Śląsk Wrocław

5

Arka Gdynia

0

• Koniec spotkania. Śląsk wicemistrzem Polski 2010/2011. I wrocławianie po 30 latach powracają do europejskich pucharów. A dokładnie to już za 1,5 miesiąca, 14 lipca czeka ich pierwszy mecz eliminacji Ligi Europejskiej. Arkę czeka dużo smutniejsza przyszłość, bowiem będę musieli walczyć o punkty na boiskach I ligi.

• Nie tym razem. Ale jeszcze 3 doliczone minuty pozostały do końca, więc może to nie ostatnia szansa na kolejnego gola.

• Będzie rzut wolny dla Śląska z narożnika pola karnego. Będzie 6:0?

• Tego jeszcze w tym sezonie nie było. Piątą bramkę dla Śląska zdobywa z karnego bramkarz, Marian Kelemen.

• I kolejna okazja dla Śląska! Ćwielong ewidentnie faulowany w polu karnym. Karnego strzelać będzie bramkarz Marian Kelemen.

• I Śląsk wykorzystuje tę okazję. A dokładniej robi to Dariusz Sztylka potężnym strzałem w prawy róg bramki. Mamy już 4:0. Prawdziwy pogrom po przerwie, który definitywnie zrzuca Arkę do I ligi.

• Kolejna szansa na gola dla Śląska. Dudek faulowany kilkadziesiąt centrymentrów przed linią pola karnego, centralnie przed bramką.

• Ostatnia zmiana w Śląsku. Za Wołczka wchodzi Dudek.

• Jako drugi z boiska schodzi zdobywca klasycznego hat-tricka w dzisiejszym meczu - Cristian Diaz. W jego miejsce wchodzi Szewczuk.

• Tym razem podwójna zmiana w Śląsku. Za asystującego przy pierwszej bramce Sobotę wchodzi Madej.

• Arka próbuje jeszcze atakować, jednak w akcjach brakuje przekonania i luzu i większość kończy się przed polem karnym Śląska.

• Kolejna szybka akcja Śląska i znowu gol! Tym razem Diaz przejął za długą wrzutkę i indywidualnie przedarł się w pole karne i pewnie zdobył gola z ostrego kąta.

• Kontra Śląska. Z lewej strony wrzuca Ćwilong, a piłkę głową do bramki pakuje Diaz. I mamy już 2:0

• ...a za Robakowskiego na boisku pojawia się Mawaye

• Podwójna zmiana w Arca. Za Burkhardta wchodzi Giovanni...

• Po rzucie rożnym w polu karnym Śląska po rzucie rożnym pada Noll z obrońcą na plecach, sędzie gwiżdże... ale faul gracza Arki na obrońcy Śląska.

• Kontrowersyjna sytuacja w polu karnym Arki, po wślizgu obrońcy na murawę pada Gancarczyk. Jednak gwizdek sędziego milczy.

• W pierwszej akcji po przerwie Diaz otrzymał świetne, krótkie, prostopadłe podanie, potem z pomocą szczęścia minął interweniującego wślizgiem obrońce i uderzył obok interweniującego bramkarza rywali. Tym sposobem Śląsk w pierwszej akcji zdobył upragnione prowadzenie.

• Grę w drugiej połowie zaczynają piłkarze Śląska.Jak na razie składy bez żadnych zmian. Za to zmiany zaszły na trybunach, bo na Oporowską wrócił doping

• Pierwsza akcja Śląska po przerwie i gol Diaza!

• Koniec pierwszej połowy we Wrocławiu. Mecz miał być najważniejszym w tej kolejce, ale póki co obie drużyny zawodzą. Przez pierwsze 45 minut zabrakło sytuacji podbramkowych i przede wszystkim goli. Co ciekawe słabiej prezentuje się walczący o wicemistrzostwo Śląsk, a grająca o utrzymanie Arka przeważa w wyjazdowym spotkaniu.

• Seria trzech kolejnych rzutów rożnych dla Arki. Dwa razy było niebezpiecznie, ale za trzecim pewnie piłkę złapał Kelemen.

• Najpierw zamieszanie pod bramką Śląska po rzucie rożnym, gdy wydawało się, że udało się je zażegnać, piłka trafiła przed pole karne pod nogi Burkhardta, który oddał świetny strzał, po którym Arka miała kolejny rzut rożny. Tym razem już nie udało się stworzyć zagrożenia.

• Od kilku minut gra toczy się w środku boisku. Mimo to mieliśmy jeden strzał. Diaz zobaczył wysuniętego bramkarza i próbował szczęścia z połowy boiska. Ale piłka poleciała nisko i dużo obok bramki.

• Groźnie po rzucie rożnym dla Śląska. Piłka przeleciała przez całe pole karne i trafiła do Gancarczyka. Ten uderzył potężnie na tyle, że Moretto wypuścił piłkę. Ale biegnący na dobitkę gracz Śląska był na spalonym.

• Pod nieobecność Mili, rzuty wolne wykonuje Piotr Ćwielong. Póki co wychodzi mu to przeciętnie, ale po jednym z nich znalazł się on w sytuacji do oddania strzału i z trudem piłkę na rzut rożny wybijał Moretto.

• Pierwsza kartka za faul na Wołczku z boku pola karnego. Ukarany Robakowski.

• Świetna akcja Śląska. Znowu po długim przerzucie piłka trafia przed pole karne. Tym razem przejmuje ją Diaz. Niestety po przeciętnym przyjęciu ma bardzo ostry kąt do strzału i przenosi piłkę nad bramką.

• Pierwsza groźna akcja Śląska. Po ładnym przerzucie, piłkę przed polem karnym przyjął Gancarczyk, ale uderzył zbyt słabo, aby zaskoczyć Moretto. Minutę później wrzutkę z prawej strony również Gancarczyka, pewnie wyłapał bramkarz gdynian.

• Z rzutu wolnego po ziemi strzelił Burkhardt, ale minimalnie obok bramki.

• Ostry faul Wołczka tuż przed polem karnym. I będzie kolejna okazja dla przeważającej Arki.

• Lepiej zaczęła Arka. Po szybkiej akcji lewą stroną i ostrym dośrodkowaniu, dobrze wyszedł Kelemen i złapał piłkę.

• Pierwsza okazja w meczu. Rzut wolny dla Arki z ok. 25 metrów, ale strał Nolla został zablokowany.

• Na meczu pojawił się Grzegorz Schetyna, jednak delikatnie mówiąć, nie został on sympatycznie przywitany przez kibiców. Dodatkowo w ramach protestu przeciwko zamykaniu stadionów, nie prowadzą dopingu. W zamian za to w poprzek trybuny rozwiesili siatkę i grają w siatkówkę.

• Mecz rozpoczęli gracze Arki.

• Zawodnicy wychodzą na boisko, już za kilka minut zaczynamy.

• W pozostałych do rozpoczęcia gry minutach zachęcamy do typowania wyniku dzisiejszego meczu w komentarzach. O stawce spotkania, zarówno dla jednych jak i dla drugich, nie trzeba nikomu przypominać.

• We Wrocławiu dzisiaj świetna pogoda do gry w piłkę, słonecznie, ale przesadnie ciepło. Idealnie warunki do piłkarskiej rywalizacji. Piłkarze już zeszli do szatni, a na obiekcie włączyły się zraszacze, które mają jeszcze poprawić stan murawy przed rozpoczęciem meczu.

• Mimo, że do rozpoczęcia spotkania pozostało jeszcze ok. 15 minut to trybuny są już w większości wypełniony. Możemy się dziś więc spodziewać nieco ponad 8 tysięcy fanów. Wśród nich, jak na wszystkich stadionach, zabraknie jednak kibiców gości.

• Witamy w relacji ze spotkania Śląska Wrocław z Arką Gdynia. Znamy już składy obu zespołów. Za kilkanaście minut pierwszy gwizdek sędziego. Tymczasem zapraszamy do śledzenia naszej MULTIRELACJI i TABELI NA ŻYWO!