Zagłębie Lubin

2

2 2 połowa

• Koniec meczu! Dramatycznego meczu!

• Ale wydarzenie! Piłkarze Ruchu zupełnie zapomnieli, że Wilczek przed chwilą pojawił się na boisku. Piłkarz Zagłębie był zupełnie sam w polu karnym po rzucie wolnym i trafił głową do bramki! Jest remis!

• Kamil WIlczek! REMIS!

• Arbiter doliczył aż 4 minuty.

• Kamil Wilczek wchodzi za Abwo.

• Kolejny rzut rożny dla Ruchu, ale tym razem bez takich efektów jak 3 minuty wcześniej.

• Ekwueme zmienia Pawłowskiego, który dziś zbyt często starał się indywidualnie rowiązać akcje Zagłebia.

• Zagłębie przeważało, a gola zdobył Ruch. Taki przewrotny jest futbol.

• Tym razem Isailović już nie dał rady. Po drośrodkowaniu z rzutu wolnego Maciej Jankowski tylko przyłożył nogę, a piłka wpadła obok bezradnego bramkarza Zagłębia.

• Maciej Jankowski!!! Gol dla Ruchu!

• Isailović ratuje Zagłębie! Dośrodkowanie z prawej strony i fantastyczna główka Piecha! Będzie rzut rożny.

• Zółtko dla Marka Szyndrowskiego.

• Olszar zmienia Grzyba, który kilka minut temu poprosił o zmianę.

• Ostatnie kilka minut należy do Zagłębia. Piłkarze z Lubina poczuli się pewniej na boisku po zdobyciu gola.

• Żółta kartka dla Csaby Horvatha.

• Najbardziej zagorzali fani Niebieskich kibicują teraz bez koszulek.

• W miejsce Osmanagicia, który zostawił dziś sporo zdrowia na boisku, wchodzi Arkadiusz Woźniak. Jan Urban stawia wszystko na jedną kartę. Chce wygrać w CHorzowie.

• Traore był w tej sytuacji i żółtą kartkę dostaje Jankowski. Dziwne o tyle, że faulował Piech...

• Kolejny rzut wolny zmarnowany przez Zagłębie, ale chwilę później ambitnie wywalczył piłkę Traore.

• Piłka za plecy obrońców, których wyprzedził Traore. Chyba niepotrzebnie wyszedł z bramki Matko Perdijić i napastnik Zagłebia w ładnym stylu go przelobował. Mamy remis i mecz zaczyna się od nowa!

• TRAORE! 1:1!

• Łukasz Janoszka zmienia Zieńczuka.

• A tymczasem na boisku leży poturbowany po tym stałym fragmencie gry Bartosz Rymaniak.

• Po rzucie wolnym uderzał głową Csaba Horvath. Niecelnie.

• Bartosz Rymaniak.

• I znowu "Olee" Tym razem po uderzeniu Osmanagicia. Tak sobie teraz dopiero uświadomiłem, że po raz pierwszy wymieniam jego nazwisko w tym meczu. Kompletnie niewidoczny.

• Bartosz Rymaniak ładnymi zwodami ośmieszył Szyndrowskiego ale w ostateczności nic z tego nie wynikło i piłka dla Chorzowian.

• Po dobrej kombinacyjnej akcji Zagłębia do strzału doszedł po raz kolejny Traore lecz znowu na posterunku golkiper Ruchu.

• Interista typ mniej prawdopodobny no ale kto wie? To jest piłka. Wszystko jest możliwe.

• Spokojnie piłkę po dośrodkowaniu łapie Perdjic.

• Rzut z autu dla Zagłębia na wysokości pola karnego. Zobaczymy jak to rozwiążą.

• "Olee" Można było usłyszeć na trybunach. Strzał Traore sprzed pola karnego Ruchu bardzo wysoko ponad bramką Niebieskich.

• Rzut rożny dla Zagłębia po interwencji Pawła Lisowskiego.

• TheHorseWhisperer ciekawy typ. Za mniej wiecej 40 minut dowiemy się czy słuszny.

• Po kombinacyjnej akcji Zagłębie w końcu doszło pod pole karne Ruchu lecz strzał Plizgi słaby i obok bramki Perdjicia.

• Ruch od początku drugiej połowy nałożył na Zagłębie mocny pressing i Zagłębie ma problemy z rozgrywaniem akcji ofensywnych.

• Na drugą połowę spotkania przybył także były Prezydent Chorzowa - Marek Kopel.

• Kibice Zagłębia rozpoczęli wraz z drugą połową doping lecz gubi się on całkowicie przy okrzykach fanów Ruchu Chorzów.

• Aj! Djokić miał doskonałą sytuację po rzucie rożnym ale źle ustawił stopę i piłka minimalnie obok słupka bramki Isailovicia.

• Rzut rożny dla zawodników Ruchu Chorzów. Dośrodkowanie Wojtka Grzyba przecięte przez Dawida Plizgę.

• Zaczynamy drugą połowę spotkania.

• Zszedł obrońca Ruchu.

• Zmiana w Ruchu. Wejdzie zapowiadany przeze mnie Arek Piech a kto zejdzie? Za chwilę już będziemy wiedzieć.

• Warto zaznaczyć, że w tym momencie Ruch Chorzów jest na 3 miejscu w tabeli! A więc mają szansę na powtórzenie sukcesu sprzed roku kiedy to zakończyli zawody właśnie na najniższym stopniu podium. Czy mają na to szansę? Czy Ruch utrzyma te prowadzenie? A może Zagłębie jeszcze wygra? Zapraszam do typowania w komentarzach.

• Oczywiście sędzia Dawid Piasecki nie dał się przekonać i rzutu karnego nie ma. Jest za to koniec pierwszej połowy.

• Ale sytuacja! To chyba Malinowski faulował w polu karnym Plizgę, ale sędzia nie odgwizdał! Na murawie pojawił się nawet wściekły Jan Urban.

• Przepraszam za ciszę. Problemy z internetem na stadionie Ruchu spowodowały, że nie mogłem relacjonować ostatnich minut pierwszej połowy. Które były bardzo ciekawe. Uspokoję kibiców Ruchu - nadal mamy 1:0 ale kontrowersja była olbrzymia. Zawodnicy Zagłębia domagali się podyktowania rzutu karnego kiedy to w polu karnym po ataku Malinowskiego położył się jak długi jeden z zawodników Zagłębia. Lecz obyło się bez kartek no i bez oczekiwanego karnego. Po 45 minutach przy ul. Cichej 6 1:0 Zapraszam za kilkanaście minut na drugą odsłonę.

• Kolejna groźna akcja Ruchu! Lecz w ostatniej chwili obrońca Zagłębia blokuje Grzyba. Rzut Rożny.

• Kibice Ruchu zamienili sektor nr. 8 w prawdziwe morze niebieskiego koloru. Wymachując kilkunastoma flagami w barwach klubowych.

• GOOOOOLL!! Ależ dośrodkowanie Andreja Komaca! Z 35 metrów dośrodkowuje idealnie na głowę Wojtka Grzyba i w Chorzowie mamy 1:0!

• Faul taktyczny Sergio Reiny i mamy rzut wolny dla Ruchu.

• Jak już wspomniałem o trenerze Fornaliku. Warto zauważyć, że jak i on tak i Jan Urban oglądają spotkanie na siedząco. Czyżby ich też to spotkanie usypiało?

• Rajd Rymaniaka prawą stroną nieudany. Uciekła mu piłka i od autu rozpoczną podopieczni Waldemara Fornalika.

• Na boisku leży Traore. Lecz mam wrażenie, że po prostu nie chce mu się wstać aniżeli ma jakiś uraz. Wobec tego Ruch został zmuszony do przerwania swojej akcji.

• Andrej Komac przesunął się trochę bardziej do ataku. Grając teraz bardziej jako napastnik niż pomocnik. Ciekawa zagrywka taktyczna Waldemara Fornalika.

• Na rozgrzewkę wyszedł Arkadiusz Piech, który został wywołany przez kibiców. Nie dziwie się w sumie, widząc słabą formę Maćka Jankowskiego. Myślę, że możemy się spodziewać zmiany w drugiej połowie.

• Po dośrodkowaniu Dawida Plizgę i zamieszaniu w polu karnym piłkę przyjmuje Bartosz Rymaniak, którego strzał w ostatniej chwili blokuje Djokic.

• Rzut wolny dla Zagłębia z 23 metra po faulu jednego z obrońców Ruchu.

• Słabo dysponowany jest dzisiaj Maciej Jankowski, który nie potrafi przyjąć dobrych piłek od partnerów z drużyny.

• Nieudana próba przejęcia piłki przez Marka Zieńczuka, który sfaulował Bartosza Rymaniaka przy linii bocznej boiska.

• W środkowej części boiska rozpędzonego Dawida Plizgę faulował powracający Maciej Jankowski.

• Piłkarze nie zachwycają ale za to kibice Chorzowskiego Ruchu bawią się całkiem całkiem.

• Z trybun gdzie siedzą fani Zagłębia dochodzi pierwsza ich pieśń dzisiaj "Jesteśmy zawsze tam.."

• Po rzucie różnym próbował strzelać po ziemi Dawid Plizga lecz dobrze ustawiony Matko Perdjic spokojnie łapie piłkę.

• I od razu drugi. Do kolekcji.

• Obrona Ruchu całkowicie zagubiona i strzał Abwo tuż obok bramki Matko Perdjicia. Rzut rożny.

• Niedokładne zagranie Malinowskiego do rozpędzającego się Szyndrowskiego i od bramki Zagłębie.

• Żółta kartka dla Łukasza Hanzela za nakładkę. Na boisku leży Wojciech Grzyb.

• Kibice Ruchu zakończyli protest i wracają na swój sektor. Od razu przyjemniej się ogląda spotkanie słysząc doping kibiców.

• Mogło być groźnie. Dośrodkowanie Marka Szyndrowskiego minimalnie za wysokie dla Macieja Jankowskiego ale i tak rykoszet, przed Isailoviciem mógł sprawić mu trochę problemów.

• Na sektorze gości zasiada dzisiaj około 150 fanów Miedziowych, którzy raczej nie podnoszą dopingu a spokojnie obserwują spotkanie.

• Ładnym zwodem popisał się Andrej Komac, który minął Davida Abwo lecz sędzia liniowy dopatrzył się w tym zagraniu przewinienia.

• Na spalonym był Maciej Jankowski.

• Na rezerwie Ruchu można dzisiaj dostrzec aż trzech napastników a żadnego środkowego obrońce. Jedynie Ariel Jakubowski z formacji defensywnej na rezerwie siedzi ale to jest raczej boczny defensor.

• Wśród ważnych szyf na meczu można dojrzeć obecnego Prezydenta Chorzowa, Andrzeja Kotale oraz jednego z działaczy Janusza Patermana.

• Pressing Zieńczuka przyniósł skutek i Bartosz Rymaniak został zmuszony do błędu. Aut na wysokości pola karnego Zagłębia.

• Doping wraz z tym transparentem ucichł. Piłkarze jakby też protestowali ponieważ mecz nie zachwyca.

• Seria strat Ruchu ale Zagłębiu jakby brakowało tego ostatniego podania. I jak na razie spokojnie pod obiema bramkami.

• Ależ sytuacja! Kibice z popularnego młyna opuszczają swój sektor a na nim pozostała "fana". "Trybuna zamknięta na wniosek Donalda Tuska". Czy to już otwarta wojna na linii rząd - kibice? Zapraszam do dyskusji w komentarzach.

• Potężny strzał dzisiejszego jubilata Marcina Malinowskiego mija prawy słupek bramki Isailovicia.

• I teraz ją otrzymał. Rzut wolny na wysokości 30 metra. Może być groźnie.

• Zagłębie sprawia wrażenie drużyny, której bardziej zależy na ofensywie dzisiaj. Ruch raczej wyczekuje swojej okazji.

• Na trybunach dzisiaj także prezes Ruchu Katarzyna Sobstyl oraz prezes sekcji piłki ręcznej Ruchu - Klaudiusz Sevković.

• Strata Lisowskiego i groźny kontratak Zagłębia mógłby dojść do skutku. Gdyby ciut więcej pomyślunku wykazał Szymon Pawłowski.

• Rzut wolny wykonuje Dawid Plizga. Kombinacyjnie rozegrany rzut wolny ale piłkę wybijają zawodnicy Ruchu.

• Fatalny błąd Djokicia i tylko szybka interwencja Stawarczyka uratowała przed wyjściem Traore sam na sam z bramkarzem. Żółta kartka dla Stawarczyka za tą interwencje.

• Ruch spokojnie konstruuje akcje w środkowej części boiska. Stara się pokazać, że to on dzisiaj będzie panować. Warto pochwalić kibiców, którzy w ostatniej chwili zdołali zapełnić popularny młyn.

• Rozpoczynamy spotkanie! Ruch pierwszy dotknął dzisiaj piłki.

• Już nadszedł ten czas! Piłkarze obydwóch ekip wychodzą na murawę. W tle hymn Ruchu. Zaczynamy 25 kolejkę Ekstraklasy meczem Ruch Chorzów - Zagłębie Lubin.

• Do rozpoczęcia spotkania zostało naprawdę niewiele czasu a kibice nie rozpieszczają nas dzisiaj frekwencją. Tak na oko jest ich jak na razie w granicach 2-3 tysięcy.

• Obserwatorem z ramienia PZPN w dzisiejszym spotkaniu będzie przewodniczący Kolegium Sędziów PZPN - Janusz Eksztajn.

• Piłkarze Ruchu zeszli już do szatni się przebrać i wysłuchać ostatnich zaleceń trenera przed spotkaniem. Ruszamy już za niespełna 15 minut!

• Mamy dzisiaj mały jubileusz. Otóż podstawowy zawodnik Ruchu Chorzów, Marcin Malinowski rozegra dzisiaj 350 spotkanie w Ekstraklasie. Znakomity wynik!

• Na meczu jest także obecny od niedawna główny udziałowiec Ruchu Chorzów - Dariusz Smagorowicz.

• Wybiegając trochę w przyszłość warto zaznaczyć, że w następnej kolejce Niebiescy jadą do Gdyni powalczyć z walczącą o utrzymanie Arką Gdynia a Miedziowi u siebie rozegrają Derby Dolnego Śląska. Z góry zapraszam na relację Live z tych spotkań. Oczywiście na łamach Ekstraklasa.net

• No i jakbym wywołał wilka z lasu. Właśnie on wraz ze swoimi asystentami wybiega na rozgrzewkę.

• Arbitrem dzisiejszego spotkania będzie Dawid Piasecki z Pomorskiego ZPN.

• Jeszcze do pełni szczęścia podaje dzisiejsze rezerwy. Ruch: Michał Pesković, Łukasz Janoszka, Ariel Jakubowski, Michał Pulkowski, Arkadiusz Piech, Paweł Abbott, Sebastian Olszar. Zagłębie: Aleksander Ptak, Adrian Błąd, Szymon Kapias, Kamil Wilczek, Fernando Dinis, Arkadiusz Woźniak.

• A teraz Zagłębie: Bramka: Bojan Isailović. Obrona: Przemysław Kocot, Csaba Horvath, Sergio Reina, Bartosz Rymaniak. Pomoc: Dawid Plizga, Łukasz Hanzel, David Abwo, Szymon Pawłowski (kapitan). Atak: Mouhamadou Traore, Amer Osmanagić. Czyli dzisiaj zagrają w standardowym zestawieniu 4-4-2.

• Przy aplauzie nielicznych jeszcze na stadionie sympatyków Ruchu wychodzą na rozgrzewkę jego zawodnicy. Ruch rozpocznie spotkanie w zestawieniu: Bramka: Matko Perdijić Obrona: Zeljko Djokic, Rafał Grodzicki (kapitan), Piotr Stawarczyk, Marek Szyndrowski Pomoc: Marcin Malinowski, Wojciech Grzyb, Andrej Komac, Marek Zieńczuk, Paweł Lisowski. Atak: Maciej Jankowski. Czyli dzisiaj Ruch zagra w identycznym zestawieniu co w wygranym spotkaniu z Cracovią.

• Piłkarze Zagłębia razem z trenerami wyszli już na murawę i zaczynają rutynowe rozbieganie.

• Już także bramkarze niebieskich nie próżnują i zaczynają rozgrzewkę.

• Cheerleaderki już się na boisku bocznym rozgrzewają. Kibice powoli sektory zajmują to niechybny sygnał zbliżania się pierwszego gwizdka w dzisiejszym spotkaniu. Kibice gości już powoli zajmują sektor gości a na murawie widać jak na razie jedynie rozgrzewającego się bramkarza Zagłębia Lubin.

• Za 2 i pół godziny rozpoczynamy prawdziwy piłkarski spektakl, który w końcowym rozrachunku może być bitwą o europejskie puchary. Oba zespoły tracą bezpośrednio 2 i 4 punkty do strefy pucharowej co dodatkowo dodaje smaczku widowisku. Piłkarze Ruchu Chorzów są ostatnio na fali i mają szanse na zdobycie trzeciego ligowego zwycięstwa z rzędu co pokazują, że są prawdziwymi rycerzami wiosny. A Zagłębie? W ostatnim spotkaniu sensacyjnie pokonało Poznański Lech co pokazuje, że nie należy ich lekceważyć. Punktualnie o 17:45 ruszamy z relacją prosto ze stadionu przy ul. Cichej 6!