Schalke 04 Gelsenkirchen 0 - 4 Bayern Monachium

Schalke 04 Gelsenkirchen

0

Bayern Monachium

4

• Podsumowując krótko cały mecz: Shalke wyszło na murawę z wysokimi ambicjami ale to nie pomogło w zatrzymaniu rozpędzonego Bayernu. Od minuty 25. mecz toczył się tylko do jednej bramki. Jak wspomniałem w trakcie relacji (patrz 70.minuta) Bawarczycy wskoczyli na 2. miejsce w tabeli, a drużyna Schalke 04 Gelsenkirchen zakotwiczyła się na 12. lokacie. Za tydzień gospodarze dzisiejszego meczu powalczą o punkty na wyjeździe z Hoffenheim, natomiast Bayern Monachium podejmie Hannover96 Artura Sobiecha, który zdobył bramkę dla swojej drużyny w dzisiejszym spotkaniu z Augsburgiem (2:1). Za wspólnie spędzony sobotni wieczór dziękuje M.Popko

• Podobnie jak w pierwszej połowie, sędzia główny nie doliczył ani minuty do czasu podstawowego i zakończył spotkanie.

• Akcja dwóch zmienników. Thomas Muller zmusił Timo Hildebranda do wyjścia z bramki po czym wycofał piłkę do ustawionego na 13 metrze Peruwiańczyka, który strzela swoją 167. bramkę w Bundeslidze i umacnia się w klasyfikacji najskuteczniejszych obcokrajowców w historii ligi.

• 4:0, Claudio Pizarro.

• I jeszcze jedna, co by było mało :) Za Mandżukicia wchodzi Pizarro.

• Roszada także w ekipie Shalke. Clemens na Kevina Boatenga

• Strzelec pierwszego gola opuszcza boisko, melduje się na nim Kirchhof

• Bramka Francuza raczej nie będzie rozpamiętywana tygodniami. Powiedziałbym raczej, że może śmiało kandydować na miano "szmacianki" kolejki. Wydawało się że z Akcji Bayernu nic nie wyjdzie, jednak ostamotniony Ribery zdołał kopnąć piłkę tak, że znalazła drogę do bramki.

• Mówiłem o przestoju a tu proszę, Frank Ribery podwyższa wynik na 3:0!

• Muller zastępuje Robbena w drużynie monachijskiej.

• Piłkarze nie raczą nas zbyt wieloma efektownymi akcjami. Korzystając z chwilowego (miejmy nadzieję) przestoju w grze, przedstawię tabelę Bundesligi w wypadku, jeśli wynik z Gelsenkirchen nie ulegnie zmianie. Gospodarze pozostaną na 12. miejscu z tym, że znajdujące się niżej kolejno Stuttgart i Eintracht Frankfurt mają swoje mecze w 6. kolejce przed sobą. Natomiast Bayern wskoczy na pozycję vicelidera i zrówna się punktami z Borussią Dortmund.

• Piłka jak po sznurku krążyła między zawodnikami Bayernu, ale wszystko skończyło się na podaniu Schweinsteigera w nogi Aogo.

• Jefferson Farfan zagrał zaatakował Franka Ribery nakładką, za co obejrzał żółty kartonik.

• Robben zamarkował strzał i uwolnij obiegającego go Ribery'ego. Ten odgrywał na środek pola karnego, ale do nikogo...

• Futbolówka przypadkowo trafiła pod nogi Mandżukicia po próbie dryblingu Robbena. Chorwat pomylił się bardzo znacznie umieszczając piłkę na trybunie Veltins Areny.

• Ribery mógł pokusić się o strzał po tym, jak prowadził piłkę wzdłuż linii szesnastki, jednak zdecydował się podawać na prawą flankę i był to zdecydowanie błąd.

• Marco Hoeger od początku drugiej połowy w ekipie Shalke.

• Zaczynamy drugie 45 minut!

• Rzut okiem na statystyki po pierwszej połowie: Strzały na bramkę 4-9 na korzyść Bayernu, posiadanie piłki 30%-70% na korzyść Bayernu, podania celne 113-336 na korzyść Bayernu.

• Bracia Jerome i Kevin Prince Boateng stanęli dzisiaj naprzeciw siebie. Schalke - Bayern MonachiumSchalke - Bayern Monachium

• Sędzia Manuel Gräfe kończy pierwszą część spotkania równo z 45 minutą.

• Szalai do Boatenga ale za pleacy i kolejna akcja ofensywna gospodarzy spełzła na niczym...

• Shalke wyszło z kontrą 4 na 4, Szalai długo holował piłkę z lewej strony i wrzucił ją wprost do koszyczka Neuer'a.

• Teraz strzelał Rafinha. Mocno, na krótki słupek, lecz minimalnie niecelnie.

• Mistrzowie Niemiec nie odpuszczają. Próba wrzutki Lahma zablokowana przez defensora, obserwowaliśmy rzut rożny po którym piłkę złapał Hildebrand.

• Bramka strzelona przez Bastiana Schweinsteigera była jego pierwszym trafieniem ligowym w obecnym sezonie, natomiast Mario Mandżukić trafił do siatki rywala już po raz czwarty.

• Robben do Schweinsteigera, ten z powrotem do Robbena i skrzydłowy Bayernu stanął przed kolejną szansą na zdobycie gola, ale finalnie piłka minęła dalszy słupek bramki Hildebranda.

• Piłkarze S04 muszą być piekielnie źli. Zanotowali dobry początek, a dostają już 2 bramki w plecy. Czy te gole ustawią mecz już do końca?

• Schalke - Bayern Monachium

• Alaba dośrodkował sprzed linii końcowej w pole karne, tam z jego partnerów znajdował się tylko Chorwat, który całkowicie nieupilnowany wyprowadza Bawarczyków na dwubramkowe prowadzenie!

• 2:0, Mandżukić!!!!

• Shalke gra, a Bayern strzela bramki! Robben wrzuca z rożnego, a najwyżej wyskakuje Bastian!

• Tymczasem gol dla Bayernu! Schweinsteiger!

• Chwilę potem kolejna szansa. Farfan ponownie w pole karne do wbiegającego Szalai'a, ale ten wślizgiem podbił tylko piłkę do górny zamiast wprost do siatki. Gospodarze osiągają znaczną przewagę!

• Shalke znów w ofensywie. Gospodarze wymienili kilka szybkich podań w środku pola po czym piłka trafiła do Farfana na prawym skrzydle. Peruwiańczyk zszedł z piłką do środka i lewą nogą oddał strzał, jednak piłka trafia w interweniującego obrońcę.

• Szybka klepka na linii pola karnego Robben-Mandzukić-Robben, Holender wykłada piłkę do ustawionego nieco dalej Kroosa, a ten mocno strzela w kierunku bramki, jednak nieznacznie się pomylił. Pierwsze zagrożenie stworzone przez aktualnego mistrza Niemiec.

• Jones świetnie otworzył Farfana na prawej stronie boiska, ten nie zwalniając tempa akcji podał wrzucił półgórnie piłkę w pole karne. Spadała ona wprost pod nogi Szalai'a, ale Węgier skiksował.

• Pierwszy strzał i od razu celny. Kevin-Prince Boateng odebrał piłkę Lahmowi 30 metrów od bramki gospodarzy, podprowadził ją do szesnastki i po ziemi posłał ją na długi słupek. Na posterunku Neuer.

• Bayern przed tym meczem zajmuje 3. miejsce w tabeli z dorobkiem 13 punktów, natomiast 7 punktów wywalczonych przez Shalke daje im dopiero 12 lokatę.

• Ribery do Kroosa, Niemiec upadł w polu karnym ale sędzia Gräfe rozkazał kontynuować grę.

• I zaczęli! Od środka Bayern, który zagra dziś w białych koszulkach.

• Na Veltins Arenie zasiada dziś niecałe 62 000 widzów.

• Zachęcam do zapoznania się z zapowiedzią tego hitowego spotkania TUTAJ .

• Już tylko 15 minut pozostało do rozpoczęcia szlagierowego meczu, w którym Shalke Gelsenkirchen podejmuje Bayern Monachium na Veltins Arenie.