3

Cracovia

1

• Dziękujemy za śledzenie naszej relacji, oraz zapraszamy na jutrzejsze spotkania PKO Ekstraklasy! Miłego wieczoru!

• Koniec meczu we Wrocławiu! Śląsk chyba zasłużenie wygrywa na własnym stadionie z Cracovią 3:1. Nie wiadomo jaki przebieg miałoby spotkanie, gdyby Hanca wykorzystał drugi rzut karny.

• Tomas Vestenicky oddał potężny strzał z dystansu, ale futbolówka przeleciała kilka metrów od bramki Matusa Putnockyego.

• Oraz Piotr Samiec-Talar pojawia się w miejsce Marcella Zylli.

• Śląsk również przeprowadza dwie zmiany. Mathieu Scalet wchodzi w miejsce Roberta Picha.

• Natomiast Przemysław Kapek zmienia Ivana Fiolića.

• Ostatnie dwie zmiany w szeregach Cracovii. Tomas Vestenicky pojawia się w miejsce Marcosa Alvareza

• Do podstawowego czasu gry drugiej połowy spotkania arbiter dolicza co najmniej sześć minut!

• Przy aplauzie oklasków boisko opuszcza Erik Exposito, a w jego miejsce na ostatnie minuty pojawia się Fabian Piasecki.

• Zmiana taktyczna w szeregach Śląska Wrocław. Za Lubambo Musondę na boisku melduje się Mariusz Pawelec.

• Strzał Sergiu Hanci obroniony przez Matusa Putnockyego!!! Świetna interwencja bramkarza Śląska, ale strzał piłkarza Cracovii w środek bramki nie był najwyższych lotów.

• Decyzja z boiska utrzymania, Sergiu Hanca podejdzie do rzutu karnego, a Dino Stiglec opuszcza boisko.

• Arbiter będzie jednak po raz drugi analizował całą sytuację w systemie VAR

• Dino Stiglec po zagraniu ręką we własnym polu karnym otrzymał drugą żółtą kartkę i musi opuścić boisko!

• Rzut karny dla Cracovii po zagraniu ręką we własnym polu karnym Dino Stigleca!

• Kolejna dobra akcja Śląska. Tym razem do pozycji strzałowej doszedł Robert Pich, ale jego uderzenie pewnie obronił Niemczycki.

• Natomiast Rivaldinho zmienił Filipa Piszczka.

• Dwie zmiany w zespole "Pasów". Milan Dimun pojawia się w miejsce Floriana Loshaja.

• Waldemar Sobota popisał się świetnym rajdem ze środka pola, następnie dograł do Exposito, ale jego uderzenie obronił Putnocky.

• Druga część drugiej połowy meczu nie jest zbyt emocjonująca, Zawodnicy raczej grają w środku pola, dominuje niedokładność i wiele fauli. Szarpana gra powoduje, że żaden z zespołów nie potrafi rozegrać piłkę przez dłuższą chwilę.

• Z rzutu wolnego niedaleko od wrocławskiej bramki uderzał Alvarez, ale piłka po minimalnym rykoszecie wyszła tylko na rzut rożny.

• Waldemar Sobota zagrał prostopadłą piłkę do Labambo Musondy, ten wstrzelił ją w pole karne gości, obrońca Cracovii niefortunnie wybił ją pod nogi Exposito, który mocnym strzałem nie dał żadnych szans na interwencje Niemczyckiemu!

• GOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!! Erik Exposito zdobywa swoją drugą bramkę w tym meczu i Śląsk ponownie prowadzi różnicą dwóch trafień!

• Mocne uderzenie Musondy z dystansu, ale piłka przeleciała bardzo daleko od bramki Cracovii.

• Kolejna szansa Śląska na zdobycie bramki! Z piłką w pole karne gości wpadł Robert Pich, ale jego mocne uderzenie trafiło wprost w Karola Niemczyckiego!

• Piotr Celeban jest coraz bliżej zdobycia bramki! Po dośrodkowaniu ze środka pola Stigleca to Celeban ponownie wyskoczył najwyżej, ale tym razem Niemczycki popisał się fenomenalną interwencją!

• Była znakomita okazja do zdobycia bramki dla Śląska. Po dośrodkowaniu z lewej strony boiska, najwyżej w polu karny Cracovii wyskoczył Piotr Celeban, który strzałem głową trafił w poprzeczkę bramki Niemczyckiego.

• Żółtą kartką za taktyczny faul w środku pola ukarany Ivan Fiolić.

• Sergiu Hanca był bardzo blisko zdobycia bramki bezpośrednio z rzutu rożnego! Jednak fantastyczną interwencją popisał się Matus Putnocky!

• Kolejne zagrożenie pod bramką wrocławian. Po dośrodkowaniu Rupy, piłkę głową uderzył Filip Piszczek, ale futbolówka otarta od od obrońcy gospodarzy wyszła na rzut rożny.

• GOOOOOOOOOOL!!!!!!! Sergiu Hanca pewnie wykorzystuje rzut karny i Cracovia przegrywa już tylko 1:2!

• Sędzia wskazuje na wapno i Cracovia stanie przed szansą na złapanie kontaktu z przeciwnikiem!

• Arbiter jednak analizuje całe zdarzenie w systemie VAR.

• Początek drugiej części gry Cracovia rozpoczęła ofensywnie, Filip Piszcze wpadł w pole karne gospodarzy, gdzie upadł, ale sędzia zadecydował że napastnik "Pasów" chciał wymusić rzut karny.

• Arbiter gwizdkiem rozpoczął drugą część spotkania na Stadionie Miejskim we Wrocławiu.

• Pierwsza zmiana w tym spotkaniu. W barwach Cracovii w miejsce Thiago pojawił się Machael Gardawski.

• Piłkarze obu drużyn są już na placu gry. Za moment rozpoczęcie drugiej połowy spotkania.

• Na relację z drugiej części spotkania zapraszamy już za kilkanaście minut.

• Koniec pierwszej części meczu we Wrocławiu. Śląsk zasłużenie prowadzi z Cracovią 2:0 po bramkach Erika Exposito i Wojciecha Golli.

• Do podstawowego czasu gry pierwszej połowy arbiter dolicza co najmniej dwie minuty.

• Po błędzie obrońców Cracovii, którzy zderzyli się ze sobą, sam na sam z Niemczyckim wyszedł Marcel Zylla, jednak gracz Śląska potężnym strzałem przeniósł piłkę wysoko nad bramką gości.

• Bramkarz Śląska podniósł się z murawy i może kontynuować grę.

• Matus Putnocky zdemolowany przez napastnika Cracovii przy walce o piłkę po rzucie rożnym. Bramkarz Śląska od kilkudziesięciu sekund leży na murawie i zwija się z bólu.

• Świetna akcja przeprowadzona przez zespół gospodarzy! Krzysztof Mączyński ze środka pola zagrał długą piłkę w pole karne gości, tam futbolówkę zgrał Robert Pich, po czym dopadł do niej Marcel Zylla, jednak jego lekki strzał minimalnie minął słupek bramki Cracovii.

• Cracovia wreszcie zaatakowała nieco śmielej, van Amersfoort pokusił się o indywidualną akcję, ale udało mu się dotrzeć jedynie w okolice pola karnego Śląska, gdzie stracił piłkę.

• Posypały się żółte kartki w ostatnich minutach. Marcos Alvarez ukarany za próbę wymuszenia rzutu karnego.

• Teraz również Dino Stiglec otrzymał żółtą kartkę za faul w środku pola.

• Pierwsza żółta kartka w tym spotkaniu, a ukarany nią za faul przy linii bocznej boiska Sergiu Hanca.

• Erik Exposito zdecydował się na mocny strzał z dystansu, ale Niemczycki zdołał poradzić sobie z tym uderzeniem.

• W ostatnich minutach niewiele dzieje się na placu gry. Zawodnicy próbują rozgrywać piłkę głównie w środku pola, ale próba dłuższego utrzymania się przy piłce jednej lub drugiej drużyny kończy się szybką strata.

• Po stracie drugiej bramki zespół Cracovii gra bardzo chaotycznie, nie może przedostać się z piłką na połowę przeciwnika. Natomiast Śląsk pewnie, konsekwentnie w defensywie, wydaje się że na razie kontroluje sytuację na boisku.

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, zupełnie niepilnowany do piłki dopadł Wojciech Golla i mocnym strzałem głową podwyższył wynik na korzyść swojej drużyny!

• GOOOOOOOOOOOOOL!!!!!! Wojciech Golla podwyższa rezultat spotkania we Wrocławiu!

• Ależ szybko Cracovia mogła doprowadzić do wyrównania! Po wrzutce w pole karne, Piotr Celeban chcą wybić piłkę, trafił we własnego bramkarza, a chwilę później Filip Piszczek nie zdołał wykorzystać błędu gospodarzy, również trafiając w Putnockyego.

• Lewą stroną boiska popędził Dino Stiglec, wstrzelił w środek pola karnego, gdzie kapitalnie odnalazł się Erik Exposito i ten sytuacyjnym strzałem otworzył wynik spotkania we Wrocławiu!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!!! Śląsk obejmuje prowadzenie po strzale Erika Exposito!

• W odpowiedzi Filip Piszcze stanął przed podobną szansą na otwarcie wyniku meczu, ale ponownie to bramkarz okazał się lepszy!

• Świetna akcja wrocławian! Prawą stroną boiska popędził Musonda, wstrzelił piłkę w środek pola karnego, gdzie znalazł się Mark Tamas! Jednak gracz Śląska trafił wprost w bramkarza gości.

• Wrocławianom udało się wyjść z własnej połowy, ładna składna akcja, która zakończyła się kolejnym rzutem rożnym.

• No intensywnym pierwszych minutach, nieco siadło nam tempo gry. Jednak wciąż to Cracovia kontroluje sytuację na boisku.

• Po rzucie rożnym dla Cracovii ponownie zrobiło się gorąco w polu karnym gospodarzy. Dawid Szymonowicz doszedł do strzału głową, ale piłka po rykoszecie wyszła tylko na kolejny rzut rożny.

• Pierwsza groźna akcja pod bramką Śląska! Alvarez dograł do Piszczka, ten wyszedł na czystą pozycję i oddał mocny strzał na bramkę gospodarzy. Jednak pewną interwencją popisał się Putnocky

• W odpowiedzi ruszył osamotniony Exposito, jego akcja z Musondą zakończyła się rzutem rożnym dla Śląska.

• W pierwszych sekundach meczu z piłką lepiej radzą sobie piłkarze Cracovii, jednak dwa dośrodkowania w pole karne gospodarzy nie dały efektu w postaci zagrożenia bramki.

• Początek rywalizacji we Wrocławiu!

• Piłkarze gospodarzy pojawili się już na murawie stadionu we Wrocławiu. Za nimi wybiegają również zawodnicy Cracovii. Za moment początek spotkania!

• Ławka rezerwowych Śląska Wrocław: Szromnik (Br.), Cotugno, Pałaszewski, Pawelec, Piasecki, Samiec-Talar, Scalet, Szpakowski, Szymon.

• Ławka rezerwowych Cracovii: Hrosso (Br.), Rivaldinho, Dimun, Diego, Gardawski, Kapek, Lusiusz, Marquez, Vestenicky

• W poprzednim sezonie oba zespoły mierzyły się ze sobą trzykrotnie i za każdym wygrywali gospodarze. Śląsk odniósł dwa zwycięstwa, kolejno 2:1 i 3:2, natomiast Cracovia wygrała w Krakowie 2:0.

• Natomiast Cracovia w tym sezonie nie przegrała jeszcze meczu. W pięciu spotkaniach odniosła cztery remisy i jedno zwycięstwo. Co jednak ważne, Cracovia ma zaledwie dwa punkty w ligowej tabeli, ponieważ rozpoczęli sezon z odjętymi pięcioma punktami.

• Śląsk w tym sezonie w czterech spotkaniach zdobył siedem punktów. Wygrał z Wisłą Kraków i Piastem Gliwice, zremisował z Lechem Poznań oraz przegrał z Pogonią Szczecin.

• W drugim piątkowym meczu 6. kolejki PKO Ekstraklasy Śląsk Wrocław na własnym stadionie podejmie Cracovię. Zapraszamy na śledzenie relacji z tego spotkania!

DW

Śląsk Cracovia TRANSMISJA

Śląsk Wrocław - Cracovia ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA I STREAM NA ŻYWO ©Pawel Relikowski / Polskapress

Śląsk - Cracovia ONLINE. Ostatnie tygodnie w drużynie Śląska Wrocław były bardzo niespokojne. Kontuzje, a przede wszystkim zakażenia koronawirusem bardzo istotnie wpłynęły na kształt kadry meczowej oraz co za tym idzie plan trenera Vítězslava Lavički na pierwsze kolejki nowego sezonu. Do Wrocławia w piątek przyjeżdża Cracovia, która zajmuje miejsce w dole tabeli, ale zaczynała pięcioma punktami straty przez grzechy z przeszłości.

Śląsk - Cracovia ONLINE

Dariusz Sztylka stanął na wysokości zadania i zapewnił czeskiemu szkoleniowcowi szeroki i wyrównany skład, dzięki czemu Śląsk po czterech meczach plasuje się na szóstym miejscu w tabeli. W minioną niedzielę WKS pauzował, ponieważ mecz z Legią Warszawa został przełożony ze względu na udział mistrza Polski w IV rundzie eliminacji Ligi Europy.

Wydaje się, że to co najgorsze wrocławianie mają już za sobą.
Co prawda w siedzibie klubu przy ul. Oporowskiej z niesmakiem przyjęto jednostronną decyzję władz ligi o przełożeniu niedzielnego starcia z Legią w stolicy, ale fakty są takie, że na złe to Śląskowi nie wyszło. Przede wszystkim każdy z sześciu przebywających ostatnio na kwarantannie zawodników zdążył wyzdrowieć i wrócić do treningów. Przypominamy, że byli to trzej bramkarze: Michał Szromnik, Dariusz Szczerbal i Bartłomiej Frasik oraz trzej gracze z pola: Israel Puerto, Rafał Makowski i Mateusz Praszelik.

Z naszych informacji wynika, że najdłużej na negatywny, a jednocześnie pozytywny dla siebie wynik czekał ten ostatni. Do treningów wrócił dopiero w czwartek, więc mało prawdopodobne, by dziś zagrał. Wiele wskazuje na to, że jego miejsce na pozycji numer 10 zajmie Marcel Zylla, dla którego będzie to debiut w pierwszej drużynie Śląska. Legitymujący się zarówno polskim jak i niemieckim paszportem pomocnik nie zagrał w środowym meczu drugoligowych rezerw z Motorem Lublin (1:1). Nie znalazł się nawet na ławce rezerwowych.

Cracovia zaczynała z pięcioma punktami straty do całej stawki. Wszystko przez błędy z przeszłości i korupcję, w wyniku której klub stracił milion złotych. Pasy mają niezły bilans i udało im się wydostać ze strefy spadkowej. Cracovia nie przegrała jeszcze meczu w tej edycji PKO Ekstraklasy, ale jej ostatnie cztery spotkania zakończyły się remisami 1:1, albo 2:2.

Śląsk - Cracovia TRANSMISJA TV

Spotkanie Śląsk Wrocław - Cracovia odbędzie się w piątek 2 października o godz. 20:30. Transmisja w Canal+ Sport, Canal+ Sport 3 i Canal+ Now. Sędzią meczu będzie Krzysztof Jakubik z Siedlec.

Śląsk - Cracovia STREAM dostępny jest na platformie Player.pl. dc_trk_aid=460132035. Ponadto, abonenci nc+ mogą śledzić przebieg meczu na stronach ncplusgo.pl i canalplus.com.

Tekstowa relacja LIVE w GOL24.PL! Startujemy 20 minut przed pierwszym gwizdkiem arbitra.