Słowenia U17

1

Polska U-17

1

• Koniec spotkania! Polska remisuje ze Słowenią w meczu drugiej kolejki piłkarskich mistrzostw Europy. Do meczu czwartkowego z Holandią przystępować będziemy w roli wicelidera. Remis w tym spotkaniu da awans Polakom i Holendrom, wygrana Holendrów wypromuje również Polskę, która liczyć będzie musiała na korzystny wynik Belgii ze Słowenią. Czy Polska wywalczy awans do półfinału? Przekonamy się już we czwartek. Teraz za uwagę dziękuje Kamil Kusier. Zapraszam do śledzenia portalu Ekstraklasa.net, a także na czwartkową relację z meczu o awans dla polskiej i holenderskiej reprezentacji!

• Strzał Kugla blokuje ofiarnym wślizgiem Zahović. Do odbitej piłki dopada Żegleń, uderza i Zabret instynktownie wybija piłkę w boczną strefę boiska.

• Żółtą kartką ukarany zostaje Dino Hotić.

• O cztery minuty zostaje przedłużone spotkanie pomiędzy Słowenią, a Polską.

• Ostatnia zmiana w zespole Polski. W miejsce Mariusz Stępińskiego do gry wchodzi Damian Kugiel, napastnik Lechii Gdańsk.

• Karol Linetty zostaje sfaulowany w środkowej strefie boiska, a maltański arbiter pokazuje mu żółtą kartkę za rzekomą próbę wymuszenia faulu.

• Dziwne sytuacje dzieją się w Lendavie, gdzie sędzia Alan Mario Sant, każde przejęcie piłki przez Polaków odgwizduje jako przewinienie. Wiadomo...Słowenia to gospodarze turnieju.

• Na pięć minut przed końcem żółtą kartkę ogląda Tilen Klemencić, który w dosyć brutalny sposób potraktował Karola Linettyego.

• Przerwa w grze. Pomocy lekarza potrzebuje Łasicki, który ucierpiał w starciu z rywalem.

• Ostatnia zmiana w zespole Słowenii. W miejsce Roya Rudonji na placu gry pojawia się Luka Zahović, który w przegranym meczu z Holandią strzelił jedyną bramkę dla drużyny gospodarzy turnieju.

• Dośrodkowanie Linettyego, ale strzał głową Horoszkiewicza przechodzi nad bramką Słowenii.

• Mariusz Stępiński uderza zza pola karnego i Gregor Zabret z największym trudem wybija piłkę na rzut rożny.

• Zmiana w zespole Polski. W miejsce Vincenta Rabiegi na placu gry pojawia się Łukasz Żegleń, który do kadry na mistrzostwa Europy trafił wskutek kontuzji Alekandra Jagiełło z Legii Warszawa.

• Mariusz Stępiński sam na sam z Gregorem Zabretą i świetna interwencja słoweńskiego bramkarza ratuje gospodarzy przed utratą bramki. Kwadrans do końca spotkania.

• Domen Ćrnigoj otrzymuje piłkę na piątym metrze przed bramką biało-czerwonych....i uderza ją dobre dziesięć metrów nad polską poprzeczką.

• Uderzenie Rudola z dystansu broni Zabret.

• Błąd w defensywie popełnia Horoszkiewicz. Słoweńcy wychodzą dwójką na Oskara Pogorzelca i tylko szybki powrót Horoszkiewicza, który naprawia swój błąd ratuje Polskę.

• Dośrodkowanie Formelli, do piłki dochodzi Stępiński i.....fauluje Zabretę, Barisicia oraz Dautovicia.

• Uderzenie Rabiegi sprzed pola karnego blokują obrońcy Słowenii i Polska wznowi grę z rzutu rożnego.

• Brawo Horoszkiewicz! Kolejna świetna interwencja obrońcy Herthy BSC ratuje Polskę przed utratą gola.

• Prostopadłe podanie w kierunku Mariusza Stępińskiego, który naciskając Dino Paljusicia dopuścił się przewinienia.

• Bardzo dobrą zmianę po przerwie dał Tilen Klemencić, który rozbija jak narazie wszystkie ataki Polaków.

• Pierwsza zmiana w zespole biało-czerwonych. W miejsce Karola Żwira na boisku pojawia się Dariusz Formella, który w starciu z Belgią zaliczył asystę.

• W ataku Polacy i bliski zdobycia....bramki samobójczej był Emir Dautović.

• Druga zmiana w zespole Słowenii. W miejsce Dodleka na placu gry pojawia się Barisić.

• Kolejna szansa Polaków. Piłkę w pole karne dośrodkowuje Włodarczyk, a futbolówkę z głowy strąca mu wprowadzony po przerwie Klemencić.

• Dobry początek drugiej połowy w wykonaniu Polaków, jednak strzał Patryka Stępińskiego blokują obrońcy Słowenii.

• Zaczynamy drugą część spotkania. Z jedną zmianą w składzie Słoweńcy rozpoczynają drugą połowę, biało-czerwoni bez zmian. Czy Polska strzeli jeszcze jedną bramkę i wywalczy awans do półfinału? Zapraszamy na drugą połowę relacji live z meczu drugiej kolejki piłkarskich mistrzostw Europy do lat 17 pomiędzy Słowenią, a Polską/

• Zanim rozpocznie się druga część spotkania będziemy mieli zmianę. W miejsce Damjana Vuklisevicia na placu gry pojawi się Tilen Klemencić.

• Koniec pierwszej części spotkania. Polska, choć była stroną przeważającą tylko remisuje z zespołem Słowenii. Bramki w pierwszej połowie strzelali: Vincent Rabiega dla reprezentacji Polski oraz Bian Paul Sauperl dla gospodarzy ze Słowenii. Słowenia U17 - Polska U17 1-1. Wracamy za piętnaście minut!

• Roy Rudonja wychodzi sam na sam z Pogorzelcem i tylko ofiarny wślizg Horoszkiewicza ratuje Polskę przed utratą bramki. Sędzia Alan Mario Sant dolicza jedną minutę do regulaminowego czasu gry.

• Przerwa w grze, ponieważ.... Hotić i Dodlek się zderzyli i potrzebują pomocy lekarza.

• Włodarczyk próbował wyrzucić piłkę z rzutu z autu...a piłka wyślizgnęła mu się z rąk i Słoweńcy przejmują bezpańską piłkę.

• Włodarczyk kopnięty z premedytacją w nogę, zaś sędzia nakazuje wznowienie gry rzutem z autu. Poważny błąd arbitra z Malty!

• Mariusz Stępiński wychodzi do sytuacji sam na sam z bramkarzem Słowenii. I w dryblingu....przewraca się w rezultacie czego traci piłkę. To była świetna okazja dla reprezentacji Polski na zdobycie gola!

• Po zdobytej bramce Słoweńcy ruszyli do ataku. Polacy jakby przybici tą przypadkowo straconą bramką cofnęli się do obrony.

• Żółtą kartką ukarany zostaje Sebastian Rudol.

• Piłkę w pole karne dośrodkowuje Karol Żwir, w polu karnym najwyżej wyskakuje Adrian Cierpka - zdobywa bramkę, ale zdaniem arbitra z Malty, piłka zanim doleciała w pole karne Słowenii, wcześniej opuściła boisko. W Lendavie w dalszym ciągu remis 1-1.

• Pierwsza żółta kartka dla Polaków. Ukaranym Patryk Stępiński.

• GGGGOOOLLL!! Bian Paul Sauperl i Słowenia remisuje z Polską 1-1. Fatalny błąd Pogorzelca, który niepotrzebnie wyszedł z bramki, dał się ograć napastnikowi Mariboru w rezultacie czego Polska straciła bramkę. Słowenia U17 - Polska U17 1-1.

• Pierwsza szansa na zdobycie bramki przez Słowenię i od razu groźnie pod bramką Pogorzelca. Najpierw z rzutu wolnego uderzał Dodlek, po chwili głową piłkę dobijał Rudonja. Na szczęście Polaków, gdyby drugi strzał wpadł do siatki, sędzia gola by nie uznał, bowiem wcześniej odwizdał pozycję spalony napastnika Słowenii.

• Groźnie pod bramką Słowenii! Swoich szans szukali Rabiega, Linetty oraz Włodarczyk. Na szczęście gospodarzy turnieju, najpierw dwa strzały trafiły w plecy obrońców Słowenii, aby ostatecznie strzał lewego obrońcy reprezentacji Polski - Włodarczyka trafił wprost w dobrze ustawionego golkipera drużyny Milosa Kosticia.

• Dośrodkowanie Linettyego, do piłki w polu karnym dochodzi Rabiega i piłka tylko o centymetry mija lewy słupek bramki Zabrety.

• Damjan Vukliśević ogląda żółtą kartkę za faul taktyczny na Adrianie Cierpce.

• W porównaniu do meczu z Belgią oglądamy zupełnie inną reprezentację Polski! Grająca wyżej przy przeciwniku, agresywniej, a przede wszystkim skutecznej w konstruowaniu gry - tak dzisiaj wygląda Polska grająca pod wodzą Marcina Dorny.

• Uderzenie Linettyego broni Zabret, a sędzia Sant... nakazuje powtórzenie stałego fragmentu gry. Po chwili uderzenie Patryka Stępińskiego blokują obrońcy Słowenii!

• Rzut wolny pośredni dla Polski! Gregor Zabret łapie piłkę po zagraniu Dautovicia!

• Jeżeli Polacy utrzymają prowadzenie do końca spotkania znajdą się w strefie medalowej. Na chwilę obecną tabela w grupie A prezentuje się następująco: Polska 6 punktów, Holandia 4 pkt, Belgia 1 pkt, Słowenia 0 pkt.

• GGGGGGGOOOOOOOOOLLLLLLLLL!!!! Vincent Rabiega i Polska prowadzi ze Słowenią 1-0. Świetna indywidualna akcja Patryka Stępińskiego i pomocnik Herthy BSC - Vincent Rabiega daje reprezentacji Polski prowadzenie pięknym strzałem z półwoleja. Słowenia U17 - Polska U17 0-1!

• Dalekie wrzucenie piłki z rzutu z autu Rudola w pole karne Słowenii. Do piłki dochodzi Stępiński, ale strzał napastnika Widzewa przechodzi tuż obok słupka bramki strzeżonej przez Zabretę.

• Rzut rożny dla reprezentacji Polski. Piłkę w pole karne Słowenii dośrodkowuje Linetty, jednak tak jak w przypadku meczu z Belgią, tak i teraz te podania są niedokładne. Piłkę przejmują gospodarze.

• Próba uderzenia Ćrnigoja z dystansu zablokowana przez Włodarczyka.

• Cierpka faulowany w środkowej strefie boiska przez Dodleka.

• Słoweńcy spokojnie, jakby nastawieni na grę z kontrataku wyczekują na błąd polskich piłkarzy. Podopieczni Marcina Dorny zaś od pierwszego gwizdka wysoko podeszli do rywala, nie chcąc pozwolić na narzucenie stylu gry przez zespół Słowenii.

• Długie podanie Łasickiego w kierunku Stępińskiego przejmują Słoweńcy. Po chwili interwencja Rabiegi i Hvastija wznowi grę rzutem z autu.

• Zaczynamy! Mecz drugiej kolejki piłkarskich mistrzostw Europy do lat 17! Słowenia - Polska! Niech zwycięży lepszy.

• Piłkarze już na murawie stadionu w Lendavie. Za kilka minut rozpoczęcie spotkania o awans do półfinału mistrzostw Europy U17! Słowenia - Polska!

• W pierwszym meczu drugiej kolejki grupy A mistrzostw Europy do lat 17, obrońcy tytułu Holendrzy zremisowali z reprezentacją Belgii 0-0. Po dwóch meczach Oranje na swoim koncie mają cztery punkty i zajmują pierwsze miejsce w tabeli, Belgia z jednym punktem na koncie zajmuje trzecie miejsce w tabeli. W przypadku zwycięstwa ze Słowenią liderem grupy A zostanie reprezentacja Polski zapewniając sobie tym samym awans na kolejkę przed końcem, w której to zmierzy się właśnie z Holandią. A jak Wy typujecie wynik dzisiejszego spotkania? Czekamy na Wasze komentarze!

• Już o 20:15 rozpocznie się spotkanie, w którym reprezentacja Polski do lat 17 w bezpośrednim starciu o awans do półfinału mistrzostw Europy zmierzy się z gospodarzem turnieju - drużyną Słoweni. W pierwszych spotkaniach, piłkarze Marcina Dorny pokonali Belgów 1-0, po bramce Mariusza Stępińskiego, Słoweńcy natomiast musieli uznać wyższość obrońców tytułu - Holendrów, ulegając Oranje 1-3. Czy Polacy wygrają i zapewnią sobie awans do półfinału? Zapraszamy na relację live z meczu Słowenia U17 - Polska U17 z Ekstraklasa.net!