Senegal U-20

1

Zambia

2

• Koniec spotkania. Drugi mecz Pucharu Narodów Afryki i już mamy niespodziankę. Zambia pokonała faworyzowany Senegal 2:1. Trzeba powiedzieć, że w pełni zasłużenie.

• Desperacka obrona Zambijczyków. Czy utrzymają sensacyjne prowadzenie?

• Ostatnia zmiana w meczu: Chamanga za Musondę.

• Dia jest najaktywniejszym graczem Senegalu po przerwie. Tym występem z całą pewnością udowodnił trenerowi, że należy mu się miejsce w wyjściowej jedenastce.

• Szukał rzutu karnego Ndoye, ale wywalczył tylko rzut rożny.

• Schodzi jeden z bohaterów meczu - Mayuka. W jego miejsce pojawia się Chivuta.

• Hichani Himonde leży na murawie. Musi skorzystać z pomocy masażystów.

• Siedmiu graczy Zambii zostaje w okolicach własnego pola karnego. Bronią się wytrwale przed atakami Senegalu.

• Zambijczycy wyraźnie opadli już z sił. Czy Senegal zdoła doprowadzić do wyrównania?

• GOOOOLLL dla Senegalu!! Piłkę w polu karnym zgasił klatką Dame Ndoye i uderzył błyskawicznie tuż przy słupku! Senegal łapie kontakt.

• Nyambe Mulenga wchodzi za Isaaka Chansę w ekipie Zambii.

• Mogło być wejście smoka! Piłka po dośrodkowaniu minęła bramkarza, ale Papiss Cisse zamiast trafić głową do pustej bramki, uderzył jedynie w poprzeczkę.

• Ostatnia zmiana w Senegalu: Cisse w miejsce Saw.

• Kolejny strzał jednego z zawodników Senegalu z woleja minął minimalnie bramkę!

• Dośrodkowanie z rzutu wolnego i Mohamed Diame był bliski zdobycia kontaktowej bramki głową. Piłka przeszła tuż obok prawego słupka.

• Dużo biegają Zambijczycy, za każdym razem minimum czterech graczy angażuje się do kontrataku. Zaczynają się pojawiać pierwsze niedokładności i nieporozumienia.

• Szybka kontra Zambii, piłkę na lewym skrzydle dostał Sinkala, ale piłka po rykoszecie wyszła na korner.

• Troszkę lepiej zaczyna sobie poczynać Senegal po bramką przeciwnika. Zambijczycy coraz częściej uciekają się do dalekich i niecelnych wykopów do przodu.

• Supersnajper Lille był teraz naprawdę blisko! Saw uderzył centymetry nad poprzeczką.

• Sinkala zdecydował się na uderzenie z ponad 25 metrów, ale problemów ze zgaszeniem piłki nie miał bramkarz.

• Obraz gry nie zmienił się. Faworyzowany Senegal prowadzi grę, a Zambia przyjmuje przeciwnika w strefie obronnej i rusza do kontrataków.

• Początek 2. połowy.

• Druga zmiana w Senegalu: Issiar Dia zastąpił Nianga.

• Koniec pierwszej połowy. Zambia sensacyjnie i w pełni zasłużenie prowadzi z Senegalem 2:0.

• Bramkarz Zambii, Kennedy Mweene dość swobodnie wyszedł z piłką w rękach ponad metr za pole karne. Żółta kartka.

• Sędzia odgwizdał spalonego, ale zawodnik Zambii nie był na spalonym. Mayuka byłby sam na sam z bramkarzem.

• Fantastyczna akcja Mayuki zakończona potężnym strzałem z lewej nogi. Znakomici interweniował bramkarz i będzie tylko rzut rożny.

• Mayuka wycięty równo z trawą, musi skorzystać z pomocy służb medycznych.

• Rzut wolny jednak wykonany fatalnie. A pozycja była wyborna.

• Ndaw ogląda żółty kartonik za nieprzepisowe zatrzymanie Katongo tuż przed polem karnym.

• Coraz dłużej rozgrywają piłkę gracze Senegalu, ale nie przekłada się to na sytuacje podbramkowe. Zambijczycy przyczajeni czekają na szybkie kontry.

• Niang minął efektowny zwodem dwóch obrońców, ale co z tego skoro nadział się od razu na kolejnego.

• Tak więc napastnik zastąpił bocznego obrońcę. Poczekajmy teraz na efekty.

• Nie wytrzymał trener Senegalu. Pierwsza zmiana: Dame Ndoye za Remiego Gomisa.

• Bardzo wolno wymieniają między sobą piłkę gracze Senegalu. Każda próba rozegrania z przodu kończy się niedokładnym zagraniem lub stratą.

• Cóż za niespodzianka! Zambia prowadzi już dwiema bramkami - w pełni zasłużenie. Zambijczycy biegają 2 razy szybciej od rywali, do tego Senegal - z Diawarą na czele - gra fatalnie, zbyt wysoko w obronie.

• GOOOOLLL!!! 2:0 dla Zambii! Fatalna pułapka ofsajdowa defensywy Senegalu i Kalaba pewnie pokonał bramkarza w sytuacji sam na sam.

• Fantastyczna interwencja bramkarza Senegalu po strzale Nathana Sinkali! Będzie tylko korner dla Zambii.

• 100% sytuacja Zambii! Pomylił się w dalekim wyjściu bramkarz, piłka doszła do Katango, który uderzył jedynie w obrońcę.

• Ależ interwencja golkipera Zambii! Moussa Saw uderzył mocno główkę w sam dolny narożnik, ale bramkarz wyjął tę piłkę!

• Niespodziewany obrót sprawy, ale Zambia prowadzi jak najbardziej zasłużenie.

• GOOOOL dla Zambii!! Dośrodkowanie z rzutu wolnego na drugi słupek, zagranie głową, piłka trafiła do Mayuki, który z 5 metrów wpakował piłkę głową do siatki!

• Pomysłowo Emmanuel Mayuka zagrywał do wychodzącego kolegi, ale nie w tempo. Od bramki budować akcję zacznie bramkarz Senegalu.

• Niespodziewanie inicjatywa po stronie Zambijczyków. Senegal gra jak na razie na stojąco.

• Rainford Kalaba popędził jak błyskawica lewą stronę, podał do środka, ale w ostatniej chwili na drodze piłki stanął, a w zasadzie położył się bramkarz.

• Sprytnie, krótko rozegrali rzut rożny piłkarze z Zambii, Christopher Katongo znalazł się na dobrej pozycji, jednak nie przymierzył w światło bramki.

• Spokojny początek Senegalu, który nie zamierza narzucać szybkiego tempa. Faulowany w wyskoku rosły stoper, Souleymane Diawara.

• Rozpoczęli Senegalczycy.

• Przed nami hymny Senegalu i Zambii.

• Zawodnicy obu zespołów wychodzą na boisko w Bacie.

• Przed nami drugie dzisiejsze spotkanie Pucharu Narodów Afryki, a zarazem drugie rozgrywane na stadionie w Bacie (Gwinea Równikowa). Naprzeciw siebie staną Senegal i Zambia. Zapraszamy do śledzenia najważniejszych wydarzeń z tego pojedynku.