SSC Napoli

4

Benfica Lizbona

2

• To tyle na dziś, dziękuje już Państwu Piotr Bernaciak, zapraszam na następne relacje live w Gol24.pl!

• Napoli po momencie całkowitej dominacji w drugiej połowie zasłużenie zdobywa trzy punkty. Cieszy nas również bramka i dobry występ Arkadiusza Milika.

• Koniec meczu w Neapolu!

• Na boisku nie dzieje się już zbyt wiele. Czekamy na końcowy gwizdek.

• Sędzia dolicza aż cztery minuty.

• Żółtą kartką za dyskusje z sędzią ukarany Pepe Reina.

• Znakomite podanie prostopadłe na klatkę piersiową Eduardo Salvio, kolejny z rezerwowych piłkarzy Benfiki zdobywa gola i robi się ciekawie!

• Ironia losu, Eduardo Salvio zdobywa gola na 4:2!

• Od momentu ostatniego gola na murawie nie dzieje się już zbyt wiele. Piłkarze obu drużyn czekają już raczej na zakończenie meczu, bo zwycięzca jest już znany.

• Ostatnia zmiana w dzisiejszym meczu - Jose Gomes zastąpił Ljubomira Fejsę.

• Emanuele Giaccherini pojawia się na boisku w miejsce Driesa Mertensa.

• Za moment jeszcze jedna zmiana w Napoli.

• Co ciekawe, Arkadiusz Milik dzięki dzisiejszej bramce jest obecnie najlepszym strzelcem tej edycji Ligi Mistrzów.

• Ljubomir Fejsa z żółtą kartką za chamskie zatrzymanie wychodzącego z piłką Marka Hamsika przy linii środkowej.

• Obiecująca kontra Napoli, Lorenzo Insinge starał się wyłożyć piłkę do Arkadiusza Milika, ale podał Polakowi mocno za plecy, na co reprezentant Polski nie mógł już zareagować.

• Rezerwowy Benfiki wyprzedził niemal całą obronę, bramkarz dobrze wymusił wyjście do boku, ale i z ostrego kąta Goncalo Guedes zdołał posłać piłkę do siatki.

• Gol honorowy dla gości, strzela go Goncalo Guedes!

• Lorenzo Insigne zmienia Jose Marię Callejona, tej roszadzie towarzyszyła salwa braw.

• Druga zmiana w Benfice. Goncalo Guedes zmienia Andre Carillo. Za moment na boisku pojawi się również Lorenzo Insigne.

• Żółtą kartkę ogląda Andre Carillo.

• Dynamo Kijów wyrównuje w Stambule!

• Fatalne pudło Arkadiusza Milika! Dries Mertens ładnym dryblingiem oszukał bramkarza, Milikowi pozostało tylko posłać piłkę do siatki, Polak uderza wysoko nad bramką!

• Może jedynie zmartwić, że ta nagła ofensywa Napoli prawdopodobnie zabiła ten mecz, goście nie wierzą już w sukces. Druga połowa dobitnie pokazuje różnicę klas.

• Należy wyróżnić świetne dośrodkowanie Jose Marii Callejona. Wrzutkę chciał wykończyć Arkadiusz Milik, ale udało mu się jedynie odbić futbolówkę pod nogi stojącego metr od bramki Driesa Mertensa. Belg z łatwością zdobywa swoją drugą bramkę w dzisiejszym meczu.

• De-mol-ka! Dries Mertens na 4:0! Asystę zalicza Arkadiusz Milik.

• Pierwsza zmiana w Benfice. Eduardo Salvio zmienia przygnębionego Andre Hortę.

• Polski snajper podszedł do piłki i posłał ją w lewy róg bramki. Co prawda nie było to przesadnie mocne uderzenie, ponadto napastnika wyczuł Julio Cesar, rzucając się w dobry róg, ale piłka była posłana zbyt precyzyjnie.

• Z rzutu karnego nie myli się nie kto inny jak Arkadiusz Milik! 3:0, nokaut!

• Ojej, co tu się dzieje?! Rzut karny dla Napoli, Julio Cesar fauluje Jose Marię Callejona. Żółta kartka dla bramkarza.

• Belg posłał piłkę w lewy róg bramki, Julio Cesar zaufał swoim kolegom i stanął w drugim narożniku, nie miał więc szans na skuteczną interwencję.

• ...gorsze dla Benfiki jest to, że Dries Mertens nie myli się z rzutu wolnego. Precyzyjny strzał i jest już 2:0.

• Z żółtą kartką Lisandro Lopez, ale...

• Dries Mertens faulowany zdaniem sędziego na linii pola karnego, ale wydaje się, że przewinienie miało miejsce już w szesnastce. Groźna miejsce do oddania strzału.

• Mizerna próba dośrodkowania Marka Hamsika, Słowak sam śmieje się ze swojej próby. Od bramki wznawia Julio Cesar.

• Zaczynamy drugą połowę w Neapolu. Przy piłce SSC Napoli!

• Mecz powinien już trwać, ale jest mały problem z siatką w bramce Pepe Reiny...

• Za moment wracamy na Stadio San Paolo!

• Wynik nie oddaje obrazu meczu, bo nieco lepiej prezentowała się Benfica. Gospodarze bardzo dobrze weszli w mecz, ale po zdobytej bramce osiedli na laurach i oddali piłkę przeciwnikowi. To się może zemścić.

• Koniec pierwszej połowy w Neapolu. Do przerwy Napoli prowadzi z Benfiką 1:0.

• Sędzia dolicza minutę do pierwszej połowy.

• Andre Almeida chciał samodzielnie oszukać całą defensywę Napoli przy linii końcowej, ale wyłożył się już na pierwszej przeszkodzie, oddając piłkę gospodarzom właściwie za darmo, ku uciesze trybun.

• Bardzo wysokie dośrodkowanie Faouziego Ghoulama w pole karne nie znalazło drogi do żadnego z piłkarzy Napoli. Do kontrataku ruszają goście.

• Groźna strata gospodarzy przed polem karnym mogła zakończyć się dla nich bardzo źle, ale Nikola Maksimović ofiarnie zablokował uderzenie Andre Horty. Rezerwowy dobrze wszedł w to spotkanie, jego gra może się podobać.

• Nieudany rzut rożny gospodarzy, piłka wybita na przedpole, po chwili dopadł do niej Elseid Hysaj, obrońca Napoli uderzył za mocno. Piłka szybuje ponad poprzeczką.

• Besiktas prowadzi u siebie z Dynamem Kijów 1:0.

• Piłkarze Maurizio Sarriego starają się przejść przez zasieki rywala w najprostszy możliwy sposób, ale obrona Benfiki jest póki co dobrze zorganizowana.

• W środku pola głupio fauluje Andre Hotra, teraz Napoli stara się nieco uspokoić swoją grę.

• Pierwsza od dawna próba kontry Napoli, ale pospieszyli się piłkarze w błękitnych trykotach, przez co po chwili piłka trafia w rękawice Julio Cesara, bramkarz z łatwością przechwycił zbyt mocne podanie.

• Orły z Lizbony wciąż starają się przejąć inicjatywę, wymieniają szybkie podania na połowie Napoli, ale gospodarze wciąż grają dobrze w defensywie, nie pozwalając gościom na zbyt wiele.

• Benfica próbuje zaatakować bardzo agresywnym pressingiem, ale na gospodarzach nie robi to najmniejszego wrażenia, Włosi świetnie się bawią mijając zawodników w czerwonych koszulkach.

• Zdecydowanie za mocna wrzutka Driesa Mertensa, Belg przeprasza teraz kolegów z zespołu. Przy piłce już Benfica.

• Dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego na bliższy słupek, do strzału doszedł słowacki kapitan Napoli. Posłał piłkę głową bardzo precyzyjnie, przy samym słupku.

• Co się odwlecze, to nie uciecze. Marek Hamsik na 1:0 dla Napoli, 101. gol Słowaka w barwach Azzurrich!

• Arcyważna interwencja Alejandro Grimaldo, który zdjął piłkę z głowy Jose Marii Callejona pod samą bramką.

• Sprytne rozegranie rzutu rożnego przez Napoli, górne podanie Faouziego Ghoulama do Jose Marii Callejona zaskoczyło defensywę Benfiki, ale sędzia dopatrzył się spalonego.

• Andre Almeida uderza sprzed pola karnego z pierwszej piłki, ale to był tylko strzał na wiwat. Od bramki Reina.

• Do gospodarzy należy przewaga w posiadaniu piłki, ale to piłkarze z Portugalii tworzą sobie groźniejsze sytuacje.

• Trener Maurizio Sarri zmuszony do dokonania pierwszej zmiany już w 11. minucie. Kontuzjowanego Raula Albiola zastępuje Nikola Maksimović, który tym samym debiutuje w Napoli!

• Co za parada Pepe Reiny! Po świetnej kombinacyjnej akcji gości z siedmiu metrów uderzył Kostas Mitroglou, ale jego strzał w cudowny sposób obronił bramkarz.

• Próba mocnego zagrania Allana do Marka Hamsika, ale Słowak ustawił się tuż za obrońcami Benfiki, którzy z łatwością przecięli podanie.

• Ależ blisko gola goście! Świetne dośrodkowanie z prawej strony boiska, którego nie mógł wypiąstkować Pepe Reina. Bramkarz pechowo wybił futbolówkę pod nogi Kostasa Mitroglou, a Grek z dwóch metrów uderza w blokującego go obrońcę!

• Początek meczu to skrajna dominacja gospodarzy, który przeprowadzają obecnie oblężenie na bramkę Benfiki.

• Jeszcze jedno podanie do polskiego napastnika, tym razem obsłużył go Jorginho. Arkadiusz Milik został złapany przez sędziego na spalonym.

• Już w pierwszej minucie spotkania przed świetną szansą staje Arkadiusz Milik. Polak urwał się spod opieki defensorów, ale Ci po chwili do niego doskoczyli i nasz rodak nie zdołał oddać dobrego uderzenia na bramkę.

• Losowanie stron już za nami, mecz rozpoczęła Benfica!

• Gospodarze ustawieni są w formacji 4-4-3, formacja gości natomiast to 4-4-2.

• Czas na hymn Ligi Mistrzów.

• Piłkarze pojawiają się na murawie Stadio San Paolo!

• Obie drużyny już ustawione w tunelu!

• Będziemy informować o wyniku rozgrywanego równolegle spotkania Besiktas - Dynamo Kijów, które może mieć duże znaczenie w kontekście losów tej grupy.

• Liczymy przede wszystkim na dobry występ Arkadiusza Milika, który udowodni dobrą formę Polaka przed meczami reprezentacji Polski.

• Faworytem spotkania z pewnością są gospodarze, którzy w poprzedniej kolejce nie bez problemów pokonali Dynamo Kijów. Benfica natomiast w głupi sposób straciła pewne zwycięstwo z Besiktasem po golu w doliczonym czasie.

• Przed meczem seniorów miało miejsce spotkanie Napoli - Benfica w Młodzieżowej Lidze Mistrzów. Goście wygrali to starcie 3:2.

• Rezerwowi Benfiki: Ederson, Luisao, Eduardo Salvio, Goncalo Guedes, Franco Cervi, Guilhermo Celis i Jose Gomes.

• Rezerwowi Napoli: Luigi Sepe, Emanuele Giaccherini, Nikola Maksimović, Piotr Zieliński, Christian Maggio, Manolo Gabbiadini i Lorenzo Insigne.

• Zapoznajmy się również z ławkami rezerwowych obu drużyn, zaczynając od gospodarzy.

• Znamy jedenastki obu zespołów - zgodnie z oczekiwaniami, mecz od pierwszego gwizdka sędziego rozpocznie Arkadiusz Milik.

• Z dwójki Polaków po stronie gospodarzy spodziewany jest występ Arkadiusza Milika od pierwszych minut. Piotr Zieliński mecz najprawdopodobniej rozpocznie na ławce.

• Czekamy na składy obu drużyn!

• Dobry wieczór, już za niecałą godzinę rozpoczyna się mecz SSC Napoli - Benfica Lizbona! Relację na żywo prowadzić będzie dla Państwa Piotr Bernaciak.