PKO Ekstraklasa. Mecz Śląsk Wrocław - ŁKS Łódź ONLINE....

PKO Ekstraklasa. Mecz Śląsk Wrocław - ŁKS Łódź ONLINE. Wicelider kontra outsider. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 14. kolejka
2023-11-05 12:30

Śląsk Wrocław

2

ŁKS Łódź

1

• Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy udanej niedzieli!

• Za tydzień Śląsk Wrocław pojedzie do Krakowa na mecz z Cracovią, natomiast ŁKS Łódź zmierzy się u siebie z Piastem Gliwice.

• Oceny piłkarzy po meczu Śląsk Wrocław - ŁKS Łódź (w skali 1-6):

• Rafał Leszczyński - 3
    • Patryk Janasik - 3
    • Aleksander Paluszek - 3
    • Aleks Petkow - 2
    • Jehor Macenko - 2, (Keeneth Zahore - bez oceny)
    • Burak Ince - 3, (Piotr Samiec-Talar - 4)
    • Patrick Olsen - 3, (Michał Rzuchowski - bez oceny)
    • Peter Pokorny - 3
    • Petr Schwarz - 3, (Cameron Borthwick-Jackson - 2)
    • Nahuel Leiva - 3, (Patryk Szwedzik - bez oceny)
    • Erik Exposito - 3

ŁKS Łódź

• Dawid Arndt - 3
    • Kamil Dankowski - 3
    • Nacho Monsalve - 3
    • Adam Marciniak - 2
    • Artemijus Tutyskinas - 3, (Bartosz Szeliga - 3)
    • Dani Ramirez - 3, (Maciej Śliwa - bez oceny)
    • Michał Mokrzycki - 3
    • Adrien Louveau - 3
    • Piotr Głowacki - 3
    • Piotr Janczukowicz - 3, (Engjell Hoti - bez oceny)
    • Stipe Jurić - 4
  • Śląsk nie zagrał dzisiaj wybitnego meczu. W drugiej połowie ŁKS nawet miał momenty, kiedy mógł wygrać ten mecz, ale w ostatniej akcji meczu Piotr Samiec-Talar zapewnił swojej drużynie pozycję lidera PKO Ekstraklasy!

• Koniec meczu! Śląsk rzutem na taśmę wygrywa z ŁKS-em Łódź 2:1!

• Piotr Samiec-Talar ukarany żółtą kartką za ściągnięcie koszulki.

• Zagranie pod pole karne ŁKS-u, a tam Piotr Samiec-Talar sytuacyjnym uderzeniem wpakował piłkę do bramki!!!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Piotr Samiec-Talar daje zwycięstwo Śląskowi!!!

• Erik Exposito zagrał w pole karne gości, ale tam Dawid Arndt spokojnie interweniował.

• Ostatnia zmiana w ŁKS-ie Łódź. Maciej Śliwa zastąpił Daniego Ramireza.

• Do podstawowego czasu gry arbiter doliczył co najmniej pięć minut.

• Ostatnia zmiana w Śląsku Wrocław. Patryk Szwedzik zastąpił Nahuela Leivę.

• Roszada w ŁKS-ie Łódź. Engjell Hoti zmienił Piotra Janczukowicza.

• Piotr Janczukowicz oddał strzał z dystansu, ale uderzył obok bramki.

• Źle wykonany rzut wolny, bez zagrożenia.

• Michał Rzuchowski ukarany żółtą kartką za bardzo ostry faul.

• Natomiast Michał Rzuchowski pojawił się w miejsce Patricka Olsena.

• Dwie zmiany w Śląsku Wrocław. Kenneth Zahore zastąpił Jehora Macenko

• Kolejna wrzutka w pole karne Śląska, ale tym razem gospodarze wyszli obronną ręką.

• Kamil Dankowski wpadł w pole karne Śląska, zagrał wzdłuż bramki do Stipe Jurića, a ten z bliskiej odległości umieścił piłkę w bramce!!!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Stipe Jurić doprowadza do wyrównania!!!

• Kolejne zagranie w pole karne Śląska, Michał Mokrzycki doszedł do strzału, ale został zablokowany w decydującym momencie!

• Pierwsza zmiana w ŁKS-ie Łódź. Bartosz Szeliga zastąpił Artemijusa Tutyskinasa.

• Dwie bardzo słabe wrzutki w pole karne ŁKS-u.

• Jehor Macenko pokusił się o strzał zza pola karnego, ale piłka odbita od rywala wyszła na rzut rożny.

• Ostre wejście Nacho Monsalve, ale arbiter nie podyktował nawet rzutu wolnego.

• Natomiast Cameron Borthwick-Jackson pojawił się w miejsce Petra Schwarza.

• Dwie zmiany w Śląsku Wrocław. Piotr Samiec-Talar zmienił Buraka Ince

• Śląsk ma korzystny rezultat i nie forsuje tempa. Może przyjść moment ze zemści się to na wrocławianach.

• Piotr Głowacki wrzucił w pole karne gospodarzy, ale żaden z jego partnerów nie dopadł do piłki.

• Świetne zagranie w pole karne Śląska do Daniego Ramireza, ten oddał strzał na bramkę, ale znakomicie interweniował Rafał Leszczyński!

• Erik Exposito znowu oddał strzał z dystansu, ale posłał piłkę obok słupka bramki gości.

• Adam Marciniak ukarany żółtą kartką za ostry faul w środku pola.

• Petr Schwarz wrzucił z głębi pola, ale spokojnie interweniowała defensywa gości.

• Piotr Głowacki powalczył na skrzydle, ale nie zdołał wywalczyć nawet rzutu rożnego.

• Początek drugiej połowy taki jak pierwszej. Spokojne rozgrywanie piłki w środku pola.

• Pierwsza akcja gości, ale nie wywalczyli nawet rzutu rożnego.

• Zaczynamy drugą połowę meczu!

• Piłkarze obu zespołów wracają na murawę stadionu we Wrocławiu. Za chwilę wznowimy rywalizację.

• Patryk Klimala podpisał kontrakt ze Śląskiem Wrocław!

• Na relację z drugiej części meczu zapraszamy za kilkanaście minut.

• Wyrównane spotkanie we Wrocławiu. Śląsk gra spokojnie i jest pewny swego. Wydaje się, że to wystarczy na ŁKS, ale goście na pewno będą jeszcze szukać swoich szans.

• Koniec pierwszej połowy meczu. Do przerwy Śląsk prowadzi z ŁKS-em 1:0.

• Złe dośrodkowanie w "szesnastkę" gości, bez zagrożenia.

• Co najmniej jedna minuta doliczona do pierwszej połowy.

• Rzut wolny wywalczony przez Śląsk blisko pola karnego gości.

• Teraz Patrick Olsen ze strzałem z dalszej odległości, ale piłka odbita od rywala, wyszła na rzut rożny.

• Adrien Louveau ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

• Z drugiej strony boiska Erik Exposito z potężnym strzałem z dystansu, ale piłka minęła bramkę łodzian.

• Piotr Głowacki oddał strzał z dystansu, ale trafił wprost w rywala.

• W odpowiedzi zagranie w pole karne Śląska, ale Aleks Petkov wybił piłkę.

• Erik Exposito ruszył lewą stroną boiska, dośrodkował w pole karne rywali, ale tam żaden z jego partnerów nie doszedł do strzału.

• Nahuel Leiva pokusił się o strzał zza pola karnego, ale trafił wprost w rywala.

• Michał Mokrzycki wpadł z piłką w pole karne Śląska, ale tam stracił futbolówkę.

• Dośrodkowanie ze stojącej piłki wylądowało wprost w rękach Dawida Arndta.

• Wrocławianie wywalczyli rzut wolny blisko pola karnego rywali.

• Tym razem wrzutka z narożnika boiska bez zagrożenia w polu karnym ŁKS-u.

• Burak Ince popędził prawą stroną boiska i wywalczył rzut rożny.

• Jedna groźna akcja Śląska i teraz znowu przeszliśmy do powolnego budowania akcji w środku pola przez oba zespoły.

• Teraz wrocławianie spokojnie rozgrywają piłkę w środku pola. Spadły zapędy ŁKS-u.

• Po wrzutce z narożnika boiska zakotłowało się w polu karnym ŁKS-u. Najpierw Jehor Macenko uderzył tak, że bramkarz gości sparował piłkę na słupek, ale dobitka Erika Exposito była już skuteczna!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Erik Exposito otwiera wynik tego meczu!!!

• Piotr Janczukowicz ucierpiał po starciu z rywalem w środku pola.

• W pierwszych minutach piłkarze nie rozpieszczają kibiców. ŁKS rozgrywa w środku pola, ale nie zbliża się do pola karnego rywali.

• Pierwsza akcja ŁKS-u w tym meczu, ale bez zagrożenia.

• Spokojny początek meczu we Wrocławiu. Gra toczy się w środku pola.

• Petr Schwarz wrzucił z prawej strony boiska, ale na razie skutecznie defensywa gości.

• Rozpoczynamy batalię we Wrocławiu!

• Piłkarze obu zespołów pojawiają się na murawie Tarczyński Arena. Za chwilę rozpoczniemy rywalizację.

• Tarczyński Arena powoli się zapełnia.

• Rozjemcą dzisiejszego spotkania będzie międzynarodowy arbiter Bartosz Frankowski z Torunia. W tym sezonie prowadził po jednym meczu obu ekip. ŁKS przegrał w Łodzi z Cracovią 0:2, natomiast Śląsk wygrał we Wrocławiu z Piastem Gliwice 1:0. Przed dwoma tygodniami sędziował hitowy mecz fazy grupowej Ligi Europy pomiędzy Brighton, a Ajaxem.

• Natomiast oto zestawienie ŁKS-u Łódź:

• Tak prezentuje się skład Śląska Wrocław na dzisiejsze spotkanie:

• Dzisiaj z powodu nadmiaru żółtych kartek w Śląsku nie zagrają Łukasz Bejger i Mateusz Żukowski, a ważną informacją jest fakt, że Erik Exposito także jest o jedną żółtą kartkę od pauzy. W ŁKS-ie dwóch graczy jest zagrożonych pauzą w następnej kolejce.

• Po raz ostatni te zespoły zmierzyły się w 2020 roku podczas 1/32 FORTUNA Pucharu Polski. Wtedy ŁKS niespodziewanie wygrał u siebie ze Śląskiem po rzutach karnych i przeszedł do kolejnej fazy rozgrywek. Sezon wcześniej łodzianie spadli z PKO Ekstraklasy, a we Wrocławiu przegrali ze Śląskiem aż 0:4.

• Dzisiaj na Tarczyński Arena znowu będzie sporo fanów gospodarzy. Po ostatnim meczu z Legią Warszawa i słowach Artura Jędrzejczyka, który powiedział że kibice w całej Polsce przychodzą na mecze Legii, kibice Śląska zmobilizowali się, by pokazać że równie licznie chodzą na mecze swojego zespołu.

• Fragment wypowiedzi Piotra Stokowca podczas przedmeczowej konferencji prasowej.

• Iskierką nadziei dla ŁKS-u jest dobry mecz w 1/16 FORUTNA Pucharu Polski, kiedy to łodzianie dopiero po dogrywce ulegli Rakowowi Częstochowa. W podstawowym czasie gry był bezbramkowy remis, a ŁKS miał także kilka na wygranie tego meczu.

• Za ŁKS-em praktycznie nie przemawia nic. Pięć ostatnich meczów łodzian to cztery przegrane i remis z Jagiellonią Białystok. W ciągu dwóch ostatnich miesięcy ŁKS zdobył tylko jeden punkt w lidze.

• Zdecydowanym faworytem tego spotkania jest oczywiście Śląsk Wrocław, który w przypadku zwycięstwa wróci na fotel lidera PKO Ekstraklasy. Wrocławianie przed tygodniem tylko zremisowali na Stadionie Śląskim z Ruchem Chorzów 2:2 i dzisiaj liczą na okazałe zwycięstwo z innym beniaminkiem.

• Świetnie prezentuje się dzisiaj Tarczyński Arena! Oby była świadkiem niesamowitych emocji!

• Witamy serdecznie! W pierwszym niedzielnym meczu 14. kolejki PKO Ekstraklasy Śląsk Wrocław zmierzy się na Tarczyński Arena z ŁKS-em Łódź. Na relację na żywo z tej rywalizacji zaprasza Państwa Bartosz Głąb.

Śląsk Wrocław - ŁKS Łódź LIVE! Outsider postawi się wiceliderowi?
1/3
przejdź do galerii

©fot. karina trojok dziennik zachodni polska press

PKO Ekstraklasa. Mecz Śląsk Wrocław - ŁKS Łódź ONLINE. W pierwszym niedzielnym spotkaniu 14. kolejki PKO Ekstraklasy dojdzie do starcia wicelidera z outsiderem, czyli Śląska Wrocław z ŁKS-em Łódź. Gospodarze chcą wrócić na fotel lidera, na którym „podsiadła” ich Jagiellonia. Beniaminek zaś chce odbić się od dna. Gdzie oglądać mecz Śląsk Wrocław - ŁKS Łódź na żywo w telewizji? Sprawdź, gdzie stream online w internecie. Relacja LIVE w GOL24.

PKO Ekstraklasa. Śląsk Wrocław - ŁKS Łódź ONLINE

Śląsk Wrocław to jedna z rewelacji tego sezonu. W poprzedniej kampanii ledwie uratowali się przed spadkiem. Teraz rywalizuje o fotel lidera z… Jagiellonią Białystok. W pięciu ostatnich spotkaniach wrocławianie zgarnęli 11 punktów.
A jak zakończył się ostatni domowy mecz wszyscy pamiętamy – rozbiciem Legii Warszawa aż 4:0. Wówczas wszystkie bramki padły po zmianie stron. Co więcej, imponuje również gra w defensywie – 12 straconych goli to najlepszy wynik w Ekstraklasie!

Do „jaskini lwa” przyjeżdża przyjeżdża ŁKS Łódź, która nie chce się chwalić „poczynaniami” ofensywy. Zaledwie 7 bramek strzelonych daje beniaminkowi ostatnie miejsce w tej statystyce. Od beniaminka więcej trafień ma m.in. Erik Exposito, który do tej pory zgromadził 11 trafień. Na dodatek w pięciu ostatnich meczach ŁKS zdobył tylko 1 punkt dzięki remisowi z Jagiellonią Białystok (2:2). Później poniósł 4 porażki z rzędu – Cracovią (0:2), Radomiakiem (0:3), Lechem (1:3) i Górnikiem Zabrze (0:5).

Faworyt tego spotkania wydaje się oczywisty, chociaż „Rycerze Wiosny” postawili się w Pucharze Polski Rakowi Częstochowa. W regulaminowym czasie gry był bezbramkowy remis, a w dogrywce do siatki trafiali Władysław Koczerhin i Ben Lederman. Natomiast Śląsk w 13. kolejce zremisował z innym beniaminkiem - Ruchem Chorzów (2:2) - chociaż dwukrotnie prowadził.

Jacek Magiera, trener Śląska Wrocław Przygotowujemy się własnym rytmem, ŁKS miał mecz pucharowy, po którym mają aż 120 minut w nogach. Zespół z Łodzi przyjedzie do Wrocławia i będzie walczyć. Potrzebują punktów co skutkuje tym, że nie odpuszczą ani minuty i będą walczyć do upadłego. Oni potrzebują tych punktów, chcą się utrzymać. Natomiast my dbamy o dobre nastawienie i przygotowanie do tego spotkania, wykonujemy dobrą pracę. Nie lekceważymy tego meczu, trzeba go wygrać, taki jest nasz cel, jak w każdym innym spotkaniu..

Piotr Stokowiec, trener ŁKS-u Łódź: - - Ćwiczyliśmy warianty, które chcielibyśmy wykorzystać w starciu z Rakowem. Wiemy, jak grają i jak się do tego usposobić. Mam pomysł na to, jak chcę, by funkcjonowała drużyna. Mam pomysł na to, jak rozegrać ten mecz oraz niedzielne starcie ze Śląskiem Wrocław. Chcemy dokonać kilku roszad w składzie i wiemy, jak to ma wyglądać.
- Nie ma nieistotnych spotkań. Podchodzimy do niego tak samo, jak do ligowego. Nie możemy stracić ani jednego treningu czy meczu. Wszystko jest ważne, chcemy awansować do kolejnej rundy, bo to będzie dodatkowe spotkanie przed przerwą zimową, a dla mnie - jako trenera - każdy mecz to nowe wiadomości o piłkarzach, których mamy. Musimy odpowiednio zarządzać tym spotkaniem

Spotkanie Śląsk Wrocław - ŁKS Łódź poprowadzi Bartosz Frankowski. Jego asystentami będą Marcin Boniek i Jakub Winkler, a sędzią technicznym jest za to Paweł Horozaniecki. Za VAR odpowiadać będzie Tomasz Wajda, natomiast za AVAR – Krzysztof Myrmus.

Śląsk Wrocław – ŁKS Łódź. Kto nie zagra?
Trener Jacek Magiera nie postawi na pauzujących za kartki Mateusza Żukowskiego i Łukasza Bejgera. Ponadto nie wystąpią kontuzjowani Marcel Zylla, Krzysztof Kurowski, Konrad Poprawa i Martin Konczkowski.
Po stronie gości najprawdopodobniej nie zobaczymy Jakuba Letniowskiego.

Ostatnie mecze bezpośrednie
14.06.2020 r. Śląsk Wrocław – ŁKS Łódź:4:0 (Ekstraklasa)
08.11.2019 r. ŁKS Łódź – Śląsk Wrocław 0:1 (Ekstraklasa)

Mecz Śląsk Wrocław - ŁKS Łódź TRANSMISJA TV
Transmisja na żywo w niedzielę od godziny 12:25 w Canal+ Sport i Canal+ Sport 3. Mecz skomentują Robert Skrzyński i Mateusz Rokuszewskii. W internecie transmisja w Canal+ Online. Relacja LIVE w GOL24 – zapraszamy!

12:30 Śląsk Wrocław - ŁKS Łódź CANAL+ SPORT 3