• Bartłomiej Pawłowski - 4
    • Ernest Terpiłowski - 3 (Fabio Nunes - 3)
    • Dawid Tkacz - 3 (Antoni Klimek - 3)
    • Jordi Sanchez - 3
  • Piłka w rękach Leszczyńskiego. Koniec meczu! Śląsk nowym-starym liderem Ekstraklasy.

• Gikiewicz w polu karnym Śląska!

• Ince za Leivę.

• GOOOOOOOOOOOOOL! Jeszcze będą emocje. Rondić główką z wolnego po wrzutce Pawłowskiego.

• Sędzia doliczył tylko i aż pięć minut.

• Żyro ukarany za powstrzymanie Exposito.

• Śląsk jeszcze walczy o trzeciego gola.

• Strasznie gotują się piłkarze. Nunes ukarany kartką za faul na Rzuchowskim.

• Sanchez ukarany za protesty. Kartka.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOL! A jednak 2:0. Wielki wybuch radości.

• Sędzia Frankowski sprawdza czy był spalony. Trwa rysowanie linii na wozie VAR. 2:0 czy nie?

• Paluszek za Mustaficia.

• PIŁKA W SIATCE, BRAMKA NIEUZNANA! Nahuel Leiva złapany na spalonym.

• Macenko dostał kartkę. W Białymstoku nie zagra. Pauza!

• Exposito! Lobuje, obok, ale i tak jest spalony.

• Coraz bliżej wyrównania! Petkow broni piłkę barkiem po próbie Rondicia głową! To na pewno byłby gol, gdyby nie interwencja obrońcy Śląska.

• Zrobił nam się świetny mecz! W odpowiedzi Sanchez. Mocno, przy słupku, ale odbija na róg Leszczyński.

• Ależ znakomita okazja dla Śląska na 2:0. Samiec-Talar uderza nad bramką.

• 24 117 kibiców - to oficjalna frekwencja meczu.

• Drugi napastnik w Widzewie. Wszedł Rondić.

• Jęk zawodu w sektorze gości! Nunes nie dokręcił. Zabrakło metra, może dwóch.

• Śląsk miał wymarzoną okazję na podwyższenie. Samiec-Talar uderzył jednak wprost w Gikiewicza.

• Wybuchowa oprawa Widzewa. Fruwają fajerwerki nad stadionem.

• Kibice skandowali przed chwilą nazwisko Hiszpana. Od razu po wejściu kopnął z lewej nogi, ale został zablokowany przed szesnastką.

• No i jest lider Śląska. Exposito za Klimalę.

• Klimek w miejsce Tkacza.

• Kastrati w ostatniej chwili uprzedził nabiegającego w pole karne autora jedynej bramki.

• Nie będzie karnego dla Widzewa - orzekł sędzia Frankowski. Łodzianie nie mają ostatnio łatwo z arbitrami...

• Sanchez domaga się karnego dla Widzewa. Czy Petkow przewinił? Na razie gramy dalej.

• Posypała się gra Widzewa. Na całego! Śląsk przed chwilą znowu był bliski gola.

• Gorąco na boisku. Kun ukarany żółtą kartką. Sfaulował Olsena.

• Tym razem znakomicie Gikiewicz! Obronił sam na sam z Klimalą.

• Pewny strzał Nahuela. Uderzył mocno pod poprzeczkę, raczej w środek. Gikiewicz rzucił się w lewą stronę.

• GOOOOOOOOOOOOOOOL! 1:0 dla Śląska! Nahuel Leiva!!!

• slask

• Gikiewicz nie trafił w piłkę, lecz głową w Petkowa przy próbie piąstkowania.

• RZUT KARNY DLA ŚLĄSKA! Gikiewicz faulował rywala. Twierdzi, że nie. Czekamy na VAR.

• Widzew na razie niedokładnie. Ciekawe w której minucie pojawi się Exposito i czy ożywi grę Śląska.

• Gramy dalej we Wrocławiu. Druga połowa rozpoczęta!

• Nunes za Terpiłowskiego w Widzewie.

• Koniec pierwszej połowy! Są momenty, ale nie ma goli. Wracamy za kwadrans.

• GOOOOOOOOOOOL?! Nie ma! Zmącona radość gospodarzy. Był spalony w akcji, po której Mustafić trafił do siatki.

• Śląsk sygnalizuje karnego! Przewinił Mustafić? Chodzi o rękę.

• Pawłowski też dostał kartkę - za faul na Olsenie.

• - Twierdza! Wrocław! - krzyczą kibice Śląska. Dwa tygodnie temu wygrała tu Stal, przedtem także Pogoń.

• Terpiłowski ukarany kartką za faulu na Nahuelu.

• Gikiewicz wygrywa pojedynek sam na sam z Klimalą! Czy był spalony? Sędzia asystent ocenił, że tak.

• - Naszym klubem RTS! - skandują goście. Jest ich ponad tysiąc.

• Macenko operuje dziś na prawym skrzydle. Po jego wrzutce główkuje Samiec-Talar. Nie ma rzutu rożnego wbrew pierwszej sugestii arbitra.

• No i proszę! Jest okazja dla Śląska. Po zagraniu Macenki na bliższym słupku chciał przepuścić piłkę Klimala. Nie udało się, to znaczy dobrze zareagował Gikiewicz.

• Słabo gra Śląsk. Na razie przeważa Widzew, który ma plan.

• slask

• Śląsk szybko wychodził z kontrą. Fatalna próba Leivy. Strata!

• Czy będzie rzut karny dla Widzewa?! Diliberto upadł, trzymał się za nogę, ale sędzia Frankowski wskazuje na róg.

• Kibice Śląska prezentują zapowiedzane flagowisko. Pewnie będą też race.

• Wreszcie Śląsk rozgrzał Gikiewicza. Dobra interwencja i od razu daleki wykop w kierunku Sancheza.

• Sędzia Frankowski upomina Bejgera za faul na Pawłowskim w środku pola.

• Śląsk dopuszcza Widzew do wielu sytuacji strzeleckich. Tym razem kopnął Tkacz.

• Uderzył ponownie Pawłowski. Obok bramki.

• Ultrasi Śląska prezentują sektorówkę piłki. Pod nią znalazł się napis: Walka na boisku przy wielkim flagowisku.

• Mija czas, ale brakuje konkretnych sytuacji.

• Póki co to Widzew w ataku pozycyjnym. Wzmaga się doping.

• Pawłowski! Mocny strzał z powietrza. Leszczyński odbija do boku piłkę zmierzającą przy prawym słupku. Dobra okazja Widzewa na gola.

• Klimala na skrzydle. Miał miejsce i czas, lecz dośrodkował źle.

• Głupie zachowanie Mustaficia. Zagarnął piłkę ręką po stracie. Od razu żółta kartka.

• Goście spokojnie budują pierwszą akcję. Stoperzy na połowie boiska. Wymieniają piłkę.

• Gramy już we Wrocławiu. Od środka rozpoczął Widzew.

• Bardzo głośno na stadionie. Śląsk w zielonych strojach, Widzew na czerwono. Trwa przywitanie zespołów.

• widzew

• Czerwono na stadionie od kibiców Widzewa.

• Trener Magiera twierdzi, że "względy taktyczne" zadecydowały o wybraniu Klimali kosztem Exposito. - Nie ma w tym drugiego dna - twierdzi w Canal+ Sport.

• śląsk

• Górnik prowadzi już z Jagiellonią 2:0. Śląskowi wystarczy więc remis, by wrócić na fotel lidera.

• Wyjątkowo krótka ławka w Widzewie. Powodem kontuzje, przeciążenia po Pucharze Polski (Ibiza, Zieliński) czy sprawy osobiste (Alvarez).

• Ławka rezerwowych Widzewa: Krajcirik, Kwiatkowski, Klimek, Cybulski, Dawid, Nunes, Rondić.

• Ławka rezerwowych Śląska: Trelowski, Paluszek, Exposito, Szwedzik, Łukasik, Ince, Konczkowski, Guercio, Petrow.

• Zamiast Exposito w ataku Śląska zaczyna Klimala. Kapitanem będzie Bejger.

• Prawdziwą sensację przekazał właśnie trener Magiera. Jego decyzją na ławce rozpoczyna kapitan Exposito, krytykowany za indolencję strzelecką i rzekomą nadwagę.

• Ależ nam się ten mecz zapowiada! Śląsk jest podrażniony kiepskim startem, przez który utracił pozycję lidera. Natomiast Widzew w kontrowersyjnych okolicznościach odpadł w tygodniu z Pucharu Polski. Kto dzisiaj będzie się cieszyć?

Śląsk - Widzew LIVE! Gol z karnego po faulu Gikiewicza. Jest nowy lider

Śląsk - Widzew LIVE! Gol z karnego po faulu Gikiewicza. Jest nowy lider ©PAP/Maciej Kulczyński

PKO Ekstraklasa. Śląsk Wrocław - Widzew Łódź ONLINE. WKS po pierwszych trzech kolejkach jeszcze... nie wygrał. Podopieczni Jacka Magiery zanotowali do tej pory naprawdę kiepski start. Dwie porażki oraz remis. Nie tak sobie to wyobrażali. Z Widzewem na Tarczyński Arena będą chcieli wrócić na właściwe tory. Gdzie oglądać? Relacja LIVE w sobotę od godziny 17:30 na GOL24!

PKO Ekstraklasa. Śląsk Wrocław - Widzew Łódź ONLINE

Śląsk Wrocław stracił po ostatnich meczach już nie jest samodzielnym liderem najwyższej klasy rozgrywkowej. Dwie porażki oraz jeden remis. Oto dotychczasowy bilans drużyny prowadzonej przez Jacka Magierę.
Nie jest dobrze. O ile porażkę z Pogonią Szczecin (0:1) w pierwszej kolejce rundy wiosennej można jeszcze usprawiedliwić, o tyle kolejną klęskę ze Stalą Mielec (0:1) już trochę ciężej. Do tego dochodzi rozczarowujący - dla przeciętnego kibica - mecz określany mianem "hitem kolejki" z Lechem Poznań (0:0).

WKS więc będzie chciał powalczyć o pierwsze wiosenne zwycięstwo. Wojskowy Klub Sportowy walczy bowiem o odzyskanie fotelu lidera. To zadanie może okazać się o tyle ułatwione, że sama Jagiellonia jeszcze znacząco nie odskoczyła. Podopieczni Siemieńca w poprzedniej kolejce rzutem na taśmę zremisowali z Ruchem Chorzów.

Jeśli chodzi o Widzew Łódź to drużyna Daniela Myśliwca zdaje się z meczu na mecz rozkręcać. "Widzewiacy" wygrali w derbach z ŁKS-em Łódź (2:0) oraz Górnikiem Zabrze (3:1). Wszystko to spowodowało awans w ligowej tabeli. Klub ze stolicy województwa łódzkiego aktualnie zajmuje dziewiątą lokatę i będzie chciał podtrzymać dobrą formę w następnych meczach. Nawet pomimo pechowego meczu Fortuna Pucharu Polski z Wisłą Kraków (1:2).

W ostatnim meczu bezpośrednim pomiędzy tymi drużynami lepszy był Śląsk Wrocław. Przy alei Piłsudskiego WKS zdołał wygrać 2:0 po golach Mathiasa Nahuela oraz Aleksandra Paluszka. Jak będzie tym razem?

Mecz Śląska z Widzewem w 23. kolejce poprowadzi sędzia Bartosz Frankowski z Torunia. System VAR będą obsługiwać Daniel Stefański oraz Marek Arys. Pomagać sędziemu głównemu mają w sobotnim spotkaniu asystenci w postaci Marcina Bońka oraz Pauliny Baranowskiej.

Jacek Magiera, trener Śląska: - Chciałbym, aby w sobotę nasz stadion odfrunął. Wsparcie dla zawodników jest bardzo potrzebne. Doping może wykrzesać z zawodników jeszcze więcej i pomoże zdeprymować rywala. Liczę, że te ponad 20 tysięcy widzów przyjdzie i będzie nam pomagać w tym spotkaniu

Daniel Myśliwiec, trener Widzewa: - Nie wiem, czy jest sens, żeby się rozwodzić na temat tego meczu i jego kluczowych momentów. Zastanawiam się, co mogę zrobić lepiej, żeby drużyna nie czuła się tak, jak się teraz czujemy. Muszę zrobić wszystko, żeby być dla moich zawodników lepszym trenerem i pomagać im w takich momentach. Bardzo szanuję wszystkich za to, że przy tak krótkim czasie regeneracji było tak blisko zwycięstwa nad drużyną, która nie pasuje do I ligi

Nie zagrają w meczu Śląsk - Widzew:

Śląsk: Peter Pokorny, Peter Schwarz (pauzy za żółte kartki), Konrad Poprawa (?)
Widzew: Andrejs Ciganiks, Juljan Shehu, Marek Hanousek, Mato Milos (kontuzje)

Śląsk Wrocław - Widzew Łódź w telewizji

Transmisja z meczu Śląsk Wrocław - Widzew Łódź na kanałach Canal+Sport oraz Canal+Sport 3.

Śląsk Wrocław - Widzew Łódź w internecie. Stream online, live

W internecie dostępny będzie płatny stream. Mecz Śląsk Wrocław - Widzew Łódź obejrzymy na stronie oraz w aplikacji mobilnej Canal+Online.