0

• Koniec meczu !!! Koncówka nie przynosi rozstrzygnięcia i to Śląsk wychodzi obronną ręką z tej konfrontacji. Dziękuję za uwagę

• Mecz potrwa jeszcze przez 3 minuty.

• Na noszach boisko opuszcza napastnik Śląska- Cristian Omar Diaz.

• Troszkę uspokoił się nam mecz w końcówce. Śląsk wydaje się być zadowolony z wyniku, natomiast piłkarze Dundee United nie mają pomysłu na sforsowanie obrony rywala.

• Jest również zmiana w drużynie gości. Na boisku melduje się Scott Allan w miejsce Scotta Severina.

• Będzie kolejna zmiana w Śląsku. Dariusz Sztylka gotowy do wejścia w miejsce zmęczonego Sebastiana Dudka.

• Bardzo niecelnie z rzutu wolnego Barry Douglas.

• Pilkarze Dundee United wydają się bardziej zdeterminowani w końcówce. Nie ma się czemu dziwić. Śląsk będzie próbować grać z kontry.

• Gorąco zrobiło się na murawie za sprawą groźnego ataku na nogi Mili w wykonaniu Willio Floodego. Jest żółta kartka.

• Trener Peter Houston nakazuje swoim podopiecznym wyjście z wyższym pressingiem, ale to Śląsk konstruuje kolejne akcje ofensywne. Obaj trenerzy oglądają spotkanie na stojąco.

• Do ataku ruszyli piłkarze Dundee United. Będą jeszcze emocje.

• Kibice domagają się jeszcze jednego gola. Na trybunach szampańskie nastroje.

• GOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL !!!! Kapitalne zachowanie Waldemara Soboty który wykazał się wielką wolą walki! Ograł na małej przestrzeni dwóch rywali, oddał piłkę do Johana Voskampa, a ten wiedział co zrobić z piłką !!!! Wymarzony debiut Holendra okrzykniętego już Bergkampem Śląska Wrocław !

• Zapowiadana zmiana w Śląsku. W miejsce Piotra Ćwielonga Johan Voskamp. Wielkie owacje na trybunach.

• Za moment kolejna zmiana w Śląsku! Na boisku pojawi się oczekiwany przez kibiców Johan Voskamp! Na trybunach poruszenie.

• Faul Jonathana Russella na Ćwielongu. obrońca Dundee lekko się zagotował. Musiał interweniować arbiter.

• Nudny fragment gry obu ekip. Na boisku zapanował chaos.

• Kolejna dobra wrzutka Mili, jednak słabe przyjęcie Diaza, który nie miał okazji na oddanie strzału.

• Celny strzał Rankina, Kelemen bez problemów.

• Wspaniały doping na Oporowskiej! Kibice gości nie mają nic do powiedzenia.

• Zapowiadana zmiana w Śląsku. W miejsce aktywnego w pierwszej połowie Gancarczyka wchodzi Waldemar Sobota.

• Akcja pod polem karnym Dundee United! Piłka ląduje pod nogami Elsnera, który oddaje mocny i minimalnie niecelny strzał!

• Perfekcyjna gra z pierwszej piłki Śląska i szybkie przemieszczenie akcji pod pole karne przeciwników. Wrzutka Mili i strącenie piłki głową przez Diaza wprost w ręce Pernisa.

• Trener Lenczyk przywołuje jednego ze swoich rezerwowych. Czyżby za moment będziemy świadkami zmiany ?

• Fajnie prawą stroną urwał się Mila, jednak nie opanował piłki. Diaz pressingiem wywalczył jednak rzut z autu.

• Sporo walki w środku pola, z której póki co nie wynika nic konstruktywnego.

• Rzut rożny dla Śląska po kontrze. Tymczasem ze stadionu wyprowadzony zostaje kibic Dundee United. Niemiła sytuacja

• Poraz kolejny groźnie Śląsk! Mila zagrał w pole karne do Diaza, jednak podanie delikatnie za mocne.

• Groźnie z rożnego Śląsk! Mila krótko do Diaza, ten oddaje do kapitana Śląska, którego wrzutka ląduje na głowie Elsnera. Ten jednak troszkę niecelnie. Było groźnie!

• Pierwsza groźna akcja Śląska. Na skrzydle Ćwielong do Spahicia, jednak wrzutka Bośniaka zablokowana

• Rozpoczynają "Mandarynki"

• Są już piłkarze gospodarzy witani oklaskami. Wkrótce rozpoczniemy drugą połowę spotkania.

• Pierwsi na murawie pojawiają się piłkarze gości. Tymczasem we Wrocławiu mocniej przygrzewa słońce.

• Na trybunach pojawił się właściciel Śląska Wrocław, pan Zygmunt Solorz- Żak oraz selekcjoner reprezentacji Polski, Franciszek Smuda.

• Kibice Śląska nie mają powodów do narzekania po pierwszej połowie. Zdecydowanie dłużej przy piłce utrzymują się wicemistrzowie Polski, czego jednak nie potrafili udokumentować bramką. Na drugą połowę należy pilniej pilnować szybkich graczy ofensywnych "Mandarynek" i powinno być dobrze. Zapraszam na kilkunastominutową przerwę.

• Koniec pierwszej połowie, ze wskazaniem na Śląsk Wrocław! Póki co nie widać doświadczenia rywali. Czekamny na drugie 45 minut.

• minuta doliczona do pierwszej połowy spotkania. Przed szansą jeszcze było Dundee United, jednak ładnie interweniuje Spahic.

• Kibice powoli szykują się do przerwy. Doping lekko "osiadł", czego nie można powiedzieć o grze Wrocławian.

• Końcowe minuty pierwszej połowy. Śląsk Wrocław cały czas szuka sobie drogi do bramki przeciwnika. Tymczasem faul i rzut wolny w środku pola dla Szkotów.

• Dwukrotnie groźnie Śląsk z rożnego, jednak dwukrotnie niecelnie.

• Piłkarze nie zwalniają tempa! Szybko naprawiona strata Dudka w środku boiska, zagranie do Diaza, który podholował sobie piłkę i strzelił płasko po ziemi. Pernis jednak paruje piłkę na rzut rożny.

• Bardzo źle wykonany stały fragment gry przez Milę, strata i szybka kontra Dundee. Podanie do Douglasa, który wygrywa pojedynek biegowy z Pietrasiakiem i staje oko w oko z Kelemenem, ale najlepszy bramkarz Ekstraklasy wychodzi obronną ręką!! Kapitalna interwencja.

• Kolejna ciekawa akcja Śląska, Spahic po przejęciu zagrywa na wolne pole do Gancarczyka, ten jednak nie w tempo do Dudka.

• Zamieszanie w polu karnym po wrzutce Mili i zablokowany strzał Dudka.

• Pierwsza żółta kartka dla Piłkarza Dundee- Paula Dixona za brzydki faul na Gancarczyku. Będzie szansa z rzutu wolnego.

• Walka w środku pola. Trener Houston nakazuje grę wyższym pressingiem. Już pierwsza akcja kończy się strzałem na bramkę Kelemena, jednak bramkarz Śląska bez trudu broni

• Piłkarze trenera Lenczyka dominują w powietrzu. Szkoci ratują się faulami w środkowej strefie boiska. Jak tak dalej pójdzie posypią się pierwsze kary...

• Płaski strzał Cristiana Diaza minimalnie obok prawego słupka!!

• Kolejna strata w środku pola Szkotów kończy się faulem i rzutem rożnym niedaleko rogu pola karnego. Będzie szansa ze stałego fragmentu, a więc silnej broni Śląska !

• Doping na Oporowskiej lekko ucichł. Również słońce zdecydowało się schować gdzieś za chmurami. Dobre zawody rozgrywa para skrzydłowych Śląska- Piotr Ćwielong oraz Marek Gancarczyk. Groźny jest również Argentyńczyk Diaz.

• Świetna gra pressingiem wrocławian! Dundee nie potrafi przedostać się z piłką na połowę rywala. Rywal w ofensywie jest niewidoczny.

• Duża nieporadność w szeregach gości! Wydają się być zagubieni na boisku. Nie potrafią dłużej utrzymać się przy piłce. Śląsk natomiast wykorzystuje nieporadność przeciwnika i raz za razem konstruuje groźne akcje. Niestety- brakuje troszkę dokładności.

• Kolejna groźna sytuacja Śląska !! Świetnie na prawej stronie Marek Gancarczyk pokonuje w pojedynku sam na sam Dixona, łamie akcje do środka i posyła potężną bombe tuż nad poprzeczką.

• Pierwsze uwagi Petera Houstona w kierunku swoich piłkarzy. Chyba nie tak wyobrażał sobie początek spotkania w wykonaniu swoich piłkarzy. Tymczasem Śląsk przy piłce.

• Pierwszy kwadrans bardzo aktywny. Każda z drużyn stworzyła sobie po jednej groźnej akcji, ale to Śląsk wygląda lepiej na tle rywala.

• Tymczasem przed szansą Dundee !!!! Russell wygrywa pojedynek biegowy z Piotrkiem Celebanem, wpada w pole karne, mija Kelemena i... strzela obok słupka! Powinno być 0:1.

• Kapitalna akcja Śląska z lewej strony boiska! Ćwielong zagrywa do Diaza, ten ogrywa obrońcę Dundee i strzela minimalnie obk prawego słupka bramki Dusana Pernisa!! Było groźnie!

• Śląsk od pierwszych minut gra wysokim pressingiem z najbardziej wysuniętym Diazem. Przed momentem niecelny strzał Sebastiana Mili. Bardzo poukładana gra wicemistrzów Polski w środku pola, to oni mają inicjatywę.

• Pierwsze minuty spotkania, to przede wszystkim gra w środku pola. Obie drużyny badają się na wzajem. Tymczasem na trybunach zabawa na całego.

• Pierwszy gwizdek i rozpoczynamy! Na zielono Śląsk, natomiast Dundee w pomarańczowo- czarnych strojach.

• Obie drużyny pojawiają się na murawie przy ogłuszającym dopingu. Cały stadion wita swoich pupili na stojąco.

• Niespełna kwadrans do rozpoczęcia spotkania. Kibice Śląska "nakręcają" powoli doping. Da się odczuć wielkie nadzieje kibiców. Kibice gości nie pozostają dłużni i również rozpoczęli doping. Już za moment prezentacja obu jedenastek!

• Trybuny sukcesywnie są zapełniane przez kibiców, natomiast piłkarze trenera Oresta Lenczyka zeszli jako pierwsi do szatni w celu przygotowania się do meczu. Dundee jeszcze na murawie.

• Los połączył obie drużyny po 31 latach, kiedy to Śląsk trenowany właśnie przez Oresta Lenczyka uległ w europejskich pucharach drużynie Dundee.Pierwszy mecz zakończył się rezultatem 0:0, natomiast w rewanżu Szkoci wysoko wygrali ze Śląskiem 7:2. Dzisiaj czas na rewanż.

• Pól godziny do pierwszego gwizdka. Tymczasem na stadionie obudziła się trybuna kryta, która po kilkuminutowej ciszy zachęca do dopingu swoich kolegów z "sektorówki"

• Wracając do przedmeczowej konferencji prasowej, trener gości- Peter Houston stwierdził, że byłby zadowolony z bramkowego remisu wywiezionego z Wrocławia. Obawia się jednak rosłych graczy Wrocławskiego Śląska i stałych fragmentów gry.

• We Wrocławiu pogoda sprzyja zawodom. Lekki wiaterek i ponad 20 stopni to warunki niemalże idealne. Słońce nieśmiało stara się przebijać przez chmurki.

• Obie jedenastki już na boisku, jednak to dopiero przedmeczowa rozgrzewka. Doping w dzisiejszym meczu zapowiada się bardzo imponująco.

• Bramkarze Śląska wybiegli na rozgrzewkę. Wielka wrzawa na trybunach.

• ławki rezerwowych obu drużyn: Śląsk: Krzysztof Żukowski, Mariusz Pawelec, Waldemar Sobota, Dariusz Sztylka, Mateusz Cetnarski, Marek Wasiluk oraz Johan Voskamp. Dundee United: Steven Bank, Stuart Armstrong, Gary Mackay Steven, Scott Allan, Ryan Dow, Dale Hilson oraz Ross Smith.

• Arbitrem głównym tego spotkania jest pan Tom Harald Hagen z Norwegii a będą mu pomagać Dag- Roger Nebben, Sven Inge Wiken oraz sędzia techniczny- Tommy Skjerven.

• Znamy już obie jedenastki które będą toczyć bój w dzisiejszym spotkaniu. Trener Lenczyk, mimo zdziwieniu kibiców posadził na ławce snajpera ściągniętego z Holandii- Johana Voskampa.

• Atmosfera przed meczem jest naprawdę gorąca. Trenerzy jednej i drugiej drużyny w przedmeczowej konferencji prasowej wypowiadali się z wielkim szacunkiem wobec rywala. Trener Orest Lenczyk zapowiada ambitną grę swoich zawodników przeciwko wyżej notowanemu przeciwnikowi, twierdząc, że jego drużyna jest już gotowa do tego sezonu.

• Witamy serdecznie na godzinę przed pierwszym gwizdkiem meczu drugiej rundy kwalifikacyjnej Ligi Europejskiej pomiędzy Śląskiem Wrocław a Dundee United. Trybuny zaczynają powoli zapełniać się kibicami jednej i drugiej drużyny. Dzisiejsze spotkanie na stadionie przy ulicy Oporowskiej obejrzy komplet kibiców.