Śląsk Wrocław

1

Rapid Bukareszt

3

• Niestety Śląsk Wrocław przegrywa pierwszy mecz z Rapidem. Goście zagrali dużo lepiej i byli zespołem skutecznym. Drużyna Oresta Lenczyka będzie musiała walczyć w rewanżu, ale o awans będzie bardzo trudno.

• Koniec meczu!

• Kolejne sytuacja. W pole karne wpadł Madej i uderzył z pierwszej piłki, ale to uderzenie zostało zablokowane.

• Dobra sytuacja dla Śląska. Piłka spadła w polu karnym tuż na nogę Voskampa, ale Holender nie zorientował się w porę. Piłka odbiła się i padła łupem bramkarza Rapidu.

• 4 minuty doliczył arbiter.

• Doszedł do piłki granej przez Milę Voskamp, ale główkował niecelnie.

• ŻÓłta kartka dla Herei. Sebastian Mila będzie miał okazję na dośrodkowanie z okolic pola karnego.

• Spokojna jest ta końcówka spotkania. Stracona bramka podcięła skrzydła Śląskowi.

• W walce o górną piłkę fauluje Mila.

• Po tym kornerze miał szansę Elsner, ale poślizgnął się w polu karnym.

• Próbuje jeszcze Śląsk. Będzie rzut rożny.

• ostatnia zmiana w Rapidzie. W miejsce Surdu Grigorie.

• Jeszcze jedna szansa przed Rapidem, głową próbował Apostol.

• Kartka dla prawego obrońcy Rapidu Duarte.

• 1:3... Fatalna postawa obrony Śląska doprowadza do straty gola. Na listę strzelców wpisuje się zmiennik Iulian Apostol Czyżby to był koniec przygody Śląska w europejskich pucharach?

• Niestety, sytuacja na boisku nie wygląda najlepiej. Zawodnicy Rapidu dominują na boisku a proste błędy całej drużyny Oresta Lenczyka irytują kibiców.

• Zmiana w Rapidzie. W miejsce Cassio na boisku pojawia się Daniel Pancu, lider drużyny, piłkarz, który w ostatnim meczu ligowym dał zwycięstwo swojej drużynie.

• Zmiana w Śląsku. Ostatnim zmiennikiem zostaje Dariusz Sztylka zastępując Sebastiana Dudka.

• Rapid zaczął skutecznie grać pressingiem, nie pozwalając Śląskowi na wyprowadzenie piłki. Kolejny rzut rożny jednak sfinalizowany niecelnym strzałem.

• Ładnie z piłką obrócił się Dudek, podał do Mili a ten podcinany upada na murawę. Będzie rzut wolny z dobrej pozycji. Może teraz ?

• Wspaniała akcja Rapidu na lewej stronie. Herea ładną sztuczką techniczną wyprowadził w pole Piotra Celebana, zagrał do Alexa, a ten minimalnie nad poprzeczką.

• Kontrowersyjna sytuacja na boisku. Żółtą kartką ukarany Tadeusz Socha za faul, którego na pierwszy rzut oka nie było.

• Tymczasem na boisku walka walka i jeszcze raz walka.

• @arek, przywołuję Cię do porządku :) Z ciężkim sercem muszę stwierdzić, że trener Orest Lenczyk Cię nie słucha. Siedzi wygodnie na ławce rezerwowych i bacznie przygląda się poczynaniom swoich piłkarzy.

• Zmiana w drużynie Rapida. Na boisku pojawi się Iulian Apostol. Zmieni Nicolae Grigore.

• Wyrównana gra w pierwszych minutach drugiej połowy. Tymczasem w drużynie gości szykuje się zmiana..

• Ładna samodzielna akcja Elsnera zakończona dośrodkowaniem na głowę Voskampa. Holender naciskany przez obrońców strzela ponad bramką. Czyżby wrzutki na Voskampa miały być lekarstwem na Rapid ?

• Groźnie Śląsk. Milia wrzuca piłkę na krótki słupek, Diaz jednak obok bramki.

• Zaczynamy drugie 45 minut !

• Madej za Sobotę.

• Voskamp za Cetnarskiego

• Obie drużyny gotowe na drugą połowę. W przerwie ostatnie wskazówki odbierał Johan Voskamp. Chyba zobaczymy go od początku w drugiej połowie.

• Koniec pierwszej polowy. Po pierwszej połowie wniosek jest jeden. No, może dwa. Po pierwsze i najważniejsze źle wygląda gra obronna Śląska. Celeban dwukrotnie dał się ograć jak dziecko, a Wasiluk popełnia łatwe błędy. Po drugie brakuje pomysłu na grę. Pierwsze 15 minut zdecydowanie należały do Śląska, szkoda, że wojskowi nie podtrzymali tempa na całą połowę. Wracamy po piętnastominutowej przerwie.

• Znowu groźnie Rapid. Piłkę stracił Diaz na rzecz Surdu. Ten zagrywa płasko po ziemi, jednak za głęboko.

• Żółta kartka dla napastnika Śląska za faul na Herea'i

• Kolejny błąd Wasiluka. Zagrywa piłkę prosto pod nogi Bozovicia. Ten strzela piekielnie mocno, jednak w sam środek. Bez problemów Kelemen.

• Sporo kopaniny na boisku. Śląsk nie ma pomysłu na sforsowanie obrony przeciwnika.

• Żółtą kartką ukarany kapitan gości Marcos Antonio

• Rapid wychodzi na prowadzenie... Lewą stroną Celebana ograł Bozovic, wyłożył piłkę do Romana, a ten wiedział co z nią zrobić.

• Kolejny faul Wasiluka tym razem zakończony żółtą kartką. Rapid staje przed szansą z rzutu wolnego z ok 20 m.

• Śląsk ma dużo szczęścia teraz !! Wspaniale w pole karne prawą stroną wdarł się Roman, zagrał praktycznie wzdłuż linii bramkowej, jednak żaden z kolegów nie dał rady wpakować piłki do siatki.

• Wspaniały gol pomocnika Rapidu. Piłka po strzale zmeniła lekko lot i wpada do bramki Mariana Kelemena odbijając się od poprzeczki. Bardzo efektowny gol.

• Mamy remis... 1:1

• Na ławce Śląska spokój. Trener Lenczyk wydaje się być opanowany. Nie ma się czemu dziwić, Śląsk prowadzi po 21 minutach. Zgoła inne nastroje na ławce gości. Trener Razvan Lucescu mocno gestykuluje przy bocznej linii boiska.

• Śląsk prowadzi, ale musi bardzo uważać. Przed chwilą groźnie strzelał Surdu. To mogła być bramka !

• Wspaniałe uderzenie Sebastiana Mili z rzutu wolnego !! Co za bramka !!!! Śląsk zaczyna od mocnego uderzenia niczym Legia! Czekamy na więcej !

• GOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL 1:0 !!!!!!!!!!

• Tym razem przed szansą ze stałego fragmentu gry staje Śląsk Wrocław. Odległość jednak znacząca.

• Teraz groźnie w ofensywie Rapid. Najaktywniejszym piłkarzem gości póki co jest Mihai Roman.

• Kibice na trybunach bardzo się starają. Widać, że chcą być dwunastym zawodnikiem dzisiejszego wieczoru.

• Niezły początek Śląska. Groźnie dośrodkowywał Diaz, jednak Sobota lekko spóźniony.

• Siwo na stadionie. Kibice przyjezdnych odpalili race na swoim sektorze. W ataku Rapid.

• Faul Sochy tuż przed polem karnym Kelemena. Będzie groźnie.

• Ależ szansa przed Śląskiem !!! Kapitalne prostopadłe zagranie Mili do Diaza, ten jednak z ostrego kąta nie potrafił skierować piłki do siatki. Wielka szkoda.

• Póki co obie drużyny badają się wzajemnie. Śląsk rozgrywa piłkę przez bramkarza Mariana Kelemena.

• Od początku spotkania na skrzydłach operują Waldek Sobota oraz Mateusz Cetnarski. o tym drugim możemy z pewnością spodziewać się wymiany pozycji z Sebastianem Milą.

• Śląsk w swoich tradycyjnych- zielonych strojach, Rapid natomiast na biało. Zaczynają gospodarze!!!

• Obie jedenastki gotowe do wyjścia na murawę. Już za moment pierwszy akt tego spotkania!! Na trybunach wrzawa!

• Wiemy już, że na Łazienkowskiej Legia zremisowała ze Spartakiem 2:2. Ale nas dzisiejszego wieczoru interesuje tylko zwycięstwo wicemistrzów Polski Śląska Wrocław. Spiker prezentuje wyjściowe jedenastki.

• Atmosfera na Oporowskiej robi się coraz gorętsza, wszyscy czekamy na głównych aktorów dzisiejszego spotkania. W powietrzu czuć wielką nadzieję. Spotkanie sędziować będzie Niemiec Michael Weiner. Na liniach pomagać mu będą Holger Henschel oraz Thorsten Schiffner.

• Trybuny już w gotowości. Miejmy nadzieję, że kibice z Wrocławia staną na wysokości zadania i zaprezentują wspaniałą oprawę podczas dzisiejszego meczu. Póki co słychać tylko kibiców przyjezdnych...

• Analizując wyjściowe jedenastki można stwierdzić, że trener Lenczyk zagra typowym ustawieniem 4-5-1, natomiast drużyna gości wyjdzie w ofensywnie usposobionym 4-3-3. Wniosek nasuwa się sam- będziemy świadkami dobrego meczu, w którym nie powinno zabraknąć sytuacji podbramkowych.

• Pogoda na mecz idealna. Były obawy, że dzisiejszy bój przyjdzie piłkarzom obu drużyn toczyć w upale, jednak lekki wiaterek powiewający na stadionie sprawia, że aż chce grać się w piłkę. Miejmy nadzieję, że piłkarze Śląska będą od pierwszym minut pełni energii i chęci do gry.

• Obie drużyny wybiegły na rozgrzewkę. Grupa ok 150 kibiców gości z animuszem rozpoczęła doping. Trybuny kibiców gospodarzy powoli się zapełniają. Dzisiaj mecz obejrzy komplet publiczności, wyłączając trybuny za bramkami, które niestety nie zostały dopuszczone do użytku podczas dzisiejszego meczu. Tak więc możemy się spodziewać 9000 kibiców.

• Ławki rezerwowe obu drużyn:

Śląsk: Żukowski, Sztylka, Madej, Pawelec, Voskamp, Ćwielong, Gancarczyk

Rapid: Straton, Ezequias, Pancu, Grigorie, Sburlea, Glauber, Apostol

• Znamy już wyjściowe składy obu drużyn. Trener Orest Lenczyk w miejsce pauzującego Amira Spahicia desygnuje do gry Tadeusza Sochę, ku wielkiemu zaskoczeniu. Czy Socha poradzi sobie na pozycji lewego obrońcy? Jeśli chodzi o linię ataku to w wyjściowej jedenastce wystąpi Cristian Omar Diaz. W drużynie gości bez niespodzianek. Trener Razvan Lucescu wystawia sprawdzoną i optymalną jedenastkę.

• Za niespełna godzinę ruszą wielkie emocje związane ze zmaganiami w Lidze Europejskiej. Dzisiaj o godzinie 20 wicemistrz Polski WKS Śląsk Wrocław podejmie Rapid Bukareszt w ramach czwartej rundy kwalifikacyjnej LE. Czy Śląsk wykona ten ostatni krok ku fazie grupowej? Trzymajmy kciuki za "wojskowych". Ze stadionu przy ulicy Oporowskiej wita Grzegorz Iwanowski.