4

3 1 połowa

ŁKS Łódź

0

• Koniec meczu. ŁKS drugi raz w tym sezonie wypunktowany. Niestety nie pomogła zmiana trenera. Saganowski i spółka przegrywają w fatalnym stylu. Śląsk natomiast jest na dobrej drodze do odzyskania skuteczności. Dziękuję za uwagę - Grzegorz Iwanowski.

• Groźnie Śląsk. Próba lobu Voskampa zakończona niepowodzeniem.

• Ładnie Madej złamał akcję do środka, lecz w ostatniej chwili strzał zablokował Adamski.

• 3 minuty doliczone do regulaminowego czasu gry.

• Groźnie w końcówce ŁKS. Dośrodkowanie Romańczuka w ostatniej chwili przerwane przez Celebana.

• Ładny rajd lewą stroną Pawelca zakończony wywalczeniem rzutu rożnego.

• Na ostatnie minuty spotkania trener Orest Lenczyk wpuszcza Sebastiana Milę

• Faul Ćwielonga w ataku. Śląsk stara się kontrolować przebieg meczu. Spokojnie cofnął się na swoją połowę i daje prowadzić grę ŁKS-owi czekając na swoje sytuacje z kontry.

• Nowak za Pruchnika.

• Ostatnia zmiana w drużynie ŁKS-u. Na murawie pojawi się Tomasz Nowak.

• Kolejny ładny strzał Gancarczyka. Tym razem na bramkę Wyparły.

• Kontra ŁKS-u zakończona soczystym strzałem Pruchnika w środek bramki. Po raz kolejny na posterunku Kelemen.

• Na murawie leży Marek Gancarczyk. Wszystko jednak wskazuje na to, że to niegroźna kontuzja.

• Kolejny raz Mięciel przestrzeliwuje w dogodnej sytuacji !!!

• Seria fatalnych zagrań piłkarzy z Łodzi. Beniaminek pobiera dzisiaj kolejną trudną lekcję futbolu.

• Chyba znowu zanosi się na ulewę. Nad stadion nadciągnęły czarne chmury.

• Zmiana w Śląsku. W miejsce Szuszkiewicza na boisku melduje się Dudek.

• Atak pozycyjny ŁKS-u zakończony celnym strzałem Saganowskiego, jednak Kelemen nie ma problemu z takimi piłkami.

• Kapitalne zagranie Bykowskiego do Mięciela, który fatalnie chybi w sytuacji sam na sam !!!

• Kolejna zmiana w drużynie ŁKS-u. W miejsce Szałachowskiego pojawia się Marcin Mięciel.

• Ładny strzał Bykowskiego z woleja i wspaniała interwencja Kelemena !!!

• Zmiana w Śląsku. W miejsce Spahicia na boisku melduje się Pietrasiak

• Mocne uderzenie piłkarzy Śląska !!!! Madej wykorzystał podanie od Voskampa i mamy 4:0 !!!

• Zaczynamy drugie 45 minut.

• Smoliński zastąpił Stefańczyka

• Obie jedenastki już na murawie. Wydaje się, że w drużynie ŁKS-u będziemy świadkami zmiany. W drugiej połowie zobaczymy Marcina Smolińskiego.

• Koniec pierwszej połowy. Śląsk Wrocław prowadzi 3:0 z ŁKS-em. Wrocławianie spokojnie punktują beniaminka, który nie jest w stanie zagrozić bramce Kelemena. Zapraszam na kilkunastominutową przerwę.

• Rozochocili się wrocławianie w końcówce pierwszej połowy. Ładny strzał Gancarczyka w pełnym biegu obok słupka bramki Wyparły.

• 3:0 !!! Śląsk odzyskuje swoją skuteczność !! Na raid prawą stroną zdecydował się Tadeusz Socha, zagrał po ziemi do Voskampa, a ten z Adamskim na plecach zdobywa swojego drugiego gola w Ekstraklasie!!! Czyżby szykował się kolejny nokaut piłkarzy ŁKS-u ?

• GOOOOOOOOOOOLLLLLLL!!!!!!!!!!! Ćwielong z rożnego posyła piłkę na nogę Sztylki, a ten wie co z nią zrobić !! Sztylka wyrasta na bohatera tego spotkania. A pomyśleć, że w zeszłym sezonie chciał zakończyć karierę...

• Ładna akcja Śląska !! Ćwielong dośrodkowuje do Gancarczyka, którego strzał na rożny paruje Wyparło.

• Kontrowersyjna decyzja sędziego. Przerwana okazja do wyprowadzenia kontry przez wicemistrzów Polski. Ogromne gwizdy na trybunach.

• Pól godziny gry za nami. Mecz póki co nudny, w którym akcji pod bramkowych jest jak na lekarstwo.

• Groźnie Śląsk z kontry. Ładny raid Madeja i podanie w uliczkę do Voskampa, który był minimalnie spóźniony. Piłkę wybił Wyparło, który nie podnosi się z boiska. Sędzia przerywa akcję gwizdkiem.

• Ładna akcja Śląska zakończona dośrodkowaniem na głowę Voskampa, którego wyprzedził Klepczarek.

• Groźnie z rożnego ŁKS, jednak ani Saganowski, ani Bykowski nie potrafili z bliskiej odległości oddać strzału na bramkę Kelemena.

• Bardzo nudny fragment gry. ŁKS w ataku pozycyjnym z którego nic nie wyniki. Śląsk natomiast szuka długimi piłkami Voskampa, z którym dobrze radzi sobie Adamski na spółkę z Klepczarkiem.

• Gra pressingiem wicemistrzów Polski przynosi efekt. ŁKS łatwo traci piłkę w ataku pozycyjnym. Póki co bez klarownej sytuacji jedna i druga drużyna.

• Z dystansu Ćwielong, jednak bardzo niecelnie.

• Atak pozycyjny ŁKS-u nie przynosi póki co pożądanych efektów. Piłkarze trenera Bratkowskiego nie mają pomysłu na zagrożenie bramki Kelemena.

• Winowajcą utraty bramki jest Radosław Pruchnik. To on zagrał ręką w polu karnym ŁKS-u.

• Śląsk w dzisiejszym meczu gra z nominalnymi trzema skrzydłowymi: Madejem, Ćwielongiem i Gancarczykiem, jednak póki co ten pierwszy wydaje się być ustawiony bliżej środka boiska.

• Zamieszanie w polu karnym Śląska, jednak Bykowski na spalony.

• Indywidualnie Gancarczyk prawą stroną, jednak ostatecznie fauluje.

• Pewnie kapitan Śląska w dzisiejszym meczu i mamy 1:0 !!! Fatalnie rozpoczyna ŁKS ten mecz.

• Przed szansą Dariusz Sztylka.

• Rzut karny dla Śląska !!!! Ręką zagrał jeden z piłkarzy gości!

• Ładna akcja Ćwielonga na spółkę z Gancarczykiem i faul Gieragi. Będzie rzut wolny dla gospodarzy.

• ŁKS od pierwszych minut prowadzi grę, Śląsk przed szansą kontry, ale ładnie obrońcy łodzian.

• Saganowski do Bykowskiego i zaczynamy!

• Obie jedenastki już na murawie. Przywitanie kapitanów, losowanie stron i zaczynamy !!

• Najnowsza prognoza pogody- na minuty przed pierwszym gwizdkiem w dzisiejszym meczu deszcz odpuścił. Miejmy nadzieję, że definitywnie :)

• W końcu obudziły się trybuny na stadionie. Kibice rozpoczęli nieśmiały doping, tymczasem w sektorze gości zabrakło kibiców ŁKS-u.

• Niestety, deszcz który zaczął padać kilkanaście minut temu wzmaga się. Nad stadionem rozpętała się prawdziwa ulewa.

• Początek spotkania już za 15 minut. Obie drużyny opuściły już murawę.

• Na początku relacji pochwaliłem dobre warunki pogodowe we Wrocławiu, tymczasem w rozgrzewce piłkarzom towarzyszą opady deszczu. Miejmy nadzieję, że pogoda nie wpłynie negatywnie na przebieg gry. Zaczęło również grzmić.

• Na ławce trenerskiej ŁKSu zadiebiutuje Dariusz Bartkowski, który zastąpił po kompromitującym meczu inauguracyjnym Andrzeja Pyrdoła. Oficjalnym powodem odsunięciem trenera była śmierć bliskiej osoby.

• Ławki rezerwowych: Śląsk: Żukowski, Pietrasiak, Sobota, Dudek, Mila, Diaz, Szewczuk ŁKS: Olszewski, Łabędzki, Nowak, Kaczmarek, Papikjan, Smoliński, Mięciel

• W drużynie wicemistrzów Polski również zmiany: będziemy świadkami debiutu młodego Przemysława Szuszkiewicza. Na skrzydle od pierwszych minut zagra Łukasz Madej, natomiast w ataku od początku wystąpi Johan Voskamp. Co ciekawe mecz na lawce rezerwowych rozpocznie kapitan Śląska Sebastian Mila.

• Jeśli chodzi o drużynę gości, to w pierwszej jedenastce zaszło do znaczących zmian w porównaniu z meczem z Lechem Poznań. Od pierwszych minut zobaczymy dzisiaj Piotra Klepczarka i Artura Gieragę w linii obrony. W pomocy zagra w końcu Sebastian Szałachowski w miejsce Marcina Smolińskiego.

• Znamy składy obu jedenastek. Nie obyło się bez niespodzianek.

• Witamy serdecznie wszystkich kibiców na niespełna trzy kwadranse przed pierwszym gwizdkiem meczu Śląsk Wrocław- ŁKS. We Wrocławiu 27 stopni, pogoda idealna do grania.