Ruch Chorzów

1

Zagłębie Lubin

0

• Zagłębie mogło to spotkanie przegrać wyżej, aniżeli 1:0, gdyż dobrą dyspozycją dnia popisał się parokrotnie Michał Gliwa ratując swój zespół przed stratą bramki. Drużynie gości zabrakło argumentów w polu karnym Ruchu, a nie strzelając gola w Chorzowie, przyjezdni nie mogli liczyć na awans.

Tym samym to Ruch jest obok Wisły kolejną drużyną w 1/2 Pucharu Polski. Za relację dziękuje Michał Laskowski.

• Koniec! Ruch zasłużenie wygrał z Zagłębiem i awansował do półfinału Pucharu Polski.

• Godal fauluje Kuświka.

• Marcin Kikut jest ostatnim zawodnikiem, który pojawia się na boisku.

• Trzy minuty dłużej potrwa spotkanie w Chorzowie.

• Brzydki faul Costy i słuszna żółta kartka dla obrońcy Zagłębia.

• Kibice pożegnali bramkami Jankowskiego, którego zmienił Kuświk.

• Dobra akcja Zagłębia, ale błąd Wilczka, który przyjmuje piłkę pomagając sobie ręką.

• I znowu Jankowski i ponownie broni ten strzał z bliska bramkarz gości.

• I znowu przed szansą był Jankowski, ale zatrzymany przez Costę do spółki z Gliwą.

• Malinowski posłał długą piłkę do niepilnowanego Djokicia, ale obrońca Ruchu opadł z sił i został zatrzymany w polu karnym Zagłębia.

• Europejskiej klasy akcja Ruchu Chorzów. Jankowski do Janoszki, ten odrywa piętą do swojego kolegi, ale po raz kolejny doskonale broni Gliwa!

• Zawodnik gospodarzy ujrzał żółty kartonik.

• Starzyński dobrze zagrał do Jankowskiego, ten sam popędził w kierunku bramki Gliwy i mimo asysty dwóch obrońców zdołał oddać strzał w światło bramki.

• Faulowany Papdopulos na połowie Ruchu.

• Zagłębie chyba nie bardzo ma pomysł na to, jak przedostać się blisko bramki Ruchu. Druga połowa powinna wyglądać zupełnie inaczej, gdyż to gospodarze są drużyną grającą po prostu lepiej.

• Pomknął prawym skrzydłem Błąd, którego dośrodkowanie na rzut rożny wybił Stawarczyk.

• Pierwsza zmiana w Ruchu. Doświadczony Zieńczuk opuszcza boisko.

• Co się teraz wydarzyło?! Jankowski kapitalnie przepuszcza piłkę do Zieńczuka, ale strzał zawodnika Ruchu doskonale po raz kolejny obronił Gliwa. Za moment piła odbiła się jeszcze od słupka!

• Ostatnia zmiana w drużynie z Lubina. Damian Kowalczyk pojawił się na placu gry.

• Świetne uderzenie Zieńczuka z rzutu wolnego i równie kapitalna interwencja Gliwy!. Rzut rożny dla gospodarzy.

• Faulowany przed polem karnym Starzyński. Gracz Zagłębia otrzymuje "żółtko".

• "Miedziowi" muszą teraz rzucić wszystko na jedną kartę. Do końca meczu pozostało jeszcze trochę czasu, ale rozgrywając piłkę pomiędzy obrońcami ciężko będzie strzelić coś Ruchowi. Zagłębie potrzebuje aż trzech bramek by awansować do dalszych gier. Remis 2:2 przyniesie przy Cichej dogrywkę.

• Tymczasem mamy drugą zmianę w ekipie Zagłębia. Na pół godziny przed końcem meczu Łukasza Hanzela zmienia Kamil Wilczek.

• Bardzo dobra akcja Ruchu Chorzów. Panka uruchomił na prawej stronie Zieńczuka, który wszedł w pole karne gości i mimo ułożenia piłki na prawej nodze pokusił się o strzał. Niestety obok dłuższego słupka.

• Bład Vidanova, który łatwo dał się przepchnąć Janoszce. Napastnik Ruchu zwiódł w polu karnym jeszcze Banasia i precyzyjnym strzałem pokonał Gliwę.

• GOOOOOOL !! Janoszka otwiera wynik spotkania i chyba sprawa awansu już rozstrzygnięta.

• To powinien być gol dla Ruchu! Idealne dośrodkowanie Djokicia prosto na głowę Zieńczuka, ale pomocnik gospodarzy nie poradził sobie i uderzył głową prosto w Gliwe

• Teraz w polu karnym Ruchu Chorzów pokazał się Costa, ale podobnie jak w pierwszej części meczu zabrakło dokładnego ostatniego podania.

• Bardzo dobre wyprowadzenie akcji przez Małkowskiego, który dokładnym podaniem uruchomił Papadopulosa, ale napastnik gości zatrzymany zbyt łatwo w polu karnym.

• Szybko szukał strzału Marek Zieńczuk, ale pomocnik Ruchu nie zdołał indywidualnie zakończyć akcji.

• Drugą, być może decydującą część spotkania rozpoczęli piłkarze w niebieskich strojach.

• Po pierwszej połowie rewanżowego meczu Ruch Chorzów - Zagłębie Lubin w półfinale Pucharu Polski jest Ruch Chorzów. Zakończona część meczu mogła się podobać ze względu na tempo gry, walkę oraz zaangażowanie jednych i drugich. Zagłębie musi troszkę popracować nad dokładnością, ale to samo można powiedzieć o gospodarzach - głównie o Zieńczuku, który próbuje wrzucać piłkę w pole karne Zagłębia, ale dotychczas nie przyniosło to planowanych skutków.

• Tomasz Kwiatkowski gwiżdże po raz ostatni w pierwszej połowie.

• Kapitan Zagłębia ukarany żółtą kartą.

• Sporo dzisiaj stałych fragmentów gry, ale piłkarze nie potrafią dokładnie dorzucić piłkę do swoich partnerów przepychających się z rywalami.

• Ostry faul Djokicia. Szansa dla Zagłębia

• Adrian Błąd zmienił kontuzjowanego Szymona Pawłowskiego.

• Tymczasem konieczna będzie zmiana w ekipie gości. Pawłowski ucierpiał w swojej dogodnej sytuacji i nie wróci już na boisko.

• Jeż z narożnika boiska, strzał głową Costy ale piłka zatrzymuje się na słupku. To była najlepsza okazja dla "Miedziowych".

• Zablokowany w polu karnym Vidanov.

• Ależ zmarnował teraz fantastyczną sytuację Pawłowski. Skrzydłowy Zagłębia wyszedł sam na sam po zagraniu Jeża, ale będąc w polu karnym zdecydował się złamać akcję na lewą nogę. Gdyby Pawłowski oddał strzał ułamek sekundy wcześniej, mogłoby groźnie.

• Faul na Djokiciu. Kolejny stały fragment gry dla gospodarzy.

• Malinowski dokładnie zagrał na skrzydło do Zieńczuka, ale skrzydłowy Ruchu przyzwyczaił do niezbyt dokładnych zagrań w tym meczu. Teraz było podobnie. Od autu Ruch.

• Widać chęć do gry u zawodników jednych i drugich, ale mówiąc żargonem piłkarskim w większości akcji "brakuje ostatniego podania", które otworzyłoby drogę do bramki.

• Dobrze ponownie Ruch. Zieńczuk dokładnie podał do Jankowskiego, ale strzał napastnika Ruchu po raz kolejny niecelny. To była kolejna dobra akcja "Niebieskich".

• Szybka akcja Ruchu środkiem pola zakończyła się dośrodkowaniem Zieńczuka. Ale tym razem również "Niebiescy" nie wykorzystują dobrej wrzutki swojego kolegi.

• I już odpowiedź Ruchu. Marek Zieńczuk pokusił się o uderzenie z narożnika pola karnego, ale to była kolejna niedokładna próba byłego gracza Wisły Kraków

• Costa prawą nogą wrzucił podciętą piłkę w pole karne, ale nie poradził sobie w tej sytuacji Robert Jeż, który zagrał bardzo lekko prosto w ręce Peskovicia.

• Kolejne długie zagranie Banasia w kierunku Pawłowskiego. Tym razem niedokładne.

• Leży na murawie Robert Jeż, ale na szczęście nie będzie potrzebna pomoc medyczna. Zawodnik Zagłębia zgubił obuwie podczas kontaktu z Panką.

• Zieńczuk wrzuca piłkę, ale to jest kolejny stały fragment gry, z którego "Niebiescy" nie potrafią stworzyć zagrożenia.

• Konczkowski pomknął lewą stroną ale wywalczył tylko rzut rożny.

• Djokić świetnie zatrzymał przy linii końcowej rozpędzonego Costę.

• Zieńczuk po raz kolejny wrzuca piłkę z rzutu wolnego w pole karne Zagłębia, ale w duzym tłoku nikomu nie udało się wykończyć akcji.

• Jak na razie wyrównane spotkanie w Chorzowie. Ruch stara się prowadzić grę rozgrywając piłkę w środku pola, Zagłębie natomiast liczy na długie zagrania w kierunku Pawłowskiego i Papadopulosa.

• Jankowski fauluje na własnej połowie Łukasza Hanzela.

• I już dobra odpowiedź Zagłębia. Vidanov znalazł się na połowie Ruchu, sprytnie zagrał do Pawłowskiego, ale skrzydłowy gości oddał zbyt słaby strzał na bramkę gospodarzy. Dobra akcja "Miedziowych".

• Świetna dwójkowa akcja piłkarzy Ruchu, ale strzał Jankowskiego nieznacznie obok lewego słupka Gliwy. Najlepsza jak dotąd okazja bramkowa w tym meczu!

• Szarpnął teraz prawnym skrzydłem Hanzel, ale dośrodkował zbyt słabo.

• Dośrodkowanie Zieńczuka z rzutu wolnego, ale piłka po strzale głową Szyndrowskiego przeleciała obok bramki "Miedziowych".

• Banaś fauluje Jankowskiego. Rzut wolny dla Ruchu.

• Dobry, mocny strzał Pawłowskiego z dystansu, ale piłka trafia prosto w ręce Peskovicia.

• Zawodnikiem, któremu należy się dzisiaj przyjrzeć jest Szymon Pawłowski, który powinien być podwójnie zmotywowany ze względu na brak powołania do kadry.

• Zagłębie próbuje wprowadzić piłkę do gry od własnej strefy obronnej.

• Indywidualnie Jankowski wszedł odważnie pole karny, ale jego dośrodkowanie zostało zablokowane i jest rzut rożny dla Ruchu.

• Z dystansu strzela Starzyński, lecz piłka przeleciała z dala od bramki Gliwy.

• Wysoko stara się atakować gości Ruch Chorzów, ale piłkarze "Miedziowych" nie dają się zaskoczyć i konsekwentnie szukają długich podań.

• Faulowany Starzyński i rzut wolny dla "Niebieskich".

• Od środka rozpoczęli mecz piłkarze w pomarańczowych koszulkach.

• Na murawę wychodzą już piłkarze jednej i drugiej drużyny. Za kilka chwil Pan Tomasz Kwiatkowski gwizdnie po raz pierwszy.

• Rezerwowi Ruchu Chorzów:Krzysztof Kamiński, Marcin Kikut, Robert Chwastek, Jakub Smektała, Igor Lewczuk, Grzegorz Kuświk, Pavel Sultes.

• Rezerwowi Zagłębia Lubin:Marek Kozioł, Kamil Wilczek, Adrian Rakowski, Damian Kowalczyk, Adrian Błąd, Bartosz Rymaniak, Dorde Cotra.

• Zapewniam, że absolutnie nie zamierzamy bronić wyniku z Lubina. To mogłaby się okazać zgubna taktyka. Zagramy otwartą piłkę, że świadomością, że też mamy swoje atuty. W ostatnich meczach nasza gra wyglądała już nieźle, wierzymy, że z „miedziowymi” będzie podobnie. - powiedział przed meczem trener gospodarzy, przypominając tym samym wynik z pierwszego spotkania.

• Ruch Chorzów - Zagłębie LubinRuch Chorzów - Zagłębie Lubin

• Za niespełna pół godziny na stadionie przy ulicy Cichej w Chorzowie rozpocznie się spotkanie w ramach 1/4 Pucharu Polski, w którym miejscowy Ruch podejmie gości z Lubina.

Zarówno dla "Niebieskich", jak i "Miedziowych" dzisiejsze spotkanie spotkania otwiera najbardziej realną szansę na awans do europejskich pucharów.