Śląsk Wrocław

1

Korona Kielce

2

• Koniec! Korona lepsza od Śląska na Stadionie Miejskim! W dzisiejszym meczu kielczanie byli po prostu lepszą drużyną. Śląsk Wrocław w dalszym ciągu znajduje się w kryzysie, Korona zbiera natomiast kolejny skalp w lidze. Dziękujemy za uwagę!

• POPRZECZKA! Niemożliwe. Ależ emocje w końcówce.

• Śląsk rusza do ataku! Przed szansą przed chwilą był Cetnarski, jednak jego strzał został zablokowany. Teraz będziemy mieć rzut wolny z ok 25 metrów dla gospodarzy. Jest szansa na remis.

• Ostatnia zmiana w dzisiejszym meczu. Boisko opuszcza Daniel Gołębiewki. W jego miejsce młody Jakub Bąk.

• Lenartowski z dystansu minimalnie nad bramką Gikiewicza! Gdzie byli obrońcy Śląska?

• Sobota wpada w pole karne Korony, ale w porę zostaje powstrzymany przez dwóch kielczan! Powinno być 2:2

• Bramka dla Korony!!! Świetne dośrodkowanie na głowę Malarczyka i mamy 2:1! Wejście smoka piłkarza Korony

• W miejsce Elsnera Cetnarski.

• Podwójna zmiana w ekipie Śląska. W miejsce Mili wchodzi Dudek...

• Zmiana w drużynie Korony. W miejsce Kuzery wchodzi Malarczyk

• Bardzo dobre dośrodkowanie Celebana na głowę Diaza! Ten jednak myli się z kilku metrów!!

• Lenartowski! Jednak obok bramki Gikiewicza.

• Ręka Vukovicia w polu karnym Śląska. A mogłaby być bramka!

• Kapitalna oprawa przygotowana przez kibiców Śląska. Robi wrażenie.

• Zmiana w Koronie. W miejsce Golańskiego wchodzi Lenartowski.

• Ładna akcja Korony. Tym razem na lewej stronie popędził Jovanovic, jednak wrzutka za plecy wchodzących kolegów.

• Mija 54. minuta spotkania. We Wrocławiu hołd dla Włodzimierza Smolarka.

• Kartka dla Pawelca. Poszkodowany Korzym

• Dobre dośrodkowanie z rzutu wolnego Mili, jednak jeszcze lepsza interwencja Małkowskiego.

• Zmiana w Śląsku. Za Wasiluka wchodzi Pietrasiak.

• Żółta kartka dla Golańskiego, za brzydki faul na Madeju.

• Zaczynamy drugą połowę! Ze środka goście.

• Czekamy na rozpoczęcie drugiej połowy. Piłkarze jeszcze nie wrócili na murawę, w przeciwieństwie do kibiców, którzy już są gotowi na drugie 45 minut.

• Po dobrym pierwszym kwadransie gospodarzy Korona zaczęła przejmować inicjatywę. Remis po 45 minutach, gdzie lepsze wrażenie sprawiali jednak goście. Zapraszam na kilkanaście minut przerwy.

• Słabo wykonany wolny i mamy koniec pierwszej połowy. Do przerwy Śląsk- Korona 1:1.

• Znowu Korona sieje spustoszenie w polu karnym Śląska. Dwie groźne akcje, z czego druga zakończona faulem Wasiluka i Korona staje przed szansą strzelenia bramki "do szatni". Ok 25m do bramki Gikiewicza.

• Błąd Wasiluka w obronie. Gołębiewski poszedł za piłką do końca i wywalczył aut na wysokości pola karnego gospodarzy.

• Kolejny piłkarz Korony leży na murawie. na noszach znoszony Paweł Golański.

• Dobre zawody rozgrywa Paweł Sobolewski. Groźnie dośrodkowuje, ładnie drybluje. Wyróżniający się piłkarz na boisku.

• Groźnie w polu karnym Śląska Wrocław! Na raty wybijać piłkę musieli Celeban z Fojutem. Okres gry z przewagą dla Korony.

• Groźnie Korona. Korzym w pierwszej fazie poradził sobie z Pawelcem, jednak powracający obrońca Śląska zdołał wybić piłkę na rzut rożny.

• Ładna akcja Śląska. Mila dobrym podaniem obsłużył Madeja. Skrzydłowy Śląska oddał strzał, ale był za bardzo odchylony. Od bramki Małkowski.

• Seria fauli na boisku. Ostatecznie piłka dla Śląska. W międzyczasie na murawie leżeli Kuzera i Jovanović.

• Twarda gra jednych i drugich. Jesteśmy świadkami świetnego widowiska dla oka.

• Zamieszanie w polu karnym Śląska po rzucie rożnym wykorzystuje Tadas Kijankas, który z najbliższej odległości pakuje piłkę do bramki Gikiewicza!!!

• I mamy remis!

• Groźna wrzutka Sobolewskiego na głowę wchodzącego Korzyma! Napastnik Korony jednak źle złożył się do strzału i posłał piłkę nad poprzeczką bramki Gikiewicza.

• Groźne dośrodkowanie Pawelca, jednak na posterunku Kijankas, który wybija piłkę poza linię boczną.

• Po kwadransie gry oglądamy miły dla oka, szybki mecz. Korona jakby się obudziła po pierwszych minutach i stara się również stwarzać zagrożenie pod bramką Śląska.

• Korona pracuje nad swoimi statystykami w dzisiejszym spotkaniu. Szkoda tylko, że skupili się na rubryce faule.

• Śląsk od początku prezentuje agresywny styl, dobrze prezentując się na tle rywala. Korona póki co bezradna.

• Mamy bramkę! Co za otwarcie meczu! Kapitalna piłka Diaza do Madeja, a ten z ostrego kąta pakuje piłkę obok bezradnego Małkowskiego! Śląsk- Korona 1:0!

• Pierwszy strzał w tym meczu. Mila jednak niecelnie i futbolówka mija słupek bramki Małkowskiego.

• Piłkarze Śląska rozpoczęli mecz od wysokiego pressingu.

• Ze środka rozpoczynają gospodarze.

• Minuta ciszy ku pamięci Włodzimierza Smolarka...

• Korona na żółto- czerwono, Śląsk w zielono-białych strojach.

• Obie ekipy wychodzą już na murawę. Za moment rozpoczynamy!

• Do zwycięstwa w dzisiejszym meczu nawołuje skrzydłowy Śląska- Waldemar Sobota- "Musimy wygrać i przerwać trwającą złą passę i to już w najbliższym meczu z Koroną". Jak trudny to rywal pokazują statystyki. Śląsk Wrocław w ciągu ostatnich trzech lat nie wygrali ani razu. W rundzie jesiennej w Kielcach padł wynik 2:1. Czas na rewanż?

• Obie ekipy póki co na przedmeczowej rozgrzewce. Natomiast na trybunach coraz więcej kibiców. Kompletu naturalnie nie będzie, ale wszyscy liczymy na wspaniały doping.

• Stadion Miejski we Wrocławiu również póki co nie służy gospodarzom. Mimo wspaniałej atmosfery na trybunach, drużyna WKS-u w czterech swoich meczach tutaj wygrała tylko jeden. Być może dzisiaj statystyki się poprawią, jednak o to będzie bardzo trudno.

• Jeśli chodzi o formę obu ekip w rundzie wiosennej, to na pewno wrażenie robi dyspozycja kielczan, którzy w trzech meczach tej rundy zgromadziła komplet punktów, nie tracąc przy tym bramki. Śląsk natomiast w tej rundzie jeszcze nie wygrał.2 remisy (Z Ruchem u siebie i z Widzewem na wyjeździe) oraz blamaż przed dwoma tygodniami przed własną publicznością w meczu z Legią zepchnęły podopiecznych trenera Lenczyka na drugie miejsce.

• Obie ekipy czują stawkę dzisiejszego meczu. Śląsk, który aspiruje do miana mistrza Polski na pewno chciałby odnieść dzisiaj zwycięstwo, żeby nie stracić kontaktu z Legią Warszawa, która po ciężkim meczu w Bielsku-Białej odniosła minimalne zwycięstwo. Korona natomiast w przypadku zwycięstwa zrównałaby się z trzecim w tabeli Ruchem Chorzów.

• Ławki rezerwowych obu ekip: Korona Kielce: Pilarz, Malarczyk, Kiercz, Lech, Lenartowski, Łuczak, Jakub Bąk Śląsk Wrocław: Kelemen, Pietrasiak, Spahić, Dudek, Cetnarski, Ćwielong, Voskamp

• Znamy już wyjściowe jedenastki na to spotkanie. Korona Kielce z jedną zmianą w porównaniu z ostatnim, wygranym meczem z Podbeskidziem. W miejsce Jacka Kiełba mecz rozpocznie Daniel Gołębiewski. Natomiast trener Orest Lenczyk zdecydował się dzisiaj na grę dwoma defensywnymi pomocnikami. Od pierwszych minut obejrzymy duet Elsner, Kaźmierczak. Z przodu od pierwszych minut Łukasz Madej, a na szpicy zagra Cristian Omar Diaz.

• Drugie niedzielne spotkanie w ramach 21. kolejki T-Mobile Ekstraklasy przed nami. Za niespełna godzinę rozpocznie się arcyciekawy mecz pomiędzy Śląskiem Wrocław a Koroną Kielce. Ze słonecznego Wrocławia wita serdecznie Grzegorz Iwanowski. Zapraszamy na relację live!