Ruch Chorzów

0

Polonia Warszawa

1

• Z pewnością gdyby na chwilę przed bramką Sultesa Arkadiusz Piech lepiej się zachował w sytuacji sam na sam, dzisiejsze spotkanie mogłoby się potoczyć zupełnie odwrotnie. Za wspólne 90 minut dziękuje Paruyr Tovmasyan i zapraszam jednocześnie na kolejne relacje LIVE na Ekstraklasa.net!

• Dawid Piasecki kończy spotkanie i pierwsze zwycięstwo Polonii Warszawa w tym sezonie stało się faktem. Natomiast Ruch ponosi kolejną porażkę na Cichej.

• Lisowski tuż przed polem karnym minął obrońców Polonii, ale przeszkodził mu Janoszka zwijający się z bólu.

• Do regulaminowego czasu gry Dawid Piasecki doliczył 4 minuty.

• Edgar Cani wyprzedził Stawarczyka i wbiegł w pole karne, ale fatalnie złożył się do strzału i nie zdołał nawet trafić do bramki.

• Łukasz Piątek zastępuje Roberta Jeża.

• Zieńczuk opuszcza murawę, by w jego miejsce pojawił się Wojciech Grzyb.

• Robert Jeż otrzymuje żółtą kartkę za przeszkadzanie Zieńczukowi w wykonaniu w rzutu wolnego.

• Ładny strzał z 17 metrów oddał Burliga, ale mocno niecelny.

• "Szybciej grajcie!" - wykrzyczał z siebie jeden z niecierpliwych kibiców.

• Edgar Cani zmienia jak dotąd strzelca jedynej bramki Pavela Sultesa.

• ...po czym kartonik ujrzał również Łukasz Trałka.

• Za nadmierną dyskusję najpierw żółtą kartkę otrzymał Malinowski...

• Łukasz Burliga otrzymuje pierwszą żółta kartkę w Ruchu Chorzów.

• Arkadiusz Piech uderzał głową z 6 metrów, trafił wprost w ręce Michała Gliwy, który po chwili wybił piłkę w aut, gdyż na boisku leżał Łukasz Trałka.

• GOOOOOOOOOOOOOOL! PAVEL SULTES ZDOBYWA BRAMKĘ NA 1:0, PO DZIECINNYM BŁĘDZIE GRODZICKIEGO!!! ŁADNY TECHNICZNY STRZAŁ CZECHA!

• Paweł Abbot zastępuje Jankowskiego.

• Piech po wspaniałej samotnej kontrze przebiegł kilkadziesiąt metrów wyprzedzając obrońce Polonii, ale w sytuacji sam na sam trafił w nadbiegającego Gliwę!

• Sultes z 5 metrów uderzył tuż obok bramki! Jak mógł zepsuć taką okazję nie wie nikt...

• Bruno Coutinho po długiej przerwie powraca na boisko, za Brzyskiego.

• Sektory za bramkami świecą pustkami, pozostałe sektory są zapełnione. Doping nie powala na kolana, ale nie ustaje ani na chwilę.

• Grzegorz Bonin samotny w polu karnym uderzył minimalnie obok słupka, piłka musnęła jeszcze nogi Roberta Jeża. Gdyby Słowak wykazała się refleksem, mógł z najbliższej odległości wyprowadzić zespół na prowadzenie.

• Paweł Lisowski zmienia Gabora Strakę.

• Po ładnej akcji zawodników gospodarzy do strzału doszedł Arkadiusz Piech z 17 metrów, ale piłka poszybowała obok bramki.

• Arkadiusz Piech zdecydował się na płaski strzał z 26 metrów, ale pewnie chwyta Gliwa.

• Sultes oddał strzał głową, ale piłka minęła bramkę obok słupka.

• Piech dośrodkowywał z prawej strony do Janoszki, ale skrzydłowy Ruchu został uprzedzony przez obrońcę Polonii.

• Drugą połowę (miejmy nadzieję, że ciekawszą od pierwszej) rozpoczął Ruch Chorzów!

• W Chorzowie w pierwszej połowie "wiało nudą" i to bardzo mocno. Cheerleaderki próbowały w przerwie pobudzić kibiców i trudno powiedzieć czy im się udało.

• Po doliczeniu 60 sekund Dawid Piasecki kończy pierwszą część "męczarni" przy ulicy Cichej!

• Po dośrodkowaniu Zieńczuka z lewego narożnika Łukasz Trałka wybił piłkę głową.

• Po rzucie rożnym Jeża piłka została zablokowane, ale próbował jeszcze Brzyski z 22 metrów i trafił w bandy reklamowe obok prawego słupka.

• Po rzucie rożnym Zieńczuka Grodzicki minął się z piłką podczas próba uderzenia "szczupakiem".

• Marek Zieńczuk uderzał z 30 metrów z rzutu wolnego, ale jego strzał został zablokowany przez zawodników Polonii.

• Zieńczuk skutecznie blokowany przy linii końcowej przez "Brzytwę" i od bramki Gliwa.

• Dzisiejsze spotkanie nie należy do najciekawszych, poza dwoma groźnymi strzałami, z czego tylko jeden był celny.

• Kumuluje się wściekłość kibiców, najpierw Piasecki nie odgwizdał faulu na Piechu w polu karnym, by po chwili ukarać żółtą kartką Zieńczuka, za faulu na Cotrze.

• Zieńczuk podaje do Piecha, ale napastnik Ruchu źle opanował piłkę i od autu rozpocznie Szyndrowski.

• Po prostopadłym podaniu Malinowskiego Janoszka nie zdołał opanować piłkę - mogło być groźnie.

• Jankowski popełnia kolejny błąd, po jego podaniu do Piecha piłkę przecina Sadlok.

• Rzut wolny wykonywał Grzegorz Bonin, wyglądało efektownie, ale obok lewego słupka.

• Gabor Straka popełnia kolejny błąd w środku pola, po czym naprawia go faulem taktycznym na Robercie Jeżu. Słowak w tej akcji padł jak rażony piorunem. Gabor Straka ponadto otrzymuje żółty kartonik - pierwszy w tym spotkaniu.

• Robert Jeż strzela bramkę po podaniu Bonina, ale rozlega się gwizdek sędziego - spalony.

• Złe dośrodkowanie Piecha z prawego skrzydła, ale trafił wprost w obrońców.

• Po ładnej akcji Ruchu Piech przewraca się w polu karnym, ale Dawid Piasecki wskazuje na rzut rożny.

• Po stracie Jankowskiego kontrę przeprowadzili zawodnicy gości, najpierw Sultes strzelał w sytuacji sam na sam, ale wprost w nogi Peskovića, później dobijał Robert Jeż, ale uderzył nad bramką.

• Wspaniały strzał Zieńczuka z 23 metrów i jeszcze lepsza parada Gliwy, jeszcze dobijał Piech, ale wysoko nad bramką!

• Jeż próbował strzelać z rzutu wolnego z ostrego kąta, ale jeden z obrońców wybił piłkę.

• Grodzicki wybiciem głową zażegnał niebezpieczeństwo po rzucie rożnym.

• Piech pozazdrościł koledze i także podał do przeciwnika.

• Fatalne podanie Gabora Straki w środku pola i piłka oddana za darmo zawodnikom Polonii.

• Zaczynamy!

• Ruch nie remisował od 11 spotkań, tak więc nie powinno zabraknąć emocji. Jeśli chodzi o Polonię, to nie wygrali od 5 spotkań.

• Na ławce rezerwowej Ruchu zasiądą dzisiaj: Perdijić, Lewczuk, Abbott, Grzyb, Grzelak, Lisowski, Smektała. A w zespole gości nie zmieścili się w pierwszej jedenastce: Przyrowski, Cani, Sikorski, Kokoszka, Tosik, Piątek i najskuteczniejszy zawodnik Polonii, który wraca po kontuzji - Bruno Coutinho.

• Już za 10 minut rozpocznie się ostatnie spotkanie 12. kolejki T-Mobile Ekstraklasy, w którym Ruch Chorzów podejmie Polonię Warszawa. Arbitrem spotkania będzie Dawid Piasecki, a na liniach pomagać mu będą Maciej Wierzbowski i Marek Szerszeń. Na relację gorąco zaprasza Paruyr Tovmasyan:)