Ruch Chorzów

1

Lech Poznań

1

• Koniec meczu - Malinowski ratuje punkt dla swojego zespołu. Lech z kolei, został ukarany za to, że od 18 minuty myślami był przy europejskich pucharach. Za wspólne 90 minut dziękuje Paruyr Tovmasyan.

• Wołąkiewcz ukarany drugą żółtą kartką za co opuszcza boisko.

• Dośrodkowanie Zieńczuka z rzutu wolnego, i po raz kolejny Aroboleda skacze najwyżej w polu karnym i wybija piłkę głową. W tej sytuacji był dodatkowo faulowany.

• Szymon Marciniak doliczył 3 minuty do regulaminowego czasu gry.

• Z rzutu rożnego dośrodkował Pawłowski, ale jego centra została zablokowana - kolejny rzut rożny z drugiej strony.

• Rzut rożny Zieńczuka, ale żaden z jego partnerów nie zdołał oddać strzału.

• Zawodnicy Ruchu "poczuli krew" i starają się za wszelką cenę zdobyć zwycięską bramkę.

• Włodyka opuścił boisko, mimo, że niedawno się pojawił.

• Kuświk za Włodykę.

• GOOOOOOOOOOOOOOL! MALINOWSKI DOPROWADZA DO REMISU KAPITALNYM STRZAŁEM Z 25 METRÓW!!!! KOTOROWSKI NAWET NIE DRGNĄŁ.

• Strzał Sultesa w ostatniej chwili zablokował Wołąkiewicz.

• Z rzutu rożnego Zieńczuk, ale Wołąkiewicz świetnie wybił piłkę głową.

• Z 20 metrów uderzał Ubiparip - kopia sytuacji bramkowej, ale tym raz był to strzał niecelny.

• Malinowski faulował Drewniaka.

• Zieńczuk znalazł się w dogodnej okazji w polu karnym, ale nie poradził sobie z Możdżeniem tracąc piłką w sytuacji jeden na jeden.

• Okazję do powtórki miał Gieraga, ale jego partnerzy wciąż nie mają szans w walce o górne piłki w polu karnym Kotorowskiego.

• Wrzutka w pole karne z autu przez Gieragę, ale świetnie wybił piłkę głową Arboleda.

• Ataki Ruchu nie ustają, ale wciąż świetnie się spisują obrońcy Kolejorza.

• Pawłowski za Lovrencsicsa.

• Jankowski za Starzyńskiego.

• Włodyka za Janoszkę.

• Dośrodkowanie Dziwniela do Zieńczuka zupełnie nieudane - a mogło być groźnie.

• Agresywny odbiór piłki przez Arboledę, ale gwizdek sędziego milczy.

• Wołąkiewicz faulował Sultesa.

• Kolejna centra Węgra ponownie nieudana.

• Centrował Lovrencsics z rożnego, ale głową wybił piłkę Stawarczyk.

• Szyndrowski zablokował dośrodkowanie z prawej strony - rzut rożny.

• Kamiński wybijając piłkę głową przerwał kontratak Ruchu.

• Faulowany Arboleda.

• Teodorczyk zaliczył dzisiejszy kolejny nieudany występ w barwach Lecha Poznań.

• Ślusarski zastąpił Teodorczyka.

• Kolejny kontuzjowany zawodnik - a nawet dwóch - na boisku leży Trałka, a kilka metrów dalej zwija się z bólu Janoszka.

• Hubert Wołąkiewicz miał problemy z kolanem, ale powrócił już na boisko.

• Przygotowywany do zmiany jest Bartosz Ślusarski.

• Na boisku opatrywany jest Hubert Wołąkiewicz.

• Dośrodkowanie Zieńczuka nie trafiło do żadnego z jego partnerów.

• Praktycznie przez całą drugą połowę gra toczona na połowie Lecha Poznanń.

• Kolejny strzał Zieńczuka - tym razem z 25 metrów wprost w ręce Kotorowskiego.

• Ruch Chorzów - Lech PoznańRuch Chorzów - Lech Poznań

• Na trybunach zasiadło dzisiaj 6 000 widzów.

• Lech w drugiej połowie wygląda jeszcze gorzej niż przed przerwą.

• Wspaniała akcja na dwa kontakty z lewej strony boiska, ale ostatecznie Janoszka podał niecelnie - od autu Lech.

• Strzał Zieńczuka z 15 metrów, ale zabrakło kilku metrów.

• Janoszka znalazł się w doskonałej okazji strzeleckiej, ale zbyt długo obracał się z piłka - tylko rzut rożny.

• W środku pola ręką zagrywał Malinowski.

• Drugą połowę rozpoczął Ruch.

• Zawodnicy obu zespołów gotowi - za chwilę zaczynamy.

• Na grę gości nie ma co narzekać, gdyż w najbliższym czasie uwaga poznaniaków będzie skupiona głównie na europejskich pucharach. Jeśli chodzi o zespół Jacka Zielińskiego - wyraźnie brakuje pomysłu. Okazje do zdobycia gola były, ale było dużo przypadku w tych akcjach.

• Koniec pierwszej połowy - Ruch gra lepiej, ale liczy się to co znajduje się "w sieci".

• Do pierwszej połowy Szymona Marciniak doliczy jedną minutę.

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Ubiparip uderzył głową, ale piłka poszybowała obok bramki.

• Zieńczuk dośrodkował z prawej strony - głową uderzał, będąc tyłem do bramki, Janoszka, ale takim strzałem nie miał prawa zaskoczyć Kotorowskiego.

• Zieńczuk strzałem z linii bocznej mógł zaskoczyć Kotorowskiego.

• Wołąkiewcz ukarany żółtą kartką za faul na Sultesie.

• Ruch Chorzów - Lech Poznań

• Krótko rozegrany rożny, po którym dośrodkowanie Lovrencsicsa zostało zablokowane przez Stawarczyka.

• Dośrodkowanie Możdżenia z prawej strony, ale zdołał tylko wywalczyć rzut rożny.

• Dośrodkowanie Janoszki z prawej strony, ale piłka wylądowała w strefie między bramką a trybunami.

• Prostopadłe podanie Babiarza, ale piłka wpada wprost w ręce Kotorowskiego.

• Ruch momentami sprawia wrażenie jakby prowadził 1:0 i myślał już o kolejnym meczu.

• Na strzał z dystansu zdecydował się Starzyński - ale było to uderzenie bardzo lekkie i niecelne.

• Rajd Gieragi prawą stroną, ale rywal nawet nie musiał mu odebrać piłki - prawy obrońca Ruchu przewrócił się zanim stracił piłkę.

• Mimo, że Ruch jest częściej w posiadaniu piłki - Starzyński póki co zupełnie niewidoczny.

• Strzał z półwoleja Wołąkiewicza z 18 metrów, ale był to strzał niecelny.

• Ubiparip ma bardzo udany początek sezonu - w drugim meczu z rzędu zdobywa bramkę.

• Na trybunach zasiada dzisiaj Marcin Dorna - selekcjoner reprezentacji Polski U-21.

• Rozumiem, że poznaniacy prowadzą i są zadowoleni z wyniku, ale od początku meczu mają ogromne problemy z konstruowaniem składnej akcji.

• Na spalonym Teodorczyk.

• Po bramce wciąż dłużej przy piłce podopieczni Jacka Zielińskiego.

• Kibice Ruchu mają prawo narzekać na początek meczu - Ruch cały czas atakował, ale i tak gościom wystarczył jeden mocny strzał, żeby objąć prowadzenie.

• Zanim Ubiparip zdobył bramkę, minął Gieragę niczym juniora. Obrońca na tym szczeblu nie ma prawa zachować się w taki sposób.

• GOOOOOOOOOOOOL! WSPANIAŁY STRZAŁ UBIPARIPA Z 20 METRÓW TUŻ PRZY SŁUPKU I LECH PROWADZI 1:0.

• Babiarz zdecydował się na strzał z dystansu i zabrakło kilkudziesięciu centymetrów by pokonał Kotorowskiego.

• Dośrodkowanie Hamalainena zablokowane przez Malinowskiego.

• Janoszka ukarany żółtą kartką za faul na Trałce.

• Lovrencsics dośrodkował z rzutu rożnego na głowę Kamińskiego, ale był to zbyt słaby strzał żeby zaskoczył Kamińskiego.

• Krzyżowe podanie Stawarczyka zablokowane przez Wołąkiewicza.

• Dośrodkowanie Wołąkiewicza, ale obrońca Lecha w momencie podania poślizgnął się, dlatego miał problem z celnością.

• Teodorczyk może jednak kontynuować spotkanie.

• Teodorczyk leży na murawie - będzie potrzebna interwencja klubowych lekarzy.

• Rzut rożny dla Lecha wykonywał Lovrencsics, ale Gieraga pewnie wybił piłkę głową.

• Prostopadłe podanie Malinowskiego w kierunku Sultesa było jednak za mocne.

• Wysoki pressing Ruchu od samego początku spotkania.

• Sultes czyhał na błąd Arboledy, ale Kolumbijczyk pewnie wycofał piłkę do Kotorowskiego.

• Szymon Marciniak zagwizdał po raz pierwszy - zaczynamy!

• Kibice z Poznania już od godziny gotowi czekają na pierwszy gwizdek - czego nie można powiedzieć o gospodarzach.

• Co warte podkreślenia, w odróżnieniu od Legii, która na Widzew zagrała zupełnie innym składem niż w Lidze Mistrzów, Kolejorz nie dokonał w składzie z czwartku, kiedy grał z FC Honka Espoo, ani jednej zmiany! Dzisiaj wybiegnie identyczna jedenastka jak w Finlandii!

• Rezerwa Lecha: Gostomski, Kędziora, Pawłowski, Drygas, Ślusarski, Ceesay, Formella

• Rezerwa Ruchu: Soliński, Surma, Jankowski, Kuświk, Konczkowski, Brodziński, Włodyka

• W poprzednich czterech meczach Ruchu z poznaniakami za każdym razem padły przynajmniej 3 gole. Dlatego dzisiejszego wieczoru w Chorzowie nie powinno zabraknąć emocji.

• Poprzedni sezon, podobnie jak rywalizacje z Lechem były całkowicie nieudane. Z jednej strony walka o utrzymanie do ostatniej minuty ostatniej kolejki. Z drugiej - dwie porażki ze stratą czterech bramek.

• Do pierwszego meczu Ruchu Chorzów w sezonie 2013/2014 pozostało trochę ponad godzinę. Rywalem "Niebieskich" będzie w dniu dzisiejszym Lech Poznań.