PKO Ekstraklasa. Mecz Śląsk Wrocław - Korona Kielce ONLINE....

PKO Ekstraklasa. Mecz Śląsk Wrocław - Korona Kielce ONLINE. „Scyzoryki” zatrzymają lidera? Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 18. kolejka
2023-12-09 20:00

Śląsk Wrocław

0

Korona Kielce

0

• Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy udanego wieczora. Dobranoc.

• W ostatniej tegorocznej kolejce Korona pojedzie do Częstochowy na mecz z Rakowem, natomiast Śląsk Wrocław zagra w Lubinie z Zagłębiem.

• Oceny piłkarzy po meczu Śląsk Wrocław - Korona Kielce (w skali 1-6):

• Rafał Leszczyński - 3
    • Martin Konczkowski - 3, (Jehon Macenko - 2)
    • Łukasz Bejger - 3
    • Aleks Petkow - 3
    • Patryk Janasik - 3
    • Mateusz Żukowski - 3, (Patryk Szwedzik - bez oceny)
    • Patrick Olsen - 2, (Michał Rzuchowski - bez oceny)
    • Petr Schwarz - 3, (Burak Ince - 3)
    • Daniel Łukasik - 3
    • Piotr Samiec-Talar - 3, (Kenneth Zohore - bez oceny)
    • Erik Exposito - 3

• Konrad Forenc - 4
    • Jacek Podgórski - 3, (Jakub Konstantyn - 2)
    • Dominick Zator - 3
    • Piotr Malarczyk - 3
    • Miłosz Trojak - 3
    • Yoav Hofmeister - 3
    • Marius Briceag - 3
    • Dalibor Takac - 2, (Ronaldo Deaconu - 3)
    • Adrian Dalmau - 3, (Jewgienij Szykawka - 2)
    • Dawid Błanik - 2, (Bartosz Kwiecień - bez oceny)
    • Martin Remacle - 3
  • Śląsk próbował, ale nie znalazł sposobu na zaskoczenie rywali. Korona w drugiej połowie mądrze się broniła i nie dopuściła rywali do stuprocentowej sytuacji.

• Koniec meczu. Spotkanie bez historii i bezbramkowy remis.

• Erik Exposito zagrał wprost w ręce Konrada Forenca.

• Do podstawowego czasu gry doliczone trzy minuty.

• Natomiast Kenneth Zohore pojawił się w miejsce Piotra Samca-Talara.

• Dwie ostatnie roszady w Śląsku. Patryk Szwedzik zastąpił Mateusza Żukowskiego

• Martin Remacle z żółtą kartką.

• Patryk Janasik uderzył z dystansu, ale niecelnie.

• Świetne uderzenie Mateusza Żukowskiego wybronił Konrad Forenc!

• Natomiast w Śląsku Wrocław Michał Rzuchowski zmienił Patricka Olsena.

• Zmiana w składzie Korony. Bartosz Kwiecień zastąpił Dawida Błanika.

• Burak Ince stanął przed szansą na dobry strzał, ale w ostatniej chwili został zablokowany.

• Ogromne zamieszanie w polu karnym Korony! Po wrzutce z boku wypuścił piłkę z rąk Konrad Forenc, ale Piotr Samiec-Talar nie trafił w piłkę.

• W drugiej połowie częściej przy piłce jest Śląsk, ale nie potrafi tego przekuć na wynik.

• Patrick Olsen ukarany żółtą kartką za dyskusję z arbitrem. Nie zagra w ostatnim meczu tego roku.

• Natomiast Burak Ince zastąpił Petra Schwarza.

• Natomiast w zespole gospodarzy dwie zmiany. Jehor Macenko pojawił się w miejsce Martina Konczkowskiego

• Roszada w składzie Korony. Jakub Konstantyn zmienił Jacka Podgórskiego.

• Marius Briceag świetnie wrzucił w pole karne gospodarzy, ale żaden z partnerów nie zdołał oddać strzału.

• Konrad Forent przytomnie wyszedł z pola karnego do prostopadłego zagrania i wybił piłkę na aut.

• Fantastyczna interwencja Konrada Forenca po dobrej wrzutce w pole karne Korony!

• Śląsk ma coraz większą przewagę, ale wciąż nie potrafi znaleźć drogi do bramki.

• Natomiast Ronaldo Deaconu pojawił się w miejsce Dalibora Takaca.

• Dwie zmiany w Koronie Kielce. Jewgienij Szykawka zastąpił Adriana Dalmau

• Mateusz Żukowski oddał strzał z dystansu, ale skutecznie interweniował Konrad Forenc! Wreszcie zagrożenie pod którąś z bramek.

• Wrzutka w pole karne Korony bez zagrożenia.

• Początek drugiej połowy niestety nie jest lepszy. Wciąż "piłkarskie szachy".

• Rozpoczynamy drugą połowę!

• Piłkarze obu drużyn wracają na Tarczyński Arena. Za chwilę wznowimy rywalizację.

• Pierwsza część meczu zupełnie bez emocji. Miejmy nadzieję, że po przerwie się to zmieni.

• Koniec pierwszej połowy. Do przerwy bezbramkowy remis.

• Dwie minuty doliczone do pierwszej połowy.

• Końcówka pierwszej połowy. Kielczanie przy piłce w środku pola.

• Kolejne dośrodkowanie w pole karne Śląska, ale tym razem skutecznie interweniował Rafał Leszczyński.

• Zagranie w pole karne Śląska bez zagrożenia.

• Dalibor Takac ukarany żółtą kartką.

• Piotr Samiec-Talar zagrał prostopadle, ale do piłki nie dopadł Erik Exposito.

• Dobre zagranie w pole karne Śląska, ale arbiter dopatrzył się spalonego.

• Martin Remacle potrzebuje pomocy medycznej po starciu z Erikiem Exposito.

• Od dłuższego czasu goście przy piłce, jednak nie potrafią znaleźć sposobu na przedostanie się pod pole karne Śląska.

• Korona rozgrywa piłkę, ale nic z tego nie wynika.

• Martin Remacle uderzył z dystansu, ale zrobił to nieudanie.

• No nie jest to najlepszy mecz tego sezonu. Na razie oba zespoły stawiają przede wszystkim na defensywę.

• Teraz Korona przejęła inicjatywę, a raczej Śląska oddał piłkę rywalom żeby oni się martwili co z nią zrobić.

• Na razie obserwujemy tak zwane "piłkarskie szachy".

• Pierwsze minuty dość spokojne. Żaden z zespołów nie chce ruszyć większą liczbą zawodników.

• Gospodarze utrzymują się przy piłce, Korona cierpliwie czeka na rywala.

• Zagranie w pole karne gości, ale bez zagrożenia.

• Wrocławianie od początku starają się pokazać kto jest liderem tabeli.

• Rozpoczynamy mecz we Wrocławiu!

• Piłkarze obu drużyn pojawiają się na Tarczyński Arena, za chwilę rozpoczniemy spotkanie.

• Arbitrem dzisiejszego spotkania będzie Daniel Stefański z Bydgoszczy.

• Natomiast oto zestawienie Korony Kielce:

• Tak prezentuje się skład Śląska Wrocław w zimowej odsłonie:

• W pierwszym meczu tych drużyn na Suzuki Arena padł remis 1:1. Przez długą część drugiej połowy prowadził Śląsk, ale gospodarze wyrównującą bramkę zdobyli kilka minut przed końcem meczu.

• Wrocławianie są liderem tabeli z przewagą trzech punktów nad Jagiellonią Białystok. Dzisiaj będą chcieli wygrać zapewnić sobie fotel lidera w przerwie zimowej. Naprzeciw staje drużyna, która jest tuż nad strefą spadkową i musi nerwowo spoglądać w dół.

• Korona miała drobne problemy w drodze na mecz. Wczoraj jej autokar uczestniczył w kolizji. Nowy został podstawiony po kilku godzinach.

• Sobotę w PKO Ekstraklasie kończymy na stadionie lidera. Śląsk spróbuje przedłużyć wybitną serię. Korona wierzy w sprawienie niespodzianki, tak jak w środę z Legią w Pucharze Polski.

Śląsk - Korona LIVE! Lider się męczy. Do przerwy bez celnego strzału
1/4
przejdź do galerii

Śląsk - Korona LIVE! Lider się męczy. Do przerwy bez celnego strzału ©PAP/Maciej Kulczyński

PKO Ekstraklasa. Mecz Śląsk Wrocław - Korona Kielce ONLINE. Po remisie w hicie kolejki z Rakowem Częstochowa (1:1) Śląsk Wrocław zagra ostatni w tym roku mecz u siebie. Tym razem w ramach 18. kolejki rywalem będzie balansująca tuż nad strefą spadkową Korona Kielce, która podbudowana wyeliminowaniem Legii Warszawa z Pucharu Polski chce przygotować kibicom spokojne święta z bezpieczną zaliczką. Z jakim skutkiem? Gdzie oglądać mecz Śląsk Wrocław - Korona Kielce na żywo w telewizji? Sprawdź, gdzie stream online w internecie. Relacja LIVE w GOL24.

PKO Ekstraklasa. Mecz Śląsk Wrocław – Korona Kielce ONLINE

Piłkarze Jacka Magiery mogą zaliczyć rundę jesienną do udanych. Mocnym akcentem zakończył się hit z minionego weekendu (1:1 z Rakowem przy 40 000 kibicach na trybunach). W 17 spotkaniach zdobyła 37 punktów, czyli o jedno „oczko” mniej niż… w całym poprzednim sezonie. Teraz „awansem” rozegra pierwszy mecz przewidziany na rundę wiosenną. Przeciwnikiem będzie Korona Kielce, która w ostatnich meczach napsuła trochę krwi drużynie z Dolnego Śląska.

Kielczanie mają „patent” na Śląsk. W trzech ostatnich meczach w Ekstraklasie „Scyzoryki” wygrały raz i dwukrotnie był remis. Ostatni raz Śląsk wygrał 4 marca 2020 roku. Wówczas gole Przemysława Płachety i Erika Exposito przedzieliło trafienie Erika Pacindy.

Kielczanie przyjadą do Wrocławia podbudowani wyeliminowaniem Legii Warszawa z Pucharu Polski. Co ciekawe, w poprzedniej rundzie drużyna prowadzona przez Kamila Kuzerę poradziła sobie z… rezerwami „Wojskowych”. W ćwierćfinale rywalem będzie Jagiellonia Białystok.

O ile w Pucharze Polski Korona spisuje się bardzo dobrze, o tyle w lidze tak różowo już nie jest. Po 16 rozegranych spotkaniach (1 zaległe) zajmuje 14. miejsce w tabeli z dorobkiem 17 punktów. Taki sam dorobek ma będąca tuż nad kreską Cracovia. Przewaga nad otwierającą strefę spadkową Puszczą Niepołomice wynosi zaledwie 1 „oczko”.

Jacek Magiera, trener Śląska Wrocław: Celem w piłce zawodowej jest skuteczność. Trzeba wygrywać mecze i do tego doszliśmy. Ten mecz z pierwszej kolejki był dobry w naszym wykonaniu. Trzeba brać jednak wszystko pod uwagę. To był początek sezonu, ładna pogoda, potem ulewa i trudne warunki. Strzeliliśmy gola, stworzyliśmy kilka okazji. Remis przyjęliśmy jako coś dobrego, choć liczyliśmy na trzy punkty. Kolejne mecze były takie, że drużyna rosła. Budował się team spirit i wielka rodzina. Po Stali Mielec była refleksja, że będziemy grać inaczej.
- Korona to rywal niewygodny i mocny. To drużyna mentalnie silna po meczu z Legią. Nie można porównywać tych meczów, bo nie wiadomo jaka będzie nawierzchnia i pogoda. Chcemy ten rok w domu zakończyć zwycięstwem. Zamierzamy zdobyć trzy punkty. Wiemy, że trzeba będzie mocno popracować. To nie będzie taki mecz, jak z Rakowem. Liczymy, że 18-20 tysięcy osób pomoże w tym by poszło nam dobrze.

Kamil Kuzera, trener Korony Kielce: - Jesteśmy świadomi tego, że dzisiaj jesteśmy w drugiej dobie i to jest naprawdę trudna doba, ale wychodzimy na trening. Normalnie musimy swoją robotę zrobić, przygotować się jak najlepiej do meczu. Teraz ci teoretyczni „zmiennicy” dali bardzo mocny sygnał, tylko że niektórzy rozegrali 120 minut, więc jest mocny ból głowy jak zestawić skład na Śląsk Ja o tym mówiłem już po meczu bezpośrednio - że mam kłopoty, ale to są fajne kłopoty. I obyśmy takich mieli więcej.

Spotkanie Śląsk Wrocław - Korona Kielce poprowadzi Daniel Stefański. 46-letni bydgoszczanin prowadził w tym sezonie 2 mecze z udziałem Sląska (2:0 z Widzewem i 3:1 z Puszczą) oraz jeden Korony (1:1 z Ruchem).

Śląsk Wrocław – Korona Kielce. Kto nie zagra?
Trener Jacek Magiera nie postawi dzisiaj na kontuzjowanego Konrada Poprawę. Po stronie gości nie zobaczymy zmagających się z urazami Kyryło Petrowa, Jakuba Łukowskiego i Mateusza Czyżyckiego. Za kartki pauzuje Nono, a pod znakiem zapytania stoi występ Marcusa Godinho.

Ostatnie mecze bezpośrednie
24.07.2023 r. Korona Kielce – Śląsk Wrocław:1:1 (Ekstraklasa)
11.02.2022 r. Śląsk Wrocław – Korona Kielce 1:1 (Ekstraklasa)

Mecz Śląsk Wrocław - Korona Kielce TRANSMISJA TV
Transmisja na żywo w niedzielę od godziny 19:55 w Canal+ Sport, Canal+ Sport 3, Canal+ 4K Ultra HD. Mecz skomentują Robert Skrzyński i Adam Szała. W internecie transmisja w Canal+ Online. Relacja LIVE w GOL24 – zapraszamy!

20:00 Śląsk Wrocław - Korona Kielce Canal+ 4K Ultra HD