Ruch Chorzów

1

Wisła Kraków

2

• Goście wracają do Krakowa ze zdobyczą trzech punktów, dzięki czemu awansują aż na 8. pozycję z dorobkiem 18 punktów, czyli tyle samo co Pogoń Szczecin znajdująca się o jedno miejsce wyżej. Za wspólne 90 minut dziękuje Paruyr Tovmasyan i zapraszam na kolejne relacje na Ekstraklasa.net!

• Choć przez większość spotkania przeważał Ruch zwycięsko z tego pojedynku wyszedł zespół prowadzony przez Tomasza Kulawika. Trzeba przyznać, że teraz znacznie komplikuje się sytuacja "Niebieskich", gdyż z powodu porażki wciąż znajdują się tuż nad strefą spadkową, a za tydzień przed nimi jeszcze trudniejsza rywalizacja z liderem tabeli T-Mobile Ekstraklasy - Legią Warszawa.

• Jak się wkrótce okazało, bramka zdobyta przez popularnego "Wtorka" była tylko "na otarcie łez", gdyż chwilę po golu Dawid Piasecki zakończył spotkanie.

• GOOOOL! ANDRZEJ NIEDZIELAN ZDOBYWA BRAMKĘ GŁOWĄ PO DOŚRODKOWANIU STARZYŃSKIEGO Z RZUTU WOLNEGO!

• Bohater spotkania - Łukasz Garguła zostaje zastąpiony przez Urygę.

• Alan Uryga szykowany do zmiany.

• GOOOOOL! I KOLEJNĄ BRAMKĘ ZDOBYWA GARGUŁA, TYM RAZEM W SYTUACJI SAM NA SAM Z PESKOVIĆEM PRZELOBOWAŁ GOLKIPERA RUCHU. ASYSTĘ ZALICZYŁ SIKORSKI.

• Sikorski był przed dogodną sytuacją strzelecką, ale zbyt długo zastanawiał się co zrobić, aż jedne z zawodników chorzowian odebrał mu piłkę.

• Kolejna kartka, tym razem ukarany Daniel Sikorski za symulację.

• ...i Kuświk za faul.

• Pierwszą kartkę otrzymał Piech za dyskusję...

• Filip Starzyński uderzył z rzutu wolnego z 25 metrów ale piłka potoczyła się niewiele obok bramki Pareiki.

• Ciszę kibiców na stadionie przerwał jeden z fanów Ruchu Chorzów głośnym szyderczym: "sto lat, sto lat, niech żyją nam".

• Burliga faulował Smektała przy linii bocznej.

• Zbyt mocne dośrodkowanie Maliksona z rzutu wolnego i od bramki rozpocznie Pesković.

• Jacek Zieliński zdecydował się zdjąć z murawy swojego kapitana i wprowadzić w jego miejsce Kuświka.

• Niedzielan zmienił młodego Kwiatkowskiego, którego występ nie był zbyt udany.

• GOOOOOOOOOOOOOOOL! ŁUKASZ GARGUŁA WYKORZYSTUJE DOŚRODKOWANIE BOGUSKIEGO I WYPROWADZA SWÓJ ZESPÓŁ NA PROWADZENIE STRZAŁEM Z 4 METRÓW!

• Dośrodkowanie Boguskiego z lewej strony było jednak zbyt mocne.

• W ofensywie Wilk faulował Szyndrowskiego w polu karnym.

• Kontrowersyjna decyzja arbitra - Melikson według Dawida Piaseckiego faulował Malinowskiego, choć wydawało się, że było zupełnie odwrotnie.

• W środku pola Melikson faulowany przez Djokića.

• Ciekawy atak pozycyjny krakowian zakończony niecelnym podaniem Garguły.

• Jakub Smektała dokończy spotkanie zamiast Macieja Jankowskiego.

• Dobry strzał Starzyńskiego z 17 metrów i niewiele brakowało by piłka wpadła do bramki.

• Kwiatkowski odebrał piłkę Boguskim, po czym został sfaulowany przez Burligę, ale obejdzie się bez kartki.

• Ruch Chorzów - Wisła KrakówRuch Chorzów - Wisła Kraków

• Bardzo źle Jankowski zachował się w polu karnym gości, zamiast przelobować Pareikę zagrał górne podanie w kierunku Piecha, który był zmuszony przyjmować piłkę przy linii końcowej, po czym podał niecelnie do jednego ze swoich partnerów.

• Boguski zastąpił Chrapka.

• W polu karnym źle przyjął piłkę Jankowski, ale do piłki dopadł Lewczuk i uderzył niecelnie na bramkę Pareiki z 15 metrów.

• Z rzutu rożnego dośrodkował dwukrotnie Starzyński, ale za pierwszym blokował głową Burliga, za drugim Garguła.

• Dośrodkowanie Kwiatkowskiego zablokowane przez Chaveza.

• Po dośrodkowaniu Starzyńskiego z rzutu wolnego uderzał Djokić głową, ale był to strzał niecelny.

• Z bliskiej odległości podanie Starzyńskiego trafiło w Sobolewskiego, który padł na murawę niczym rażony piorunem, ale bardzo szybko się z niej podniósł.

• W bardzo ważnej sytuacji Kwiatkowski nie dopuścił do tego by Burliga oddał strzał na bramkę Peskovića w polu karnym.

• Strzał Jankowskiego z 17 metrów został zablokowany.

• Lewczuk mógł się znaleźć w sytuacji sam na sam z Pareiką, ale Wilk wybiciem piłki na rzut rożny zażegnał niebezpieczeństwo.

• Michał Chrapek ukarany żółtą kartką.

• Sikorski zastąpił Quioto.

• Zaczynamy drugą połowę.

• Choć pierwszy kwadrans był zdecydowanie pod dyktando gości, to przez kolejne pół godziny Ruch rzucił się do ataku i miał więcej okazji podbramkowych, łącznie z bramką, która nie była uznana.

• Dawid Piasecki zagwizdał po raz ostatni w pierwszej połowie spotkania.

• Dośrodkowanie Starzyńskiego z rzutu wolnego było tym razem niecelne.

• Najpierw Arkadiusz Piech dośrodkował w kierunku Jankowskiego, ale jego dośrodkowanie zostało zablokowane. Piłkę przechwycił ponownie napastnik Ruchu i uderzył bardzo niecelnie z 20 metrów.

• Płaski strzał Piecha z 17 metrów, ale pewnie broni Pareiko.

• Dośrodkowanie Starzyńskiego wprost na głowę Szyndrowskiego, ale strzał zawodnika Ruchu był niecelny.

• Djokić faulował Quioto, ale żółtą kartkę dostał Szyndrowski za dyskusję.

• Z rzutu wolnego wprost w mur trafił Starzyński, po czym dobitka Malinowskiego była niecelna.

• Jaliens fauluje Piecha tuż przed polem karnym i otrzymuje za to żółtą kartkę.

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego z 17 metrów uderzył Kwiatkowski, ale jego strzał zablokował Quioto.

• Starzyński zagrał prostopadłą piłkę w kierunku Piecha i najlepszy snajper Niebieskich trafił w boczną siatkę po rękach Pareiki.

• Bramkę głową z najbliższej odległości zdobył Lewczuk po dośrodkowaniu Starzyńskiego, ale były zawodnika Jagiellonii i Piasta był jednak na spalonym.

• W jednej akcji Chavez faulował Kwiatkowski i po chwili Piech Jovanovića, ale to właśnie Honduranin otrzymuje żółtą kartkę.

• Fatalny strzał Quioto z 18 metrów, który nie miał prawa sprawić kłopotów Peskovićowi.

• Przy linii bocznej faulowany Burliga, do piłki podszedł Melikson, ale dośrodkował wprost na głowę Szyndrowskiego.

• Za faul i niepotrzebne dyskusje Marcin Malinowski otrzymuje pierwszą w tym spotkaniu żółtą kartkę.

• Kwiatkowski mógł się znaleźć w sytuacji sam na sam z Pareiką, ale źle przyjął piłką, która wpadła wprost pod nogi golkiper Wisły.

• Z lewej strony dośrodkował Jankowski w kierunku Starzyńskiego, który w ekwilibrystyczny sposób chciała przekazać piłkę Piechowi, ale podał niecelnie.

• Z rzutu rożnego Melikson, ale świetnie blokuje to dośrodkowanie Szyndrowski.

• Pierwszy kwadrans za nami i poza dwoma sytuacjami Wisły praktycznie nic się nie dzieje poza faulami i wybiciami z autu.

• Dzięki interwencji Jaliensa Jankowski nie doszedł do sytuacji sam na sam z Pareiką.

• Tym razem przy linii bocznej Piech faulował Jovanovića.

• Zawodnicy obu drużyn zaczęli mecz bardzo agresywnie.

• Kolejna sytuacji Wisły, tym razem Garguła uderzał z półwoleja z 7 metrów i ponownie bramkarz gospodarzy popisał się niezłą interwencją.

• Garguła minął Peskovića i przy linii końcowej wycofał piłkę w kierunku Chrapka, który uderzył wprost w interweniującego golkipera Ruchu.

• I kolejny faul, tym razem Chrapka na Lewczuku.

• Faulowany był Burliga.

• Quioto i Chrapek rozpoczęli spotkanie!

• Zawodnicy obu zespołów wychodzą właśnie na murawę przy hymnie Ruchu Chorzów.

• Najskuteczniejszy zawodnik Ruchu Chorzów - Arkadiusz Piech będzie miał okazję dzisiaj poprawić swój dorobek strzelecki, czego nie można powiedzieć o Cwetanie Genkowie, który jest najlepszym strzelcem i ma na koncie najwięcej asyst razem z Ivicą Ilievem, który także jest kontuzjowany.

• Ostatnia wygrana krakowian w Chorzowie miała miejsce 6 grudnia 2009 roku, kiedy to zespół prowadzony przez Macieja Skorżę wygrał 3:1 po bramkach Piotra Brożka, Marcelo i Małeckiego dla Wisły i Niedzielana dla Ruchu.

• Takie mecze jak dzisiejszy określa się mianem rywalizacji o 6 punktów, gdyż chorzowianie z dorobkiem 14 punktów zajmują 14. miejsce, goście z kolei - uzbierali punkt więcej i zajmują dwie pozycje wyżej.

• Przed meczem Ruch - Wisła

• Już za 40 minut rozpocznie się rywalizacja Ruchu Chorzów z Wisłą Kraków w ramach 13. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Dla kogo ta kolejka okaże się pechowa, przekonamy się za kilka godzin. Na relację prosto ze stadionu przy ulicy Cichej zaprasza Paruyr Tovmasyan.