Ruch Chorzów

2

ŁKS Łódź

2

• Koniec meczu. Spotkanie kończy się remisem, który nie zadowala żadnej ze stron.

• Płasko strzelał Janoszka, ale pewnie złapał Velimirović.

• Wrzutka z rzutu rożnego, ale wybili obrońcy.

• Jeszcze rzut rożny dla Ruchu. Urazu przy interwencji doznał Velimirović. A sędzia dolicza cztery minuty.

• Jeszcze ataki Ruchu w końcówce, ale ŁKS dzielnie się broni.

• Strzelał Marek Zieńczuk, ale zablokowany. Po chwili zmiana. Starzyński za Strakę.

• Ależ okazja dla ŁKS! Po akcji z lewej strony przed Peskoviciem piłkę miał na nodze Bonin, ale uderzył z trzech metrów ponad bramką!

• Po chwili Grodzicki zameldował się z powrotem na boisku.

• Zawodnik Ruchu zwija się obok boiska. Rafał Grodzicki opatrywany przez służby medyczne.

• Z prawej strony w pole karne wrzucał Zieńczuk, ale obrońcy wybili na rzut rożny. Wykonywał Zieńczuk, głową uderzył Stawarczyk i piłka zmierzała w okienko, ale wyciągnął ją Velimirović.

• Oczywiście, ostatnia zmiana w ŁKS.

• Kita zmienia Kujawę. Ostatnia zmiana w Ruchu.

• Trzeci rzut rożny dla Ruchu, strzał głową oddał jeden z zawodników Ruchu, ale od ziemi i ponad bramką.

• Dośrodkowanie Szyndrowskiego z lewej strony w pole karne. Na 14 metrze z woleja uderzał Zieńczuk, ale obok bramki.

• Druga zmiana w ŁKS. Ależ pech Marka Gancarczyk. Chwilę po wejściu doznał kontuzji i w jego miejsce Laizans. Gancarczyk zniesiony na noszach.

• Łobodziński zmieniony przez Marka Gancarczyka. Pierwsza zmiana w ŁKS.

• Straka uderzał z dystansu, ale baaaardzo niecelnie. Ruch jednak ciągle w natarciu.

• Ataki Ruchu w końcu przyniosły efekt. ŁKS za bardzo oddał pole gry rywalowi, a Ruch raz po raz stwarzał sobie okazje, czy to z akcji czy stałych fragmentów. I dopiął celu. Żadnego z zespołów nie zadowala dzisiaj remis, więc jest szansa na emocjonującą końcówkę.

• Stawarczyk przeciął lot piłki po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Straki i doprowadził do wyrównania!

• Wydawało się, że Janoszka idealnie wyszedł do prostopadłej piłki i będzie sam na sam z bramkarzem, jednak zbiegł za bardzo do boku i próbując odgrywać piłkę został zablokowany.

• Z dystansu uderzał Lisowski, ale piłka przeszła obok bramki Velimirovicia.

• Łabędzki faulował Piecha z lewej strony boiska i rzut wolny. Krótko rozegrany i po próbie ataku pozycyjnego piłka wraca do obrońców Ruchu.

• Z rzutu wolnego uderzał Gancarczyk, ale piłka wysoko nad bramką.

• Ruch stara się atakować, ale ŁKS na razie szczęśliwie się broni. Gra pod presją wyraźnie służy gościom.

• 100% okazja na wyrównanie dla Ruchu! Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Zieńczuka z 5 metrów wprost w bramkarza uderzył Igor Lewczuk.

• Rzut wolny dla Ruchu. Wrzucał piłkę w pole karne Straka, ale wysoko wyskoczył Velimirović i spokojnie ją wyłapał.

• Velimiriović sparował piłkę na rzut rożnym po przebojowym wejściu i strzale Piecha. Po kornerze w zamieszaniu w polu karnym próbował uderzać Lewczuk, ale trafił w rywala i obrońcy wybili piłkę.

• Okazja dla ŁKS. Zdołał strzelić z niewygodnej pozycji Saganowski, ale broni Pesković.

• Druga zmiana w Ruchu. Jankowski zmienia Abbotta.

• Po raz kolejny na spalonym Piech, który oddał strzał po gwizdku. Sędzia upomina go, że następnym razem będzie kartka.

• Za mocna piłka do Łobodzińskiego i od autu Ruch.

• Mocno bita piłka pod bramkę Ruchu, ale na spalonym Rafał Kujawa.

• Bonin strzelał z dystansu, prosto w Peskovicia.

• Początek drugiej połowy.

• Na boisku pojawił się Łukasz Janoszka, który zmienił Grzyba.

• Na boisku są już także ŁKS-iacy. Zaraz zaczynamy drugą połowę.

• Piłkarze Ruchu wracają już na boisko. Czy trener Fornalik zmotywował ich na tyle, że odwrócą losy spotkania?

• ŁKS do przerwy prowadzi 2:1 i trzeba przyznać, że zasłużenie, bo Ruch zaczął grać dopiero, kiedy zaczął przegrywać. Co prawda okazuje się, że bramka Piecha powinna zostać uznana, bo spalonego nie było, jednak nie zmienia to faktu, że to na razie ŁKS jest bliżej osiągnięcia swojego celu w tym spotkaniu.

• Koniec pierwszej połowy spotkania.

• Doskonała okazja Abbotta w ostatniej minucie! Będąc sam na sam uderzył płasko, ale Velimirović nogami obronił.

• Minuta doliczona do pierwszej połowy spotkania. Wielu przerw nie mieliśmy.

• Faulowany przy linii bocznej w środkowej strefie boiska Saganowski i rzut wolny. Iwanowski posłał daleką piłkę w pole karne, ale tam jeden z zawodników ŁKS na spalonym.

• Piłka w siatce po zgranej akcji Ruchu i strzale z powietrza Piecha, ale przy ostatnim zagraniu snajper Ruchu był na spalonym i sędzia nie mógł bramki uznać.

• Akcja Ruchu prawą stroną, próbował wrzucać w pole karne Grzyb, ale płasko zagrana piłka została wybita przez obrońców. Po chwili prostopadłe zagranie do Piecha, ale napastnika Ruchu uprzedził Velimirović.

• Piech próbował wywalczyć rzut rożny, ale od bramki zacznie Velimirović.

• Kujawa źle przyjął piłkę w polu karnym po podaniu Bonina i z groźnie zapowiadającej się akcji nic nie wyszło.

• Piech ładnie przerzucił piłkę piętą nad Gancarczykiem i próbował wygrać z nim pojedynek biegowy. Obrońca w końcu zagrał piłkę ręką i rzut wolny. Nic jednak z niego nie wynikło.

• Piech padł w polu karnym, domagał się karnego, jednak sędzia kazał grać dalej

• Kolejne dośrodkowanie w pole karne Ruchu i kolejne, które nie znalazło adresata. Pesković spokojnie odprowadził piłkę wzrokiem.

• GOOOOLLL!!! Rafał Kujawa ograł w polu karnym Grodzickiego i wyprowadził ŁKS na prowadzenie!

• Płaski, niecelny strzał Grzyba z narożnika pola karnego

• Tempo spotkania spadło, temperatura daje się we znaki obu zespołom i gra zrobiła się dosyć senna.

• Mimo, iż na trybunie zasiadają tylko dzieci, doping jest całkiem donośny, wspomagany bębnem. Do tego oczywiście... kulturalny.

• Bardzo niecelny strzał Lisowskiego z linii pola karnego

• W ataku Ruch, najpierw za bardzo z pola karnego wyrzucony Piech, a później wrzutka w pole karne wybita przez obrońców.

• Centra Lewczuka z prawej strony na szósty metr, gdzie Velimirović uprzedził Piecha

• Tym razem Iwański dośrodkowywał już znacznie lepiej, ale nikt nie zdołał dojść do piłki, która zatrzymała się na aucie bramkowym

• Ruch Chorzów - ŁKS Łódź ŁKS mimo szybko straconej bramki odrobił stratę i widać, że walczy o życie. Ruch oddał pole gry i to ŁKS cały czas atakuje. Gospodarze mają problemy z konstruowaniem akcji.

• Bonin próbował przeciąć dośrodkowanie z lewej strony i zaskoczyć Peskovicia, ale nie sięgnął piłki

• Dośrodkowanie Iwańskiego z rzutu wolnego zostawimy bez szerszego komentarza, poziomu Ekstraklasy nie było w tym zagraniu ani trochę

• Dobre prostopadłe podanie Łobodzińskiego od Iwańskiego, ale nieco za mocne i piłkę spokojnie złapał Pesković

• Wrzutka z rzutu rożnego Iwańskiego i w zamieszaniu w polu karnym z najbliższej odległości Gieraga wpakował piłkę do siatki.

• Gooooooool! Artur Gieraga i jest 1:1!

• Strzał Bonina z dwudziestu metrów zablokowany i rzut rożny dla gości

• Próba dwójkowej akcji Piecha z Abbottem, ale ten drugi za mocno odegrał prostopadłą piłkę w pole karne i złapał Velimirović.

• Za mocne dośrodkowanie Grzyba w pole karne z prawej strony boiska, żaden z chorzowian nie zamykał też akcjo

• Kujawa chciał ruszyć ambitnie do przodu za piłką, ale szybciej był przy niej Pesković i piłkarz ŁKS zrezygnował

• Rzut rożny po błędzie Gancarczyka, który chciał podać do Velimirovicia, ale niemal uderzył obok bramki. Po wrzutce z kornera piłkę wybił Łukasiewicz.

• I kolejny korner po wrzutce z rzutu rożnego. Tym razem Grodzicki poza pole karne. Zawodnik znowu gra dzisiaj w masce.

• Łodzianie mocno wrzucili piłkę w pole karne, ale Saganowski nie zdołał się z nią obrócić i oddać strzału, wywalczył rzut rożny, już trzeci w meczu

• Rzut wolny dla ŁKS na połowie Ruchu. Wrzucał Iwański, jednak obrońcy wybili głową na rzut rożny. Po wrzutce wyjaśnili obrońcy.

• Rzut rożny dla gości, dośrodkowywał Iwański na głowę Łobodzińskiego, który zgrał piłkę w pole karne. Tam, w ogromnym zamieszaniu futbolówka spadła pod nogi Łukasiewicza, ale pomocnik ŁKS nie miał pomysłu co z nią zrobić i ostatecznie źle wycofał

• Pierwsza akcja meczu i od razu błąd popełnili obrońcy ŁKS, którzy jak dzieciaki dali ograć się Piechowi. Snajper Ruchu po minięciu rywali strzelił mocno z woleja, obok bezradnego Velimirovicia

• Gooool! Arkadiusz Piech!

• Początek meczu w Chorzowie! Rozpoczęli gospodarze

• Stadion w Chorzowie świeci pustkami Trybuny świecą dzisiaj pustkami. Dopingować będą dzisiaj wyłącznie dzieci.

• ŁKS z kolei ma nóż na gardle po dzisiejszym zwycięstwie Lechii nad Widzewem. Jeśli łodzianie dzisiaj przegrają, stracą szanse na utrzymanie, gdyż obecnie mają sześć punktów straty do gdańszczan, równy bilans spotkań bezpośrednich z nimi oraz nie do odrobienia niekorzystny bilans bramkowy.

• Wyniki przed dzisiejszymi meczami sprawiły, że mecz ma duże znaczenie zarówno dla Ruchu jak i ŁKS. Zwycięstwa Korony i Lecha sprawiły, że Ruch musi wygrać, by utrzymać przewagę nad rywalami i do tego chociaż na jeden dzień zająć pozycję lidera.

• Ławka rezerwowych ŁKS-u: Olszewski, Gancarczyk, Kita, Klepczarek, Laizans, Romańczuk i Sasin.

• Ławka rezerwowych Ruchu: Perdijić, Jankowski, Smektała, Starzyński, Janoszka, Niedzielan i Burliga.

• Na trybunach zasiadły dzisiaj głównie dzieci z domów z dziecka Na trybunach zasiądą dzisiaj głównie dzieci, gdyż taką decyzję podjął klub, nie chcąc wybierać wśród posiadaczy karnetów.

• Witamy w relacji ze stadionu przy ulicy Cichej w Chorzowie w sobotnie słoneczne popołudnie. Piłkarze obu zespołów spokojnie rozgrzewają się już na murawie. Na trybunach pustki, ponieważ na mecz wejdzie tylko 199 kibiców z powodu braku pozwolenia na imprezę masową. Stąd na obiekcie bardzo... cicho. Słychać tylko płynącą z głośników muzykę.