Liga Europy. Sporting - Raków Częstochowa ONLINE. Mistrzowie...

Liga Europy. Sporting - Raków Częstochowa ONLINE. Mistrzowie Polski chcą w końcu sięgnąć po komplet. TRANSMISJA TV NA ŻYWO

Liga Europy, Grupa D
2023-11-09 21:00

Sporting Lizbona

2

Raków Częstochowa

1

• Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy udanego wieczoru. Dobranoc!

• Pod koniec listopada Raków Częstochowa zagra w Grazu ze Sturmem, natomiast Sporting CP podejmie w Bergamo drużynę Atalanty.

• Raków zagrał dzisiaj dobre spotkanie, ale popełnił dwa fatalne błędy w obronie. W pierwszej połowie Sporting dominował, ale w drugiej odsłonie mecz już był wyrównany. W drugim dzisiejszym meczu Atalanta Bergamo wygrała ze Sturmem Graz 2:1.

• Koniec meczu w Lizbonie! Raków przegrywa ze Sportingiem 1:2.

• Marcin Cebula ukarany żółtą kartką za pretensje w kierunku arbitra.

• Raków próbuje, ale chyba już nie starczy czasu.

• Marcin Cebula ruszył lewą stroną, ale pogubił się i stracił piłkę.

• Sześć minut doliczone do drugiej połowy meczu.

• Fabian Piasecki dostał piłkę w polu karnym Sportingu, ale arbiter dopatrzył się spalonego.

• W końcówce Raków próbuje atakować, ale brakuje sił i umiejętności.

• Żółtą kartką za faul w środku pola ukarany Paulinho.

• To powinna być trzecia bramka dla gospodarzy! Znakomite zagranie do Daniela Bragancy, ale jego uderzenie świetnie wybronił Vladan Kovacević!

• Ostatnia zmiana w Rakowie Częstochowa. Sonny Kittel zastąpił Gustava Berggrena.

• Fran Tudor ucierpiał po uderzeniu piłką.

• Daniel Braganca dostał piłkę w polu karnym gości, ale uderzył bardzo niecelnie.

• Ivan Fresneda ruszył prawym skrzydłem, ale dośrodkował fatalnie.

• Tiago Ferreira wpadł z piłką w pole karne Rakowa, ale wcześniej faulował gracza "Medalików".

• Znowu mocniej atakują gospodarze. Dwa strzały na bramkę Rakowa zostały zablokowane przez obrońców.

• Fran Tudor zagrał w pole karne gospodarzy do Marcina Cebuli, ten oddał strzał, który obronił bramkarz Sportingu, ale dobitka Milana Rundića była już skuteczna!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!! Milan Rundić zdobywa kontaktową bramkę!!! Może jeszcze będzie ciekawie!

• Natomiast Tiago Fereira pojawił się w miejsce Marcusa Edwardsa.

• Ostatnie dwie zmiany w Sportingu CP. Ousmane Diomande zastąpił Jerryego St. Justea

• Paulinho dostał piłkę w polu karnym Rakowa, ale oddał strzał w rywala.

• Po raz kolejny Sporting stanął przed zdobyciem bramki, ale Milan Rundić zablokował piłkę lecącą w kierunku bramki.

• Ostatnie minuty meczu toczą się w środku pola.

• Natomiast Marcin Cebula pojawił się w miejsce Johna Yeboaha.

• Dwie zmiany w Rakowie Częstochowa. Ben Lederman zastąpił Władysława Koczerhina

• Ivan Fresneda ruszył prawą stroną boiska i próbował wrzucić, ale trafił wprost w rywala.

• Natomiast Matheus Reis zmienił Goncalo Inacio.

• Ivan Fresneda pojawił się w miejsce Ricardo Esgaio

• Trzy zmiany w Sportingu CP. Marten Hjumland zastąpił Pedro Goncalvesa

• Świetne zagranie w pole karne Rakowa do Francisco Trincao, ale ten uderzył niecelnie.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Sporting podwyższa prowadzenie po drugim golu Pedro Goncalvesa!

• raków

• Kolejny rzut karny dla gospodarzy, tym razem po zagraniu ręką Milana Rundića.

• Arbiter będzie sprawdzać potencjalny rzut karny dla Sportingu.

• Marcus Edwards chciał wrzucić w pole karne Rakowa, ale tracił wprost w rywala.

• Pierwsza zagranie w pole karne Rakowa, Paulinho umieścił piłkę w bramce, ale sędzia uznał, że był na spalonym.

• Zaczynamy drugą połowę!

• W przerwie zmiana w Rakowie Częstochowa. Fabian Piasecki zmienił Ante Crnaca.

• Piłkarze obu zespołów wracają na murawę Estadio Jose Alvalade. Za chwilą wznowimy rywalizację.

• Na relację z drugiej połowy zapraszamy za kilkanaście minut.

• Absolutna dominacja Sportingu. Wydaje się, że Raków nie ma wielkich szans na cokolwiek w drugiej połowie, zwłaszcza że gra w osłabieniu. Jednak miejmy nadzieję, że "Medaliki" będą dzielnie walczyć w drugiej odsłonie tego meczu.

• Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Sporting prowadzi z Rakowem 1:0.

• Wrzutka z narożnika boiska nie zagroziła bramce Rakowa.

• Kolejna akcja Sportingu i łatwo wywalczony rzut rożny.

• Do pierwszej połowy arbiter doliczył co najmniej trzy minuty.

• Nuno Santos popędził lewą stroną boiska, ale źle dośrodkował.

• Marcus Edwards wpadł z łatwością w pole karne Rakowa, oddał dobry strzał, ale świetnie interweniował Vladan Kovacević!

• Wrzutka z głębi pola w pole karne Rakowa, ale skutecznie defensywa "Medalików".

• Kolejna dłuższa akcja Sportingu. Raków tylko biega za piłką od kilku minut.

• Znowu zakotłowało się w polu karnym Rakowa, ale znowu skutecznie interweniował Vladan Kovacević!

• Raków próbuje oddalać grę od własnej bramki, ale jedyne co się udaje, to grać piłką w okolicach koła środkowego.

• Wrzutkę w pole karne Rakowa wyłapał Vladan Kovacević.

• Srdjan Plavsić ruszył na bramkę gospodarzy, ale stracił piłkę pod polem karnym Sportingu.

• Raków wspiera około czterystu kibiców:

raków

• Goncalo Inacio ukarany żółtą kartką za faul pod pole karnym Rakowa.

• Dłuższa akcja Sportingu na połowie Rakowa. Jednak tym razem bez zagrożenia.

• Nieudana wrzutka w pole karne "Medalików".

• Nuno Santos ruszył lewą stroną i wywalczył rzut rożny.

• Jean Carlos Silva oddał strzał z dystansu, ale piłka powędrowała nad bramką rywali.

• Wreszcie Raków wyszedł z piłką z własnej połowy. Dobrze wyprowadził ją Władysław Koczerhin.

• Jeden z graczy Sportingu ucierpiał przy walce o piłkę.

• Zmiana w Rakowie Częstochowa. Adnan Kovacević zastąpił Bartosza Nowaka.

• Sporting nie zwalnia tempa. Wciąż trwają huraganowe ataki gospodarzy.

• raków

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Pedro Goncalves zdobywa bramkę i Sporting obejmuje prowadzenie!

• Dodatkowo czerwona kartka dla Bogdana Racovitana!

• Rzut karny dla Sportingu CP.

• Arbiter sprawdzi tę sytuację w systemie VAR.

• Bogdan Racovitan przewrócił rywala we własnym polu karnym, ale arbiter nie użył gwizdka!

• Fantastyczne zagranie w pole karne Rakowa, ale napastnik gospodarzy nie zdołał przyjąć piłki.

• Dogranie z głębi pola w "szesnastkę" Rakowa, ale skutecznie na przedpolu interweniował Vladan Kovacević.

• Gospodarze raz za razem zagrywają piłkę w pole karne Rakowa, ale na razie obrona Vladan Kovacević interweniuje bez zarzutów.

• Władysław Koczerhin stracił piłkę pod własnym polem karnym, ale strzał rywala znowu pewnie wybronił Vladan Kovacević.

• Dobra wrzutka w pole karne Rakowa, ale Vladan Kovacević skutecznie interweniował.

• Nieudane rozegranie rzutu rożnego przez Raków.

• Srdjan Plavsić ruszył lewą stroną boiska i wywalczył rzut rożny.

• John Yeboah zaatakował rywala pod pole karnym Sportingu. Jednak faul gracza Rakowa.

• Zaczynamy starcie w Lizbonie!

• Piłkarze obu zespołów pojawiają się na murawie Estadio Jose Alvalade. Za chwilę rozpoczniemy rywalizację.

• Arbitrem dzisiejszego spotkania będzie Enea Jorgji z Albanii. W tym sezonie prowadził między innymi mecz fazy grupowej Ligi Mistrzów pomiędzy Young Boys Berno, a RB Lipsk.

• Natomiast oto zestawienie Sportingu CP:

• Tak prezentuje się skład Rakowa Częstochowa:

• Każdy punkt dla Rakowa Częstochowa w tej grupie Ligi Europy będzie pozytywnym zaskoczeniem. Przed dwoma tygodniami "Medaliki" pokazały, że są w stanie rywalizować z rywalami na najwyższym poziomie, ale potrzebują więcej wiary w siebie i oby ta wiara dzisiaj była.

• Dwa tygodnie temu Sporting niemal cały mecz grał w dziesiątkę po czerwonej kartce dla szwedzkiego napastnika Viktora Gyokeresa. Jednak mimo to Portugalczycy szybko objęli prowadzenie i utrzymywali ten wynik. Raków zaatakował dopiero w końcówce meczu i zdołał zremisować ten mecz za sprawą trafienia Fabiana Piaseckiego.

• Natomiast Sporting CP wciąż utrzymuje znakomitą formę. W lidze portugalskiej Sporting odniósł już siedem zwycięstw z rzędu, a jedyne dwa mecze, których nie udało się wygrać w ciągu dwóch ostatnich miesięcy to rywalizacje w Lidze Europy z Atalantą Bergamo i Rakowem Częstochowa. Dzisiaj gospodarze są zdecydowanym faworytem, ale piłkarze "Medalików" na pewno liczą na sensacyjne urwanie punktów rywalom.

• Raków Częstochowa ostatnio prezentował nieco słabszą formę. "Medaliki" średnio spisywali się w lidze, ale w ubiegły weekend zaprezentowali znakomitą skuteczność rozbijając u siebie Zagłębie Lubin aż 5:0. Taki mecz i wynik na pewno bardzo podbudował piłkarzy przed dzisiejszą rywalizacją w Lizbonie.

• Witamy serdecznie! Czas na kolejną odsłonę przygody pod tytułem Raków Częstochowa w fazie grupowej Ligi Europy! Dzisiaj "Medaliki" zmierzą się na wyjeździe ze Sportingiem CP. Na relacją na żywo z tego spotkania zaprasza Państwa Bartosz Głąb.

Sporting - Raków LIVE! Okropny początek. Czerwona, karny, stracony gol
1/5
przejdź do galerii

Sporting - Raków LIVE! Okropny początek. Czerwona, karny, stracony gol ©Maciej Rogowski

Sporting - Raków Częstochowa ONLINE. Mistrzowie Polski mierzą się w 4. kolejce fazy grupowej Ligi Europy z portugalskim Sportingiem. Czy Raków odbije się od dna ligowej tabeli? Czy sprawi sensacje? Gdzie oglądać mecz Sporting - Raków na żywo w telewizji? Sprawdź, gdzie stream online. Relacja w GOL24 od 21:00.

Sporting - Raków ONLINE

Czas na czwarty mecz Rakowa Częstochowa w fazie grupowej Ligi Europy. "Medaliki" zagrają rewanż ze Sportingiem Lizbona, z którym mierzyli się przed dwoma tygodniami. Wówczas w Sosnowcu padł remis 1:1, ale mistrzowie Polski byli blisko kompletu punktów. Jaki wynik padnie w Portugalii? Wkrótce się przekonamy.

Raków zebrał ledwie jeden punkt w obecnej fazie grupowej. To właśnie efekt wspomnianego remisu w minionej kolejce. Na inaugurację podopieczni Dawida Szwargi przegrali z Atalantą 0:2, a później niespodziewanie polegli w starciu ze Sturmem Graz 0:1.

Czas więc na pierwszą wygraną. Misja będzie bardzo trudna, jednak zawodnicy spod Jasnej Góry muszą myśleć o przychylnym rezultacie, bo wkrótce może się okazać, że udział w Lidze Europy zakończą na fazie grupowej. Dodajmy, że do drużyna, która zajmie 3. miejsce w grupie LE, awansuje do fazy pucharowej Ligi Konferencji.

Gdzie oglądać mecz Sporting - Raków na żywo w telewizji?

Spotkanie 4. kolejki fazy grupowej Ligi Europy między Sportingiem a Rakowem zaplanowano na czwartek 9 listopada. Pierwszy gwizdek o godz. 21:00. Transmisja w TVP Sport, tvpsport.pl oraz w Viaplay.

W Viaplay usłyszmy komentarz Rafała Wolskiego i Łukasza Trałki. W TVP Sport z kolei mecz komentować będą Mateusz Borek oraz Robert Podoliński. Początek studia od godz. 20:45.

Zapraszamy do śledzenia relacji LIVE w GOL24!