Śląsk Wrocław

1

Ruch Chorzów

1

• Koniec! Śląsk remisuje swój pierwszy mecz po zimowej przerwie z Ruchem Chorzów. Niebiescy natomiast nie mają podstaw do narzekania. Póki co jesteśmy świadkami kolejki pełnej niespodzianek. Dziękuję za uwagę- Grzegorz Iwanowski.

• Kończą się 4 minuty doliczone do tego meczu. Ostatni wolny dla Śląska

• Śląsk jakby bardziej zdeterminowany w końcówce, jednak nie potrafią zagrozić bramce Peskovicia.

• Kartka dla Łukasza Burligi za faul na Mili

• Ależ pudło Janoszki! Dostał piłkę i w bardzo dobrej sytuacji pudłował...

• Zmiana również w Ruchu Chorzów. W miejsce Arkadiusza Piecha melduje się na boisku Paweł Abbott.

• A za Cetnarskiego Madej.

• Podwójna zmiana w Śląsku. W miejsce Stevanovicia Ćwielong....

• Groźnie Diaz, ale świetnie Peskovic !!!

• Gol dla gości!!! Wspaniałe dośrodkowanie z rzutu wolnego na bramkę zamienia nie kto inny jak Arkadiusz Piech!!! 1:1 !

• Niewidocznego dzisiaj Grzyba zastępuje Smektała.

• Jak tak dalej pójdzie, to zaraz Ruch może grać bez jednego zawodnika.

• Żółta kartka dla Rafała Grodzickiego za dyskusje z arbitrem.

• Zmiana w Śląsku. Murawę opuszcza Rok Elsner, którego zastępuje Dariusz Sztylka.

• Brzydki faul Djokicia na Stevanoviciu. To nie pierwsze takie ostre starcie między tymi panami w dzisiejszym meczu.

• Żółta kartka dla debiutanta w Śląsku- Patrika Mraza.

• Ruch próbuje, Ruch się stara, ale takimi strzałami jak przed chwilą ten Djokicia meczu nie wygrają.

• Grupa około 200 kibiców Ruchu Chorzów w drugiej połowie ucichła.

• I odpowiedz Ruchu z kontry. Janoszka jednak zbyt głęboko dośrodkowuje do Piecha.

• Ładna akcja Sebastiana Mili. Najpierw szukał na prawej stronie Stevanovicia, później próba wyłożenia piłki do Elsnera, jednak ten niecelnie obok bramki.

• W drugiej połowie obie ekipy grają jakby trochę od niechcenia. Sporo niedokładności w poczynaniach jednych i drugich.

• Janoszka wkręcił Pietrasiaka w murawę i oddał strzał. Kelemen na posterunku.

• Tak to wygląda z loży prasowej. Imponujący widok, prawda?

Stadion we Wrocławiu

• Groźnie Ruch! Burliga świetnie urwał się obrońcom Śląska, jednak ostatecznie piłka mu odskoczyła i padła łupem Mariana Kelemena.

• Ze środka zaczynają gospodarze.

• Obie ekipy już na boisku. Drugie 45 minut rozpocznie się z tymi samymi piłkarzami, którzy kończyli pierwszą połowę.

• Po doliczonej do regulaminowego czasu gry minucie sędzia kończy pierwszą połowę. Do przerwy mamy wynik 1:0, póki co po meczu walki. Zapraszam za 15 minut na drugie 45 minut.

• Końca dobiega pierwsza połowa spotkania. Fajny doping prowadzą kibice gospodarzy, mimo braku 100%-owej frekwencji. Od czasu do czasu usłyszeć również można grupę kibiców przyjezdnych.

• Minimalny spalony Cristiana Diaza. Szkoda, bo wówczas stanąłby oko w oko z Peskoviciem.

• Ruch cały czas próbuje grać wysokim pressingiem, czym przysparza sporo problemów piłkarzom trenera Oresta Lenczyka. Szkoda, że póki co nie przyniosło to efektu w postaci strzału na bramkę Kelemena.

• Już teraz mamy pierwszą zmianę w drużynie gości. W miejsce Malinowskiego Lisowski.

• Bramka dla Śląska! Dośrodkowanie Diaza kierowane było na nogę Mili, który jednak skiksował, z czego skorzystał Mateusz Cetnarski pakując piłkę z najbliższej odległości do bramki! 1:0 dla lidera Ekstraklasy!

• W jednym z sektorów przeznaczonych dla kibiców gości można dostrzec grupę ok 200 osób ubranych na czarno. To ekipa z Chorzowa. Kibice wydają się być bardzo grzeczni i oby tak zostało.

• Gorąco w polu karnym Śląska. Piech na spółkę z Jankowskim holowali piłkę pod bramką Kelemena, jednak dobrze obrońcy Śląska.

• Wywołałem do tablicy Stevanovicia, który w doskonałej sytuacji pudłuje! Jakaż szkoda!! Na uwagę zasługuje kolejne, bardzo dobre dogranie ze skrzydła Celebana.

• W dzisiejszym spotkaniu szczególnie przyglądamy się nowym nabytkom Śląska. Stevanovic póki co niewidoczny, Mraz natomiast dość nerwowo w tych pierwszych 25 minutach.

• Kolejna grona akcja Śląska! Tym razem z prawej strony dośrodkowywał Celeban na głowę Diaza, ten jednak z najbliższej odległości spudłował! Było groźnie!

• Minimalnie przestrzelony wolny przez Milę. Piłka mierzona w samo okienko bramki Peskovicia, jednak kapitan Śląska minimalnie niecelnie!

• Tym razem faul Gabora Straki na Przemysławie Kaźmierczaku i z podobnej pozycji co kilka minut temu Ruch, szansę będzie mieć Śląsk Wrocław.

• Fatalnie wykonany wolny przez Marcina Malinowskiego.

• Kartka dla Fojuta i.... Piecha. Za dyskusje.

• Fatalna strata Mraza, kontra Piecha zatrzymana nieprzepisowo przez Fojuta i z niebezpiecznej odległości będziemy mieć rzut wolny dla gości.

• Po ładnej wymianie kilu podań niecelnie na bramkę gości strzela Kaźmierczak.

• Śląsk szuka swoich szans w groźnych dośrodkowaniach szybkich skrzydłowych. Póki co kończy się na niecelnych wrzutkach wprost w ręce Peskovicia.

• Pierwszy celny strzał w tym meczu. Jego autorem Arkadiusz Piech, ale Kelemen bez problemu wyłapuje piłkę.

• Wysoki pressing przyjezdnych nie pozwala na wyprowadzenie ataku wrocławianom

• Śląsk rozpoczął z animusze. Pierwsza groźna akcja zakończona kiepskim dośrodkowaniem Cetnarskiego i od bramki Peskovic.

• Zaczynają goście.

• Po raz pierwszy w tym sezonie trybuny na Stadionie Miejskim we Wrocławiu nie są wypełnione na 100%. Szacuję, że dzisiejsze spotkanie ogląda ok 20tys.

• Jesteśmy już po prezentacji obu drużyn, za moment na murawę wyjdą główni aktorzy tego spotkania!

• Ławki rezerwowych obu drużyn: Ruch Chorzów: Perdijic, Abbott, Josl, Lewczuk, Lisowski, Starzyński, Smektała Śląsk Wrocław: Gikiewicz, Ćwielong, Voskamp, Pawelec, Dudek, Madej, Sztylka

• Ruch Chorzów natomiast boryka się z problemami pozasportowymi. Coraz głośniej mówi się o tym, że latem drużynę opuszczą czołowi gracze, żeby tylko ratować finansową sytuację klubu. Sytuacja nie jest ciekawa i wszyscy jesteśmy ciekawi jak popularni "niebiescy" poradzą sobie z tymi trudnościami.

• Mecz zapowiada się niezwykle emocjonująco- we Wrocławiu mówi się wyłącznie o mistrzostwie. Nie ma się co temu dziwić, gdyż jesienią drużyna z Wrocławia zdołała wywalczyć sobie czteropunktową przewagę nad Legią, a jak wiemy Śląsk na wiosnę zawsze spisywał się dużo lepiej niż jesienią.

• Znamy już slady obu jedenastek: W drużynie gości zabraknie powracającego do Chorzowa Andrzeja Niedzielana, natomiast w meczowej osiemnastce nie zobaczymy, z niewiadomych przyczyn, Waldemara Soboty. Trener Orest Lenczyk postawił natomiast od pierwszej minuty na dwie nowe twarze w swojej ekipie, a więc Patrika Mraza i Dalibora Stevanovicia.

• Witamy serdecznie z Wrocławskiej areny :) Już za niespełna pół godziny rozpoczniemy relację z najciekawiej zapowiadającego się spotkania kolejki otwierającej zmagania w T-Mobile Ekstraklasie na wiosnę. Lider z Wrocłąwia podejmuje czwartą drużynę w tabeli- Chorzowski Ruch.