• Michał Trąbka - 3 (Matthew Guillaumier - bez oceny)
    • Koki Hinokio - 4 (Alvis Jaunzems - 3)
    • Maciej Domański - 3
    • Ilja Szkurin - 4 (Kai Meriluoto - bez oceny)
  • Koniec meczu! Ruch Chorzów remisuje ze Stalą Mielec (1:1). Bramki Daniela Szczepana i Ilju Szkurina padły w pierwszej połowie. Po zmianie stron żadnej ze stron nie udało się przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść.

• W odpowiedzi okazję miał Mateusz Stępień! W ostatniej chwili jego uderzenie z pola karnego blokuje Mateusz Bartolewski!

• Po jego wrzuceniu piłki zakotłowało się w "szesnastce" Stali. Zabrakło strzału w stronę bramki.

• Atak Ruchu prawą stroną daje aut na wysokości pola karnego Kacper Michalski szykuje się do dalekiego wyrzutu...

• Bartosz Frankowski dolicza 4 minuty do drugiej połowy.

• ... a za Tomasza Swędrowskiego na murawie melduje się Michał Feliks.

• Kacper Skwierczyński zmienia Tomasza Wójtowicza...

• Tomasz Swędrowski uderza wysoko nad bramką.

• Niezłe dośrodkowanie na bliższy słupek. Mielczanie znowu wybijają za linię końcową.

• Przycisnęli teraz "Niebiescy". Tomasz Swędrowski wywalczył piłkę, podaje na prawo do Patryka Sikory. Jego dośrodkowanie po rykoszecie przelatuje za linię końcowa.

• Wzorowo w defensywie interweniuje Mateusz Bartolewski. Wślizgiem wybija piłkę poza pole karne, powstrzymując akcję gości.

• Daniel Szczepan decyduje się na bezpośrednie uderzenie z rzutu wolnego! Prostym podbiciem posyła piłkę minimalnie nad poprzeczką!

• Piotr Wlazło z żółtą kartką za faul. Do bramki ok. 30 metrów.

• Konrad Kasiolik zmienia Przemysława Szura.

• ... a Matthew Guillaumier wchodzi za Michała Trąbkę.

• Kai Meriluoto zmienia Ilję Szkurina...

• NIE MA GOLA DLA RUCHU!!!

Doskonałą okazję imał Tomasz Swędrowski, który dostał kapitalne prostopadłe podanie od Tomasza Wójtowicza. W sytuacji sam na sam górą był jednak Mateusz Kochalski!

• Niespełna kwadrans do końca spotkania. Kto sięgnie po komplet punktów?

• ... a za Kokiego Hinokio wchodzi Alvis Jaunzems.

• Mateusz Stępień zmienia Łukasza Gerstensteina...

• Po wyrzucie z autu zakotłowało się przed bramką Stali. Goście oddalili niebezpieczeństwo w ostatniej chwili.

• Tomasz Foszmańczyk ruszył w stronę pola karnego Stali! W "szesnastce" czysto powstrzymał go Łukasz Gerstenstein, który wybija za linię boczną.

• Zawodnikom Kamila Kieresia nie udało się stworzyć zagrożenia pod bramką Michała Buchalika.

• Osaczony przez dwóch rywali Ilja Szkurin uderza z narożnika pola bramkowego! Piłka po rykoszecie przelatuje nad poprzeczką!

• Mateusz Kochalski spokojnie łapie piłkę.

• Przemysław Szur podłączył się do akcji ofensywnej. Jego dośrodkowanie zostało zablokowane; rzut rożny.

• ... a za Filipa Starzyńskiego na murawie melduje się Patryk Sikora.

• Tomasz Foszmańczyk zmienia Juliusza Letniowskiego...

• Maciej Domański z żółtą kartką za przewinienie.

• Powód do dumy

• Rzut rożny nie przynosi zagrożenia pod bramką gospodarzy.

• Ilja Szkurin przejmuje piłkę w "szesnastce"" Uderza jednak obok bramki! Po drodze był jednak rykoszet. Rzut rożny.

• Ta kontra powinna dać prowadzenie Ruchowi! Mądre zagranie Tomasza Swędrowskiego na lewą stronę do Tomasza Wójtowicza! Ten zwlekał z oddaniem strzału w pierwszym tempie. Wreszcie podjął decyzję o uderzeniu, ale został zablokowany!

• Kacper Michalski dostaje piłkę na prawej stronie. Sęk w tym, że ręką pomagał sobie w jej opanowaniu.

• Koki Hinokio zagarnął piłkę zza linii końcowej. Nie uszło to uwadze asystentowi.

• Mielczanie radzą sobie bez zarzutu z dośrodkowaniem z rzutu rożnego. Tylko zabrakło dokładnego podania, do rozpoczęcia kontry.

• Daniel Szczepan ruszył z indywidualną akcją. Wywalczył rzut rożny.

• Zupełnie nieudany strzał Michała Trąbki z dystansu. Celownik miał tutaj wyraźnie nieskalibrowany.

• Sztab medyczny Ruchu zajmuje się Juliuszem Letniowskim, który ucierpiał w starciu z doświadczonym Brazylijczykiem.

• Leandro z żółtą kartką za faul w środku pola.

• Łukasz Gerstenstein próbował przedrzeć się prawą stroną w pole karne "Niebieskich". Padł na murawę, ale nie ma mowy o rzucie karnym.

• Koki Hinokio dał się złapać w pułapkę ofsajdową.

• Ruch zaczyna drugą połowę!

• Wracamy do Gliwic, gdzie dobiega końca przerwa w meczu Ruchu Chorzów ze Stalą Mielec. Po pierwszej połowie mamy remis (1:1).

Co nas czeka po zmianie stron?

• [WIDEO] 45+1. MINUTA. GOL ILJI SZKURINA (1:1)

• +2' Koniec pierwszej połowy. Ruch Chorzów remisuje ze Salą Mielec (1:1)

• +1' Klasyczny gol do szatni i po zmianie stron zabawa zacznie się od nowa!!!

Maciej Domański dostaje piłkę przed polem karnym. W pierwszym kontakcie ustawił ją sobie do strzału z linii 16. metra. Huknął tak, że Michał Buchalik odbił za krótko do boku, z czego skorzystał Ilja Szkurin - z bliska trafia do siatki!

• +1' GOL DLA STALI! STRZELCEM ILJA SZKURIN!!!

• Minuta doliczona.

• Po chwili Filip Starzyński uderza zza linii 16. metra w stronę dalszego rogu! Piłkę koniuszkami palców musnął Mateusz Kochalski!

• Z dośrodkowaniem poradzili sobie goście. Po wycofaniu przed pole karne strzał mija bramkę Stali w bezpiecznej odległości.

• Łukasz Gerstenstein przerywa akcję Ruchu na lewej stronie, wybijając piłkę za linię końcową. Filip Starzyński ustawia piłkę w narożniku...

• POPRZECZKA ratuje "Niebieskich" po atomowym uderzeniu Kokiego Hinokio! Centymetry niżej i najprawdopodobniej Japończyk zdobyłby bramkę kolejki!

• Filip Starzyński uderza z półobrotu z pola karnego, po wyrzucie piłki z autu. Pomylił się o ok. metr.

• Jak będzie po 7. kolejce?

• Ilja Szkurin uderza zza linii 16. metra. Piłka leciała w środek bramki bramki, czyli dokładnie tam, gdzie z "koszyczkiem" czekał Michał Buchalik.

• Mielczanie próbują stworzyć zagrożenie pod bramką Ruchu. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego poradzili sobie zawodnicy Jarosława Skrobacza.

• Chorzowianie ofiarnie blokują strzały Stali! Niewiele brakowało, by Koki Hinokio doprowadził do remisu!

• Atak beniaminka prawą stroną przynosi aut na wysokości pola karnego. Po dalekim wyrzucie i zgraniu piłkę ostatecznie łapie Mateusz Kochalski.

• Przerwa w grze. Podczas walki o piłkę Łukasz Gerstenstein został przypadkowo trafiony ręką w twarz. Konieczna jest interwencja sztabu medycznego.

• [WIDEO] 18. MINUTA. GOL DANIELA SZCZEPANA (1:0)

• Daniel Szczepan dostaje piłkę w polu karnym. Jego płaski strzał został zablokowany przed linią pola bramkowego!

• Piotr Wlazło dostaje piłkę ok. 25 metrów od bramki "Niebieskich". Od razu pojawiło się przy nim trzech rywali, którzy uniemożliwili mu oddanie strzału.

• Łukasz Gerstenstein urwał się prawą stroną. Dośrodkowanie nie znajduje adresata.

• Mocne dośrodkowanie z lewego narożnika na dalszy słupek, skąd Daniel Szczepan uderzeniem głową z bliska zdobywa swoją premierową bramkę w PKO Ekstraklasie!

• GOL DLA RUCHU! STRZELCEM DANIEL SZCZEPAN!!!

• I jeszcze jeden rzut rożny dla Ruchu.

• Dobre dośrodkowanie Filipa Starzyńskiego z lewego narożnika. Zabrakło "adresata" na dalszym słupku, który z bliska skierowałby piłkę do siatki!

• Dobra interwencja Mateusza Kochalskiego po dośrodkowaniu z bocznego sektora. Chorzowianie mają rzut rożny.

• Środkiem zaatakowali Daniel Szczepan i Juliusz Letniowski. Atak wyraźnie zwolnił, by ostatecznie prostopadłe podanie Flipa Starzyńskiego było niedokładne.

• Trochę czasu minęło

• Przerwa w grze. Maciej Domański ucierpiał w starciu z Mateuszem Bartolewskim. Kartki nie ma.

• ILJA SZKURIN!!!

Dostał bardzo dobre podanie na wolne pole. Przyjęciem piłki wytrącił się trochę do lewej strony pola karnego, ale w ten sposób "objechał" Michała Bulika. Sęk w tym, że strzał z ostrego kąta nie znalazł drogi do siatki!

• Koki Hinokio uderza sprzed linii 16. metra. Japończykowi sporo brakowało do celu.

• Na gwizdek Bartosza Frankowskiego spotkanie ze środka zaczynają goście!

• Obie drużyny są już na murawie! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• ruch

• PGE Stal Mielec z kolei przystąpi do tego meczu podbudowana ostatnim pewnym zwycięstwem z Radomiakiem. Zmartwieniem trenera Kamila Kieresia jest jednak nieobecności dwóch obrońców. Marc Ehmann, będzie pauzował za kartki, a w pełni sił nie będzie jeszcze Kamil Pajnowski. PGE Stal w tym sezonie pokazała, że umie grać skutecznie w ofensywie i w defensywie. Trener Kiereś na przedmeczowej konferencji przyznał, że cieszy go solidna, konsekwentna gra jego zespołu w ostatnim meczu.

• Skład Stali Mielec

• Nowy pomocnik podpisał kontrakt z Niebieskimi do 30 czerwca 2025 roku z opcją przedłużenia. Transfer ogłoszono w środę 30 sierpnia. Sympatycy klubu z Cichej mieli nadzieję, że Kozak będzie mógł zagrać już w piątek ze Stalą Mielec, ale jest to niemożliwe.

• Skład Ruchu Chorzów

• Ruch Chorzów stanie przed szansą wygranej ze Stalą Mielec, która pozwoliłaby beniaminkowi uciec ze strefy spadkowej. "Niebiescy" bowiem uzbierali ledwie 5 punktów i znajdują się na 16. miejscu w tabeli. Kibice Ruchu z radością przyjęli wiadomość, że wreszcie doszło do transferu 26-letniego Miłosza Kozaka z pierwszoligowego Górnika Łęczna.

Ruch - Stal LIVE! Nowy kapitan strzelił gola. Radość w Gliwicach
1/4
przejdź do galerii

Ruch - Stal LIVE! Nowy kapitan strzelił gola. Radość w Gliwicach ©PAP, Zbigniew Meissner

Ruch - Stal ONLINE. Czas na drugie starcie 7. kolejki PKO Ekstraklasy. W Gliwicach w szranki stanie Ruch Chorzów ze Stalą Mielec. Gospodarze staną przed szansą ucieczki ze strefy spadkowej. Stal z kolei będzie mogła poprawić swój dorobek i sięgnąć po drugie zwycięstwo ligowe z rzędu. Gdzie oglądać mecz Ruch - Stal na żywo w telewizji? Sprawdź, gdzie stream online. Pierwszy gwizdek o godz. 20:30. Zapraszamy do relacji LIVE w GOL24!

Ruch Chorzów - Stal Mielec ONLINE

Gdzie oglądać mecz Ruch Chorzów - Stal Mielec w telewizji?
Spotkanie Ruchu ze Stalą będzie transmitowane w CANAL+ Sport, CANAL+ Sport 3, a także w CANAL+ 4K Ultra HD. Transmisja dostępna także w Internecie w CANAL+ online. Komentuje duet Marcin Rosłoń - Marcin Baszczyński. Pierwszy gwizdek o godz. 20:30.

Zapraszamy do GOL24 na relację tekstową LIVE z tego spotkania!