• Strzał z wolnego Zieńczuka w długi róg, obok krakowskiej bramki

• Małecki chciał kopnąć piłkę, a przy okazji także Lisowskiego i sędzia odgwizdał faul

• Skutecznie wypiąstkował piłkę Pareiko po dośrodkowaniu Smektały z prawej flanki

• Melikson zatrzymany przez Stawarczyka na 40 metrze

• Niebezpieczna zabawa z piłką zawodników Wisły, naciskanych przez Niedzielana. Ostatecznie to jednak napastnik Ruchu faulował Diaza i otrzymał żółtą kartkę, ku oburzeniu kibiców Niebieskich.

• Wisła stara się atakować, ale dobrze gra obrona Ruchu.

• Rzut wolny dla Wisły przy prawym narożniku pola karnego gospodarzy. Kombinacyjne rozegranie, ale Garguła dośrodkował prosto w mur.

• Zaraz po bramce, jeszcze przed wznowieniem gry żegnany owacjami schodzi Arkadiusz Piech. W jego miejsce Andrzej Niedzielan.

• Do piłki podszedł Abbott i po ziemi umieścił ją przy lewym słupku obok Pareiki, który rzucił się w drugą stronę!

• Rzut karny dla Ruchu! Żółtą kartką za faul ukarany Jaliens!

• Zmiana w Wiśle. Z boiska schodzi Wilk, w jego miejsce Jirsak.

• W analogicznej sytuacji rzut wolny pod bramką Ruchu. Garguła jednak wrzucił tak mocno, że wyszedł mu strzał, który w powietrzu wyłapał Perdijić i zatrzymał piłkę w polu, na linii końcowej.

• Bardzo pasywnie przy bramce zachowała się obrona Wisły. W stronę Pareiki ruszyło czterech zawodników Ruchu i bramkarz Wisły nie miał szans na dobrą interwencję.

• Przed polem karnym faulowany Lisowski. Z rzutu wolnego wrzucał Zieńczuk, a w polu karnym piłkę musnął Szyndrowski i pokonał Pareikę!

• Pojedynek biegowy Diaza z Piechem i obrońca Wisły wykopał piłkę w trybuny.

• Dobrą okazję stworzyła teraz Wisła, jednak po dośrodkowaniu z prawej strony piłkę na 5 metrze wybił Grodzicki.

• Iliev schodzi z boiska. W jego miejsce Patryk Małecki!

• Jakub Smektała zmienił Łukasza Janoszkę.

• Ależ okazja Piecha! Dostał piłkę w polu karnym, uwolnił się od krycia, jednak na 11 metrze za bardzo się odchylił i posłał piłkę ponad bramką.

• Paweł Abbott za Macieja Jankowskiego

• Świetna akcja Wisły na pełnej szybkości, prostopadłe podanie Garguły do Ilieva, który dośrodkowywał w pole karne, gdzie żaden z jego kolegów nie doszedł do piłki

• Rafał Grodzicki - za dyskuje

• Ładna akcja Ilieva po prawej stronie, ale dobra interwencja Szyndrowskiego zatrzymała Serba

• Żelijko Djokić - za faul na Meliksonie

• "Złodzieje, złodzieje" krzyczą teraz kibice. Jankowski przyjął piłkę w polu karny, ale został powstrzymany przez Diaza. Sędzia uznał, że faulu nie było, ale kibiców to nie przekonało.

• I jeszcze płaski strzał z dystansu Szyndrowskiego, piłka minęła bramkę Wisły jednak w bezpiecznej odległości

• Ależ zakotłowało się w polu karnym! Janoszka zakiwał się z czterema obrońcami i spod nóg piłkę wybił mu Lamey.

• Akcja prawą stroną, wrzucał w pole karne Iliev, tam wyskoczył do piłki Genkow, zawisł w powietrzu i pewnym strzałem głową posłał piłkę w okienko. Bardzo ładna bramka Bułgara i świetna asysta Ilieva.

• Gooooooool! Wisła wyrównała po bramce Cwetana Genkowa!

• I zapowiadana zmiana. Michał Czekaj opuszcza boisko, w jego miejsce Jaliens. Już wszystko jasne. Czekaj utyka, widocznie nabawił się urazu.

• Przejął piłkę Genkowa, zagrał na wolne pole do Ilieva, ale jego dośrodkowanie z prawej strony było za mocne

• Jaliens gotowy do wejścia na boisko. Dziwne, że nie wszedł od razu w przerwie.

• Na trybunach zasiadło dzisiaj 6600 kibiców.

• Rozpoczęli drugą połowę gospodarze

• Piłkarze wracają już na boisko. Za chwilę początek drugiej połowy spotkania!

• Ruch Chorzów - Wisła Kraków Kibice gospodarzy mają powody do radości. Ich zespół prowadzi do przerwy 1:0 i gra bardzo dobrze. Fani Białej Gwiazdy, zważywszy na wynik na razie nie okazują swojego entuzjazmu i spokojnie zajmują swoje miejsca w sektorze gości.

• Występ czirliderek w przerwie meczu Ruch Wisła W przerwie kibiców rozgrzewa występ czirliderek Ruchu Chorzów.

• Do przerwy Ruch prowadzi z Wisłą 1:0

• Okazja na wyrównanie dla Wisły! Po dobrej akcji gości z bliskiej odległości strzał zdołał oddać Nunez, ale świetną interwencją popisał się Perdijić. Odbitą piłkę wybili jeszcze obrońcy.

• Ruch Chorzów - Wisła Kraków Kibice Ruchu cały czas aktywnie prowadzą doping i mają powody do radości.

• Piech wycofał piłkę do Zieńczuka na piętnasty metr, a ten uderzył z pierwszej piłki wysoko ponad bramką

• Strzał Piecha, który zakończył się golem był pierwszym jaki oddali chorzowianie

• Strzał z rzutu wolnego Szyndrowskiego bez problemów wyłapał Pareiko.

• Efektowna i co najważniejsze efektywna interwencja Perdijicia po centrze z rzutu wolnego Lameya. Chorwat wyskoczył wysoko i pewnie chwycił piłkę

• Marcin Malinowski - za faul na Meliksonie

• Piech wyszedł sam na sam z Pareiką i mimo ofiarnej interwencji bramkarza płaskim strzałem zdobył pierwszego gola. Czekaj gonił jeszcze ambitnie napastnika Ruchu, ale był zbyt wolny

• Piech goooool!

• Za mocne dośrodkowanie Zieńczuk i w polu karnym Janosza mógł podnieść głowę i odprowadzić tylko piłkę wzrokiem

• Dobra okazja Wisły po akcji prawą stroną. Iliev wrzucił piłkę na 5 metr a tam obrońca uprzedził Genkowa i tylko rzut rożny.

• Szyndrowski dość szczęśliwie zatrzymał Ilieva i od bramki Perdijić

• Pojedynek biegowy Czekaj-Piech wygrał Wiślak, który miał znacznie bliżej do piłki, wykorzystał tę przewagę i spokojnie podał do Pareiki

• "Niebiescy gol" śpiewają kibice Ruchu, którzy cały czas aktywnie dopingują swój zespół. Około 300 osobowa grupa kibiców Wisły na razie cicho siedzi na swoich miejscach w sektorze gości.

• Przedzierał się środkiem Lisowski, ograł kilku rywali i wydawało się, że Diaz dotknął piłki ręką, ale sędzia nakazał grać dalej.

• W strzałach na razie Wisła oddała pięć strzałów, w tym trzy celne. A chorzowianie ani jednego

• Ruch Chorzów - Wisła Kraków Na razie gra dosyć wyrównana, z optyczną przewagą Wisły, która więcej gra piłką. Stuprocentowych sytuacji na razie brak, a naszym zdaniem najlepszy na boisku do tej pory jest Iliev.

• Po długim podaniu Ilieva piłkę przed polem karnym przyjął Genkow i wdał się w drybling z Grodzickim. Wydawało się, że już go ograł, jednak ostatecznie sędzia uznał, że faulował.

• Zderzenie Garguły z Grodzickim tuż przed polem karnym gospodarzy i sędzia odgwizdał rzut wolny dla Ruchu. Po prawej stronie chęć uczestnictwa w tej akcji zgłaszał Iliev, ale żaden z kolegów go nie zauważył

• Przed polem karnym trochę miejsca znalazł sobie Daniel Brud i uderzył płasko, jednak problemów z interwencją nie miał Perdijić.

• Dośrodkowanie Janoszki, a głową próbował strzelać Jankowski, ale nieczysto trafił w piłkę

• Piech przedzierał się lewą stroną jednak pewną interwencją popisał się Lamey. Na razie pewna gra obrony Wisły.