SC Freiburg

1

Borussia Dortmund

4

• Koniec meczu! Borussia Dortmund po dwóćh bramkach Roberta Lewandowskiego i jednej Ilkay'a Gündogana oraz Kevina Grosskreutza pokonuje zespół SC Freiburg 4-1 (2-1). Honorowe trafienie dla zespołu trenera Marcusa Sorga zdobył Jan Rosenthal. Zapraszamy do śledzenia portalu Ekstraklasa.net!

• Indywidualna akcja Lucasa Barriosa. Napastnik Borussi podaje do Shinji Kagawy, ale Japończyk zdaniem arbitra znajdował się na pozycji spalony.

• Ostatnia zmiana w zespole BVB. W miejsce Roberta Lewandowskiego na placu gry pojawia się Lucas Barrios, który ostatnio bardziej skupia się na wyrażaniu swojego niezadowolenia z powodu bycia zmiennikiem Polaka, aniżeli walce o miejsce w zespole.

• Kolejna dobra akcja Jakuba Błaszczykowskiego. Prawy pomocnik Borussii Dortmund podaje do Sebastiana Kehla, jednak kapitan BVB przenosi piłkę wysoko ponad poprzeczką bramki Olivera Baumanna.

• Druga zmiana w zespole SC Freiburg. Za Daniela Caligiuri na placu gry pojawia się Garra Dembele.

• Faul Łukasza Piszczka na Johannesie Flumie i reprezentacyjny obrońca zostaje upomniany przez arbitra.

• Żółtą kartką ukarany zostaje Robert Lewandowski. Autor dwóch trafień w dzisiejszym meczu uderzył rywala łokciem co nie umknęło uwadze arbitra.

• Zmiana także w zespole Borussii. Santanę zmienił Perisic.

• Zmiana w zespole gospodarzy. Reisinger za Rosenthala.

• Freiburg - Borussia Dortmund

• Lewandowski strzelił bramkę po bardzo ładnej asyście Grosskreuza. Lewy gra dzisiaj wyśmienicie. Być może ustrzeli hattricka?

• Goooooooooool! Lewandowski po raz drugi!

• Uraz Santany wydawał się poważny, ale zawodnik po chwili wrócił do gry.

• Pierwsza zmiana w drużynie Juergena Kloppa. W miejsce Marcela Schmelzera na placu gry pojawia się Patrick Owomoyela.

• GGGOOOLLLL!!!! Kevin Grosskreutz i Borussi prowadzi już 3-1. Młody pomocnik reprezentacji Niemiec wykorzystuje podanie Roberta Lewandowskie i ustala wynik spotkania na: SC Freiburg - Borussia Dortmund 1:3.

• Shinji Kagawa znalazł się w sytuacji sam na sam z Oliverem Baumannem. Jednak zanim Japończyk zdecydował się na strzał, rozbrzmiał gwizdek arbitra, który dopatrzył się faulu Roberta Lewandowskiego na rywalu.

• Dobra akcja Polaków z Borussi. Kontratak Borussi zainicjował Łukasz Piszczek, ten podał do Jakuba Błaszczykowskiego. Skrzydłowy reprezentacji Polski odegrał piłkę do Piszczka, który zamiast zdecydować się rajd z piłką podał do Kagawy, a ten piłkę stracił.

• Przewaga gospodarzy wzrasta. Borussia Dortmund zbyt mocno cofnęła się na własną połowę boiska, co może się źle zakończyć dla drużyny BVB.

• Początek drugiej połowy wyraźnie dla Freiburga. Tym razem próbował Rosenthal, ale niecelnie.

• Freiburg - Borussia DortmundOd mocnego uderzenia zaczęli drugą połowę gospodarze.

• Pierwsza okazja w tej połowie meczu piłkarzy z Freiburga. Do piłki dochodzi Daniel Caligiuri, ale strzał pomocnika drużyny prowadzonej przez Marcusa Sorga blokują obrońcy BVB.

• Rozpoczynamy drugą część spotkania! SC Freiburg - Borussia Dortmund 1-2.

• Koniec pierwszej połowy meczu 17. kolejki 1. Bundesligi pomiędzy SC Freiburg, a Borussią Dortmund. Po bramkach Roberta Lewandowskiego i Ilkay'a Gundogana piłkarze Juergena Kloppa prowadzą z drużyną gospodarzy 2-1. Jedyną bramkę dla Breisgau-Brasilianer zdobył Jan Rosenthal w 34. minucie meczu.

• Pierwsza część spotkania zostaje przedłużona o jedną minutę.

• GGGOOOLLL!!!! Borussia Dortmund wychodzi na prowadzenie. Ilkay Gundogan zdobywa drugą bramkę dla zespołu BVB, a asystującym Jakub Błaszczykowski.

• Jan Rosenthal ogląda żółta kartkę za faul na Jakubie Błaszczykowskim.

• Ilkay Gündogan potrzebować będzie pomocy klubowego lekarza po tym jak zderzył się z nabiegającym kolegą z zespołu Sebastianem Kehlem.

• Kolejna groźna okazja piłkarzy SC Freiburg. Piłkę do wychodzącego w pole karne Papissa Demby Cisse zagrywa Anton Putsila, ale strzał Senegelczyka z woleja przechodzi tuż obok słupka bramki BVB.

• GGGOOOLLL!!! Jan Rosenthal i SC Freiburg remisuje na dziesięć minut przed końcem pierwszej połowy z Borussią Dortmund 1-1.

• Robert Lewandowski faulowany przed polem karnym drużyny gospodarzy. Do piłki dochodzi Marcel Schmelzer, ale strzał lewego obrońcy zespołu z Dortmundu trafia wprost w dobrze ustawiony mur.

• Kopia sytuacji, tyle że z drugiej strony boiska. I tak na pozycji spalony złapany został napastnik drużyny Freiburga - Papiss Demba Cisse.

• Robert Lewandowski wychodzi na czystą pozycję, jednak zdaniem arbitra w przeszłości napastnik Znicza Pruszków znajdował się na pozycji spalony.

• Po kilkuminutowej przewadze gospodarzy, do głosu ponownie dochodzą goście z Dortmundu.

• Kolejna dobrze zapowiadająca się akcja gospodarzy. Dwójkowa akcja Jana Rosenthala i Johannesa Fluma, jednak ostatecznie ten drugi zamiast strzelać na bramkę decyduje się na podanie w rezultacie czego traci piłkę na rzecz drużyny z Dotmundu.

• Kolejna szansa gospodarzy i po raz kolejny dobrze spisuje się defensywa BVB. Tym razem dobra interwencją popisał się Felipe Santana, który zablokował strzał Antona Putsilo.

• Pewna interwencja Matsa Hummelsa i środkowy obrońca Borussii Dortmund ratuje swój zespół przed utratą bramki.

• Kolejna okazja "Lewego" i i tym razem górą nad autorem jak narazie jedynej bramki w meczu staje bramkarz SC Freiburg - Oliver Baumann.

• Bardzo dobry strzał głową Roberta Lewandowskiego. Były napastnik Lecha Poznań nawet gdyby zdobył gola, ten nie zostałby uznany, bowiem zdaniem arbitra napastnik reprezentacji Polski znajdował się na pozycji spalony.

• Kolejna dobra akcja Jakuba Błaszczykowskiego, który zagrywa piłkę w kierunku Sebastiana Kehla, ale strzał byłego zawodnika właśnie - SC Freiburg - blokują obrońcy drużyny gospodarzy.

• Zaostrza się gra w starciu Freiburga z BVB. Sędzia raz po raz używa teraz gwizdka hamując zapędy piłkarzy obydwu zespołów do agresywnej gry.

• Dobra indywidualna akcja Jakuba Błaszczykowskiego. Reprezentant Polski zagrywa do Shinjia Kagawy, ale strzał Japończyka blokują obrońcy SC Freiburga.

• Ilkay Gundogan brutalnie sfaulowany przez Johannesa Fluma i mamy chwilę przerwy w grze.

• Dobra indywidualna akcja Felixa Bastiansa, jednak skrzydłowy SC Freiburga w starciu z Łukaszem Piszczkiem okazał się bezradny i stracił piłkę.

• Kolejna próba piłkarzy Borussi na zdobycie bramki, ale zdaniem arbitra wychodzący na czystą pozycję Robert Lewandowski w momencie podania znajdował się na pozycji spalony.

• GGGGOOOLLLL!!!! Tradycji stało się zadość i Robert Lewandowski strzela bramkę drużynie SC Freiburga. Dobre podanie Shinjia Kagawy i reprezentant Polski mając przed sobą jedynie pustą bramkę strzela jedenastego gola w obecnym sezonie 1. Bundesligi.

• Kolejna próba ataku piłkarzy Marcusa Sorga, piłkę w pole karne BVB dośrodkowuje Jan Rosenthal, ale czyni to tak niedokładnie, że piłka zamiast na głowę któregoś z piłkarzy Freiburga trafia wprost w ręce bramkarza Borussi.

• Niecelne dośrodkowanie Jakuba Błaszczykowskiego w pole karne Freiburga. Kontratak gospodarzy, uderzenie Papissa Demba Cisse broni jeszcze golkiper BVB, do odbitej futbolówki dochodzi Anton Putsilo, ale strzał Białorusina zamiast do siatki przelatuje tuż obok słupka bramki Romana Weidenfellera.

• Nerwowy początek spotkania piłkarzy Borussi, którzy chcą jak najszybciej zdobyć bramkę dającą prowadzenie.

• Zaczynamy! Mecz 17. kolejki 1. Bundesligi SC Freiburg - Borussia Dortmund. Niech wygra lepszy!

• Już za dziesięć minut rozpocznie się ostatnie w tym roku kalendarzowym spotkanie 1. Bundesligi, w którym to Borussia Dortmund zmierzy się z SC Freiburgiem. Czy piłkarze Juergena Klopaa zakończą rok 2011 zwycięstwem? Czy Robert Lewandowski strzeli swoją jedenastą bramkę w bieżącym sezonie niemieckiej ekstraklasy? Zapraszamy na relację live!