Sporting Lizbona

2

Athletic Bilbao

1

• Koniec spotkania. Sporting Lizbona odrobił jedną bramkę i ostatecznie pokonał Athletic Bilbao 2:1.

• Nie zanosi się na bramkę wyrównującą.

• 3 minuty doliczone.

• Baskowie robią co mogą, ale nie są w stanie zagrozić bramkarzowi Sportingu.

• Pereirinha zmienia Diego Capela

• W miejsce Susaety na boisko wchodzi Ibai Gomez

• Niecelne uderzenie Van Wolfswinkela zza pola karnego i powinien być jednak rzut rożny, piłka otarła się o nogę zawodnika z Bilbao

• Ależ szał na Jose Alvalade! Coś niesamowitego!

• Ależ akcja Capela i kapitalne uderzenie po ziemi z około 17 metrów! Sporting prowadzi 2:1!

• 2:1! Diiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiego Caaaaaaaaaaaaaaaaaapel!

• Anderson Polga wybija dośrodkowanie rywali na rzut rożny

• Kolejny faul gości i mamy rzut wolny nieco ponad 30 metrów od bramki Iraizoza. Przekroczył przepisy Llorente

• Czy ożywiony Sporting zgarnie dzisiaj całą pulę?

• W miejsce Andre Martinsa na boisko wchodzi Rubio

• Ależ piłka jest sportem przewrotnym! Cofam wszystko co powiedziałem! Insua dobrym uderzeniem głową po koźle z około 13 metrów zdobywa wyrównującą bramkę!

• W miejsce Carrico na boisko wchodzi Carrillo

• Cały zespół Sportingu na swojej połowie i kto przegrywa? Czy ja źle widzę wynik meczu?

• Dobra centra Susaety, piłka trafiła do Muniaina ten jednak fatalnie skiksował

• Athletic dominuje teraz na boisku i kolejna akcja na lewym skrzydle i co? Mamy faul na korzyść hiszpańskiego zespołu

• Wysokim pressingiem gra teraz Athletic i trzeba powiedzieć, że jak na razie przynosi to pożądany efekt

• Uderzenie Martinsa zostaje zablokowane przez obrońców z Bilbao i goście ruszają ze spokojnym atakiem pozycyjnym

• Sporting jakby zgasł po stracie bramki. Wydaje mi się, że w zespole z Lizbony przyszedł czas na zmiany

• Dobrze zagrał Autenetxe oraz Iraizoz spokojnie ogrywając Capela

• Amorebieta w zamieszaniu pod bramką odnalazł się najlepiej , jednak jego uderzenie zatrzymuje się na słupku! To powinno być 2:0!

• Naciskany De Marcos wywalczył rzut rożny

• Aurtenetxe wykorzystuje fatalny błąd defensywy Sportingu i mamy 1:0 dla gości!

• Moim zdaniem to powinien być karny dla gospodarzy!

• Pereira dośrodkowuje piłka odbija się (?) od ręki jednego z zawodników Athleticu. Tak przynajmniej sądził gracz Sportingu

• Schaars dośrodkowuje, jednak była to bardzo niedokładna piłką, z którą bez problemów poradzili sobie goście

• Van Wolfswinkel faulowany i mamy kolejny rzut wolny dla gospodarzy. Holendrowi aż but spadł z nogi ;)

• Rzut rożny dla gości. Rozpoczęła się ostatnia minuta regulaminowych 45 pierwszej połowy

• Ależ gestykulował teraz Ricardo Sa Pinto przy linii bocznej, niczym Piotr Rubik ;)

• Mocne uderzenie Van Wolfswinkela tuż zza pola karnego. Jednak piłka spokojnie mija bramkę Iraizoza, jednak jeśli obrońcy Athleticu dalej będą dopuszczać go do takich prób to może się to skończyć tragicznie...

• Andre Martins faulowany i za przewinienie na nim kartkę otrzymał Iturraspe

• Aut za autem, aut za autem i tak od dobrych dwóch minut...

• Mało ciekawego dzieje się w ostatnim czasie pod którąkolwiek z bramek. Tymczasem w drugim toczącym się równolegle do tego starciu półfinałowym Atletico Madryt prowadzi z Valencią 1:0

• Po akcji Diego Capela Sporting wznowi grę od rzutu rożnego

• Na pewno w tym meczu mamy sporo walki, starć brakuje jednak celnych strzałów a co za tym idzie także bramek

• Muniain ładnie wywalczył piłkę w środkowej strefie boiska, jego koledzy cały czas utrzymują się przy piłce

• Faul w ofensywie popełnił teraz Anderson Polga, w przewinieniach prowadzą jak na razie gospodarze w stosunku 5-4

• Złe podanie Izmailova do Schaarsa, bardzo dobrze zapowiadał się ten szybki atak zespołu z Lizbony

• Aut dla gospodarzy na wysokości pola karnego Athleticu. Niestety kolejne zagrania były bardzo niedokładne i piłkę przejmuje hiszpański zespół

• Iraola jest teraz słownie upominany przez arbitra. To prawda, że Baskowie grają dzisiaj dosyć ostro i kolejne kartki są tylko kwestią czasu...

• Jak do tej pory kompletnie niewidoczny na boisku jest Muniain. Gdzie został ten młody napastnik? Bo gracz, który biega po boisku to chyba nie ten Iker?

• Rzut z autu dla gości, którzy coraz odważniej atakują bramkę Sportingu. Teraz De Marcos dał się złapać na pozycji spalonej

• Athletic spokojnie konstruuje teraz atak pozycyjny. Jednak długie podanie od obrońców w kierunku Llorente było bardzo niedokładne

• Pierwszy niecelny strzał gości w tym spotkaniu. Głową z 11 metrów uderzał Fernando Llorente

• Słabe dośrodkowanie Martinsa nie sprawiło problemów jego rywalom. Chwilę później goście ruszyli z kontrą i mamy rzut rożny dla Athleticu

• De Marcos zostaje ukarany żółtą kartką za ostry faul na Capelu

• Muniain przez chwilę leżał na boisku, jednak z młodym Hiszpanem wszystko jest już w porządku

• Ależ niewiele zabrakło teraz Van Wolfswinkelowi! Uderzenie napastnika Sportingu mija bramkę klubu z Bilbao maksymalnie o pół metra!

• Złe podanie Van Wolfswinkela do Diego Capela, który do Sportingu trafił z hiszpańskiej Sevilli

• Andre Martins przekroczył teraz przepisy i Athletic ma rzut wolny na swojej połowie

• Trener Sportingu chodzi bardzo ekspresyjnie w wydzielonej dla niego strefie oraz przy ławce dla rezerwowych. Mam wrażenie, że zrobił już spokojnie ponad kilometr :)

• Uderzał w poprzedniej sytuacji Emiliano Insua, Sporting cały czas naciera. Goście moim zdaniem zbyt mocno cofnęli się pod swoją bramkę

• Bardzo mocne uderzenie zawodników Sportingu bez zarzutów broni kapitalnie ustawiony na linii Iraizoz

• De Marcos popełnił faul około 25 metrów przed bramką swojego zespołu i będzie groźna okazja dla gospodarzy

• Lepsze wrażenie sprawiają jak na razie gospodarze, z kolei na trybunach zarówno fani Sportingu jak i klubu z Hiszpanii dają o sobie bardzo mocno znać :)

• Izmailov uderzał zza pola karnego, jednak jego próba była bardzo niecelna

• Jak na razie spokojnie rozgrywają akcję gospodarze na swojej połowie boiska

• Spotkanie rozpoczną od środka gracze z Portugalii

• Obie ekipy wychodzą właśnie na murawę Jose Alvalade przy akompaniamencie hymnu Ligi Europejskiej

• Jedno wiemy na pewno przed dwoma dzisiejszymi półfinałami. W finale zagrają dwie drużyny z Półwyspu Iberyjskiego

• :)- obstawia wynik 2:1 dla gości. Trzeba powiedzieć, że taki wynik byłby przyjęty z pocałowaniem ręki w Bilbao

• Jaki obstawiacie wynik tego meczu? Sporting u siebie jest ekipą bardzo silną, z kolei dwójka napastników klubu z Hiszpanii a więc Fernando Llorente oraz Iker Munain potrafią rozmontować nawet najtwardsze linie defensywne na świecie

• Witam serdecznie, z tej strony Piotr Bąk. Zapraszam na relację live z meczu Sporting Lizbona- Athletic Bilbao. Stawką tego dwumeczu będzie awans do wielkiego finału Ligi Europy!