Sampdoria Genua

0

Genoa CFC

3

• I KONIEC. SAMPDORIA PONIŻONA W DERBACH! Za wspólne śledzenie tego meczu dziękuje Oktawian Jurkiewicz.

• No i przed nami jeszcze ostatnia minuta doliczonego czasu i dość tego nudnego widowiska.

• Zakładając, że nic się już nie stanie w tym meczu, to Genoa awansuje na 14 pozycję i będzie miała na koncie 3 punkty. Bilans bramkowy 5 zdobytych, 7 straconych. Sampdoria po tej kolejce będzie w strefie spadkowej z jednym punktem, dwoma zdobytymi golami i siedmioma straconymi.

• ... ukarany zostaje również Pozzi, za dyskusje z arbitrem.

• Żółtą kartką ukarany Mario Alberto Santana, oraz...

• Może jeszcze słówko na temat obiektu, na którym rozgrywany jest mecz. Stadio Luigi Ferraris to stadion piłkarski znajdujący się w mieście Genua we Włoszech. Swoje mecze rozgrywają na nim zespoły Sampdoria oraz Genoa CFC. Pojemność widowni wynosi 41 917. Zbudowany został w 1911 roku.

• Roberto Soriano otrzymuje żółtą kartkę.

• Mały festiwal zmian nie przerwany żadnym komentarzem na temat meczu, ale... nie ma czego komentować. Kibice Sampdorii mogą już jednak szykować się na wstyd jaki ich czeka po końcowym gwizdku. Niby futbol nauczył mnie, żeby nie śpieszyć się z takimi komentarzami, ale chyba dzisiaj już gospodarze nie są w stanie nic wywalczyć. Jak przez 80 minut raz uderzyli celnie na bramkę to chyba nie zdołają zdobyć czterech czy chociażby trzech bramek, żeby uniknąć wstydu.

• Czyli jednak nie zobaczymy dzisiaj Salomona. Ostatnia zmiana w zespole gospodarzy: Pozzi za Edera.

• Ostatnia zmiana u gości. Mario Alberto Santana zastępuje strzelca bramki Luce Antoniniego.

• Roszady również u gości. De Maio za Gamberiniego.

• Zmiana w ekipie gospodarzy. Regini OUT Sanonse IN.

• Znakomite uderzenie z rzutu wolnego i chyba już znamy zwycięzcę tych derbów! Strzał lewą nogą na dłuższy słupek powoduje euforię na trybunie gości!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! 0:3! 0:3! 0:3! TO JUŻ CHYBA PRZESĄDZA SPRAWĘ! FRANCESCO LODI BEZPOŚREDNIO Z RZUTU WOLNEGO!

• Wcześniej jednak Cofie za Matuzalem.

• FAUL TUŻ PRZED POLEM KARNYM I BĘDZIE OKAZJA DO GROŹNEGO STAŁEGO FRAGMENTU DLA GOŚCI. Obyło się bez kar indywidualnych, ale sędzia mógł tutaj jakąś kartkę pokazać.

• Andrea Costa ukarany żółtym kartonikiem za przetrzymywanie rywala za koszulkę i faul taktyczny.

• Sampdoria oddaje pierwszy celny strzał w tym meczu! ;-)

• Kilka podań i Genoa CFC oddaje drugi celny strzał w tym meczu i od razu druga bramka! Cóż za skuteczność!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOL! CALAIO!!

• Wolno rozpoczyna się ta druga połowa. Obie ekipy bardzo niemrawo ruszają z piłką.

• No i gramy dalej. Ja również mam nadzieję na rychłe wejście Salamona :)

• Przed drugą połową schodzi Bjarnason a wchodzi Soriano.

• Podsumowanie tej części meczu to w sumie bardzo prosta sprawa, bo wszystko było nadzwyczaj czytelne. Goście grają z kontry i raz udało im się ukąsić rywala. Było w tym trochę przypadku, bramkarz w końcu miał już prawie piłkę na rękawicach, piłkarz musiał również mieć dużo szczęścia (ale więcej umiejętności!) przy tym strzale, ale udało się! Więcej strzałów ze strony gości nie widzieliśmy. Sampdoria natomiast niby dominuje, ale nic z tego nie wynika. Żeby to był chociaż świetny dzień bramkarza rywali, ale nie. On nawet się w sumie starać nie musi bo celnego strzału nie widzieliśmy w ich wykonaniu. W sumie wychodzi na to, że żaden z bramkarzy nie ma jeszcze na koncie skutecznej interwencji (poza oczywiście jakimiś interwencjami na przedpolu przy stałych fragmentach). Sampdoria musi popracować nad grą na ostatnich 20 metrach. Bo tutaj nie wychodzi. Albo niecelne strzały, albo w obronę. Czekamy na druga część meczu, bo tutaj może się stać wiele rzeczy.

• Sędzia kończy pierwszą połowę po doliczeniu jednej minuty.

• Alberto Gilardono brzydko fauluje w środku pola i jeszcze ma mnóstwo pretensji do sędziego. Żółty kartonik, bo to już nie pierwsze takie zagranie tego piłkarza

• Krsticić ukarany żółtym kartonikiem.

• Kolejny strzał zza pola karnego, dodatkowo z powietrza jednego z piłkarzy Sampdorii, ale oczywiście... niecelny.

• Dużo gry faul. Dużo gry w środku pola i tylko... 1 (sic! JEDEN!) celny strzał w całym meczu. Po nim padł gol. Co ciekawe to był jedyny strzał na bramkę jaki Genoa oddała w tym meczu.

• Widać wyraźnie, że gospodarze postawili na zdominowanie rywala przez posiadanie piłki...
    1 Żółte kartki

• Bardzo spokojnie przez dłuższą chwilę na murawie. Zawodnicy Sampdorii rozgrywają piłkę pomiędzy sobą. Goście od czasu do czasu wystartują z kontrą... ale żadnych konkretów.

• Wydawało się, że Genoa CFC może wyprowadzić groźną kontrę, ale piłkarze próbowali do zrobić w takim tempie... Zabrakło dynamiki to mało powiedziane. Skończyło się na jednym podaniu i przejęciu.

• Alberto Gilardino dostał właśnie potężną petardę w twarz z rzutu wolnego! Zamroczyło go na dobrą minutę. Zszedł z boiska, dostał trochę wody na twarz i chyba dojdzie za moment do siebie.

• KARNY?! NIE! Tylko spalony... Regini na minimalnym spalonym. Źle przyjął piłkę, odskoczyła mu, ale próbował wykorzystać rękę, którą rywal na nim położył i szukał rzutu karnego. Wszystko na nic, bo sędzia odgwizdał pozycję spaloną.

• I kolejna kartka. Tym razem piłkarz Samdorii, Vasco Regini, wpisał się do protokołu sędziowskiego.

• Pierwsza żółta kartka w tym meczu. Ukarany Thomas Manfredini. Będzie okazja do groźnego rzutu wolnego dla Sampdorii.