Schalke 04 Gelsenkirchen 0 - 3 Chelsea Londyn

Schalke 04 Gelsenkirchen

0

Chelsea Londyn

3

• Shalke Gelsenkirchen zagrało dziś w swoim stylu i biorąc pod uwagę statystyki, wypadli bardzo dobrze, a nawet lepiej od swoich dzisiejszych rywali. Stworzyli jednak zbyt mało dogodnych sytuacji podbramkowych, czego nie można powiedzieć o zespole The Blues. Taktyka kontrataku okazała się w tym wypadku kluczem do sukcesu, dzięki któremu Chelsea umacnia się na pozycji lidera grupy E Ligi Mistrzów. 6 listopada w ramach 4. kolejki piłkarze Shalke będą mieli szansę na rewanż, gdyż zmieni się tylko gospodarz meczu. Już teraz gorąco zapraszam na tę i inne relacje w ekstraklasa.net. Dobranoc!

• Koniec spotkania!

• Chelsea Londyn

• Kolejna kontra Chelsea po wyłuskaniu piłki graczom Shalke jeszcze na własnej połowie. Hazard podholował piłkę do pola karnego rywali, po czym obiegł go od lewej do prawej za plecami Torres. Dzięki temu Hiszpan zmusił obrońcę do rozciągnięcia pola, co wykorzystał belgijski zawodnik strzelając po ziemi na dlugi słupek.

• Gwóźdź do trumny, 0:3!

• Jose Mourinho wprowadza na plac gry Davida Luiza w miejsce Oscara.

• Dobra wymiana podań w wykonaniu gospodarzy na połowie The Blues zakończona niecelnym strzałem na dalszy słupek Goretzki.

• Torres próbował obsłużyć prostopadłym podaniem Oscara, jednak piłka pada łupem Hildebranda.

• Jak zmieniać to zmieniać. Goretzka za Meyera

• ... a Schürrle przez Mikela.

• Boateng zastąpiony przez Szalaia...

• Pierwsza zmiana. Jones zastąpiony przez Kolasinaca.

• Piłkarze Jose Mourinho wyszli z kontrą 3 na 1 po dobrym wyprowadzeniu piłki przez Oscara, który w zawrotnym tempie przetransportował piłkę do pola karnego Shalke. Tam pod presją wracającego obrońcy zdołał podać do biegnącego równolegle Torresa. Hiszpan przyjęciem zwiódł odsuniętego od bramki Hildebranda i pakuje piłkę do siatki!

• 0:2, Torres po raz drugi!

• Hoewedes! Było blisko wyrównania. Rożny bity na głowę Neustädtera, ten zgrywa z długiego słupka do środka i kapitan gospodarzy nieznacznie strzela obok słupka.

• Chwilowa przerwa w grze na życzenie Jonesa, którego najwyraźniej zaczynają łapać skurcze. Nie jest to dobra wieść ze względu na to, że mamy dopiero 65. minutę...

• Aogo wrzuca z lewej flanki między Petra Cecha a linię obrony i gdyby nie wyjście golkipera Chelsea przed pustą bramką znalazłby się Boateng.

• Szybki i drobny Uchida wykiwał Ivanovicia i próbował dośrodkować, jednak ta próba nieudana. Piłka odbita od interweniującego defensora spada pod nogi Japończyka i ten zmuszony jest oddać piłkę do nadchodzących partnerów do tyłu.

• Żółtą kartką ukarany Gary Cahill za faul na Boatengu.

• Mogło być 0:2. Lampard wrzuca z rzutu wolnego zaraz za mur, tam pojedynek z najwyżej ustawionym obrońcą wygrywa Torres i strzela głową w kierunku bliższego słupka. Piłka odbiła się od poprzeczki, następnie od linii bramkowej, po czym spoczęła w rękawicach Hildebranda.

• Draxler starał się podawać z lewej strony boiska w pole karne, jednak na przeszkodzie stanął Hazard. Młody pomocnik gospodarzy, podobnie jak większość kibiców zgromadzonych na stadionie, domagał się odgwizdania jedenastki.

• Jones bez pardonu fauluje w środku pola Ramiresa, za co ogląda żółty kartonik.

• Wracamy do Gelsenkirchen. Drugą połowę od środka rozpoczynają Londyńczycy.

• Statystyki po pierwszych 45 minutach:

Posiadanie piłki: 65% - 35% na korzyść Shalke 04 Gelsenkirchen Strzały(w tym celne): 7(5) - 5(2) na korzyść Shalke 04 Gelsenkirchen Rzuty rożne: 3 - 2 na korzyść Shalke 04 Gelsenkirchen

• Tak piłkarze Chelsea cieszyli się ze zdobytej bramki.

• Nic wartego odnotowania nie zdarzyło się w tym czasie i zawodnicy zostali zaproszeni do szatni.

• Minuta doliczona do pierwszej części gry.

• Nie opuszczamy połowy Chelsea. Świetna kombinacja piłkarzy gospodarzy zakończona dośrodkowaniem Aogo, odegraniem Uchidy i strzałem Draxlera, jednak strzał zatrzymał się na plecach obrońcy.

• Petr Cech dwukrotnie uchronił swój zespół od straty gola. Najpierw atomowe uderzenie Boatenga, mimo iż w środek bramki, musiał wybijać na korner. Chwilę później po stałym fragmencie gry najwyżej w polu karnym wyszedł Neustädter. Jego uderzenie pod poprzeczkę również nad poprzeczką przenosi golkiper zza naszej południowej granicy.

• Klepka Oscara z Hazardem, ten drugi wbiega z piłką w pole karne ale w oddaniu strzału przeszkadzał mu siedzący na ogonie Howedes. Kolejny raz rozbrzmiał jednak gwizdek sędziego głównego, faul w ataku Belga.

• Boateng w sytuacji sam na sam... jednak akcję przerwał gwizdek arbitra. Reprezentant Ghany wyraźnie na pozycji spalonej.

• Pierwsza od kilku minut akcja przyjezdnych zakończona równie szybko, jak strzelona została bramka. Torres złapany na spalonym.

• Goście pod pressingiem nie są w stanie na dłużej utrzymać się przy piłce. Przed momentem futbolówkę na rzecz rywali stracił Shurrle.

• Neustädter świetnie prostopadle w pole karne do wbiegającego z prawej strony Uchidy, ten mógł odgrywać przed bramkę lub na linię szesnastki bądź strzelać. Wybrał ostatni wariant i nie było to błędem, wykończenie jednak zdecydowanie do poprawy. Optycznie zawodnicy z Gelsenkirchen prezentują się naprawdę nieźle na tle zespołu ze stolicy Wielkiej Brytanii.

• Póki co mecz przebiega tak, jakbyśmy tego oczekiwali po drużynach Shalke i Chelsea. Dobre tempo meczowe, co chwilę jesteśmy to pod jedną, to pod drugą bramką. Gospodarze starają się szanować piłkę przeprowadzając długie, starannie wypracowane i przemyślane akcje ofensywne, natomiast The Blues, kiedy tylko dorwą się futbolówki, szarżują w kierunku szesnastki rywali.

• Długo rozgrywany atak pozycyjny gospodarzy zakończył się nieporozumieniem i stratą piłki między Matipem a Aogo. Chwilę później podopieczni Jensa Kellera przejmują piłkę i starannie konstruują kolejną akcję.

• Teraz z przeciwnej strony boiska wrzucił Uchida, jednak dobrze kryty Boateng nie zdołał oddać skutecznego strzału, w efekcie piłka trafia w ręce Cecha.

• Dośrodkowanie skrzydłowego Shalke Denisa Aogo, jednak żaden z jego partnerów nie sięgnął zagranej futbolówki.

• Z rzutu rożnego wzdłuż linii bramkowej zagrywa Lampard, nikt z piłkarzy nabiegających nie trącił futbolówki, więc ta trafiła do zamykającego dośrodkowanie Torresa. Strzał głową na krótki słupek i mamy prowadzenie Chelsea Londyn. Błąd w kryciu Juliana Draxlera.

• GOOOOOOOL!!! Fernando Torres!!!

• I już jesteśmy w polu karnym gospodarzy. Szalai z lewej strony wycofuje piłkę do Torresa, Hiszpan przyjmuje ją i oddaje strzał, który blokują obrońcy. Pierwszy korner dla Londyńczyków.

• Gospodarze na seledynowo, goście na niebiesko. Rozpoczęli zawodnicy Shalke!

• Rezerwa Shalke 04 Gelsenkirchen: Ralf Fahrmann, Tim Hoogland, Felipe Santana, Sead Kolasinac, Leon Goretzka, Christian Fuchs, Adam Szalai

• Rezerwa Chelsea Londyn: Mark Schwarzer, David Luiz, Juan Mata, John Obi Mikel, Willian, Samuel Eto'o, Ryan Bertrand

• Dla zespołu jest trudne, aby grać na maksymalnym poziomie, gdy brakuje kogoś zawieszonego, albo chorego. Schalke będzie osłabione z tych powodów, ale my także. Cole jest ważnym dla nas zawodnikiem. Tu nie ma tajemnicy, zespół to nie 11 zawodników i mamy ludzi, aby wchodzili w miejsce nieobecnych. - komentował absencję obrońcy Chelsea szkoleniowiec Jose Mourinho.

• Piłkarze Shalke podczas rozgrzewki

• 45 minut, zachęcam do zapoznania się z naszą ZAPOWIEDZIĄ tego spotkania.

• 60 minut, tyle dzieli nas od pierwszego gwizdka sędziego głównego Viktora Kassaia, który poprowadzi mecz 3. kolejki Ligi Mistrzów w Grupie E, pomiędzy Shalke 04 Gelsenkirchen a Chelsea Londyn.