Schalke 04 Gelsenkirchen 2 - 3 Galatasaray Stambuł

Schalke 04 Gelsenkirchen

2

Galatasaray Stambuł

3

• Brawa dla Schalke i Galatasaray za wspaniałe widowisko. Pełne emocji i zwrotów akcji. Remis 2:2 premiował przyjezdnych do awansu, ale Umut Bulut może być bohaterem ostatniej akcji. Za wspólnie spędzony czas (pewnie Państwo nie żałują) dziękuje Tomasz Górski i zapraszam na kolejne relacje LIVE w Ekstraklasa.net! Do następnego!

• Koniec! Galatasaray w ćwierćfinale

• Książkowa kontra Galatasaray! Podanie na wolne pole do Umuta Buluta, który na raty pokonuje Timo Hildebranda.

• GOL, Umut Bulut

• Żółtko dla Seada Kolasinaca.

• Na aferę Chinedu Obasi i Fernando Muslera łapie piłkę.

• Obrona Galaty jak Westerplatte. Faul zawodnika Schalke i chwila wytchnienia dla gości.

• "Świeca" Michela Bastosa i Fernando Muslera wykorzystując zasięg ramion łapie piłkę.

• 5 minut dolicza Jonas Eriksson.

• Christian Fuchs strzela. Rykoszet i rożny.

• Jefferson Farfan w pole karne i Dany Nounkeu górą. Kontra i po kontrze Umul Bulut na spalonym. Zdaniem sędziego.

• Nordin Amrabat fauluje Atsuto Uchida w ok. prawego narożnika pola karnego.

• i Chinedu Obasi pojawia się za potwornie zmęczonego Teemu Pukkiego.

• Podwójna zmiana w Schalke: Max Meyer zmienia Marco Hoegera...

• Umut Bulut zmienia Buraka Yilmaza, strzelca drugiej bramki dla Galaty.

• Faul taktyczny Didiera Drogby i żółta kartka.

• Nordin Amrabat przegrał pojedynek sam na sam z Timo Hildebrandem. Świetna interwencja bramkarza Schalke.

• Zmęczony Teemu Pukki próbował nabić rywala i zyskać korner. Bez powodzenia i Fernando Muslera wybija z "piątki".

• Dziesięć minut do końca regulaminowego czasu gry. Tyle pozostaje Schalke do strzelenia trzeciego gola. Dla gości czas będzie się dłużył nieubłaganie. A arbiter jeszcze doliczy nawet 4-5 minut...

• Goekhan Zan pojawia się na boisku za Semiha Kayę. Nieprzytomny zostanie odwieziony do szpitala.

• Semih Kaya nie podnosi się z murawy po starciu z Julianem Draxlerem. Na noszach opuści murawę. Zmiana jest nieunikniona.

• Nordin Amrabat podaje przed pole karne do napastnika, lecz połapał się Benedikt Hoewedes. Błyskawiczna kontra Schalke! Julian Draxler poradził sobie z obrońcą i Fernando Muslera pilnował bliższego słupka oraz złapał piłkę.

• Niezwykle aktyny Jefferson Farfan zyskał dla swojej drużyny rzut wolny z prawej strony po zagraniu piłki ręką przez Alberta Rierę. Dobra(!) centra i Marco Hoeger strzela głową równie mocno, jak i niecelnie.

• Dany Nounkeu przyjął strzał na ciało po czym padł na murawę. Jeszcze piłka trafiła go w rękę i gwizdy kibiców Schalke. Karnego nie będzie.

• Nie idzie prawą flanką, to próbują lewą. Michel Bastos strzela i piłka po rykoszecie wychodzi na rzut rożny.

• Dynamiczna akcja Jeffersona Farfana prawą stroną zakończona... faulem.

• Marokańczyk nie jest jeszcze rozgrzany. Próbował strzelać z 20 metrów. Piłka zamiast polecieć prosto poleciała w prawo na aut.

• Nordin Amrabat zmienia Wesleya Sneijdera.

• Jeszcze jedna akcja skrzydłowego i korner. Powinien poćwiczyć dośrodkowania, ba zarówno ten, jak i poprzednie, były słabe.

• Podwojone krycie Jeffersona Farfana przyniosło skutek. Peruwiańczyk ostatni dotknął piłkę i od bramki zaczyna Fernando Muslera.

• Julian Draxler strzela i Fernando Muslera broni! Bardzo dobry występ 19-latka

• GOL, Michel Bastos!!!

• Schalke dąży do strzelenia bramki. Julian Draxler mijał zawodników Galaty jak alpejczyk slalomowe tyczki i strzela z 18 metrów nad poprzeczką!

• Rykoszet po strzale Michela Bastosa i korner. Po chwili Teemu Pukki znowu strzela. Znowu bez powodzenia.

• Akcja Schalke daje piąty korner. Słabe dośrodkowanie Jeffersona Farfana.

• Indywidualna akcja Teemu Pukkiego i zdecydował się na strzał, który sprawił kłopoty Fernando Muslerze. Fin nie miał komu podać i nikt nie pospieszył z dobitką.

• Raport z Camp Nou: FC Barcelona 3:0 AC Milan. 55' David Villa

• Timo Hildebrand z problemami paruje piłkę na rzut rożny! Dośrodkowanie bez zagrożenia.Kolejna akcja i Teemu Pukki z narożnika pola karnego strzela bardzo niecelnie.

• Akcja za akcję. Najpierw Joel Matip naprawił błąd Benedikta Hoewedesa, a potem podanie Jeffersona Farfana w pole karne nie znalazło adresata dzięki interwencji stopera Galatasaray.

• Hamit Altintop zastopował Michela Bastosa na lewej stronie. Jednak gospodarze mają aut na wysokości pola karnego.

• Burak Yilmaz na spalonym. Minimalnym.

• Pierwsza akcja lewą stroną przynosi korner dla gospodarzy. Bez zagrożenia.

• Od początku drugiej połowy zagra Christian Fuchs, który zmienia Romana Neustaedtera (strzelca bramki).

• Gwizdek sędziego i Schalke zaczyna ze środka. Z jedną zmianą.

• Piłkarze Schalke od dobrych kilku minut są na murawie. Teraz wychodzą goście.

• I wracamy na Veltins-Arena. Dobiega końca przerwa i za moment zawodnicy obu drużyn wyjdą na murawę.

• Oj dzieje się, dzieje. Szybkie tempo meczu i wiele okazji. Zaczęło się od bramki Schalke, ale w 5 minut podopieczni Fatiha Terima zdołali odwrócić losy spotkania i są bliżej ćwierćfinału. Czy awansują, a może Schalke "wróci do gry"? Zapraszam na drugą połowę za kilkanaście minut.

• Urugwajski bramkarz broni na raty. Koniec pierwszej połowy.

• Rozpaczliwa akcja Schalke i Fernando Muslera wybija piłkę na rzut rożny.

• Schalke przed szansą, ale Fernando Muslera broni.

• 2 minuty doliczone.

• Radość tureckich kibiców. 5 minut, które wstrząsnęły Gelsenkirchen. Od 2000 r. Galatasaray czeka na triumf w europejskich rozgrywkach.

• Albert Riera notuje asystę z własnej połowy... wślizgiem! Futbolówka poleciała 40 metrów do napastnika Galaty, który przelobował wychodzącego z bramki Timo Hildebranda

• GOL, Burak Yilmaz

• Raport z Camp Nou: Lionel Messi 2:0 AC Milan.

• Kontra Galatasaray i znowu nieudane przyjęcie piłki przez Buruka Yilmaza.

• Taki sam wynik padł w Stambule. Jeżeli utrzyma się remis 1:1 to czeka nas dogrywka.

• Perfekcyjne uderzenie z 35 metrów z prostego podbicia! Piłka po odbiciu się od słupka ląduje w siatce! Dla niego też premierowe trafienie w tej edycj LM

• CO ZA GOL Hamita Altintopa!!!

• Gospodarze w komplecie

• Mecz jest na moment przerwany. Roman Neustadter odnosi kontuzję i w asyście sztabu medycznego na chwilę opuszcza murawę. .

• Świetna akcja Galatasaray! Emmanuel Eboue podaje na lewą stronę pola karnego do Wesleya Sneijdera, który bez przyjęcia strzela! Piłka nieznacznie minęła słupek!

• Buruk Yilmaz nie opanował zdawałoby się prostej piłki w polu karnym. Ta szczęśliwie nie opuszczała "16" Schalke i po bilardzie pada łupem Timo Hildebbranda.

• Albert Riera ewidentnie faulował na prawej stronie Jeffersona Farfana. Gwizdek sędziego milczy, co nie podoba się kibicom gospodarzy.

• Kontra Schalke przerwana po nieudanej "ruletce" Juliana Draxlera. Piłka jak bumerang w posiadaniu Koenigblauen.

• Akcja Galatasaray przynosi rzut rożny. Goście w komplecie - Didier Drogba może grać dalej.

• W asyście sztabu medycznego opuszcza boisko wyraźnie kulejąc. A intensywną rozgrzewkę rozpoczął rezerwowy Umut Bulut.

• Przerwa w grze, który wynikła z urazu Didiera Drogby. Przewinił Marco Hoeger.

• Świetna akcja Schalke! Julian Draxler chciał podać na środek pola karnego do Teemu Pukkiego, lecz połapał się w tym Dany Nounkeu.

• Słabe dośrodkowanie Wesleya Sneijdera. A strzał Selcuka Inana daleki od ideału...

• Didier Drogba w roli prawoskrzydłowego idealnie dośrodkowuje, lecz żaden z jego partnerów nie doszedł do podania. Ostatecznie goście mają rzut wolny z ok. lewego narożnika pola karnego.

• Próba dwójkowej akcji Felipe Melo z Wesleyem Sneijderem, lecz Brazylijczyk nie poszedł za akcją. Kontra Schalke i piłkę po płaskim strzale Timo Pukkiego broni Fernando Muslera.

• Sead Kolasinac przedzierał się lewą flanką, ale pewną interwencją popisał się Emmanuel Eboue. Udany wślizg reprezentanta Wybrzeża Kości Słoniowej.

• Schalke idzie za ciosem. Rzut wolny dla Koenigblauen 30 metrów od bramki. Dośrodkowanie Jeffersona Farfana słabe i radzą sobie obrońcy tureckiego zespołu.

• Strzelec bramki Roman Neustaedter w walce o piłkę z Burakiem Yilmazem: Schalke - Galatasaray

• Zamieszanie w polu karnym po kornerze! Piłka po rozpaczliwej interwencji pada pod nogi byłego pomocnika Borussi M'Gladbach, który mocnym uderzeniem otwiera wynik spotkania! Premierowe trafienie tego zawodnika w Lidze Mistrzów!

• GOL, Roman Neustaedter!!!

• Prostopadłe podanie do Juliana Draxlera, ale Albert Riera go przyblokował. Piłka odbiła się od nogi Hiszpana i korner.

• Timo Pukki ostro potraktowany przez Felipe Melo. Przypadkowy kontakt Brazylijczyka, który zahaczył fińskiego napastnika.

• Pierwsza żółta kartka w tym meczu. Ukarany Marco Hoeger.

• Ależ sytuacja! Galatasaray! Strzela Selcuk Inan, ale mimo iż celnie to na wynik pozostaje bez zmian.

• Akcja Schalke prawą stroną przynosi rzut rożny. Joel Matip wyskoczył najwyżej w polu karnym i strzela głową bardzo wysoko.

• Dalekie podanie na wolne pole do Juliana Draxlera. Niemiec opanował piłkę, ale ta mu odskoczyła co wykorzystał Dany Nounkeu wybijając jak najdalej. Akcja Buruka Yilmaza i źle zachował się w polu karnym Schalke. Ostatecznie Timo Hildebrand zaczyna z "5".

• Schalke w natarciu. Dośrodkowanie Jefersona Farfana z prawego skrzydła w pole i górą tym razem stoperzy Galaty. Gospdoarze dochodzą do głosu.

• Anemiczny strzał Michela Bastosa z 19 metrów broni z łatwością Fernando Muslera.

• Zdaniem sędziego Felipe Melo faulował Juliana Draxlera. Brazylijczyk zdziwiony tą decyzją sędziego.

• Jeszcze raz Didier Drogba! Wpadł w pole karne i po minięciu obrońcy strzela mocno. TImo Hildebrand paruje na rzut rożny! Dośrodkowanie z narożnika i piłkę łapie bramkarz Schalke.

• Didier Drogba strzela zza pola karnego obok bramki. Taki napastnik powinien strzelić co najmniej w światło bramki.

• Faul taktyczny zawodnika Schalke. Bez kartki.

• Początek należy do gości. Długo rozgrywają piłkę na środku boiska i szukają prostopadłego podanie do bocznych pomocników bądź napastników.

• Kibice Galatasaray na meczu w Gelsenkirchen liczą na awans swojego zespołu. Kibice Galatasaray na meczu w GelsenkirchenKibice Galatasaray na meczu w Gelsenkirchen

• Hamit Altintop strzela z dystansu obok bramki Timo Hildebranda.

• Gwizdek szwedzkiego sędziego, Jonasa Erikssona, i pierwsza połowa rozpoczęta!

• W tureckim zespole od pierwszych minut zagrają Wesley Sneijder i Didier Drogba. To również szczególny mecz dla Hamita Altintopa, urodzonego w Gelsenkirchen reprezentanta Turcji, który w tym klubie spędził 4 sezony.

• Rezerwowi Galatasaray: N. Amrabat, H. Balta, U. Bulut, E. Iscan, Y. Kurtulus, S. Sarioglu, G. Zan.

• Rezerwowi Schalke: T. Barnetta, R. Fahrmann, C. Fuchs, C. Metzelder, M. Meyer, C. Moritz, C. Obasi

• Lista nieobecnych w "Galacie" jest znacznie krótsza: Ufuk Ceylan, Tomas Ujfalusi i Johan Elmander zmagają się z kontuzjami.

• Jak już wspomniałem, Schalke przystępuje do tego spotkania mocno osłabione. Brakuje m.in. Larsa Unnerstalla, Kyriakosa Papadopoulosa, Ibrahima Afellaya, Klasa-Jana Huntelaara, Cipriana Mariki (wszyscy kontuzjowani) i pauzującego za kartki Jermaine'a Jonesa.

• I tak to spotkanie pozostaje w cieniu starcia na Camp Nou, gdzie FC Barcelona podejmuje AC Milan. Ale tu też może być ciekawie. Tomasz Górski, witam Państwa!

• W tym meczu wiadomo tyle, że... nic nie wiadomo. Szczególnie kto awansuje do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Mocno osłabione Schalke, czy Galatasaray - lider tureckiej ligi.