Ruch Chorzów

0

Lech Poznań

4

• Hamalainen przed debiutem w T-Mobile Ekstraklasie był zapowiadany jako wysokiej klasy zawodnik i trzeba przyznać, że gol i asysta tylko potwierdzają takie poglądy. Z kolei Teodorczyk grał niewiele ponad pół godziny i zanotował asystę. Dlatego po pierwszym meczu rundy rewanżowej Lech może być zadowolony ze swoich transferów.

W ekipie gości wszyscy cieszyli się z powodu powrotu Baszczyńskiego, ten jednak otrzymał żółtą kartkę i zdobył bramkę samobójczą, więc powrót miał niezbyt udany. Za wspólne 90 minut dziękuje Paruyr Tovmasyan. Tym samym zapraszam na kolejne relacje na Ekstraklasa.net!

• Hubert Siejewicz kończy spotkanie w Chorzowie. Lech po raz kolejny w tym sezonie pokonuję chorzowian aż 4:0.

• Aż czterech zawodników znajdowało się w polu karnym Ruchu, ale fatalnie dośrodkował Wołąkiewicz.

• Hamalainen podwyższa prowadzenie strzałem z 16 metrów. Wspaniałym podaniem popisał się Teodorczyk!

• Możdżeń pojawia się za Linettiego.

• Żółta kartka dla Teodorczyka.

• Z rożnego dośrodkował Zieńczuk, ale głową blokował Kędziora.

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Hamalainena piłkę piąstkował Pesković wprost pod nogi Ceesaya, który uderzył jednak nad bramką.

• Lovrencsics uderzał z 18 metrów, ale za bardzo się odchylił i piłka poszybowała kilka metrów nad poprzeczką.

• Z prawej strony z 16 metrów uderzał Teodorczyk i kapitalną interwencją popisał się Pesković.

• Baszczyński musiał faulować, by zatrzymać kontrę w wykonaniu Teodorczyka.

• Z rzutu wolnego na strzał zdecydował się Huber Wołąkiewicz, ale wyraźnie zabrakło mu celności - piłka poszybowała kilka metrów nad bramką.

• Kikut wybijał piłkę przy linii bocznej, po czym Wołąkiewicz wpadł na niego. Hubert Siejewicz uznał jednak, że to zawodnik Ruchu faulował.

• Lovrencsics dokończy spotkanie zamiast Tonewa.

• Starzyński zastąpił Tymińskiego.

• Tymiński faulował Linettiego, za co otrzymuje żółty kartonik.

• Trener chorzowian spaceruje przy linii bocznej zapatrując się w murawę, sprawiając wrażenie załamanego tym, co poczynają jego zawodnicy.

• Zieńczuk z rzutu rożnego wprost w ręce Burića.

• RUCH NA KOLANACH! PO CENTRZE TEODORCZYKA DO WŁASNEJ BRAMKI TRAFIA MARCIN BASZCZYŃSKI!

• Teodorczyk pojawił się za Ślusarskiego, tym samym zalicza debiut w barwach "Kolejorza".

• Fatalny strzał Jankowskiego w sytuacji sam na sam. Burić nie miał żadnych problemów z obroną.

• Druga połowa słabo rozpoczęta przez oba zespoły. O ile w wykonaniu Lecha można było się tego spodziewać, o tyle gospodarze negatywnie zaskakują.

• Wołąkiewicz otrzymał żółtą kartkę za faul na Kikucie.

• Po dośrodkowaniu Wołąkiewicza niecelnie uderzał Ślusarski.

• Trałka przez moment miał kłopoty zdrowotne, ale może już kontynuować grę.

• Dzisiaj na trybunach w Chorzowie zasiadło 8100 widzów. Ciekawe, czy na kolejnym również uda się osiągnąć taką frekwencję.

• Tonew ukarany żółtą kartką.

• A Robert Chwastek, Łukasza Janoszkę.

• Piotr Stawarczyk zastępuje Żelijko Djokicia.

• Hubert Siejewicz rozpoczął drugą połowę.

• Ruch w pierwszej połowie praktycznie nie strzela bramek w tym sezonie, nie inaczej było tym razem.

• Bramka, która zdobył Ślusarski, była już jego dziewiątą, dzięki czemu zrównał się z Traore, który nie będzie miał okazji poprawić swój dorobek. Z kolei do Ljuboji brakuje mu już tylko jednego gola.

• Koniec pierwszej połowy. Na razie Lech zasłużenie prowadzi 2:0. Połowę dobrze zaczął Ślusarki, a zakończył Kamiński.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOL! KAMIŃSKI WYKORZYSTAŁ ZAMIESZANIE W POLU KARNYM, ŚWIETNIE PRZYJĄŁ PIŁKĘ I Z NAJBLIŻSZEJ ODLEGŁOŚCI POKONAŁ PESKOVIĆA. ASYSTA TRAŁKI.

• Kędziora dośrodkował z prawej strony i został zablokowany przez Malinowskiego.

• A za dyskusję żółtą kartkę dostał jeszcze Baszczyński.

• Konczkowski ostro faulował Linettego i po dyskusjach z sędzią dostaje żółtą kartkę.

• Najpierw z prawej strony dośrodkował Ślusarski, piłka jednak wpadła pod nogi Tonewa, który również centrował z drugiej flanki i także było to niecelne.

• Najpierw Kamiński przy próbie blokowania dośrodkowania minął się z piłką, ta wpadła pod nogi Jankowskiego, który również miał problem z prawidłowym przyjęciem piłki w polu karnym gości.

• Krzyżowe podanie Baszczyńskiego w kierunku Janoszki, skrzydłowy Ruchu zdecydował się na strzał z 10 metrów, ale to uderzenie został zablokowane przez jednego z defensorów "Kolejorza".

• W sytuacji sam na sam z 12 metrów Hamalainen uderzył wprost w ręce interweniującego Peskovića - w tej sytuacji Fin wręcz musiał zdobyć bramkę.

• Konczkowski zbyt łatwo dał się minąć przez Linettiego, ale w porę naprawił swój błąd odbierając mu piłki.

• Z drugiej strony uderzał Janoszka z 18 metrów, ale piłka poszybowała kilka metrów obok bramki.

• Trałka próbował zaskoczyć strzałem z dystansu Peskovića, bramkarz Ruchu w porę jednak interweniował.

• Djokića faulował Ślusarski.

• Hamalainen dośrodkował z rzutu rożnego na głowę Kędziory, strzał obrońcy został jednak zablokowany przez jednego z zawodników "Niebieskich".

• Podopieczni Mariusza Rumaka mimo prowadzenia bardzo często uciekają się do nieczystych zagrań, przerywając w ten sposób próby przeprowadzania akcji przez zawodników Ruchu.

• Trałka zablokował groźną centrę Janoszki.

• Ceesay najpierw zablokował strzał Sultesa, by po chwili wybić piłkę poza pole karne.

• Kibice Lecha mają na razie powody do zadowolenia Kibice Lecha na meczu z Ruchem

• Po raz kolejny Ślusarski miał problem z przyjęciem piłki, przez co gospodarze bez kłopotów mu ją odebrali.

• Centra Konczkowskiego trafiła na głowę Sultesa, ale tak słabym strzałem nie był w stanie pokonać Burića.

• Burić wyszedł poza pole karne i wybiciem piłki w aut przerwał akcję Ruchu.

• Żółta kartka dla Łukasza Janoszki.

• Po dośrodkowaniu Linettyego z prawej strony, najpierw w bramkarza trafił Tonew, dobijał jeszcze Ślusarski, ale piłka poszybowała nad bramką.

• Kibice Ruchu zaprezentowali efektowną oprawę. Nie obyło się bez kilku rac: Oprawa kibiców Ruchu na meczu z LechemOprawa kibiców Ruchu na meczu z LechemOprawa kibiców Ruchu na meczu z Lechem

• Kolejne dośrodkowanie ze stałego fragmentu gry w wykonaniu Zieńczuka piłka ostatecznie wpadła pod nogi Baszczyńskiego, którego strzał był zablokowany, dobijał jeszcze Tymiński wprost w "okienko", ale kapitalną interwencją popisał się Burić.

• Faul w ofensywie Tonewa.

• Dośrodkowanie Zieńczuka z rzutu wolnego zablokowane przez Ceeseya. Piłka ostatecznie wpadła pod nogi Konczkowskiego, ale nie można jego uderzenia zaliczyć do udanych.

• Ruch ma nawet problemy z wyjściem z własnej połowy, nie mówiąc już o składnej akcji.

• Gospodarze jeszcze z szatni nie wyszli... Na boisku widoczni wyłącznie zawodnicy Lecha.

• GOOOOOOOOOOOL! CO ZA START LECHA! BARTOSZ ŚLUSARKI POKONUJE PESKOVIĆA W SYTUACJI SAM NA SAM. ASYSTĘ ZALICZA HAMALAINEN!

• Lech rozpoczął od niecelnego strzały Linettyego z dystansu.

• Spotkanie rozpoczęte!

• Piłkarze już się przywitali, za chwilę rozpoczynamy!

• Jeśli chodzi o ligową tabelę, to cele są zupełnie odmienne. Goście muszą wykorzystać potknięcie Legii Warszawa i zbliżyć się do pierwszego miejsca. Chorzowianie dostali wczoraj "sygnał" z Bielska, że mimo dużej straty punktowej Podbeskidzie zrobi wszystko, by odrobić straty.

• Rezerwa Lecha: Kotorowski, Cyfert, Drewniak, Możdżeń, Lovrencsics, Ubiparip, Teodorczyk

• Rezerwa Ruchu: Kamiński, Chwastek, Kuświk, Malinowski, Smektała, Starzyński, Stawarczyk

• Kibice zbierają się na trybunach, jest ich coraz więcej. Na dzisiaj fani Niebieskich przyszykowali też oprawę. Zaprezentujemy jej zdjęcia w trakcie relacji. W sektorze gości są też liczni fani z Poznania. Ruch Chorzów - Lech PoznańRuch Chorzów - Lech Poznań

• Osłabień w dzisiejszym meczu nie brakuje, najbardziej widoczne mogą być jednak z jednej strony brak Henriqueza, z drugiej sprzedanego do Turcji - Arkadiusza Piecha.

• Poprzednia rywalizacja obu zespołów zakończyła się klęską Chorzowian aż 4:0. Bramki w tym spotkaniu zdobywali Ceesay, Ślusarski, Lovrencsics i Ubiparip. Z tej czwórki tylko dwaj pierwsi zagrają dziś od początku.

• Witam fanów T-Mobile Ekstraklasy po zimowej przerwie. Już za 20 minut rozpocznie się kolejny mecz 16. kolejki w którym Ruch Chorzów zmierzy się z Lechem Poznań.