• Koniec spotkania. Ruch wiceliderem, Cracovia w słabym stylu żegna się z kibicami i Ekstraklasą na Kałuży.

• Żółta kartka dla Żytki.

• Złe dośrodkowanie Suarta i z piątego metra wznawia Pesković.

• Jankowski zmieniony przez Abbotta.

• Burliga za Janoszkę.

• Doskonała szansa Cracovii, po podaniu na 4. metr w Peskovica uderzył Visnakovs! Na pustą bramkę dobijał Straus, ale jego strzał zablokował obrońca!

• Rok Straus zmienia Boljevica, wszystkie zmiany wykorzystane w Cracovii.

• Matulevicius po podanie Szałachowskiego stara się wstrzelić piłkę na piąty metr, ale tam skutecznie interweniuje Grodzicki.

• Strzał Szyndrowskiego zza pola karnego i broni Kaczmarek!

• Tomasz Kafarski wykorzystał już dwie zmiany, a Waldemar Fornalik nadal nie decyduje się na korekty w składzie.

• Szałachowski w 70. minucie zmienia Stebleckiego.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! 2:0 dla Ruchu! Zieńczuk uderza w mur z rzutu wolnego, piłka spada pod jego nogi i dobitką z woleja trafia do bramki Kaczmarka!

• Niedokładne podanie Żołędzia i Cracovia traci piłkę na środku boiska. Chorzowianie strzelili bramkę i teraz to oni coraz częściej znajdują się pod bramką "Pasów".

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! 1:0 dla Ruchu Chorzów! Po dośrodkowaniu w pole karne Kaczmarka ubiegł Piech i wpakował głową piłkę do bramki!

• Dośrodkowanie Straki, głową uderza jeden z nabiegających zawodników i piłkę łapie Kaczmarek! Dobra interwencja bramkarza, ale niepotrzebna. Arbiter liniowy pokazuje pozycję spaloną.

• Steblecki traci piłkę na skrzydle. Atak chorzowian, ale faulowany zostaje Piech. Szansa na dośrodkowanie z 35. metrów.

• Strzał Piecha z pola karnego i piłka trafia w boczną siatkę bramki Kaczmarka.

• Pierwsza żółta kartka dla Cracovii, za agresywne wejście ukarany zostaje Steblecki.

• Ależ ambitnie teraz zagrał Budziński, który wrócił się podczas kontrataku rywali i odebrał czysto piłkę.

• Jankowski stara się dograć Piechowi między dwoma obrońcami, ale zawodnicy nie doszli do porozumienia i futbolówkę łapie Kaczmarek.

• Żytko nie daje się przy linii ograć Piechowi i Ruch musi ponownie budować akcję od defensywy.

• Jankowski stara się przedrzeć między czterema rywalami, ale piłkę odbiera mu Boljević.

• Piech po doskonałym podaniu znajduje się twarzą w twarz z Kaczmarkiem, ale nie trafia w bramkę!

• Dośrodkowanie Szeligi i Visnakovs uderza głową nad poprzeczką! Łotysz i tak był na spalonym, ale świetnym dryblingiem przy linii popisał się Szeliga.

• Steblecki próbuje podać na dobieg do Matuleviciusa, ale podanie przejmuje Stawarczyk.

• Pierwszy strzał na bramkę Peskovica i goście wznowią od bramki.

• Zaczynamy drugie 45. minut!

• Bruno Żołądź zmienia Milosa Kosanovica przed rozpoczęciem drugiej odsłony.

• Zawodnicy obu ekip już na murawie.

• Póki co mecze Ruchu z Cracovią oraz Lecha z Podbeskidziem są jedynymi spotkaniami, w których do przerwy utrzymał się wynik 0:0. Oto wyniki dzisiejszych pojedynków: Górnik Zabrze 1:0 Wisła Kraków

Korona Kielce 0:2 Widzew Łódź

Lech Poznań 0:0 Podbeskidzie Bielsko-Biała

Lechia Gdańsk 1:0 Legia Warszawa

Polonia Warszawa 0:1 Zagłębie Lubin

ŁKS Łódź 1:1 GKS Bełchatów

Śląsk Wrocław 2:0 Jagiellonia Białystok

• Po pierwszej połowie można powiedzieć, że Cracovia nie wygląda na drużynę spadającą do pierwszej ligi. Co więcej oglądając ten mecz można powiedzieć, że drużyną pomyliły się rolę. Kilka dogodnych akcji "Pasów" zakończyło się interwencjami Peskovica, podczas gdy Kaczmarek zajmował się głównie wyłapywaniem dośrodkowań, których i tak nie było zbyt wiele. Strzał w poprzeczkę Boljevica jest sygnałem ostrzegawczym dla chorzowian, którzy powinni unikać faulowania krakowian przed swoim polem karnym. Walczący o mistrzostwo Ruch oddał chyba tylko jeden strzał. Piech dwukrotnie został złapany na pozycji spalonej, a żółte kartki obejrzeli Lewczuk i Grodzicki.

• Koniec pierwszych 45. minut!

• Stawarczyk główkuje w polu karnym i oddala w ten sposób zagrożenie.

• Tylko 60 sekund zostaje doliczone do pierwszej połowy. Nie było przerw w grze. Będzie jeszcze rzut wolny dla "Pasów" na 40. metrze.

• Rzut wolny dla Ruchu na 45. metrze, dośrodkowanie w pole karne, piłka odbija się od ziemi i trafia w ręce Kaczmarka.

• Długie podanie do Matuleviciusa, ale skutecznie spycha go Grodzicki i piłkę łapie Pesković.

• Po dośrodkowaniu Suarta piłka minęła linię końcową przy chorągiewce po drugiej stronie boiska. Beznadziejne wykonanie stałego fragmentu gry.

• Szyndrowski atakuje wślizgiem Visnakovsa i będzie rzut rożny dla gospodarzy.

• Radomski nie zrozumiał się z Kaczmarkiem i zmuszony został do wybicia piłki poza linię boczną.

• Za mocne dośrodkowanie Suarta i futbolówka znajduje się już na linii piątego metra Ruchu przygotowana do wznowienia gry.

• Kolejne mocne wybicie Kosanovica i Pesković łapie górną piłkę.

• Niedokładne podanie Boljevica i w niebezpiecznej sytuacji Kosanović ratuje się dalekim wybiciem w stronę pola karnego rywali.

• W pierwszej połowie zdecydowanie więcej z gry ma Cracovia. Ruch oddał chyba tylko jeden strzał na bramkę.

• Mocna petarda w wykonaniu Kosanovica, ale piłka ląduje na sektorze rodzinnym.

• Grodzicki otrzymuje żółtą kartkę po faulu na szarżującym rywalu. Rzut wolny na 30. metrze.

• Radomski fauluje na połowie boiska podczas walki o górną piłkę.

• Dośrodkowanie Suarta, ale w polu karnym ręką zagrywa Visnakovs. Rzut wolny dla "Niebieskich".

• Matulevicius wygrywa pojedynek główkowy z ostatnim obrońcom, do piłki dopada Visnakovs, ale po przyjęciu futbolówki kieruje się w stronę leżącego napastnika Cracovii i nie wykorzystuje tej szansy.

• Spiker zostaje zmuszony do uspokojenia kibiców, którzy przez kilka minut głośno wyrażali swoje niezadowolenie z pracy zarządu klubu.

• Żytko walczy o piłkę w narożniku, ale jego próba nabicia rywala kończy się wznowieniem Peskovica z piątego metra.

• Budziński przed okazją na dogranie do Matuleviciusa, ale jego podcinka jest zbyt mocna i futbolówkę łapie Michal Pesković.

• Suart wykorzystał swoją szybkość, minął dwóch rywali na stronie, ale w decydującym momencie zamiast dośrodkować zdecydował sobie jeszcze raz wypuścić piłkę i w efekcie wybiegł z nią poza linię końcową.

• Matulevicius próbuje minąć Stawarczyka i wydaje się, że trafia w jego rękę, ale arbiter nie dyktuje rzutu wolnego. Gwizdy na trybunach.

• Akcja Piecha była jednocześnie pierwszą klarowną sytuacją Ruchu, a przypominam mamy już 26. minutę meczu.

• Szybki kontratak chorzowian, Piech wychodzi w sytuacji sam na sam z Kaczmarkiem, ale bramkarz Cracovii wybija piłkę wślizgiem!

• Strzał Boljevica i piłka trafia w poprzeczkę!

• Przy piłce Suart, Kosanović i Boljević. Kto uderzy?

• Świetne podanie Szeligi do Matuleviciusa i Cracovia otrzymuje rzut wolny na linii szesnastki po faulu Lewczuka! Żółta kartka dla zawodnika gości!

• Tym razem Visnakovs doskonale uwalania się spod kontroli rywali i oddaje mocny strzał z linii szesnastki! Piłka przechodzi obok bliższego słupka!

• Matulevicius na spalonym i Pesković podaje do Grodzickiego pod własnym polem karnym.

• Visnakovs próbuje przedostać się między dwoma obrońcami Ruchu, ale piłkę spod nóg wybija mu Zieńczuk.

• Żytko fauluje w ataku zawodnika rywali i z połowy boiska wznowią goście.

• Niedokładne podanie Kosanovica do Stebleckiego i od bramki wznawiają "Niebiescy".

• Radomski faulowany podczas starcia w powietrzu z Piechem. Cracovia z wznawia na własnej połowie.

• Matulevicius próbuje z dystansu, ale broni Pesković! Dobre, silne uderzenie i przede wszystkim w światło bramki!

• Boljević dośrodkowuje w pole karne z rzutu wolnego, ale po odbiciu piłki od ziemi łapie ją Pesković.

• Grodzicki ściąga z twarzy maskę.

• Zagranie na stronę do Łotysza z Cracovii, ale ten na pozycji spalonej. Skrzydłowy "Pasów" nie może pogodzić się z decyzją liniowego i zostaje upomniany przez arbitra głównego.

• Kapitan Ruchu ubiegł teraz Visnakovsa, ale Cracovia wznowi z autu pod polem karnym gości.

• Grodzicki do Piecha, ale ten ponownie za linią obrony w momencie podania.

• Matulevicius świetnie atakuje dzisiaj obrońców rywali i dwa razy pod rząd zablokował ich próby wybicia piłki. Tej agresji brakuje nieobecnemu Van der Biezenowi.

• Budziński rusza z piłką przez środek boiska, mija dwóch rywali, podaje na stronę do Matuleviciusa, a ten z pierwszej piłki zagrywa na piąty metr, gdzie Visnakovsowi brakuje kilku centymetrów, aby sięgnąć futbolówki i wpakować ją do bramki Peskovica!

• Szeliga fauluje Lisowskiego w kole środkowym.

• Budziński dostaje piłkę przy linii ścina do środka i próbuje podać Visnakovsowi, ale... futbolówka ponownie ląduje na aucie. Bardzo niedokładne zagrania krakowian na samym początku meczu.

• Zagranie prostopadłe do Piecha, ale napastnik chorzowian znajduje się na pozycji spalonej.

• Matulevicius źle przyjął sobie piłkę na połowie rywala i próbując odegrać do Boljevica oddał piłkę rywalom. Strzał Zieńczuk broni po rykoszecie golkiper "Pasów".

• Steblecki znajdując się na 20. metrze stara się dograć do wychodzącego Visnakovsa, ale piłka po niecelnym podaniu wychodzi poza linię boczną.

• Niedokładne podanie do Visnakovsa i chorzowianie grają z autu pod własną bramką.

• Grodzicki po odbiorze piłki stara się ją wybić z dala od własnego pola karnego, ale blokuje go atakujący pressingiem Matulevicius.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego, głową odbija Żytko i piłkę łapie Kaczmarek.

• Lewczuk odbiera piłkę na skrzydle, mija Suarta, ale jego próba dośrodkowania kończy się trafieniem w plecy Kosanovica.

• Budziński świetnie podaje do Matuleviciusa, ten uderza przy pierwszym kontakcie z piłką i futbolówka przechodzi nad poprzeczką po strzale z woleja!

• Pierwszy gwizdek i rozpoczynamy mecz, który może być pierwszym krokiem Ruchu w walce o Mistrza Polski!

• Przywitanie obu drużyn i za kilka sekund usłyszmy pierwszy gwizdek.

• Hymn klubowy został rozegrany przed rozpoczęciem spotkania, gdyż w trakcie wyjścia zawodników na murawę odgrywany jest hymn narodowy w związku z obchodami 3 maja.

• Trwa śpiewanie hymnu klubowego i na murawie za niedługo pojawią się zawodnicy.

• Do rozpoczęcia spotkania pozostało już tylko siedem minut. Kibice się rozgrzewają i cały stadion klaszcze do słów: "Jakub Tabisz musi odejść!".

• A oto zawodnicy wybrani przez Waldemara Fornalika: Pesković, Lewczuk, Grodzicki (k), Stawarczyk, Szyndrowski, Zieńczuk, Lisowski, Straka, Janoszka, Jankowski, Piech. Zmiennicy: Perdijić, Abbott, Grzyb, Josl, Niedzielan, Starzyński, Burliga.

• Oto dzisiejsza kadra gospodarzy na dzisiejszy pojedynek: Kaczmarek, Kosanović, Boljević, Żytko, Radomski (k), Suart, Visnakovs, Steblecki, Szeliga, Budziński, Matulevicius. Rezerwowi: Cierzniak, Puzigaca, Szałachowski, Żołądź, Hosek, Dudzic, Straus.

• Tutaj można przeczytać zapowiedź tego spotkania w naszym serwisie, zapraszam do lektury.

• Witam na relacji live prosto ze stadionu Cracovii, gdzie "Pasy" zmierzą się z zajmującym wysokie, trzecie miejsce - Ruchem Chorzów!