0

Legia Warszawa

4

3 1 połowa

• Koniec. Śląsk Wrocław przegrywa na własnym stadionie z Legią Warszawa 0:4 po rozczarowującej drugiej połowie. Gospodarze nie rzucili się do gardeł rywalowi, a drugie 45 minut stało na kiepskim poziomie. Legia natomiast świetnie wykorzystała fatalne błędy w obronie Śląska i pewnie zwyciężyła 0:4. Śląsk mógł się podobać w pierwszej połowie, jednak to nie wystarczyło na solidną grę Legionistów. Za uwagę dziękuje Grzegorz Iwanowski.

• 2 minuty doliczone do regulaminowego czasu gry.

• Kartka dla Żyry za faul od tyłu na Mili.

• Kolejny rożny dla Legii wywalczony przez Artura Jędrzejczyka.

• Piękne podanie Ljuboji do Radovicia, ten piętką do Żurka, który zostaje zablokowany w ostatniej chwili!

• I ostatnia zmiana w drużynie gości. Boisko opuszcza Rafał Wolski, w jego miejsce Bartosz Żurek.

• Żółta kartka. Tym razem ukarany Inaki Astiz za faul na Mili.

• Część kibiców zgromadzonych na stadionie ma już dość tego, co pokazują dzisiaj ich ulubieńcy i opuszczają powoli trybuny stadionu.

• "Kąśliwe" uderzenie Ljuboji z rzutu wolnego minimalnie nad poprzeczką bramki Kelemena.

• Żółtą kartką ukarany Patrik Mraz za faul na Jędrzejczyku.

• Rado wraca do składu po kontuzji żeber. Czy najlepszy piłkarz Legii dobije jeszcze wrocławian?

• Zmiana w Legii. Boisko opuszcza Michał Kucharczyk. Zastępuje go Miroslav Radovic.

• Astiz odwdzięcza się za kilka miesięcy cierpliwego siedzenia na ławce rezerwowych. To właśnie Hiszpan gra dziś w pierwszym składzie za Marcina Komorowskiego, który odszedł do Tereka Grozny. Świetny powrót!

• Żółta kartka dla Kucharczyka.

• Inaki Astiz podwyższa prowadzenie Legii strzałem głową na 0:4. Dokładne dośrodkowanie z rzutu rożnego i bramka.

• Bawi się z obrońcami Śląska Danijel Ljuboja, który trzyma piłkę kilkadziesiąt sekund i w końcu wywalcza rzut rożny.

• Tempo meczu spadło. Śląsk chyba pogodził się z porażką, Legia natomiast w pełni usatysfakcjonowana wynikiem spokojnie odpiera mało groźne ataki gospodarzy.

• Ostatnia zmiana w Śląsku. W miejsce Elsnera wchodzi Sebastian Dudek.

• Piękna koronkowa akcja Legii. Gol wszedł w pole karne, jak w masło. Powinien strzelać, ale odegrał jeszcze do Ljuboji, który był na spalonym.

• Mila z rożnego wprost w ręce Kuciaka.

• A wszystko po bardzo dobrej akcji całego zespołu Legii. Gdyby piłka po strzale Wolskiego wpadła do siatki to widzielibyśmy kolejnego gola "stadiony świata".

• Fajny strzał z dystansu Wolskiego, minimalnie obok bramki Kelemena.

• Ciężko ocenić debiut Hiszpana w Legii. Z jednej strony z nim w składzie Wojskowi zaaplikowali Śląskowi aż 3 gole, ale Novo zanotował mało udanych zagrań. Widać było brak zgrania z nowymi kolegami. Jednocześnie widać było, że w tym piłkarzu tkwią duże umiejętności i Legia powinna mieć z niego pożytek.

• Zmiana w Legii. Za Nacho Novo wchodzi Michał Żyro.

• Czyżby pierwsze oznaki zmęczenia w ekipie gospodarzy? Śląsk gra tak, jakby to oni prowadzili w tym spotkaniu. Legia rozgrywa piłkę w ataku pozycyjnym.

• Żółta kartka dla Waldemara Soboty.

• Po raz kolejny na murawie leży bramkarz gości. Tym razem po starciu z Rokiem Elsnerem.

• Żółtą kartką za faul na Januszu Golu ukarany Rok Elsner.

• Z animuszem drugą połowę rozpoczął Śląsk. Ładny rajd lewą stroną zakończony strzałem Sebastiana Mili. Szkoda, że niecelnym.

• Zaczynamy drugą połowę. Ze środka goście.

• Zmiana w Śląsku. Za Cetnarskiego na boisku melduje się Tadeusz Socha.

• Obie ekipy wybiegają na murawę. Czy Śląsk odrobi stratę trzech bramek? A może Legia uskrzydlona wynikiem będzie sukcesywnie powiększać swoją przewagę?

• Gol odniósł się też do jego pojedynku z Dariuszem Pietrasiakiem, z którym grał w Bełchatowie.

Darek jest doświadczonym zawodnikiem. Widocznie nie miał dzisiaj dnia.
  • W dużo lepszym nastroju był Janusz Gol, bohater pierwszej połowy.

Jeszcze nie pogrążyłem Śląska, jeszcze jest druga połowa. Fajne jest to że chłopaki z Dolnego Śląska strzelają bramki na naszym terenie

- powiedział piłkarz urodzony w Świdnicy.

• Piotr Celeban w przerwie nie ukrywał, że nie wie co się dzieje na boisku.

- Musimy sobie powiedzieć kilka mocnych słów i wyjść na drugą połowę strzelić bramkę

- zapowiedział obrońca Śląska.

• Legia oddała aż 8 celnych strzałów, z czego 3 znalazły drogę do siatki.

• Statystyki po pierwszej połowie. Strzały: Śląsk - Legia 5 - 11 Strzały celne: Śląsk - Legia 2 - 8 Posiadanie piłki: Śląsk - Legia 49% - 51% Rzuty rożne: Śląsk - Legia 5 - 3

• Legia Warszawa skarciła w pierwszej połowie gospodarzy po fatalnych błędach obrony. Śląsk optycznie wygląda lepiej od rywala, jednak to marne pocieszenie biorąc pod uwagę grę obrońców. Na domiar złego Śląsk od 35. minuty gra w osłabieniu, po tym jak czerwoną kartę ujrzał Dariusz Pietrasiak, który bez wątpienia jest największym winowajcą po pierwszych 45. minutach. Zapraszam na 15 minut przerwy.

• Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Śląsk Wrocław przegrywa z Legią Warszawa 0:3.

• Ależ błędy Śląska. Celeban pozwolił na oddanie strzału Kucharczykowi. Fantastycznie Kelemen.

• Kolejna kontra gości. Dobrą szybkością popisał się Novo, jednak jego strzał ląduje w bocznej siatce.

• Będzie zmiana w Śląsku już w pierwszej połowie Na boisko wchodzi Johan Voskamp w miejsce Stevanovicia.

• Nacho Novo oko w oko z Kelemenem! Kapitalna interwencja Słowaka. Śląsk wydaje się rozbity...

• Ljuboja z rzutu wolnego. Bramka "stadiony świata". 0:3 na Stadionie Miejskim we Wrocławiu.

• Czerwona kartka dla Dariusza Pietrasiaka za faul na wychodzącym na czystą pozycję Ljuboji. Fatalny występ obrońcy Śląska.

• Ponownie zagotowało się w polu karnym Legii, jednak Cetnarski zablokowany.

• Śląsk cały czas w natarciu, szukają bramki kontaktowej. Zobaczymy, czy wystarczy im sił na pełne 90 minut.

• Kolejny rzut rożny dla Śląska.

• Ależ ten Sobota ma umiejętności techniczne. Obrona Legii musi ratować się podwojonym, a nawet potrojonym kryciem.

• Śląsk nie zwalnia tempa, sporo walki w środku pola, w której górą są gospodarze. Brakuje odrobinę dokładności. Legia natomiast realizuje swoją taktykę, a mianowicie grę z kontry.

• Obraz gry nie uległ zmianie, to Śląsk dominuje, rozgrywa piłkę na połowie rywala, a goście czekają na groźną kontrę.

• Pietrasiak lepszy w pojedynku z Wolskim i od bramki Kelemen.

• Po kwadransie gry Śląsk Wrocław gra w piłkę a Legia z niczego strzeliła dwie bramki.

• 0:2. Po raz drugi do siatki trafia Janusz Gol, po kolejnym fatalnym błędzie obrony.

• Na trybunach szaleństwo. Gospodarze bez wątpienia niesieni są dopingiem swoich kibiców.

• Ależ zamieszanie w polu karnym Legii!!! Z lini bramkowej piłkę wybijał jeden z obrońców gości, później kapitalną dobitkę Kaźmierczaka broni Kuciak! Śląsk w przewadze.

• Legia zamknięta na własnej połowie. Śląsk zaczyna z rzutu rożnego.

• Kolejna akcja Śląska. Tym razem ładnie do ofensywy włączył się Celeban, ale obrona Legii na posterunku.

• Po stracie bramki Śląsk stara się przejąć inicjatywę, jednak próby podopiecznych trenera Lenczyka pozbawione są dokładności.

• Próba z dystansu Elsnera, jednak bardzo niecelnie.

• Ładna akcja indywidualna Soboty. Minął dwóch rywali, jednak dobrze do piłki wyszedł Kuciak.

• Ależ początek Legi !!!! Straszliwy błąd Pietrasiaka i wynik otwiera Janusz Gol!! 0:1

• Ze środka rozpoczynają gospodarze.

• Goście w swoich biało-czarnych strojach, Śląsk na zielono.

• Na murawę wychodzą bohaterowie dzisiejszego spotkania! Za moment przywitanie obu jedenastek i rozpoczynamy szlagierowe spotkanie 19. kolejki T-Mobile Ekstraklasy!

• Wydaje się, że to Waldemar Sobota będzie najbardziej wysuniętym piłkarzem Śląska w dzisiejszym spotkaniu. W ekipie trenera Macieja Skorży obawiać się trzeba pary Ljuboja- Kucharczyk. Wszyscy czekamy również na debiut Nacho Novo, piłkarza, który ma zastąpić sprzedanego do Tereka Grozny Macieja Rybusa.

• Dzisiejsze spotkanie obejrzy ok. 35 tyś. widzów. Kompletu nie będzie, ale liczba jest na pewno imponująca.

• Ławki rezerwowych:

Legia: Skaba, Choto, Kiełbowicz, Vrdoljak, Radović, Żyro, Żurek

Śląsk:Gikiewicz, Dudek, Wasiluk, Socha, Diaz, Voskamp, Madej

• Pierwsza kolejka po przerwie zimowej przyniosła kilka niespodziewanych rozstrzygnięć. Legia Warszawa uległa w Zabrzu Górnikowi, Śląsk natomiast zremisował po zaciętym spotkaniu z Ruchem Chorzów. Przed dzisiejszym spotkaniem jedno jest pewne- Śląsk bez względu na rozstrzygnięcie w dniu dzisiejszym zachowa fotel lidera, ale bez dwóch zdań będzie starał się o zwiększenie przewagi nad goniącą go stawką. Legia natomiast jeśli chce myśleć o mistrzostwie, nie może tego spotkania przegrać. Pierwszy gwizdek sędziego Huberta Siejewicza już za kwadrans!

• Znamy już wyjściowe jedenastki na dzisiejsze spotkanie. Jeśli chodzi o drużynę gości czekamy na wielki debiut świeżo upieczonego legionisty- Nacho Novo. Jeśli chodzi o jedenastkę trenera Oresta Lenczyka, to do składu powraca pauzujący ostatnio za żółte kartki Waldemar Sobota. Na ciekawe zestawienie zdecydował się trener Lenczyk, ponieważ w pierwszej jedenastce nie zobaczymy nominalnego napastnika, ponieważ zarówno Cristian Diaz jak i Johan Voskamp rozpoczną mecz na ławce rezerwowych.

• Bez wątpienia będzie to jeden z istotniejszych spotkań decydujących o końcowym układzie w tabeli. Wicemistrz Polski Śląsk Wrocław podejmuje u siebie zdobywcę Pucharu Polski Legię Warszawa. Oba zespoły aspirują o miano mistrza Polski w sezonie 2011/2012, póki co w lepszej sytuacji są gospodarze, którzy mają 5 punktów przewagi nad Legią i 4 nad Polonią Warszawa, która wczoraj uległa niespodziewanie Widzewowi Łódź 1:2. Na niespełna pół godziny przed pierwszym gwizdkiem serdecznie zapraszam na relację live- Grzegorz Iwanowski.