2

Polonia Warszawa

1

• Za uwagę dziękuje Państwu Oktawian Jurkiewicz. Serdecznie zapraszam na kolejne relacje LIVE na Ekstraklasa.net! Miłego wieczoru!

• Ruch mimo dominacji musiał czekać na bramkę aż do 72. minuty. I było to trafienie samobójcze Hołoty. Polonia odpowiedziała niemal natychmiastowo. To jednak było za mało bowiem w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry bramkę na wagę trzech punktów zdobył Maciej Jankowski. Na trybunach zwycięstwo gospodarzy obserwowało dzisiaj 4100 osób.

• Tomasz Musiał gwiżdże po raz ostatni! Sędzia z Krakowa pozwolił sobie przedłużyć mecz o kolejną minutę. Ruch zwycięża po bramce w ostatniej minucie!

• Ostatnia zmiana w Ruchu Chorzów. Malinowski za Starzyńskiego.

• Doliczone są 4 minuty!

• Świetny strzał Tymińskiego z rzutu wolnego. Przyrowski sparował tę piłkę przed siebie. Dobiegł do niej Jankowski i dobił piłkę do siatki!

• GOOOOOOL. JANKOWSKI! Czy to już koniec?

• Faulowany Tymiński. Będzie zdaje się strzał z rzutu wolnego.

• To już końcówka meczu. Czy któraś z drużyn jednak sięgnie po trzy punkty?

• Wspomniany przed chwilą Kuświk zmienił Marcina Kikuta. Jacek Zieliński ma jeszcze jedną zmianę.

• Zdaje się, że zmiana szykuje się również w Ruchu. Prawdopodobnie wejdzie Grzegorz Kuświk.

• Ostatnia zmiana w zespole Polonii. Tarnowski wchodzi za Kiełba.

• Jankowski wyszedł na sytuację sam na sam ale nic nie był w stanie zrobić. Poloniści zagęścili środek pola, mocno się cofnęli i czekają na kontrataki.

• Za moment na boisku pojawi się Paweł Tarnowski. Kogo zmieni?

• Idealne podanie Przybeckiego i Wszołek półwolejem pokonuje Kamińskiego. Piłkarze Czarnych Koszul pokazali po ten bramce bardzo ciekawą cieszynkę. Otóż utworzyli oni... rower :).

• GOOOOOOL! Wszołek! Ależ odpowiedź!

• Co by nie powiedzieć. Należał się Niebieskim ten gol.

• GOL? GOOOL. A jednak. Sędzia Musiał pokazuje wyraźnie. Po niesamowitym zamieszaniu w polu karnym Jankowski stanął właściwie przed pustą bramką. Zaplątał się jednak ale na jego szczęście na piłkę rzucili się piłkarze Polonii i ostatecznie to Hołota zdobył bramkę samobójczą.

• Adam Pazio przepchnął w polu karnym Kamińskiego. Sędzia nie przerwał gry a piłkarz Polonii chyba spanikował bo właściwie nie wiadomo co on zrobił.

• Zaledwie 20 minut do końca a na tablicy wyników wciąż dwa zera.

• Zmiana również w Ruchu Chorzów. Za Panke wchodzi Jakub Smektała

• A więc zapowiadana zmiana. Michalski za Morozova. To druga zmiana w ekipie Piotra Stokowca

• Fatalne dośrodkowanie Wszołka. W środku czekał niepilnowany Przybecki.

• Morozova zniesiono na noszach i prawdopodobnie zastąpi go Mateusz Michalski.

• Na powtórce było widać wyraźnie jak mocno obaj piłkarze uderzyli się głowami. Wbrew temu co napisałem przed chwilą na boisku leżą obaj.

• Na boisku leży Djokić. Sprawcą urazi Morozov

• Rozpędzony Jankowski odpuścił starcie z Przyrowskim.

• Dośrodkowanie Wszołka ale Szyndrowski pewnie zażegnuje niebezpieczeństwo. Coraz śmielej grają piłkarze Polonii

• Bardzo mocna próba dośrodkowania Adama Pazio i piłka wychodzi w aut.

• Zieńczuk. Ależ się teraz dzieje w Chorzowie! Przyrowski znakomicie obronił groźny strzał piłkarza Niebieskich.

• KAMIŃSKI! Ależ interwencja! Świetny strzał Kiełba ale obrona Kamińskiego zasługuje na najwyższy szacunek.

• Faul Szyndrowskiego na Kiełbie tuż przed polem karnym. 20 metrów do bramki. Który z piłkarzy Czarnych Koszul wykorzysta ten stały fragment gry?

• Tymiński! Ależ uderzenie piłkarza gospodarzy. Polonia ma kłopoty!

• Ponownie Jankowski! Dobra akcja Ruchu i zewnętrzną częścią stopy próbował napastnik Niebieskich. Czujny jednak był Przyrowski i mamy kolejny rzut rożny dla gospodarzy.

• Piękne podanie do Jankowskiego. Wyszedł on na sytuację sam na sam ale za daleko wypuścił sobie piłkę.

• Znakomite podanie Jankowskiego do Starzyńskiego. Filip poprowadził akcję lewą stroną i dośrodkował. Nie wiele zabrakło a Jankowski zamknąłby tę akcję.

• Dobrze zapowiadała się akcja prawym skrzydłem ale Przybecki za bardzo wypuścił sobie piłkę i nie zdołał do niej dobiec. Od bramki rozpocznie Kamiński.

• Wracamy do tego co widzieliśmy przed przerwą. Ruch dominuje ale nic z tego nie wynika.

• Fatalne wybicie Przyrowskiego. Wprost pod nogi Jankowskiego i Ruch mógł szybko zaatakować. Ostatecznie jednak nic z tego nie wynikło.

• Na drugą połowę Piotr Stokowiec zdecydował się na jedną zmianę. Pazio za Luksę

• Wracamy do Chorzowa! Od środka rozpoczyna Kiełb z kapitanem Łukaszem Piątkiem.

• Cóż można napisać o tej pierwszej połowie... Ogromna przewaga Ruchu, z której nic na razie nie wynika. Polonia znajdowała się na połowie rywala dosłownie przez kilka minut. Udało im się jednak oddać dwa strzały. Jeden celny ale kompletnie niegroźny, a drugi niecelny ale mimo to groźny. Szkoda, że tylko dla kibiców. Wracamy za mniej niż kwadrans!

• Tomasz Musiał nie doliczył ani minuty! Koniec pierwszej części meczu!

• Faulowany Djokić na własnej połowie. Ta połowa kończy się a Ruch nic nie ma z przewagi.

• Hołota! Miał świetną okazję. Mógł przyjąć, popatrzeć, przymierzyć. Jego strzał jednak był fatalny i ominął bramkę Kamińskiego dalekim łukiem.

• Tylko 5 minut do końca. Mimo tej całej przewagi, Ruch nie zdołał wypracować groźnej sytuacji.

• Na wyraźnym spalonym Jankowski. Gdyby wyruszył do podania chwilę później być może miałby sytuację sam na sam.

• Rzut wolny dla Polonii. Dośrodkowywał Jacek Kiełb ale piłka została wybita. Ruch wybiegł na kontratak zakończony z resztą strzałem ale piłka ostatecznie wylądowała w ręce Przyrowskiego.

• Filip Starzyński faulowany na prawej stronie boiska. Próbował strzelać Zieńczuk i mamy... Tak jest! Rzut rożny! To już 12

• Ruch Chorzów - Polonia Warszawa

• Jankowski próbował dryblować na skrzydle ale nic z tego nie wyszło. No może poza kolejny rzutem rożnym. Jeżeli to tempo się utrzyma to może zostać pobity jakiś rekord!

• Starzyński! Miał dobrą okazję do strzału ale próbował jeszcze podawać. Moim zdaniem niepotrzebnie. Rzut rożny numer 9 dla Ruchu!

• Na strzał z dystansu zdecydował się Starzyński. Nie było to jednak dobre uderzenie i piłka minęła bramkę w znacznej odległości

• Chwilowa przerwa w grze. Na murawie leżał Todorovski jednak podniósł się w miarę szybko i można kontynuować grę.

• Już niemal pół godziny gry za nami. Ruch mimo przewagi w statystykach wciąż nie wypracował sobie klarownej sytuacji do zdobycia gola.

• Zbyt mocne podanie Jankowskiego. Gdyby podał dokładniej, Panka miałby szansę wyjść na sytuację sam na sam.

• Po dośrodkowaniu jednego z piłkarzy Ruchu źle z bramki wyszedł Przyrowski i zgubił piłkę. Warto dodać, że nie był naciskany przez nikogo. Na rzut rożny wybijał obrońca Polonii. To już siódmy rzut rożny gospodarzy!

• Zawodnicy Ruchu Chorzów znacznie dłużej utrzymują sie przy piłce. W fizycznej walce także prezentują się lepiej od piłkarzy Czarnych Koszul.

• Polonia ma wyraźny problem z wydostaniem się z własnej połowy. Jeżeli już im się ta sztuka uda to piłkarze Czarnych Koszul są zatrzymywani maksymalnie na 20 metrze.

• Po dośrodkowaniu Zieńczuka, niecelnie głową uderzał Jankowski.

• Jeżeli dodamy do tego, że statystyka posiadania piłki wynosi w tym momencie 77%/23% z korzyścią dla Ruchu to mamy wyraźny obraz tego kto dominuje na boisku. Nie można jednak zapominać, że jedna skuteczna kontra Polonii i z tej dominacji może nic nie wyniknąć.

• Liczba sytuacji podbramkowych: Ruch 5:0 Polonia

• Kolejny rzut rożny dla Ruchu. Obrońca Polonii wybijał piłkę pod pressingiem Jankowskiego

• Djokić! Znalazł się przed świetną szansą ale skiksował i piłka spokojnie opuściła boisko. Od bramki rozpocznie Przyrowski

• Akcja Ruchu lewą stroną boiska ale sprawę wyjaśnił Morozov.

• Kolejny korner

• Próba dośrodkowania Djokicia została zablokowana i za chwilę rzut rożny dla Ruchu.

• Wydaje się, że lepszy początek zaliczają gospodarze. Częściej utrzymują się przy piłce i okupują połowę rywala.

• Faulowany Starzyński. Chwilę później sam poszkodowany dośrodkowywała ale po małym zamieszaniu w polu karnym piłka trafiła wprost w ręce Przyrowskiego.

• Starzyński próbował się przedrzeć prawym skrzydłem ale nie zdołał wygrać pojedynku z piłkarzem Polonii.

• Starzyński! Świetne uderzenie z rzutu wolnego ale Przyrowski był czujny i sparował piłkę na rzut rożny.

• Pierwsze wejście Kikuta lewym skrzydłem. Pomocnik Ruchu był jednak faulowany

• Tomasz Musiał gwiżdże po raz pierwszy, Rozpoczynają piłkarze gospodarzy

• Obie jedenastki wychodzą właśnie na murawę.

• Delegatem PZPN jest Mirosław Starczewski, obserwatorem natomiast Julian Pasek.

• Spotkanie poprowadzi Tomasz Musiał z Krakowa. Sędziował do tej pory dwa mecze Polonii, w których ta wygrywała 3:1 i 5:0. Jeżeli dzisiejszy mecz wygrają goście, będzie można śmiało stwierdzić, że urodzony w Hereford arbiter przynosi Czarnym Koszulom szczęście. Ruch natomiast więcej przegrywał. Dwa zwycięstwa, jeden remis i trzy porażki to bilans spotkań Ruchu w meczach sędziowanych przez Tomasza Musiała. W tym rozgrywany w ostatni wtorek mecz z Legią Warszawa w ramach Pucharu Polski, w którym arbiter z Krakowa podyktował aż trzy rzuty karne.

• Licząc całą piłkarską wiosnę, Ruch zdobył 10 punktów. Polonia natomiast dwa razy mniej.

• Jeżeli Czarne Koszule zwyciężą w dzisiejszym spotkaniu to zbliżą się do zajmującego trzecie miejsce w tabeli Śląska Wrocław. Drużyna z Warszawy będzie wtedy traciła do najniższego stopnia podium zaledwie jeden punkt. Ruch natomiast ma okazję znacznie odskoczyć od strefy spadkowej. Zakładając, że Niebiescy wygrają to spotkanie, strata Podbeskidzia do drużyny z Chorzowa będzie wynosiła aż 9 punktów.

• Do pierwszego gwizdka zostało już mniej niż 15 minut!

• Ruch natomiast gra bardzo nieregularnie. Po porażce z Koroną zdołali ograć Zagłębie by znów przegrać z Podbeskidziem. Do tego spotkania przystępują jednak podbudowani zwycięstwem 3:0 z Bełchatowem.

• Rezerwowi: Ruch: Pesković, Kuświk, Lewczuk, Smektała, Stawarczyk, Malinowski, Niedzielan. Polonia: Pawełek, Wełna, Michalski, Wrzesiński, Tarnowski, Olczak, Pazio.

• Ostatnimi czasy nikt nie traci tyle bramek co Polonia. 11 straconych goli w ostatnich pięciu meczach to ponad 2 gole na mecz. Czy dzisiaj Ruch podtrzyma tę statystykę?

• Jest i skład gości. Przyrowski - Todorovski, Morozov, Hołota, Baran - Wszołek, Piątek, Kiełb, Luksa - Przybecki, Gołębiewski.

• Znamy skład Ruchu! Kamiński - Djokić, Baszczyński, Szyndrowski, Kikut - Zieńczuk, Panka, Tymiński, Starzyński, Janoszka - Jankowski.

• Polonia jest obecnie w fatalnej formie. W ostatnich pięciu spotkaniach podopieczni trenera Stokowca zdołali ugrać zaledwie jeden punkt. Było to w poprzedniej kolejce w starciu ze Śląskiem Wrocław.

• Niebiescy swój ostatni mecz w Chorzowie wygrali 2. marca. Wtedy zdołali załadować Widzewowi aż trzy bramki, nie tracąc przy tym żadnej. Ostatnie dwa mecze na stadionie przy ul. Cichej przyniosły jednak tylko punkt.

• – Bez względu na wszystko, na rzeczy, które dzieją się w klubie i osłabienia kadrowe naszym celem jest utrzymanie się jak najwyżej w czołówce tabeli. Teraz jest kolejna szansa na to, by umocnić swoją pozycję. Jedziemy do Chorzowa walczyć o pełną pulę – mówił przed tym spotkaniem Piotr Stokowiec.

• Zapraszam na relację LIVE z ostatniego meczu T-Mobile Ekstraklasy w ramach 23. kolejki. W tym poniedziałkowym starciu wciąż niepewny utrzymania Ruch Chorzów podejmie u siebie Polonię Warszawa. Wita Państwa Oktawian Jurkiewicz.