• Perdijić wyłuskał piłkę Gołębiewskiemu i przerwał akcję gości.

• Z dystansu uderzał jeszcze Piech, ale pewnie broni Gliwa.

• Lisowski wywalczył rzut z autu na wysokości pola karnego Polonii.

• Trzy minuty doliczone.

• Ruch nie ma już sił. Spotkanie jest rozstrzygnięte.

• Sebastian Olszar obsłużył Arkadiusza Piecha, ten jednak zbyt długo przyjmował piłkę i strzelił w nadbiegającego Gliwę. Łukasz Janoszka jeszcze dobijał, ale minimalnie nad poprzeczką. Bardzo słabe spotkanie w wykonaniu Piecha.

• Jacek Zieliński jeszcze wzmacnia ofensywę - Daniel Gołębiewski za Andreu Mayorala.

• Fatalnie centrował z rzutu rożnego Marcin Malinowski.

• Na 10 minut przed końcem spotkania kibice rozpoczęli doping, Piłkarze Ruchu będą mogli się tłumaczyć, że źle grali z powodu braku wsparcia ze strony kibiców:).

• Tym razem strzelec trzeciej bramki Bruno schodzi, a w jego miejsce wchodzi najlepszy strzelec Młodej Ekstraklasy - Łukasz Teodorczyk.

• Strzał Malinowskiego z dystansu został zablokowany przez jednego z zawodników Polonii.

• Michał Gliwa nie miał żadnych problemów z obroną strzału Arkadiusza Piecha z 17 metrów.

• Strzelec pierwszej bramki przy brawach części kibiców opuszcza boisko. Zastąpi go Łukasz Piątek.

• Strzał Djokića z 25 metrów został zablokowany.

• Obrona Ruchu popełniła duży błąd przy bramce, gdyż Euzebiusz Smolarek uciekał z pozycji spalonej, a Bruno wbiegał na dogodną pozycję.

• GOOL! BRUNO COUTINHO MIJA BRAMKARZA I TRAFIA DO PUSTEJ BRAMKI. WCZEŚNIEJ BARDZO DOBRYM PROSTOPADŁYM PODANIEM POPISAŁ SIĘ ADRIAN MIERZEJEWSKI.

• Zawodnicy "Niebieskich" nie potrafią wymienić kilku podań, w ten sposób nie ma mowy o bramce "kontaktowej".

• Paweł Abbot przyszedł do Ruchu Chorzów z angielskiego Charlton Athletic.

• Ostatnią zmianę dokonuje Waldemar Fornalik. Paweł Abbot w miejsce Macieja Jankowskiego.

• Marcin Malinowski strzelał z rzutu wolnego z 35. metrów, ale wyglądało to bardziej na podanie do Michała Gliwy niż na strzał.

• W drugiej połowie zdecydowanie dłużej utrzymują się przy piłce zawodnicy ze stolicy.

• Euzebiusz Smolarek tym razem znajdował się na pozycji spalonej.

• Dośrodkowanie Brzyskiego zablokowane przez Djokića.

• Lisowski zastąpił Komaca.

• Żółtą kartkę otrzymuje Jakub Tosik.

• Sebastian Olszar zastąpił Marka Zieńczuka.

• Zaczynamy drugą połowę.

• Jeżeli utrzyma się taki wynik, podopieczni Jacka Zielińskiego awansują aż na 8 miejsce, wyprzedzając dzisiejszego rywala i Lecha Poznań.

• W przerwie przez moment intensywnie rozgrzewał się Łukasz Piątek, co mogło oznaczać, że tuż po przerwie pojawi się na boisku. Jednak po chwili wrócił do reszty rezerwowych, by kontynuować z nimi grę na utrzymanie.

• Pierwszą połowę lepiej rozpoczęli zawodnicy gospodarzy, jednak bramka strzelona w 10. minucie podcięła skrzydła "Niebieskim". Michał Gliwa nie miał zbyt dużo okazji do pokazania się. Ruch Chorzów oddał zaledwie jeden celny strzał.

• Koniec pierwszej połowy.

• Michał Mularczyk doliczył jedną minutę do pierwszej połowy.

• Kolejna bezsensowna "długa" piłka zagrywana przez zawodników Ruchu. Tym razem próbował Andrej Komac.

• Malinowski próbował zagrać prostopadłą piłkę w kierunku Marka Zieńczuka, podanie było jednak zbyt mocne, by partner mógł do niego dojść.

• Zeljko Djokic uderzony w głowę przez Tomasza Brzyskiego. Były zawodnik "Niebieskich" za wysoko podniósł nogę, za co otrzymał żółtą kartkę. W następnym spotkaniu będzie musiał pauzować.

• GOOOOL!! MIERZEJEWSKI ZAGRAŁ PIŁKĘ Z KILKU METRÓW DO SMOLARKA, TEN ODWRÓCIŁ SIĘ Z PIŁKĄ I STRZELIŁ BRAMKĘ NA 2:0!!!!

• Piotr Stawarczyk był bliski strzelenia bramki samobójczej. Refleksem wykazał się Matko Perdijić i wybił piłkę na rzut rożny.

• Łukasz Janoszka wbiegł z piłką na pole karne i przewrócił się po tym jak Jakub Tosik wybijał piłkę wślizgiem. Nie ma mowy o karnym.

• Fatalny strzał Arkadiusza Piecha z 20 metrów. Młody zawodnik wskazuje palcem na trawę, tłumacząc się w ten sposób za zmarnowanie okazji.

• SMOLAREK! Strzelił po prostopadłym podaniu Trałki. Smolarek jednak uderzył kilkadziesiąt centymetrów obok lewego słupka. Wciąż 0:1.

• Adrian Mierzejewski na minimalnym spalonym.

• Adrian Mierzejewski przewraca się na 17. metrze. Arbiter jednak nie reaguje na protesty kapitana gości.

• Tomasz Brzyski tym razem bardzo dobrze dośrodkował na głowę Kokoszki, ten oddał jednak strzał tuż obok bramki.

• Kolejna próba Tomasza Brzyskiego z 9. metrów z pierwszej piłki. Piłka po strzale "Brzytwy" powędrowała nad bramką.

• Jest to druga bramka Brzyskiego w Polonii Warszawa.

• GOOOOOOOOOOL!!!! TOMASZ BRZYSKI STRZELA BRAMKĘ SWOJEJ BYŁEJ DRUŻYNIE. PIĘKNIE PRZEŁOŻYŁ PIŁKĘ NA PRAWĄ NOGĘ I PRZYMIERZYŁ OBOK PRAWEGO SŁUPKA!!!!!!!!

• Po kilku minutach groźniejsze sytuacje Ruchu.

• Znowu Jankowski!!! Strzał z kilku metrów zablokowany. Rzut rożny.

• Pierwsza groźna okazja z prawej flanki dośrodkowywał Zieńczuk, strzał głową oddał Jankowski. Gliwa jednak broni.

• Zieńczuk próbował przedłużyć piłkę głową, ta jednak trafiła w ręce Michała Gliwy.

• Spotkanie rozpoczęli zawodnicy Polonii Warszawa.

• Mecz rozpocznie się minutą ciszy z powodu śmierci kibica Ruchu Chorzów - Sebastiana Dudka.

• Gospodarzy do trzeciej Legii Warszawa dzieli pięć punktów, dlatego też szanse Ruchu na udział w europejskich pucharach są bardzo małe.

• Dzisiejsze drużyny dzieli w tabeli jedno miejsce i jeden punkt. Ruch Chorzów z 38. punktami zajmuje 9. miejsce, natomiast Polonia - 10. z 37. punktami.

• Zawodnicy zakończyli już rozgrzewkę, kibice już zbierają się na trybunach. Fani Niebieskich ubrani dzisiaj w barwy gości. To efekt ogólnopolskiego protestu.

• Już za 20 minut rozpoczniemy spotkanie pomiędzy chorzowskim Ruchem a warszawską Polonią. Relację przeprowadzał będzie Paruyr Tovmasyan.