Southampton FC

0

Everton FC

3

• Koniec! Everton z wysokim zwycięstwem na stadionie rywala, trzy punkty jadą do Liverpool'u!

• Doliczony czas gry powoli się kończy. Wynik raczej nie ulegnie zmianie, Everton z pierwszym zwycięstwem w sezonie.

• Również Browning wchodzi na boisko za Gallowaya.

• Zmiana w Evertonie. Deulofeu w miejsce Lukaku.

• Galloway leży na boisku, piłkarza męczą skurcze, a sztab medyczny już się nim zaopiekował.

• Jeszcze jedna okazja dla gości, tym razem jednak Naismith powstrzymany przez obrońców.

• Świetnie "rozklepana" akcja, piłka od Colemana trafiła do Barkleya, który zwiódł rywala i huknął obok słupka, bez szans dla bramkarza!

• BAAAARKLEEEY!!! ALEŻ GOL!!!

• Goście "bawią się" pod polem karnym rywala rozgrywając piłkę.

• Nieporadni gospodarze tracą piłkę, a właściwie oddają ją rywalowi za darmo.

• Jest również pierwsza zmiana w drużynie Roberto Martineza. Naismith zastąpił Kone.

• Davis schodzi z boiska. W jego miejsce Ward-Prowse.

• Gospodarze już chyba stracili nadzieję. W ostatnich minutach gra jest bardzo wyrównana.

• W kartkach prowadzą gospodarze. Tym razem "żółtko" dla Daviesa.

• Szykuje się zmiana w ekipie gości, za chwilę na boisku pojawi się Steven Naismith.

• McCarthy ukarany żółtą kartką za faul na Graziano Pelle.

• Piłkarze Evertonu nie śpieszą się kontrolując grę na połowie rywala.

• Udana pułapka ofsajdowa gospodarzy, piłka wraca w ich posiadanie.

• Dośrodkowanie Kone zablokowane. Rzut rożny dla podopiecznych Roberto Martineza.

• Mamy drugą zmianę w ekipie gospodarzy. Jay Rodriguez w miejsce Shane'a Longa.

• Nie było zagrożenia, jednak przy piłce na połowie rywala utrzymują się goście.

• Trwają kłótnie w polu karnym, za chwilę kolejny korner dla Evertonu.

• Błąd Yoshidy, będzie rzut rożny dla The Toffees.

• Mane wywalczył rzut rożny, po którym dobrego dośrodkowania nie wykorzystał Pelle.

• Barkley protestuje, jednak zdaniem sędziego nie był on faulowany w okolicy pola karnego rywala.

• Dobrze w obronie Everton, ale piłka błyskawicznie wraca pod nogi piłkarzy z St. Mary's Stadium.

• Cedric bez pomysłu na rozegranie akcji, to trochę spowolniło działania Southampton.

• Howard łapie piłkę po dośrodkowaniu Fonte.

• Tym razem przerwa ze względu na uraz Cedrica, który wróci na boisko z opaską z bandaży na głowie.

• Niezłą akcję gospodarzy psuje Mane, który podał do Pelle, ale zagrał mu "za plecy".

• Jeden z zawodników Świętych upadł w polu karnym, ale nie ma mowy o jedenastce. Gramy dalej.

• Gra wznowiona, uraz nie okazał się poważny.

• Galloway opatrywany przez lekarza po starciu z Romeu.

• Święci wymieniają podania w środku pola. The Toffees nie istnieją po przerwie, ale próbują odebrać piłkę - póki co bezskutecznie.

• Stones przecina podanie w kierunku Pelle. Coraz lepiej radzą sobie gospodarze.

• Nieudane podanie Mane w kierunku Wanyamy.

• Howard! Świetnie ustawiony Amerykanin uratował Everton przed stratą gola. Błąd obrońcy wykorzystał Pelle, który huknął z woleja z pierwszej piłki, ale Howard stał wprost na linii strzału!

• Southampton wciąż atakuje, piłka co chwilę wraca w pole karne Evertonu.

• Barkley zatrzymuje akcję gospodarzy, tylko rzut rożny dla Świętych.

• Coleman dogrywa piłkę w pole karne, gdzie jednak zabrakło jego klubowych kolegów.

• Szybki "debiut" Romeu. Brzydkie wejście w nogi rywala kończy się żółtą kartką dla byłego piłkarza Chelsea.

• Mocno naciskają od pierwszych minut gospodarze, The Toffees nie potrafią wyjść z własnej połowy.

• Nieudany strzał Wanyamy po rzucie rożnym. Piłkę pewnie łapie Tim Howard.

• Gra wznowiona! Święci odrobią dwubramkową stratę?

• W przerwie zmiana w drużynie gospodarzy. Oriol Romeu zmienia Dusana Tadica.

• Koniec pierwszej połowy meczu na St. Mary's Stadium. Everton pewnie prowadzi z Southampton po dwóch golach Romelu Lukaku.

• Jeszcze kartka dla Barkleya, który faulował rywala w okolicy pola karnego.

• Trzy minuty doliczone do pierwszej połowy spotkania.

• Akcja - palce lizać! Lukaku odebrał piłkę Yoshidzie w środku pola, zagrał do Barkleya, który pociągnął akcję i świetnym podaniem znalazł Belga wychodzącego na czystą pozycję. Ten natychmiast huknął i bez problemu pokonał Stekelenburga strzałem po ziemi!

• GOOOOOOOL!!! ZNÓW ON, LUKAKU!!!

• Niezła próba Pelle, który głową przerzucił sobie piłkę nad obrońcą, ale nie zdołał utrzymać jej na boisku.

• Pelle zdołał oddać strzał, ale nie było to najlepsze uderzenie w karierze Włocha. Mocno blokowany przez obrońców miał ograniczone możliwości.

• Yoshida dobrą interwencją zażegnał niebezpieczeństwo w polu karnym.

• Spokojna końcówka pierwszej połowy, raz jedni, raz drudzy operują piłką w środku pola.

• Nieudany atak gości, Stekelenburg wznawia grę długim wyrzutem.

• Kapitalne podanie od Matta Targetta, ale Saido Mane nie opanował piłki w polu karnym.

• Gra wznowiona, długa piłka w kierunku Pelle, który nie miał wsparcia kolegów w tej akcji. Włoch gonił rywala, by odebrać mu piłkę, ale jedyne co zyskał to żółta kartka za faul.

• Stones leży na boisku, gra została przerwana.

• Nieporozumienie w ekipie gości, którzy zmarnowali dobrą okazję do kontrataku.

• Wanyama strzelał głową po dobrym dośrodkowaniu z rzutu wolnego, niecelnie.

• Pelle faulowany na połowie rywala, okazja do dośrodkowania w pole karne.

• Dośrodkowanie Colemana, Fonte wybija piłkę z własnej szesnastki.

• W ataku Święci, dobra interwencja Gallowaya zatrzymuje próbę gospodarzy.

• Wracamy do gry, gospodarze oddają piłkę w ramach fair play.

• Potrzebna będzie pomoc medyczna, na boisku leży Targett. Muszę też sprostować - to Barkley, nie Cleverley oddawał strzał w poprzedniej akcji.

• Stekelenburg! Świetna interwencja po strzale Cleverleya!

• Galloway faulowany w środku pola.

• Niezbyt dobre rozwiązanie tego stałego fragmentu gry. Piłka wraca w posiadanie gospodarzy.

• Bardzo dobre wejście ze skrzydła McCarthy'ego, który z niemal zerowego kąta strzelił wprost w Stekelenburga. Rzut rożny dla gości.

• Nieudane zagranie Yoshidy, Święci tracą piłkę.

• Fantastyczny kontratak w wykonaniu gości! Prostopadłe podanie do Kone, który znakomicie dograł piłkę na głowę Belga, a ten z zimną krwią skierował ją do siatki! Everton prowadzi!

• GOOOOOOOL!!! LUKAKU!!!

• Howard! Amerykanin świetną interwencją ratuje zespół po strzale Saido Mane z ostrego kąta!

• "Pałeczka" wraca w ręce Southampton, które znów rusza do ataku.

• Galloway niecelnie podawał do Cleverleya. Aut dla gospodarzy.

• Tym razem to goście próbują przedostać się pod bramkę rywala, mocniej naciskając w ostatnich kilku minutach. Póki co bezskutecznie.

• Bardzo dobra interwencja obrońcy Świętych, Matta Targetta, zatrzymuje groźną akcję Evertony.

• Gospodarze spokojnie wymieniają podania na połowie rywala. Ich przewaga jest coraz bardziej widoczna.

• Ajajaj! Tym razem to Tadić dośrodkował piłkę w pole karne The Toffees, ale minimalnie pomylił się Pelle.

• Ależ zamieszanie w polu karnym Evertonu! Najpierw po dośrodkowaniu Pellego upadł Long, chwilę później piłka ponownie znalazła się w szesnastce przyjezdnych, Pelle zgrał ją do Tadica, ale jego strzał został zablokowany!

• Dwie nieudane próby podania w pole karne z obu stron.

• Mane! Świetna podanie od Longa zakończyło się niecelnym strzałem z ostrego kąta piłkarza Southampton.

• Długa piłka w kierunku Longa, ale Święci zostali szybko zepchnięci do środka pola.

• Romelu Lukaku zatrzymany na skrzydle, The Toffees starają się znaleźć lukę w defensywie rywala.

• W środku pola faulowany był Saido Mane.

• Spore zamieszanie pod bramką Stekelenburga, kilka dośrodkowań w pole karne nie zakończyło się jednak strzałem na bramkę. Będziemy mieli kolejny rzut rożny dla Evertonu.

• Barkley uderzał na bramkę, ale piłka odbiła się od muru i wyszła poza linię końcową boiska. Korner dla gości.

• Rzut rożnych dla gospodarzy, goście wychodzą z groźnym kontratakiem, który zatrzymuje faulem Targett! Powstrzymanie wbiegającego w pole karne Lukaku kosztowało obrońcę Southampton żółtą kartkę. Rzut wolny dla Evertonu.

• Graziano Pelle oddał strzał, ale piłka wyraźnie "zeszła" mu z nogi. Znów zmuszeni do wybicia piłki zawodnicy Evertonu.

• Ponownie ruszają gospodarze, ale niecelne odegranie Longa zatrzymało akcję Świętych.

• Coleman w pojedynku biegowym z Targettem, zwycięsko z tego starcia wyszedł obrońca Southampton.

• Pierwsze dośrodkowanie w pole karne Evertonu, Stones wybija piłkę.

• Zaczynamy! Ze środka Everton.

• Zapraszamy do lektury zapowiedzi tego spotkania: KLIK!

• Ławka rezerwowych Evertonu:

Robles, Mirallas, Deulofeu, Naismith, Besić, Osman, Browning.

• Ławka rezerwowych Southampton:

Gazzaniga (GK), Rodriguez, Romeu, Martina, Ward-Prowse, Reed, Juanmi.

• Witamy i zapraszamy na relację LIVE z meczu drugiej kolejki angielskiej Premier League. W pierwszym sobotnim spotkaniu Southampton zmierzy się z Evertonem. Kto wygra to spotkanie? Zapraszamy do typowania w komentarzach.