0

Borussia Dortmund

1

• Dziękuję już za uwagę. Zapraszam na kolejne relacje na Ekstraklasa.net. Do widzenia.

• Borussia pokonuje Freiburg po niełatwym spotkaniu. Po dobrej pierwszej połowie, w drugiej części gospodarze nie grali już tak efektownie i zdyscyplinowanie. Gaśli z każdą minutą. Borussia potrafiła to wykorzystać i dlatego wygrała ten mecz.

• Zmianę taktycznę przeprowadza Juergen Klopp. Friedrich za Mkhitaryana.

• 2 minuty doliczone do regulaminowego czasu gry tego meczu.

• Aubameyang z lewej strony wbiegł w pole karne, i znalazł się w sytuacji sam na sam. Jednak nie strzelał sam, a szukał jeszcze kolegów, którzy za nim nie nadążyli. W efekcie w dobrej sytuacji nad pustą bramką strzela Hofmann.

• Kehl z daleka lewą nogą, ale obok bramki.

• Dobre prostopadłe podanie do Aubameyanga, ale Gabończyk na spalonym.

• Dobry rajd Mehmediego z prawej strony. Wbiegł w pole karne, ale był zbyt samolubny i wybili mu piłkę obrońcy.

• Druga zmiana także w Borussii. Hofmann zmienia Schiebera.

• Indywidualna akcja Mehmediego, który wycofał piłkę do Fernandesa. Szwajcar jednak z daleka uderzył wysoko nad bramką.

• Druga zmiana we Freiburgu. Schodzi Zulechner, a zastępuje go Klaus.

• Roszada także w drużynie gospodarzy. Kerk zastępuje Daridę.

• Podanie do Aubameyanga pod polem karnym, ale odbierają mu piłkę obrońcy.

• Pierwsza zmiana w Borussii. Kirch za Sahina.

• Z lewej strony zszedł do środka Grosskreutz i oddał piłkę Kehlowi. Ten zobaczył wysuniętego bramkarza, uderzył z daleka i piłka wpadła za kołnierz Baumannowi.

• GOOOOOOL!!!!!!!!! KEHL

• Strzelał z daleka Mkhitaryan, ale spokojnie złapał Baumann.

• Kontra gospodarzy. Podanie w pole karne, przepuszczenie piłki przez Daridę, strzelał Mehmedi, ale trafił w obrońcę.

• Schmelzer do Schiebera w pole karne, ale ten drugi strzela obok bramki.

• Druga połowa rozpoczęta.

• Freiburg - BorussiaFreiburg - Borussia

• Do przerwy mecz wyrównany. Bez sytuacji stuprocentowych. Na drugą połowę zapraszam po przerwie.

• Koniec pierwszej połowy.

• Źle wykonany rzut wolny. Daleko obok bramki.

• Sokratis ukarany żółtą kartką. Zulechner minał Hummelsa i na 16. metrze faulował go Grek. Mogła być czerwona kartka bo piłkarz gospodarzy wychodził sam na sam, ale arbiter zdecydował się pokazać tylko żółtko.

• Przedarł się Shcieber w polu karnym, szukał jeszcze kolegów, ale niecelnie.

• Długie podanie Hummelsa, ale dobrze wychodzi na przedpole Baumann i łapie piłkę.

• Strzelał Zulechner, trafiony w rękę, w polu karnym Sokratis jednak sędzia nie wskazał na 11. metr.

• Akcja Freiburga. Dośrodkowanie z prawej strony w pole karne i próbował strzelać Zulechner, jednak nieczysto trafił w piłkę.

• Faul taktyczny w środku boiska Mkhitaryana i żółta kartka dla Armeńczyka.

• Freiburg nastawiony na kontrę, ale na razie nie może się przedrzeć przez obronę Borussii.

• Wyraźnie spóźniony wślizg Fernandesa, prostą nogą atakował rywala i stąd indywidualna kara.

• Żółtą kartką ukarany Fernandes.

• Freiburg próbuje szybkich akcji, ale na razie Borussia dobrze się broni.

• Faulowany Mkhitaryan, tym razem daleko od bramki Freiburga. Wrzucał z wolnego Sahin, zgrywał jeszcze głową z linii końcowej jeden z jego kolegów, ale piłka ląduje w rękach Baumanna.

• Kontra Freiburga 4 na 3. Jednak niecelne podanie prostopadłe Schmida i piłka wychodzi poza boisko.

• Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego dla Freiburga, w polu karnym, po starciu z Hummelsem padł Mehmedi. Arbiter uznał jednak, że obrońca Borussii zagrał czysto.

• Mkhitaryan faulowany tuż przed polem karnym. Z wolnego uderzał Sahin. Strzał bardzo precyzyjny, ale zbyt słaby i złapał piłkę Baumann.

• Kehl próbował 2 razy z daleka, ale obie próby trafiły w rywala.

• Stały fragment jednak źle wykonany.

• Schieber próbował lewą stroną i wywalczył rzut rożny.

• Rozpoczęli gospodarze.

• Borussia jako wicelider jest zdecydowanym faworytem tego spotkania. Jej dzisiejszy rywal jest bowiem przedostatni i do ostatniej chwili będzie się bronił przed spadkiem.

• W drużynie z Dortmundu w oczy rzuca się absencja Roberta Lewandowskiego. Polak zmaga się z urazem kolana, przez który nie zagrał też w meczu reprezentacji. W ekipie Juergena Kloppa zabraknie dziś też Marco Reusa.

• Ławka Borussii: Langerak, Fredrich, Hofmann, Jojić, Kirch, Durm, Harder

• Ławka rezerwowych Freiburga: Batz, Coquelin, Mujdża, Guede, Klaus, Kerk, Hohn

• Dzień dobry. Dziś w ramach 24. kolejki Bundesligi SC Freibuerg podejmie Borussię Dortmund.Michał Przybycień. Zapraszam.