Słowenia

1

Ukraina

1

• Ukraina drugi raz wygrywa ze Słowenią 2:0 i drugi raz w swojej historii zagra w piłkarskich mistrzostwach Europy!

• KOniec!

• Po rzucie różnym dla Słowenii, piłki nie przejął Kampl, Ukraina wyszła z kontrą i Jarmolenki dopełnił dzieła!

• Słoweńcy nie wypuszczają rywali z ich pola karnego, centra goni centrę, ale póki co rośli ukraińscy stoperzy radzą sobie z tymi dośrodkowaniami

• Strzał Ljubijankicia z 6 metrów blokowany przez gąszcz ukraińskich nóg, ależ była okazja!

• Selezniow zbiera piłkę po główce Brecko na 20 metrze i bez zastanowienia uderza z woleja, strzał jest jednak wyjątkowo słaby

• Po centrze Birsy w świetnej okazji znalazł się Novaković, jego uderzenie z 5 metrów intuicyjnie broni Piatow, lecz wobec dobitki Cesara jest już bezsilny. 1:0! Połowa strat odrobiona

• Obie jedenastki meldują się już na murawie stadionu w Mariborze

• W pierwszym spotkaniu reprezentacja Ukrainy pewnie, po golach Jarmolenki i Seleznjowa, pokonała Słoweńców 2:0. Jest to niewątpliwie spory handicap przed dzisiejszym spotkaniem rewanżowym i podopiecznych Srecko Kataneca czeka trudne zadanie

• Rezerwowi Słowenii: Oblak, Vidmar, Andjelković, Samardžić, Struna, Kurtič, Lazarevič, Kirm, Rotman, Verbič, Iličić, Ljubijankič.

• Rezerwowi Ukrainy: Boyko, Shevchenko, Kucher, Pylyavskyi, Kamenyuka, Tymoshchuk, Petriak, Gusev, Karavayev, Garmash, Budkivskiy, Kravets.

• Już za chwilę ostateczna batalia o Euro 2016! Zerknijmy zatem, w jakich zestawieniach wystąpią ekipy Ukrainy oraz Słowenii.

• Słowenia - Ukraina LIVE!

Zapowiedź: Słowenia - Ukraina LIVE! Nasi wschodni sąsiedzi chcą postawić kropkę nad "i"

Będzie to już szósta potyczka między tymi reprezentacjami w historii. O poprzednich trzech wspominaliśmy pokrótce we wcześniejszym akapicie. Po raz pierwszy drużyny narodowe Ukrainy i Słowenii zagrały ze sobą, a jakżeby inaczej, w kwalifikacjach do mistrzostw Europy (1996), z ta różnicą, iż były to mecze grupie. Ogólny bilans konfrontacji wypada nieznacznie na korzyść Słoweńców. Dwukrotnie zwyciężali, tyle samo razy remisowali, a w minioną sobotę pierwszy raz w historii musieli uznać wyższość Ukrainy. Bilans bramkowy również mają dodatni – 8:4. Kto zajmie jedno z dwóch ostatnich miejsc na Euro 2016? Przekonamy się przed godziną 23:00, o ile w Mariborze nie dojdzie do dogrywki. Występ we Francji, w czerwcu przyszłego roku, byłby dla obu krajów dopiero drugim w kontynentalnym czempionacie.