1

• Sensacja w Premier League! Southampton pokazał, że potrafi grać przeciwko najlepszym. Dzisiaj na St. Mary's Stadium łatwo poległ Manchester City.

• Aż 5 minut doliczył sędzia Martin Atkinson.

• Dalekie piąstkowanie Boruca po dośrodkowaniu Maicona.

• Spokojnie rozgrywa piłkę Southampton. Goście najwidoczniej pogodzili się już z porażką. W ich szeregach widać jedynie determinację u Manciniego.

• Ostatnia zmiana w meczu. James Ward-Prowse za Stevena Davisa.

• Mocne wstrzelenie Kolarova, piłka w rękach Boruca.

• Kwadrans do końca meczu. Czy Manchester City będzie stać na zdobycie choćby jednej bramki?

• Ostatnia zmiana w City. Maicon za Davida Silvę.

• Danny Fox opuszcza murawę. Melduje się na niej Frazer Richardson.

• Żółta kartka dla Yaya Toure.

• Teraz dłużej przy piłce utrzymują się gospodarze. Southampton skupiony na własnej połowie.

• Aleksandar Kolarov wchodzi za Lescotta.

• Fenomenalny jest dzisiaj Lambert, któremu udaje się dosłownie wszystko. Pomocnik Świętych całkowicie przyćmił gwiazdy mistrza Anglii.

• Zmiana w ekipie gospodarzy. Adam Lallana wchodzi za Puncheona, który się dzisiaj solidnie napracował.

• Fatalne uderzenie na wiwat autorstwa Yaya Toure. Co się dzieje z Manchesterem City?

• Na boisko wchodzi James Milner. Zastępuje niewidocznego Nasriego.

• Fantastyczna parada Boruca! Polski bramkarz w świetnych stylu obronił plasowany wolej Aguero!

• Piłka co chwilę zmierza w pole karne The Citizens. Mistrzowie Anglii są teraz całkowicie rozbici. Czy wierzą jeszcze w zdobycie choćby punktu na St. Mary's Stadium?

• Tym razem nieudane podanie Lamberta, ale miejscowi cały czas w natarciu.

• Ukarany kartonikiem Gael Clichy.

• Rickie Lambert wypracował kolejną bramkę dla swojego zespołu. Kapitan Świętych maczał palce przy wszystkich golach dla Southampton.

• GOOOOOOOOOL!! 3:1! Samobójcze trafienie notuje Gareth Barry!

• Wznawiamy spotkanie po przerwie.

• Koniec pierwszej połowy. Niespodziewanie mecz zdominowali gospodarze, którzy zdobyli zasłużone dwie bramki. Mistrz Anglii odpowiedział jedną kontrą i golem Dzeko.

• Składna akcja Manchesteru, strzela Aguero i na linii łapie piłkę Boruc. Było niebezpiecznie.

• Po rzucie rożnym piłka spadła pod nogi Puncheona, ten uderzył od razu z powietrza, ale obok prawego słupka.

• Szybka kontra wyprowadzona przez Silvę, akcję pociągnął Zabaleta, który dograł na pustą bramkę do Dzego. Bośniak upadając wepchnął ją do siatki.

• GOOOOOOOOOL!! Jest bramka kontaktowa! Dzeko!

• Clyne bardzo groźnie! Jego uderzenie sprzed pola karnego po rykoszecie wychodzi na korner.

• Świetna organizacja i wspieranie się gospodarzy w defensywie. The Citizens nie mają pomysłu na przedostanie się pod pole karne rywala. Artur Boruc kompletnie bezrobotny.

• Ależ blisko trzeciej bramki dla Świętych! Centymetrów zabrakło Rodriguezowi.

• Pressing gospodarzy przynosi rezultaty. Nie są w stanie dłużej utrzymać się przy piłce gracze Manchesteru City. Kompletnie bezradny mistrz Anglii.

• Aguero z rzutu wolnego w dogodnej pozycji uderzył prosto w mur.

• Kartką ukarany kapitan Świętych, Lambert.

• Indywidualna akcja Lamberta zakończona strzałem, piłkę między nogami wypuścił niespodziewanie Hart i nadbiegający Davis wykończył akcję z najbliższej odległości.

• GOOOOOOOL!! Fatalny błąd Harta wykorzystuje Steven Davis!

• Wrzutka Zabalety z prawego skrzydła, Clyne tym razem niepotrzebnie wybija na rzut rożny.

• Gareth Barry zgubił piłkę przy linii bocznej. Jednak coraz więcej w posiadaniu futbolówki są goście.

• Dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne Świętych, wybija futbolówkę przed siebie Maya Yoshida.

• Rozczarowująca gra The Citizens, którzy nie stworzyli żadnej groźnej sytuacji. Stara się dyrygować uśpionymi kolegami Aguero.

• Nathaniel Clyne posyła dośrodkowanie w pole karne i spanikowany Joleon Lescott wybija na korner.

• Lekki strzał Sergio Aguero, nie miał żadnych problemów z interwencją Boruc.

• Wyraźnie w szatni zostali podopieczni Roberto Manciniego. Mistrz Anglii całkowicie zignorował Świętych.

• Zasłużone prowadzenie Southampton. Najpierw sytuację sam na sam zmarnował Jay Rodriguez, ale dobitka Puncheona okazała się już skuteczna.

• GOOOOOOOOOOOOL!! Southampton obejmuje prowadzenie! Jason Puncheon wpisuje się na listę strzelców!

• Po przeciwnej stronie dobre wyjście Joe Harta, który zagarnął podanie Rickiego Lamberta.

• Odważne wyjście Artura Boruca przed pole karne i zagranie piłki głową.

• Od początku zdecydowany pressing gospodarzy, którzy zapowiadają tym samym, że łatwo dzisiaj się nie poddadzą.

• Gramy!

• Zawodnicy obu zespołów wychodzą już na murawę, za chwilę zaczynamy.

• Pełną zapowiedź spotkania przeczytasz TUTAJ.

• Rezerwowi Manchester City: Costel Pantilimon, Maicon, James Milner, Scott Sinclair, Aleksandar Kolarov, Jack Rodwell, Kolo Toure.

• Rezerwowi Southampton: Kelvin Davis, James Ward-Prowse, Adam Lallana, Tadanari Lee, Frazer Richardson, Richard Chaplow, Vegard Forren.

• Były już menedżer Świętych od stycznia postawił na Artura Boruc i nic w tej materii nie zmieniło się, gdy stery przejął Mauricio Pochettino. Polak również dzisiaj wybiegnie w pierwszym składzie 16-go zespołu ligi angielskiej.

• Witamy w relacji na żywo z St. Mary's Stadium. Miejscowy Southampton FC podejmuje dzisiaj Manchester City. Będzie to ostatnie sobotnie spotkanie 26. kolejki Premier League.