Ruch Chorzów - Zagłębie Lubin ONLINE. Czas przerwać złą...

Ruch Chorzów - Zagłębie Lubin ONLINE. Czas przerwać złą passę. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

• Mateusz Bartolewski - 3
    • Kacper Michalski - 3 (Juliusz Letniowski - 4)
    • Szymon Szymański - 3
    • Tomasz Swędrowski - 4
    • Łukasz Moneta - 3 (Dominik Steczyk - 3)
    • Miłosz Kozak - 4 (Artur Pląskowski - bez oceny)
    • Daniel Szczepan - 1
    • Filip Starzyński - 2 (Michał Feliks - 4)

• Jasmin Burić - 3
    • Mateusz Grzybek - 3
    • Bartosz Kopacz - 3
    • Aleks Ławniczak - 4
    • Luis Mata - 3
    • Damian Dąbrowski - 3
    • Marko Poletanović - 3 (Tomasz Makowski - 3)
    • Kacper Chodyna - 4
    • Serhij Bułeca - 3 (Marek Mróz - bez oceny)
    • Mateusz Wdowiak - 4 (Tomasz Pieńko - bez oceny)
    • Dawid Kurminowski - 4 (Arkadiusz Woźniak - bez oceny)
  • Koniec meczu. W spotkaniu inaugurującym 18. kolejkę PKO Ekstraklasy Ruch Chorzów wyszarpał punkt Zagłębiu Lubin. Na trafienia Dawida Kurminowskiego i (po zmianie stron) Kacpra Chodyony odpowiedzieli - w ciągu 4 minut - odpowiedzieli wprowadzeni z ławki Michał Feliks i Juliusz Letniowski.

• A nie, będzie jeszcze jeden korner. Po krótkim rozegraniu nie udało się nawet dośrodkować przed bramkę Krzysztofa Kamińskiego.

• Atak Zagłębia przynosi rzut rożny. To może być ostatni akcent tego spotkania.

• Artur Pląskowski zmienia Miłosza Kozaka.

• DRUGA ŻÓŁTA I W KONSEKWENCJI CZERWONA KARTKA DLA DANIELA SZCZEPANA!!! Kapitan Ruchu skosił w kole środkowym rozpędzonego Tomasza Pieńkę...

• Cztery minuty doliczone do drugiej połowy.

• Arkadiusz Woźniak zmienia Dawida Kurminowskiego.

• Tomasz Pieńko nie zagrał w tempo do Luisa Maty. Szybko wraz z Tomaszem Makowskim przerwał groźnie zapowiadającą się kontrę "Niebieskich".

• Przemysław Szur upomniany żółtą kartką. Nie oszczędził krytycznych słów pod adresem sędziego.

• Niesieni dopingiem gospodarze odrabiają dwubramkową stratę w ciągu zaledwie 4 minut! Po "wystawce" Mateusza Bartolewskiego Juliusz Letniowski huknął ile fabryka dała i o mały włos nie rozerwał siatki w prawym górnym rogu bramki!

Piłkarze Waldemara Fornalika mogą pluć sobie w brodę.

• I MAMY REMIS NA! JULIUSZ LETNIOWSKI!!!

• [WIDEO] 78. MINUTA. GOL MICHAŁA FELIKSA (1:2)

• Z pierwszym dośrodkowaniem Miłosza Kozaka poradzili sobie goście, ale przy poprawce odpuścili krycie Michała Feliksa. Ten wyskoczył wysoko, by... barkiem skierować piłkę do siatki!

• RUCH ŁAPIE KONTAKT! MICHAŁ FELIKS!!!

• Konrad Kasolik podaje z prawej strony w pole karne do Daniela Szczepana, którego strzał z ostrego kąta zostało zablokowane. Rzut rożny.

• 10 112 widzów na Stadionie Śląskim podczas inauguracji 18. kolejki PKO Ekstraklasy.

• .. a za Serhija Bułecę melduje się Marek Mróz.

• Tomasz Pieńko zmienia Mateusza Wdowiaka...

• Przez moment doświadczony bramkarz "Miedziowych" nie był w stanie grać. Wydaje się, że dogra mecz do końca.

• Daniel Szczepan upomniany żółtą kartką. Na wślizgu zaatakował piłkę i jeszcze przypadkowo zderzył się z wychodzącym z bramki Jasminem Buriciem.

To jego czwarte "żółtko", więc ominie go ostatni mecz w tym roku z ŁKS-em Łódź (17 grudnia, godz. 12:30. To poważne osłabienie "Niebieskich" w meczu o "6 punktów".

• Ciekawie zapowiadała się akcja Ruchu. Po zagraniu z prawej strony strzał Tomasza Swędrowskiego z "szesnastki" został zablokowany.

• Dzisiejszego meczu "Figo" nie zaliczy do udanych

• Pierwsza zmiana w ekipie gości. Marko Poletanović schodzi, Tomasz Makowski wchodzi.

• Nieatakowany Serhij Bułeca biegnie środkiem. Jego strzał z niespełna 20 metrów został w porę zablokowany.

• "Niebiescy" nadziali się na kontrę Zagłębia, która powinna dać trzecią bramkę! Blisko 50 metrów lewą stroną przebiegł z piłką Mateusz Wdowiak, który podaje jednak nie w tempo do wychodzącego na czystą pozycję Dawida Kurminowskiego!

• Michał Feliks zmienia Filipa Starzyńskiego.

• Mocne zagranie Szymona Szymańskiego w pole karne "Miedziowych" do Miłosza Kozaka. Ten chciał kończyć sam i ruszył na dwóch rywali. Ci poradzili sobie z nim bez wysiłku.

• Miłosz Kozak przedarł się prawą stroną i wrzuca swoją teoretycznie słabszą nogą na 8. metr. Tam niepilnowany Filip Starzyński uderza głową w środek bramki. Lekko i dokładnie tam, gdzie stał Jasmin Burić.

• Krzysztof Kamiński z trudem paruje płaskie uderzenie Dawida Kurminowskiego!

• Dominik Steczyk zmienia Łukasza Monetę.

• [WIDEO] 50. MINUTA. GOL KACPRA CHODYNY (0:2)

• Daniel Szczepan staranował Mateusza Grzybka. Ten padł na murawę z przeraźliwym krzykiem.

• Po wrzutce Miłosza Kozaka wychodzącego z bramki uprzedza Konrad Kasolik, który trącił piłkę tuż nad poprzeczką![/b]

• Dużo podań piłkarzy Waldemara Fornalika przed linią 16. metra. Próba uruchomienia Daniela Szczepana dalekim zagraniem zostało skasowane.

• Rzut rożny dla Ruchu. Dośrodkowanie nie znalazło adresata, a strzał Tomasz Swędrowskiego zza linii 16. metra został zablokowany.

• Łukasz Moneta znalazł się z piłką ok. 25 metrów od bramki. Uderza płasko w stronę bramki, ale Jasmin Burić nie dał się zaskoczyć.

• Mocne dośrodkowanie Miłosza Kozaka z rzutu wolnego. Poradzili sobie "Miedziowi".

• Aleks Ławniczak upomniany żółtą kartką za nieprzepisowe zatrzymywanie rozpędzonego Daniela Szczepana.

• Przez chwilę Patryk Gryckiewicz czekał na komunikat z wozu VAR. Analizowana była sytuacja, czy w momencie podania Mateusz Wdowiak nie był na spalonym. Ostatecznie toruński sędzia wskazuje na środek bramki.

• Mateusz Wdowiak urwał się lewą stroną w pole karne, by fałszem zagrać na dalszy słupek do Kacpra Chodyny! Ten uderzeniem bez przyjęcia wpisuje się na listę strzelców!

• GOL DLA ZAGŁĘBIA! KACPER CHODYNA!!!

• NIE MA GOLA DLA ZAGŁĘBIA!!!

Po dośrodkowaniu Damiana Dąbrowskiego z prawego narożnika najwyżej w "szesnastce" wyskoczył Aleks Ławniczak. Ten uderza głową tak, że piłkę po koźle z trudem odbija Krzysztof Kamiński!

• Dalekie zagranie z głębi pola na wolne pole do Dawida Kurminiowskiego. Ten pograł z Serhijem Bułecą, po czym wrzuca z lewej strony na dalszy słupek. Gospodarze wybijają na rzut rożny.

• Druga połowa rozpoczęta!

• Juliusz Letniowski wychodzi na drugą połowę w miejsce Kacpra Michalskiego.

• Wracamy na Stadion Śląski w Chorzowie, gdzie dobiega końca przerwa w meczu Ruchu z Zagłębiem Lubin. Po pierwszej połowie goście prowadzą po trafieniu Dawida Kurminowskiego.

Co nas czeka po zmianie stron?

• +1'Po wybiciu Jasmina Buricia sędzia Patryk Gryckiewicz zaprasza obie strony na przerwę. Po bramce Dawida Kurminowskiego Zagłębie prowadzi z Ruchem Chorzów na Stadionie Śląskim w spotkaniu inaugurującym 18. kolejkę PKO Ekstraklasy[/b].

• Minuta doliczona do pierwszej połowy.

• Nieudane rozegranie Ruchu Chorzów. Za mocne zagranie na prawą stronę, gdzie nie było nikogo. Daniel Szczepan czekał na podanie bliżej środka boiska.

• Seria zostanie przedłużona?

• "Stempel" Kacpra Chodyny na stopie Mateusza Bartolewskiego. Sędzia Patryk Gryckiewicz wziął z szatni kartki. Żółtą kartką upomniany został pomocnik Zagłębia.

To jego trzecie "żółtko" w tym sezonie.

• Ostre starcia Daniela Szczepana z Aleksem Ławniczakiem, w wyniku którego obrońca Zagłębia padł na murawę jak rażony piorunem. Szybko do kapitana beniaminka podbiegł sędzia. Najprawdopodobniej ostrzegł go, że przy ponownym takim wejściu zostanie upomniany żółtą kartką.

• Po rzucie rożnym Aleks Ławniczak główkuje wysoko nad bramką.

• Mocne prostopadłe podanie Miłosza Kozaka do rozpędzonych Kacpra Michalskiego i Daniela Szczepana. Może gdyby on był w tej sytuacji najwyżej wysunięty, to może miałby szanse na dogonienie piłki przed polem karnym gości.

• Mateusz Wdowiak wyraźnie odczuł "stempel" po spóźnionym wejściu Szymona Szymańskiego. Sędzia Patryk Gryckiewicz zdecydował się nie sięgać do kieszonki.

• Przerzut na prawą stronę do Miłosza Kozaka. Ten nie opanował piłki przed linią boczną.

• Kacper Michalski w roli prawoskrzydłowego szukał miejsca do dośrodkowania przed bramkę, gdzie na piłkę czekał Daniel Szczepan. Nie doczekał się - gospodarze musieli wycofać pod linię środkową.

• Mocne, dochodzące dośrodkowanie Miłosza Kozaka z prawego narożnika. Bez problemu poradzili sobie "Miedziowi".

• Przerwa w grze. Sztab medyczny Ruchu zajmuje się Szymonem Szymańskim.

• Przechwyt "Niebieskich" w środku pola dał szansę do przeprowadzenia kontry! Szybkie rozciągnięcie gry do prawej strony, skąd Miłosz Kozak zbiegał do pola karnego. Jego uderzenie z narożnika pola bramkowego zostało zablokowany.

• [WIDEO] 9. MINUTA. GOL DAWIDA KURMINOWSKIEGO (0:1)

• Nie wyszło prawą, to Zagłębie zaatakowało lewa stroną. Pograli w tym sektorze boiska Mateusz Wdowiak i Luis Mata. Po centrze drugiego z wymienionych Krzysztof Kamiński piąstkuje, a strzał Serhija Bułecy został zablokowany.

• Zupełnie nieudane uderzenie Damiana Dąbrowskiego z dystansu. Był on na wprost bramki; kopnął tak, że piłka mija lewy słupek o blisko 2 metry.

• Mateusz Grzybek urwał się prawą stroną. Wrzuca niemal z linii końcowej w pole karne, skąd wybija Konrad Kasolik.

• Na strzał z dystansu zdecydował się Łukasz Moneta. Piłka po koźle wpadła do "koszyczka" Jasmina Buricia.

• W miarę upływu czasu do gry dochodzą gospodarze. Z dośrodkowaniem z rzutu rożnego poradziło sobie Zagłębie.

• Miłosz Kozak poszedł na przebój skrzydłem. Padł na murawę i spodziewał się gwizdka sędziego. Patryk Gryckiewicz nakazuje grać dalej.

• "Miedziowi" znaleźli sposób na "Niebieskich"

• Dawid Kurminowski otrzymuje piłkę w "szesnastce". Jego strzał został zablokowany w ostatniej chwili.

• A teraz Serhij Bułeca uderza z ok. 18 metrów w stronę prawego dolnego rogu. Piłkę po koźle na raty łapie Krzysztof Kamiński.

• Goście idą za ciosem. Sporo miejsca na lewej stronie miał Luis Mata. Jego dośrodkowanie nie znalazło adresata.

• Dokładne dośrodkowanie z lewego narożnika na 7. metr, skąd NIEPILNOWANY Dawid Kurminowski uderza głową tak, że piłka wpada do siatki przy prawym słupku! Wyciągnięty jak struna Krzysztof Kamiński był bezradny!

• GOL DLA ZAGŁĘBIA! STRZELCEM DAWID KURMINOWSKI!!!

• Początek spotkania należy do "Miedziowych". Lewą stroną pognał z piłką Mateusz Wdowiak, którego dośrodkowanie zostało w ostatniej chwili zablokowane. Rzut rożny dla piłkarzy Waldemara Fornalika.

• Kacper Chodyna wrócił na boisko i decyduje się na strzał zza linii 16. metra. Posłał piłkę wysoko nad bramką "Niebieskich".

• Mocne (górne) zagranie do Dawida Kurminowskiego, który nie ustał po walce w powietrzu. Goście najpierw zyskali rzut wolny, a po chwili - po bloku Filipa Starzyńskiego - rzut rożny.

• Przerwa w grze. Urazu po starciu z rywalem nabawił się zawodnik Zagłębia. Od razu do rozgrzewki ruszył Tomasz Pieńko.

• Patryk Gryckiewicz gwiżdże i spotkanie rozpoczęte!

• Stadion Śląski w Chorzowie inauguruje 18. kolejkę PKO Ekstraklasy! Ruch Chorzów - Zagłębie Lubin

• Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania

• Skład Zagłębia Lubin

• Zagłębie Lubin jest drużyną środka tabeli. Podopieczni Waldemara Fornalika zajmują 7. miejsce. "Miedziowi" na koncie mają 24 punkty. W obecnym sezonie Zagłębie już raz grało z Ruchem. Lipcowe starcie w Ekstraklasie zakończyło się wygraną ekipą z Lubina 2:1. Wszystkie gole strzelali zawodnicy "Miedziowych" - najpierw do własnej siatki piłkę wpakował Ławniczak. Pod koniec spotkania drużynę Fornalika uratowali Makowski i Kłudka.

• Skład Ruchu Chorzów

• Najwyższy czas, żeby zacząć punktować. Ruch Chorzów zajmuje obecnie przedostatnie miejsce w lidze z dorobkiem 11 punktów. "Niebiescy" wygrali tylko jeden mecz (z ŁKS-em w lipcu). Od tamtego momentu Ruch nie dopisał trzech punktów w 11 meczach z rzędu. Jeśli ekipa z Chorzowa marzy o utrzymaniu musi w końcu zacząć przeważać szalę na swoją korzyść.

• ... a na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dobry wieczór, kłaniam się nisko!

• Przy zimowej, przedświątecznej scenerii, PKO Ekstraklasa inauguruje dzisiaj... rundę wiosenną. A dokładniej Ruch Chorzów, który na Stadionie Śląskim zmierzy się z Zagłębiem Lubin. W obu "jedenastkach" po raz pierwszy od dawna pojawili się Filip Starzyński i Jasmin Burić. Który z nich, po ostatnim gwizdku sędziego, będzie miał powody do zadowolenia?

Już za 25 minut mecz Ruch - Zagłębie poprowadzi Patryk Gryckiewicz...

Ruch - Zagłębie LIVE! Szybko poszło. 9 minuta, dośrodkowanie, no i gol
1/3
przejdź do galerii

Ruch - Zagłębie LIVE! Szybko poszło. 9 minuta, dośrodkowanie, no i gol ©Canal+ Sport

PKO Ekstraklasa. Mecz Ruch Chorzów - Zagłębie Lubin ONLINE. 1/8 finału Pucharu Polski za nami, dlatego czas wrócić do rozgrywek ligowych. Na początek 18. kolejki Ekstraklasy Ruch Chorzów zagra z Zagłębiem Lubin. Relacja LIVE w piątek już od godziny 18:00.

PKO Ekstraklasa. Mecz Ruch Chorzów - Zagłębie Lubin ONLINE

Waldemar Fornalik, trener Zagłębia Lubin: - Ruch u siebie jest szczególnie groźny, bo grają bezpośrednią piłkę. Mają wypracowany swój styl, który może nie do końca przynosi efekty punktowe, ale drużyny, które przyjeżdżają na Śląsk mają problem, żeby tam wygrywać. Widzimy, że ostatnie mecze w ich wykonaniu to remisy z Radomiakiem, Koroną czy Cracovią, więc chcąc wywieźć punkty z Chorzowa trzeba się nastawić na taką twardą, nieustępliwą grę.

Jan Woś, trener Ruchu Chorzów: - Biorę pełną odpowiedzialność za wszystko, co się wydarzyło. Wcale nie dziwię się nikomu, kto nie jest zadowolony z tego, co prezentujemy, a szczególnie ze zdobyczy punktowej. To jest Ruch Chorzów, 14-krotny mistrz Polski. Po ostatnich meczach wiemy, że mogliśmy mieć więcej punktów. Mimo że czasami styl był średni, to patrząc na przebieg gry, powinniśmy je wygrać.

Nie zagrają w meczu Ruch Chorzów - Zagłębie Lubin:
Ruch: Barnowski, Podstawski, Sadlok
Zagłębie: Dioudis

Mecz Ruch Chorzów - Zagłębie Lubin TRANSMISJA TV

Transmisja na kanałach Canal+ Sport, Canal+ Sport 3, Canal+ Family. W internecie mecz dzięki aplikacji i stronie Canal+ Online. Relacja LIVE w GOL24 w piątek od godziny 18:00 - zapraszamy!