• Juergen Elitim - 3 (Igor Strzałek - 2)
    • Patryk Kun - 3 (Gil Dias - 3)
    • Marciej Rosołek - 2 (Ernest Muci - bez oceny)
    • Marc Gual - 3
    • Tomas Pekhart - 2 (Blaz Kramer - bez oceny)
  • Koniec meczu! W hicie 12. kolejki PKO Ekstraklasy Śląsk Wrocław rozbił Legię Warszawa aż 4:0. Wszystkie bramki, strzelone przez Petra Schwarza, Erika Exposito (2) i Piotra Samca-Talara padły w drugiej połowie

• Marc Gual dopada do odbitej piłki. Poradził sobie z jednym rywalem, ale strzał z linii 16. metra blokuje drugi.

• Gil Dias ruszył odważnie lewą stroną. Jego dośrodkowanie zostało zablokowane. Rzut rożny.

• Faul Legii w ofensywie. Rafał Leszczyński wznawia grę z rzutu wolnego, wyganiając jeszcze wszystkich zawodników na drugą połowę boiska.

• Erik Exposito! Erik Exposito! Erik Exposito!

- niesie się po Tarczyński Arena.

• Gromkie brawa dla Erika Exposito, który opuszcza boisko. Za kapitana Śląska, który strzelił dzisiaj 2 bramki, wchodzi Kenneth Zohore.

• ... a za Nahuela Leivę melduje się Burak Ince.

• Daniel Łukasik zmienia Petera Pokornego...

• Piotr Lasyk dolicza 6 minut do drugiej połowy.

• Centymetry... Gil Dias na spalonym

• Paweł Wsozłek kieruje piłkę do siatki po zagraniu Gila Diasa z lewej strony. Radość gości nie trwała długo - Portugalczyk był na spalonym.

• [WIDEO] 77. MINUTA DRUGI GOL ERIKA EXPOSITO (4:0)

• Zupełnie nieudane dośrodkowanie Yuriego Ribeiro. Rafał Leszczyński opanował piłkę na klatkę piersiową, poczekał na rywala i złapał ją.

• ... a za Patricka Olsena wchodzi Michał Rzuchowski.

• Mateusz Żukowski zmienia żegnanego gromkimi brawami Piotra Samca-Talara (1 gol i 2 asysty)...

• [WIDEO] 71. MINUTA. GOL ERIKA EXPOSITO (2:0)

[WIDEO] 73. MINUTA. GOL PIOTRA SAMCA-TALARA (3:0)

• Rafał Leszczyński bez problemu i wysiłku broni "strzał" Blaza Kramera.

• Petr Schwarz decyduje się na strzał z dystansu. Odważna próba Czecha. Sęk w tym, że daleka od bramki stołecznej ddrużyny.

• Stały fragment gry nie przynosi zagrożenia pod bramką Śląska. Anemiczny strzał spokojnie broni Rafał Leszczyński.

• ... a za Macieja Rosołka na murawie melduje się Ernest Muci.

To ostatnia, piąta zmiana w Legii. Co ciekawe, Jacek Magiera nie przeprowadził do tej pory ani jednej!

• Blaz Kramer zmienia Tomasa Pekharta...

• Yuri Ribeiro mógł szybko odpowiedzieć! Huknął z dystansu w środek bramki; Rafał Leszczyński piąstkuje nad poprzeczką!

• Co tu się dzieje?! 6 minut, które wstrząsnęły Legią!

Peter Pokorny uruchomił prostopadłym podaniem Erika Exposito, który wygrał pojedynek biegowy z Yurim Ribeiro! Kapitan Śląska uderza do siatki płasko, między nogami Kacpra Tobiasza!

• DUBLET ERIKA EXPOSITO!!!

• 39 583 widzów na Tarczyński Arena! Oby częściej była taka frekwencja we Wrocławiu.

• Goście na deskach. Okazję miał Maciej Rosołek, ale jego strzał wolejem był daleki od ideału. Posłał piłkę wysoko nad bramką po wrzutce Pawła Wszołka.

• Rafał Leszczyński uruchomił zabójczą kontrę kolegów. Nahuel Leiva ograł bez trudu rywala na lewej stronie pola karnego, po czym zagrywa płasko przed bramkę do Piotra Samca-Talara! Ten z bliska kieruje piłkę do siatki!

• TRZECI GOL DLA ŚLĄSKA! PIOTR SAMIEC-TALAR!!!

• ... a za Juergena Elitima wchodzi Igor Strzałek.

• Kosta Runjaić reaguje podwójną zmianą: Marco Burch wchodzi za Radovana Pankowa...

• Szał radości we Wrocławiu!

Piotr Samiec-Talar uruchomił mocnym prostopadłym podaniem Erika Exposito, który zostawił rywali w blokach i pognał w stronę pola karnego Legii! Mocnym uderzeniem lewą nogą z 15 metrów wpisuje się na listę strzelców!

• GOL DLA ŚLĄSKA! STRZELCEM ERIK EXPOSITO!!!

• Gra wznowiona. Sędzia Piotr Lasyk na pewno doliczy dodatkowe 2-3 minuty.

• We Wrocławiu

• Przerwa w grze spowodowana gęstym zadymieniem. Widoczność jest mocno ograniczona.

• Erik Exposito nie opanował piłki w polu karnym. Ta akcja powinna zostać zakończona przynajmniej strzałem.

• Seria zostanie przedłużona?

• Kacper Tobiasz piąstkuje po BEZPOŚREDNIM uderzeniu Erika Ezposito z rzutu wolnego!

• Gil Dias fauluje w defensywie Nahuela Leivę. Rzut wolny na prawej stronie.

• Mocne, kąśliwe wstrzelenie piłkę Gila Diasa z lewej strony. Piłki nie sięgnął Marc Gual, a Tomasa Pekharta uprzedza interweniujący Rafał Leszczyński.

• (Poza boiskiem) Żółtą kartką upomniany został asystent Jacka Magiery.

• Kolejny raz poturbowany został Erik Exposito. "Stempel" na jego nodze postawił zawodnik Legii.

• Tomas Pekhart upomniany żółtą kartką za faul.

• Rzut wolny dla piłkarzy Jacka Magiery po faulu na Eriku Exposito. Mocne dośrodkowanie w "szesnastkę", skąd Aleks Petkow uderza głową obok bramki.

• Tomas Pekhart wyskakuje wysoko do dośrodkowania z lewej strony. Uderza głową metr-półtora obok bramki strzeżonej przez Rafała Leszczyńskiego.

• Gil Dias zmienia Patryka Kuna.

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzał mija bramkę w bezpiecznej odległości.

• Aleks Petkow blokuje dośrodkowanie z prawej strony. Rzut rożny dla Legii. Piłkę w narożniku ustawia Jurgen Elitim.

• [WIDEO] 46. MINUTA. GOL PETRA SCHWARZA (1:0)

• Bartosz Slisz opuszcza na chwilę boisko. Po chwili sędzia Piotr Lasyk pozwolił mu na nie wrócić.

• Sztab medyczny Legii zajmuje się Bartoszem Sliszem, który ucierpiał w starciu z Jehorem Macenką.

• Strata Legii w środku pola dała okazję gospodarzom na przeprowadzenie kontry. Zabrakło dokładnego ostatnia podania w okolice pola karnego.

• Idealne otwarcie drugiej odsłony przez gospodarzy! Piotr Samiec-Talar podaje prostopadle w pole karne do wbiegającego Petra Schwarza, który na wślizgu uderza nie do obrony w stronę dalszego słupka! Kacper Tobiasz był bezradny!

• GOL DLA ŚLĄSKA! STRZELCEM PETR SCHWARZ!!!

• Druga połowa rozpoczęta!

• Wracamy do Wrocławia, gdzie kończy się przerwa w meczu Śląska z Legią Warszawa. Po pierwszej połowie mamy bezbramkowy remis.

Co nas czeka po zmianie stron?

• +3' Koniec pierwszej połowy. Śląsk Wrocław bezbramkowo remisuje z Legią Warszawa.

• +3' POPRZECZKA ratuje gospodarzy przed utratą gola!!!

Bliski wpisania się na listę strzelców był Marc Gual, który z pola karnego uderza z półobrotu! Zabrakło naprawdę niewiele, by goście schodzili na przerwę z prowadzeniem!

• Robi wrażenie

• +2' Petr Schwarz ofiarnie blokuje strzał Bartosza Slisza.

• +1' Nahuel Leiva zagrywa z lewej strony na prawą do Patryka Janasika. Ten bez przyjęcia posyła piłkę przed bramkę, gdzie Piotra Samca-Talara uprzedza Kacper Tobiasz.

• Patryk Janasik znowu w roli głównej. Blokuje dośrodkowanie Patryka Kuna.

Piotr Lasyk dolicza 3 minuty do pierwszej połowy.

• Marc Gual uderza z ok. 20 metrów. W ostatniej chwili blokuje go Patryk Janasik.

• Patryk Janasik podłączył się do akcji ofensywnej. Jego dośrodkowanie miało miejsce już zza linii końcowej. Kacper Tobiasz wznawia grę z "piątki".

• Niemal całym zespołem Śląsk broni się ok. 25-30 metrów od własnej bramki. Najwyżej wysunięty był Erik Exposito.

Dośrodkowanie Yuriego Ribeiro w pole karne było poza zasięgiem Tomasa Pekharta.

• A teraz Paweł Wszołek zwlekał ze strzałem z prawej strony pola karnego. Niepotrzebnie przełożył piłkę do lewej nogi, by uderzyć... fałszem prawa nogą. Został zablokowany.

• Rafał Augustyniak podaje mocno po ziemi do Macieja Rosołka. Ten przyjęciem podbił sobie piłkę, ale szybko doskoczyło do niego dwóch zawodników w zielonych strojach.

• Na razie wrocławianie "nie leżą" Legii

• Po chwili Patryk Kun zagrywa z lewej strony w "szesnastkę" do Macieja Rosołka. Ten nieczysto uderza metr-półtora obok bramki.

• Bartosz Slisz wrzuca z prawej strony przed bramkę do Tomasa Pekharta. Przed Czechem niespodziewanie pojawił się Łukasz Bejger, który wybija.

• Gospodarze przez moment w "dziesiątkę". Gra wznowiona od rzutu sędziowskiego.

• Przerwa w grze. Jehor Macenko ucierpiał w starciu z Rafałem Augustyniakiem. Konieczna jest interwencja sztabu medycznego.

• Po krótkim rozegraniu dośrodkowanie w pole karne, gdzie górowali obrońcy Legii.

• Radovan Pankov fauluje na lewej stronie. Rzut wolny.

• Peter Pokorny upomniany żółtą kartką za podwójny faul. W kole środkowym ostro potraktował Bartosza Slisza.

• Rzut wolny dla Legii. Do bramki ok. 30 metrów. Zupełnie nieudane dośrodkowanie Juergena Elitima, ale na wszelki wypadek Aleks Petkow wybija za linię końcową.

• Piękne ujęcie stadionu we Wrocławiu Śląsk - Legia

• Marc Gual na lewej stronie wrzucił na karuzelę Łukasza Bejgera. Ten zawczasu z niej "wyszedł" i powstrzymał solową akcję Hiszpana. Co ważne - czysto.

• Kolejny raz Marc Gual pada w polu karnym Śląska po kontakcie (nie starciu) z obrońcą. Piotr Lasyk nakazuje grać dalej.

• Dalekie wybicie Rafała Leszczyńskiego uruchomiło Nahuela Leivę! Ożywiły się sektory zajmowane przez licznie przybyłych kibiców Śląska było wyraźnie niepocieszonych po tym, jak po podaniu Hiszpana Piotr Samiec-Talar uderza zza linii 16. metra nieznacznie obok dalszego (lewego) słupka!

• Patryk Kun podaje prostopadle w pole karne do Marca Guala. Ten po kontakcie z przeciwnikiem padł na murawę. Spodziewał się rzutu karnego, sędzia nakazuje grać dalej. Nawet mimo protestów Hiszpana.

• Petr Schwarz zbiega z lewej strony do środka, by dośrodkować z 18. metra na dalszy słupek. Piotr Samiec-Talar uderza głową obok bramki.

• Nie wyszło lewą, to piłkarze Jacka Magiery ruszyli z akcją prawą flanką. Pograł z kolegą na ścianę Patryk Janasik i ruszył do piłki. Powstrzymał go jednak wracający Patryk Kun.

• Jehor Macenko ruszył odważnie lewą stroną. Jego rajd przerywa Radovan Pankov wybiciem za linię boczną.

• Rafał Leszczyński łapie piłkę w polu karnym. Zdecydowanym wyjściem z bramki uprzedził nadbiegającego Tomasa Pekharta.

• Dzisiaj po drugiej stronie barykady...

• Paweł Wszołek wrzuca w pole karne, skąd Marc Gual zgrywa na 17. metr do Marca Guala. Jego płaskie uderzenie w środek bramki spokojnie broni Rafał Leszczyński.

• Rzut wolny Śląska nie przynosi powodzenia. Kacper Tobiasz wznawia grę z "piątki".

• Legioniści przez moment będą grać w "dziesiątkę". Kapitan za moment wróci na plac gry.

• Przerwa w grze. Na murawie leży Paweł Wszołek, który ucierpiał w starciu z rywalem. Konieczna jest interwencja sztabu medycznego.

• Juergen Elitim wrzuca na bliższy słupek, gdzie wbiegał Yuri Ribeiro. Ten główkuje nad poprzeczką.

• Jehor Macenko wybija piłkę za linię końcową, uprzedzając Tomasa Pekharta. Rzut rożny dla Legii.

• Juergen Elitim przedarł się środkiem. Jego dośrodkowanie zostało jednak w porę zablokowane.

• Patryk Janasik "przecina" podanie kierowane do Patryka Kuna. Zapoczątkował kontrę gospodarzy, która 25-30 metrów od bramki Legii zamieniła się w atak pozycyjny.

• Rafał Leszczyński chciał dalekim zagraniem uruchomić na lewej stronie Nahuela Leivę. Hiszpan nie zdołał opanować piłki w boisku.

• Aktywny od pierwszej połowy jest Yuri Ribeiro. Tutaj jednak zabrakło dokładnego dośrodkowania z lewej strony.

• Patrick Olsen zahaczył w środku pola Yuriego Ribeiro. Sędzia bez wahania sięga do kieszonki - żółta kartka.

• Erik Exposito w roli prawoskrzydłowego. Podholował piłkę kilkanaście metrów, po czym wycofał po linii do Patryka Janasika. Ten odgrywa i dośrodkowanie Hiszpana nie znajduje adresata w polu karnym gości.

• Yuri Ribeiro posyła piłkę na prawą stronę. Dobrze ustawiony Jehor Macenko poradził sobie z rywalem.

• Na gwizdek Piotra Lasyka hit we Wrocławiu zaczynają zawodnicy Legii!

• Śląsk - Legia

• Kapitanami są Erik Exposito i Paweł Wszołek.

• Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• Decyzją PZPN mecz we Wrocławiu poprowadzi sędzia Piotr Lasyk z Bytomia. Na stadionie będzie głośno i kolorowo. Ze stolicy przyjedzie rekordowe ponad 3 tys. legionistów. Obie grupy ultras zapowiedziały prezentację opraw.

• A co nas czeka na boisku? Legia wystąpi bez wykartkowanego Josue. Tuż przed przerwą doznała domowej porażki. Sposób znalazł na nią Raków Częstochowa (1:2). Natomiast Śląsk po serii siedmiu zwycięstw pechowo zremisował z Górnikiem Zabrze (1:1), tracąc bramkę w doliczonym czasie.

• Skład Legii Warszawa

• Śląsk chce błyskawicznie odzyskać pierwsze miejsce. W piątek został z niego strącony przez Jagiellonię Białystok. Legia jest tuż za podium i tak jak nowy lider ma do rozegrania jedno zaległe spotkanie - nie z Lechem Poznań, lecz z Cracovią.

• śląsk

• Skład Śląska Wrocław

• To najważniejsze piłkarskie wydarzenie na Dolnym Śląsku od dawna. Bilety wyprzedały się już osiem dni temu. Czy gospodarze sprawią niespodziankę i dzięki niej wrócą na fotel lidera?

• ... a na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dzień dobry, kłaniam się nisko!

• Po emocjonującym meczu w Krakowie, przenosimy się do Wrocławia, gdzie czeka nas niespodziewany hit 12. kolejki PKO Ekstraklasy. Już za 25 minut Śląsk zmierzy się z Legią Warszawa!

Spotkanie poprowadzi Piotr Lasyk...

Śląsk - Legia LIVE! Niewiarygodny nokaut w hicie. Jest już 4:0!
1/6
przejdź do galerii

Śląsk - Legia LIVE! Niewiarygodny nokaut w hicie. Jest już 4:0! ©Canal+ Sport

PKO Ekstraklasa. Mecz Śląsk Wrocław - Legia Warszawa ONLINE. To najważniejsze piłkarskie wydarzenie na Dolnym Śląsku od dawna. Bilety wyprzedały się już osiem dni temu. Czy gospodarze sprawią niespodziankę i dzięki niej wrócą na fotel lidera? Relacja LIVE z sobotniego hitu od godziny 17:30.

PKO Ekstraklasa. Mecz Śląsk Wrocław - Legia Warszawa ONLINE

Ponad 38 tys. sprzedanych biletów to najlepszy dowód na to, jak kapitalną rundę rozgrywa Śląsk i jak znów bardzo liczy się Legia, która po dwóch latach posuchy wróciła do europejskich pucharów. Oby ten mecz był równie spektakularny jak niedawny w Szczecinie z udziałem Pogoni i Legii właśnie (3:4).

Według bukmacherów faworytem jest Legia, ale Śląsk stać na sprawienie niespodzianki. Sam Erik Exposito strzelił już dziewięć goli.

Jacek Magiera, trener Śląska: - Staramy się podchodzić do tego meczu jak do każdego innego. Niemniej już w środę trenując na Tarczyński Arena, czuć było atmosferę i pozytywne wibracje. Przygotowania do oprawy, których do tej pory tak wcześnie przed meczem nie było. Widać, że to będzie święto, piłkarze to czują. Fantastyczna atmosfera, jaką zgotują kibice, ma nas ponieść, a nie paraliżować. Każdy gra w piłkę i marzy o byciu zawodowym piłkarzem właśnie po to, by grać przy pełnych trybunach.

Kosta Runjaić, trener Legii: - Śląsk ma znakomitą passę. To zgrany kolektyw, który ma indywidualności w postaci chociażby Erika Exposito. Chcemy pokazać nasz charakter. Wiem, że stać nas na bardzo dużo. Zrobimy wszystko, aby przekuć naszą pracę na boisko.

Gdzie oglądać mecz Śląsk Wrocław - Legia Warszawa? Stream online, transmisja w TV

Przewidywane składy na mecz Śląsk - Legia:
Śląsk: Leszczyński - Janasik, Bejger, Petkow, Macenko - Pokorny, Olsen, Schwarz - Nahuel, Samiec-Talar, Exposito.
Legia: Tobiasz - Jędrzejczyk, Augustyniak, Ribeiro - Wszołek, Slisz, Elitim, Kun - Gual, Pekhart, Muci.

Nie zagrają w meczu Śląsk - Legia:
Śląsk: Poprawa (?)
Legia: Josue, Kapustka, Rejczyk

Ostatnie mecze bezpośrednie:
Legia - Śląsk 3:1 (Ekstraklasa, 27.05.2023)
Śląsk - Legia 0:0 (Ekstraklasa, 13.11.2022)

Mecz Śląsk Wrocław - Legia Warszawa TRANSMISJA TV

Transmisja z meczu na trzech kanałach: w Canal+ Sport, Canal+ Sport 3 oraz Canal+ Sport 4K Ultra HD. W internecie mecz wyłącznie dzięki aplikacji oraz stronie Canal+ Online. Komentuje duet Robert Skrzyński - Remigiusz Jezierski. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 17:30.