w rywala.

• Ruch Chorzów wywalczył faul na własnej połowie.

• Jarosław Kubicki zagrał w pole karne Ruchu, ale tam żaden z partnerów nie dopadł do piłki.

• "Niebiescy" częściej utrzymują się przy piłce, jednak głównie jest to posiadanie na własnej połowie.

• Jose Naranjo oddał mocny strzał z dystansu, ale piłka minimalnie minęła bramkę gospodarzy!

• Kacper Michalski ruszył prawą stroną boiska, ale tym razem nie zdołał dośrodkować.

• Ruch Chorzów spokojnie rozgrywa piłkę w środku pola.

• Kacper Michalski popędził prawą stroną, świetnie dośrodkował w pole karne "Jagi", ale tam żaden z partnerów nie zdołał oddać strzału.

• Dominik Marczuk popędził prawą stroną, ale zbyt mocno wrzucił w pole karne gospodarzy.

• Filip Starzyński zagrał w pole karne gości, ale tam Daniel Szczepan nie trafił w piłkę próbując oddać strzał.

• Amifico Pululu dostał piłkę w polu karnym "Niebieskich", ale sfaulował rywala.

• Świetne zagranie w pole karne Ruchu, ale tam Jesus Imaz nie zdołał dopaść do piłki przed rywalem.

• Pierwsza ofensywna akcja Ruchu, która została skasowana pod polem karnym gości.

• Zaczynamy batalię w Gliwicach!

• Piłkarze obu zespołów pojawiają się na murawie stadionu w Gliwicach. Za chwilę rozpoczniemy rywalizację.

• Natomiast oto zestawienie Jagiellonii Białystok:

• Tak prezentuje się skład Ruchu Chorzów:

• Arbitrem dzisiejszego spotkania będzie Tomasz Musiał z Krakowa.

• Po raz ostatni oba zespoły zmierzyły się ze sobą w sezonie 2016/17. Wtedy przy Cichej w Chorzowie goście wygrali 2:1 po bramkach Fedora Cernycha i Konstantina Vassiljeva. Dla Ruchu jedynego gola zdobył Piotr Ćwielong z rzutu karnego. Tamten sezon Jagiellonia Białystok zakończyła z wicemistrzostwem, tracąc zaledwie dwa punkty do Legii Warszawa, natomiast Ruch Chorzów spadł z ligi zajmując ostatnie miejsce w tabeli.

• Jagiellonia Białystok w tym sezonie rozegrała trzy spotkania. W poprzedniej kolejce Lech Poznań odwołał swoje spotkanie z "Jagą", więc goście dzisiejszego meczu mogli lepiej przygotować się do batalii w Gliwicach. Poprzednie dwa mecze Jagiellonii to dwa zwycięstwa i dzisiaj również wydają się faworytem spotkania. Jednak Ruch wspierany przez komplet publiczności na pewno będzie ciężkim przeciwnikiem.

• Mecze z udziałem Ruchu Chorzów są bardzo widowiskowe, ale nie zawsze dobrze to wpływa na wyniki "Niebieskich". W tym sezonie zespół z Chorzowa ma na swoim koncie cztery "oczka" po zwycięstwie z ŁKS-em Łódź i remisie z Wartą Poznań. Na razie "Niebiescy" przegrywali z zespołami, które prezentują bardzo dobrą formę, a dzisiaj naprzeciw staje wypoczęta Jagiellonia Białystok.

• Atmosfera w Gliwicach na pewno dzisiaj nie zawiedzie!

• Witamy serdecznie! W niezwykle ciekawie zapowiadającym się meczu w Gliwicach w ramach 5. kolejki PKO Ekstraklasy Ruch Chorzów zmierzy się z Jagiellonią Białystok. Na relację na żywo z tego spotkania zaprasza Państwa bardzo serdecznie Bartosz Głąb.

©Adam Jastrzebowski

PKO Ekstraklasa. Mecz Ruch Chorzów - Jagiellonia Białystok ONLINE. Początek sezonu w w wykonaniu „Niebieskich” przypomina sinusoidę. Przegrane mecze przeplatają raz zwycięstwem lub remisem. Dzisiaj w Gliwicach o kolejną zdobycz punktową będzie trudno. Beniaminek zmierzy się z Jagiellonią Białystok, która w dwóch ostatnich spotkaniach zdobyła nie tylko komplet „oczek”, lecz także aż 6 bramek . Gdzie oglądać mecz Ruch Chorzów - Jagiellonia Białystok na żywo w telewizji? Sprawdź, gdzie stream online w internecie. Relacja LIVE w GOL24.

PKO Ekstraklasa. Mecz Ruch Chorzów - Jagiellonia Białystok ONLINE

Złą wiadomością dla chorzowian może być fakt, że dzisiaj gra… w nieparzystej kolejce, co oznaczało do tej pory porażki – z Zagłębiem Lubin (1:2) i Legią Warszawa (0:3). Obie miały jednak miejsce w delegacjach, a dzisiaj formalnie zagra jako gospodarz… w Gliwicach. Dopiero pod koniec października Ruch przeniesie się do swojego miasta, ale na Stadion Śląski.

Obecnie Ruch, z 4 punktami na koncie po 4 meczach, zajmuje 14. miejsce w tabeli. Wyprzedza mającą taki sam dorobek Puszczę Niepołomice, która na otwarcie tej kolejki przegrała z Zagłębiem (Lubin) i o „oczko” otwierając strefę spadkową ŁKS Łódź . Po 1 punkcie mają obecnie Korona Kielce i Śląsk Wrocław.

Rywalem „Niebieskich” będzie Jagiellonia, która dwóch ostatnich spotkaniach gościła u siebie Puszczę Niepołomice i Widzew Łódź. W tych właśnie meczach zdobyła komplet punktów, wygrywając odpowiednio 4:1 i 2:1. W drugim przypadku odwróciła losy spotkania, strzelając 2 bramki w ostatnim kwadransie.

Ale jak zawodnicy Adriana Siemieńca zagrają na wyjeździe? Na inaugurację obecnego sezonu wybrali się do Częstochowy, gdzie przegrali aż 0:3. Atutem może też być pauza w miniony weekend spowodowana przełożonym meczem z Lechem Poznań.

Z 6 punktami „Duma Podlasia” zajmuje 6. miejsce. W przypadku wygranej może wskoczyć nawet na pozycję wicelidera.

Jarosław Skrobacz, trener Ruchu Chorzów - Myślę, że każdym tygodniem, każdym treningiem idziemy w tym kierunku, który sobie obieramy i zakładamy. Mówiłem w tym sensie, że będziemy poznawać tę ligę, bo nie ma co ukrywać, że dla naszego składu, dla naszej drużyny to jest dla większości zawodników zupełna nowości. Myślę, że po prostu jesteśmy na takim etapie, że coraz bardziej wiemy, czego możemy się spodziewać, coraz bardziej wiemy, na które rzeczy musimy sobie bardziej zwrócić uwagę i które musimy też je w tym codziennym treningu uwypuklić, że musimy być przygotowani na rozwiązania drużyn przeciwnych. Także myślę, że to gdzieś tam z każdym dniem, z każdym tygodniem działa właśnie na naszą korzyść. .

Adrian Siemieniec, trener Jagiellonii Białystok: - Nie mieliśmy z tym [upałem – przy. TJG] problemu. Próbowaliśmy, wiadomo, troszkę zadziałać też na tą pogodę i przesuwać treningi w te wcześniejsze pory. Troszkę zmieniliśmy organizację dnia, ale nie było problemu z entuzjazmem. Mamy też trochę zawodników południowców, tak że to są ich warunki. I uśmiech na twarzy im nie schodził, także przepracowaliśmy ten okres naprawdę dobrze, sumiennie. Pogoda nie miała tutaj wpływu na nasze przygotowania.
[Przełożenie meczu] jakieś znaczenie pewnie ma, aczkolwiek uważam, że nie będzie to miało, takiego znaczenia decydującego w kontekście wyniku tego spotkania.
Na pewno staraliśmy się tutaj jako sztab i też zawodnicy zrobić wszystko, żeby utrzymać takie środowisko meczowe, które towarzyszy tym spotkaniu ligowym. Oczywiście było to w tych warunkach 1 do 1 niemożliwe, ale zachowaliśmy ry, zachowaliśmy porządek mikrocyklu, utrzymaliśmy intensywność naszej pracy.

Spotkanie Ruch Chorzów - Jagiellonia Białystok poprowadzi Tomasz Musiał. Jego asystentami będą Sebastian Mucha i Andrzej Zbytniewski, a sędzią technicznym jest za to Robert Marciniak. Za VAR odpowiadać będzie Jarosław Przybył, natomiast za AVAR – Marek Arys.

Ruch Chorzów – Jagiellonia Białystok. Kto nie zagra?
Trener Jarosław Skrobacz nie postawi dzisiaj na Łukasza Monetę i Artura Piąstkowskiego, którzy znajdują się na liście transferowej. Goście zaś nie mają problemów kadrowych

Ostatnie mecze bezpośrednie
26.11.2016 r. Ruch Chorzów – Jagiellonia Białystok 1:2 (Ekstraklasa)
23.07.2016 r. Jagiellonia Białystok – Ruch Chorzów 4:1 (Ekstraklasa)
Mecz Ruch Chorzów - Jagiellonia Białystok TRANSMISJA TV
Transmisja na żywo w niedzielę od godziny 19:55 w Canal+ Sport, Canal+ Sport 3 i Canal+ 4K Ultra HD. Mecz skomentują Michał Mutrut oraz Kamil Kosowski. W internecie transmisja w Canal+ Online. Relacja LIVE w GOL24 – zapraszamy!

20:00 Ruch Chorzów - Jagiellonia Białystok CANAL+ SPORT 3