Schalke 04 Gelsenkirchen 0 - 2 Manchester United

Schalke 04 Gelsenkirchen

0

Manchester United

2

• Koniec spotkania. Manchester zasłużenie pokonał Schalke 2:0. Bohaterem Niemców w pierwszej połowie był bramkarz Neuer, który po przerwie niewiele mógł już zrobić przy traconych bramkach.

• Trzy minuty doliczone.

• Strzał Evry minimalnie minął długi słupek bramki gospodarzy.

• 66% posiadania piłki dla Czerwonych Diabłów. Obie drużyny czekają już na końcowy gwizdek.

• W drugiej połowie zdecydowanie słabsze widowisko, także mniej sytuacji podbramkowych. Gdyby nie bramki Manchesteru, to ta część wypadłaby bardzo blado.

• Na ostatnie minuty wchodzi także Nani. Zmienia strzelca drugiej bramki - Rooney'a.

• Jurado zastąpiony przez Draxlera.

• Uderzenie tuż nad ziemią po długim rogu w wykonaniu Escudero. Doświadczony golkiper United pewnie złapał piłkę.

• W drugiej połowie doświadczenie wzięło górę. Schalke zaczęło grać trochę lepiej, jednak błyskawicznie zostało dwukrotnie skarcone i przegrywa jak najbardziej zasłużenie.

• Farfan uderzał z rzutu wolnego w dobrej odległości. Piłka jednak posłana lekko i niecelnie przez Peruwiańczyka.

• A także Scholes. Schodzą Hernandez i Park.

• Podwójna zmiana w United. Na boisko wchodzi Anderson.

• Escudero za Sarpeia.

• Zmęczony Sarpei sfaulował od tyłu Chicharito.

• GOOOL!! Już 2:0!! Rooney spokojnie podwyższa prowadzenie po podaniu Hernandeza.

• 1:0!!! Rooney obsłużył idealnym podaniem Giggsa, który strzelił między nogami bezradnego tym razem Neuera.

• Mocne uderzenie Edu z 25 metrów! Na ziemi zdążył zastopować piłkę van der Sar.

• Lepszy fragment podopiecznych Rangnicka. Teraz zawodnicy Schalke wykonywali w krótkim odstępie dwa rzuty rożne.

• Manchester nadal kontroluje wydarzenia na boisku, jednak coraz trudniej stwarza się gościom okazje pod polem karnym Schalke.

• Ładna akcja Jurado na lewej stronie, który minął Fabio. Brazylijczyk nieprzepisowo zostawił nogę i obejrzał żółtą kartkę.

• Pierwsza zmiana. Kluge wchodzi za Baumjohanna.

• To mogła być piłka meczowa dla Schalke! Podbita futbolówka trafiła wprost na wolej pozostawionego bez opieki na 13. metrze Jurado, lecz Hiszpan pomylił się.

• Gol Hernandeza, ale sędzia dopatrzył się minimalnego spalonego.

• Katastrofalne pudło Giggsa, który zamachem położył dwóch obrońców, lecz uderzył daleko obok słupka.

• W polu karnym po stałym fragmencie zaskakująco znalazł się Evra, który uderzył głową tuż pod poprzeczkę. Oczywiście na posterunku był Neuer, który wybił piłkę na korner.

• Rozpoczynamy drugą połowę.

• Koniec pierwszej połowy. Manchester robił co chciał, oprócz strzelania goli. Podopieczni Fergusona stworzyli kilka 100% sytuacji, lecz za każdym razem na drodze stawał niesamowity Neuer. Jeśli Schalke nie zacznie grać zdecydowanie inaczej, to wydaje się, że w po przerwie muszą paść bramki dla ekipy gości.

• Neuer broni strzał Giggsa z prawej nogi w sytuacji sam na sam!

• W ostatniej chwili Kyriakos Papadopoulos uprzedził czekającego na piłkę Rooney'a. Będzie tylko rzut rożny.

• Baumjohann odepchnięty w polu karnym przez Valencię. Nie ma mowy o rzucie karnym. Innego zdania jest natomiast widownia na Veltins Arena.

• Park wyskoczył najwyżej w polu karnym, zgrał piłkę na środek do nadbiegającego Fabio, który kropnął potężnie. Tuż nad poprzeczką!

• Neuer przed siebie odbił strzał Hernandeza, a dobitkę zablokował ofiarnie Uchida. Szczęście sprzyja Schalke.

• Wygląda na to, że tylko Manchester gra dzisiaj w piłkę. Schalke stłamszone na własnej połowie, broni się dość chaotycznie. Ile zdołają przetrwać Niemcy?

• Metzelder zapaśniczym chwytem zatrzymał Rooney'a.

• Zbyt mocne podanie do Rooney'a, który nie zdołał jej opanować.

• Giggs dostawił głowę do idealnego dośrodkowania z lewej strony... cóż za szczęście Neuera, który intuicyjnie wystawił rękę!

• Hernandez wziął obrońcę na plecy, mocno trzymał się na nogach w polu karnym. Oddał mocny strzał z prawej strony, jednak kąt był już zbyt ostry. Zabrakło doświadczenia Meksykaninowi.

• Olbrzymią przewagę ma Manchester. Teraz Hernandez będąc 2 metry przed bramką, niepotrzebnie wycofał piłkę do Rooney'a. Zbyt koronkowa była to akcja.

• Hernandez przełożył piłkę na lewą nogę na linii pola karnego, uderzył błyskawicznie. Piłka o centymetry minęła bramkę!

• Uparcie próbują dośrodkowań w pole karne zawodnicy Alexa Fergusona. Gospodarze natomiast nieco oszołomieni, głównie się bronią i czekają na dobry moment do kontrataku.

• Spokojnie rozgrywa piłkę na własnej połowie Manchester. Niemcy stosują pressing dopiero od środka boiska.

• Powinno być 1:0 dla Machesteru! Javier Hernandez znalazł się sam na sam z bramkarzem, lecz przekonany, że jest spalony, zwlekał z oddaniem strzału na tyle, że Neuer zdołał skrócić kąt i zablokować to uderzenie.

• Indywidualna akcja Fabio na lewej stronie, który przedarł się przez obronę, jednak w ostatniej chwili odskoczyła mu piłka.

• Spokojniejszy fragment gry. Piłka głównie w posiadaniu... van der Sara.

• Nieczysty strzał Farfana minął o dobre 3 metry bramkę przyjezdnych.

• Zbyt łatwo przedostają się bocznymi sektorami szybcy skrzydłowi Czerwonych Diabłów. Teraz prawą stroną popędził Valencia, posłał piłkę w pole karne, ale tym razem poradzili sobie stoperzy.

• Kąśliwy strzał Parka, który będąc w polu karnym zaskakująco złamał akcję do środka! Kolejna świetna interwencja bramkarza gospodarzy. Spore problemy ma Schalke na lewej stronie.

• Podanie Farfana do wchodzącego w pole karne Uchidy. Zbyt wolny jednak Japończyk.

• Fantastyczne uderzenie z narożnika pola karnego Wayne'a Rooney'a, lecz jeszcze lepszą interwencją popisał się Manuel Neuer, który wybił piłkę zmierzającą w samo okienko!

• Błyskawiczna próba w wykonaniu Niemców. Na posterunku doświadczony Edwin van der Sar.

• Rozpoczęli goście!

• Piłkarze wychodzą już na murawę, za kilka minut rozpoczynamy zawody.

• Znamy już wyjściowe jedenastki obu zespołów. Jedynie na ławce Czerwonych Diabłów znalazło się miejsce dla Tomasza Kuszczaka.

• Na Old Trafford nikt nie dopuszcza do myśli, aby zmierzający po mistrzostwo Manchester mógł ulec czarnemu koniowi rozgrywek. Po porażce z Chelsea wydaje się, że najtrudniejsza przeszkoda został już przebyta.

• Witamy w relacji na żywo z pierwszego meczu półfinałowego Ligi Mistrzów. Na Veltins Arena dojdzie do prawdziwego starcia Dawida z Goliatem. Bo jakże inaczej można określić pojedynek utytułowanego Manchesteru United z mało ogranym w Lidze Mistrzów Schalke 04 Gelserkirchen.