Ruch Radzionków

1

Dolcan Ząbki

0

• Kontra Ruchu, nad bramką uderza Skrzypczak, a arbiter kończy to spotkanie. Ruch wygrywa z Dolcanem i wyprzedza dzisiejszego rywala w ligowej tabeli.

• Nie rezygnują goście, głową Hirsz, jednak przytomnie Suchański.

• Rozpoczęły się doliczone trzy minuty, a szansę pod bramką Ruchu zmarnował Tataj.

• Jeszcze jedna indywidualna kara, tym razem kartkę obejrzał Mróz.

• Dobra, zespołowa akcja Ruchu zakończona niecelnym podaniem Skrzypczaka.

• Dośrodkował mocno Mateusz Mak, niecelnie główkował Piotr Giel.

• Faulowany przed narożnikiem pola karnego Rocki, będzie szansa na dośrodkowanie.

• I ruszyli goście, a konkretnie Piotr Giel, zagranie do Skrzypczaka, dośrodkowanie i kolejny rzut rożny, po którym nad bramką główkuje Nalepa.

• Ostatnia zmiana przeprowadzona przez trenera Skowronka, który w miejsce strzelca bramki posyła w bój Piotra Giela.

• Z lewej strony pola karnego próbuje Sierpina, raz jeszcze niecelnie.

• A Ruch ponownie wykorzystuje szybkość Maka, tym razem Michała, którego w ostatniej chwili odważnym wyjściem powstrzymuje Leszczyński.

• W drużynie goście zmiana. Kosiorowski za Korkucia.

• Raz jeszcze po ziemi spróbował Świerblewski i raz jeszcz w bramce Ruchu pewnie Suchański.

• Kolejny raz zakotłowało się pod bramką Ruchu, jednak tym razem w górze chorągiewka arbitra.

• Kolejna zmiana w szeregach gospodarzy, w miejsce Pawła Giela wchodzi Wojciech Mróz.

• W odpowiedzi ładnie ruszył Michał Mak, któremu jednak wyraźnie zabrakło siły na oddanie dobrego strzału.

• Potężnie uderza Świerblewski, dobrze interweniuje Suchański.

• Kolejny raz do faulu przy próbie przerwaniu kontry Dolcanu uciekają się gospodarze. Żółtą kartką ukarany Nalepa.

• Opuszcza boisko Krzywicki, w miejsce asystującego przy bramce Giesy zawodnika Skrzypczak.

• Wydaje się, że zbyt defensywnie grają teraz gospodarze. Taka gra odebrała im zwycięstwo nad Flotą.

• Kąśliwe dośrodkowanie z rzutu wolnego ląduje ostatecznie w rękach Suchańskiego.

• Łapie za koszulkę rywala Michał Mak. Żółta kartka dla skrzydłowego Cidrów.

• Próbują doprowadzić do wyrównania goście, tym razem na spalonym złapany Piesio.

• Powinien być remis ! Minął Suchańskiego Tataj, a z pięciu metrów nad poprzeczką uderzył Pulkowski.

• Ruch już w komplecie, a żółtą kartką ukarany za faul taktyczny Paweł Giel.

• Opatrywany z boku boiska Krzywicki, Ruch w dziesiątkę.

• Na prawej stronie wymienili podania bracia Mak, jednak dośrodkowanie Michała przechodzi minimalnie nad głowami zawodników czekających w polu karnym.

• Świetnie znalazł Krzywickiego teraz Rocki, rosły napastnik Ruchu z nadzieją na drugą asystę do Mateusza Maka, ten trafia do bramki jednak w górze chorągiewka arbitra. Spalony.

• Jak mocno, tak i niecelnie z rzutu wolnego Grzelak.

• Rzut wolny dla gości i żółta kartka dla kapitana Ruchu.

• Ofensywnej zmiany dokonuje trener Podoliński. W miejsce Koziary wchodzi Tataj.

• Z sytuacyjnej piłki uderza Świerblewski, jednak nie będzie dobrze wspominał tego strzału były zawodnik Ruchu Chorzów.

• Mateusz Mak w pole karne a tam znalazł się Kopacz. Strzał nogą obrońcy Ruchu nad bramką.

• Uwierzyli chyba w swoje umiejętności gospodarze, teraz to oni dyktują warunki gry. Po faulu na Mateuszu Maku rzut wolny z trzydziestego metra.

• Mocno uderza Piesio, jednak wprost w ręce pewnie interweniującego Suchańskiego.

• Od razu do odrabiania strat zabierają się goście, rzut wolny z osiemnastu metrów po faulu na Koziarze.

• Miejmy nadzieję, że ta bramka ożywi nam spotkanie.

• Kontra Cidrów, Michał Mak na lewą stronę do Krzywickiego, ten przerzuca Leszczyńskiego a do pustej bramki trafia Giesa !

• Tak jak pierwszą połowę tak i drugą rozpoczęli lepiej goście, którzy wywalczyli rzut rożny.

• Wracamy na Narutowicza, gdzie Ruch rozpoczyna drugą, miejmy nadzieję ciekawszą część meczu.

• Jeszcze na spalonym złapany Piesio i kończymy tą pierwszą, niezbyt ciekawą odsłonę meczu.

• Minutę doliczył sędzia, a rzut wolny dla Ruchu nie przynosi sytuacji strzeleckiej.

• Kontra Ruchu i taktyczny faul Ciesielskiego na Pawle Gielu.

• Leży przy linii bocznej Giesa, jednak interwencja medyków nie będzie konieczna.

• Tym razem prawą stroną Dolcan, a uderzenie Świerblewskiego po długim rogu mija bramkę Ruchu.

• Z lewej strony raz jeszcze Sierpina, zakręcił obrońcą i uderzył w bliższy róg, jednak przytomnie interweniuje Suchański.

• Wreszcie dobra szansa bramkowa gospodarzy, pada w polu karnym po starciu z obrońcą gości Michał Mak. Gwizdek arbitra milczy.

• Krzywickie na prawej stronie, idealna piłka na dośrodkowanie, jednak rosły napastnik Ruchu decyduje się na strzał...

• Lepsze wrażenie robią dziś goście z Ząbek, zbyt dużo chaosu w poczynaniach Ruchu.

• Ładnie, głową przyjął teraz mocne podanie Michał Mak, spróbował dwójkowej akcji z Krzywickim jednak ten traci piłkę.

• Kontra Dolcanu powstrzymana przez Kopacza, tym razem rzut rożny dla gości. Również po tej stronie boiska z dośrodkowaniami radzi sobie defensywa.

• Drybling Krzywickiego na prawej stronie przynosi rzut wolny dla Ruchu.

• Dośrodkowanie Świerblewskiego, głową uderza Piesio jednak również tym razem Dolcan nie trafia w światło bramki.

• Niepewna interwencja Suchańskiego jednak po raz kolejny nie zapłacił za swój płąd golkiper Cidrów.

• Tym razem rożny dla gości, nie dzieje się nic ciekawego na murawie.

• Ładny rajd Sierpiny, jednak na zdążyli za jego akcją partnerzy z drużyny.

• Giesa z dystansu, radzi sobie jednak z tym uderzeniem Leszczyński.

• Piotr Rocki prostopadłą piłką obsłużył Mateusza Maka, ten uprzedzony przez obrońce Dolcanu, kolejny korner dla Cidrów. Kolejny raz bez oczekiwanego efektu.

• Marcin Krzywicki z prawej strony pola karnego płasko w pole karne, jednak nikt nie przecina tego dobrego zagrania.

• W odpowiedzi uderza głową Piesio, Suchański wybija piłkę przed siebie, jednak bez konsekwencji.

• Kolejna ładna akcja gospodarzy, dośrodkowanie Mateusza Maka nie dociera jednak do Krzywickiego.

• Uderza Adam Giesa, po głowie obrońcy Dolcanu piłka wychodzi na rzut rożny. Raz jeszcze radzi sobie defensywa gości. Ruch łapie swój rytm gry.

• Zatrzymane ręką podanie Rockiego i rzut wolny dla Ruchu z dwudziestu metrów od bramki Leszczyńskiego.

• Pierwsza akcja Cidrów, na prawej stronie Żółto-Czarni wywalczyli rzut rożny z którym radzą sobie obrońcy Dolcanu.

• Pierwsze minuty spotkania to ataki Dolcanu, nie widoczni jak na razie gospodarze.

• Tym razem piłka trafia na piętnasty metr pod nogi Pulkowskiego, ten technicznym strzałem ustrzelił tylko poprzeczkę.

• I pierwsza próba gości z Ząbek, odważne jednak niecelne uderzenie z dystansu w wykonaniu Sierpiny.

• I rozpoczynamy spotkanie, pierwsze podanie wykonane przez graczy z Ząbek.

• Minutą ciszy uhonorowano zmarłego w ostatnim czasie, wieloletniego kibica Ruchu.

• Klubowy hymn "Ciderland" w głośnikach i obie drużyny wyprowadzane przez trójkę sędziowską już na murawie.

• Dziesięć minut do pierwszego gwizdka arbitra, zapraszam do aktywnego udziału w naszej relacji i kulturalnej dyskusji w dziale komentarzy.

• Znamy już podstawowe składy obu ekip, a oto jak prezentują się dziś ławki rezerwowych. RUCH: Adamek, Kaszowski, Otwinowski, Mróz, Cieluch, Giel Piotr, Skrzypczak. Dolcan: Humerski, Chylaszek, Głowacki, Kosiorowski, Osoliński, Zapaśnik, Tataj.

• Słoneczne, listopadowe popołudnie na stadionie Ruchu. Dobre warunki do tego by stworzyć dziś niezłe widowisko. Miejmy nadzieje, że piłkarze nie zawiodą i faktycznie kibice obejrzą dobry mecz.