• Merton Eppel - 3 (Dario Vizinger - 3)
  • Koniec meczu. Warta Poznań pokonuje Stal Mielec po bramce Miguela Luisa.

• Poznaniacy wybijają na uwolnienie. Stal Mielec prezentuje ją na wysokim poziomie. Trzeciego bądź czwartego piętra.

• Seria walk o górne piłki. Mateusz Kochalski na linii środkowej wrzuca w pole karne, gdzie piłka wpada w rękawice Jędrzeja Grobelnego.

• Z pierwszym dośrodkowaniem poradzili sobie goście. Drugie - Krzysztofa Wołkowicza - była przeciągnięte. Jędrzej Grobelny łapie piłkę.

• Łukasz Wolsztyński wywalczył rzut rożny dla Stali. Piłka meczowa?

• Dawid Szymonowicz nie podnosi się z murawy. Skurcze zaczęły łapać defensora Warty.

• Mateusz Stępień dopada do wybitej piłki. Uderzył wysoko nad bramką.

• Gospodarze próbują. Po wrzutce Alvisa Jaunzemsa mają rzut rożny.

• Patryk Gryczkiewicz dolicza 5 minut do drugiej połowy.

• "Jagiellońska" zmiana w Warcie: Tomas Prikryl zastępuje Bogdana Tiru.

• Krzysztof Wołkowicz wrzuca w pole karne. Jędrzej Grobelny nie otrzymał piłkę w rękawicach, bo pchnięty na niego został Bert Esselink.

• Przerwa w grze. Skurcze łapią Dimitrisa Stavropoulosa.

• Stal wywalczyła rzut rożny. Dośrodkowanie Macieja Domańskiego nie przynosi zagrożenia.

• [WIDEO] 75. MINUTA. GOL MIGUELA LUISA (0:1)

• Mielec grać! K*rwa mać!

- kibice Stali domagają się aktywniejszej gry zawodników Kamila Kieresia.

• ... a za Krystiana Getingera melduje się Krzysztof Wołkowicz.

• Podwójna zmiana w Stali: Łukasz Wolsztyński wchodzi za Michała Trąbkę...

• Niilo Maenpaa zmienia Miguela Luisa.

• 4 242 widzów w Mielcu w ostatnim meczu 12. kolejki PKO Ekstraklasy.

• Mateusz Stępień zmienia Kokiego Hinokio.

• Wydawało się, że to gospodarze będą prowadzić, a tu "1" pojawiła się po prawej stronie tablicy wyników!

Miguel Luis dostaje piłkę na lewej stronie pola karnego. Obrócił się z Kokim Hinokio na plecach, po czym uderzył nie do obrony, technicznie w stronę dalszego rogu! Mateusz Kochalski był bezradny!

• GOL DLA WARTY! STRZELCEM MIGUEL LUIS!!!

• Piotr Wlazło uderza PRZEWROTKĄ po centrze z prawej strony. Sporo brakowało mu do celu.

• NIE MA GOLA DLA STALI!!!

Koki Hinokio upadając zagrywa w "szesnastkę" do Macieja Domańskiego! Ten uderza w stronę dalszego rogu, ale piłka po rykoszecie od Dimitrisa Stavropoulosa obija dalszy słupek i przekracza linię końcową!

• Bogdan Tiru po profesorsku przerywa akcję Kokiego Hinokio.

• Marco Ehmann upomniany żółtą kartką za faul.

• ... i wrzuca na bliższy słupek. Dawid Szymonowicz uderza wysoko nad bramką.

• Atak Warty lewą stroną przynosi aut na wysokości pola karnego gospodarzy. Jakub Bartkowski bierze piłkę...

• Sporo walki w środku pola.

• ... a Alvis Jaunzems wchodzi za Łukasza Gerstensteina.

• Piotr Wlazło zmienia Matthew Guillaumier...

• "Powtarzalność"

• ... a za Martona Eppela melduje się Dario Vizinger.

• Filip Borowski zastępuje Stefana Savicia...

• Trzy zmiany w Warcie: Kajetan Szmyt za Macieja Żurawskiego...

• Przerwa w grze. Matthew Guillaumier poturbowany w walce o górną piłkę przez Mateusza Kupczaka.

• My chcemy gola! Stal Mielec, my chcemy gola!

- niesie się z trybun.

• GOL NIEUZNANY!!! Sędzia oglądał starcie przed strzałem Dimitrisa Stavropoulosa. Dopatrzył się faulu na Macieju Domańskim!

• warta

• Sędzia Patryk Gryckiewicz zbiega do monitora VAR!

• Dimitris Stavropoulos podszedł wyżej i piłka po rykoszecie ułożyła mu się na strzał z ok. 30 metrów. Grek huknął ile fabryka dała, ale obija słupek. Do pustej bramki z pola karnego skierował ją Maciej Żurawski!

• Marton Eppel faulowany przez Mateusza Matrasa. Bez konsekwencji kartkowej.

• W pierwszej akcji po przerwie pospieszył się Koki Hinokio. Podaje w pole karne do nikogo.

• Druga połowa rozpoczęta!

• Wracamy do Mielca, gdzie dobiega końca przerwa w meczu Stali z Wartą Poznań. Po pierwszej połowie mamy bezbramkowy remis.

Co nas czeka po zmianie stron?

• Koniec pierwszej połowy. Stal Mielec bezbramkowo remisuje z Wartą Poznań w spotkaniu zamykającym 12. kolejkę PKO Ekstraklasy.

• KRYSTIAN GETINGER!!!

Kapitan Stali dopada do wybitej na 18. metr piłki! Uderza prostym podbiciem i wyciągnięty jak struna Jędrzej Grobelny przenosi ją nad poprzeczką!

• Po błędzie Dimitrisa Stavropoulosa przy wybiciu z pola karnego okazję miał Maciej Domański. Wywalczył rzut rożny.

• A teraz było gorąco w polu karnym przyjezdnych. Koki Hinokio dostaje piłkę po zagraniu z prawej strony! Złożył się do strzału z woleja, ale.. nie trafił w piłkę. Po chwili Maciej Domański posyła ciętą piłkę przed bramkę. Zbyt blisko bramki i Jędrzeja Grobelnego.

• Po wrzutce z prawej strony Marton Eppel zgrywa głową przed bramkę. Tam spokojnie interweniuje Mateusz Kochalski.

• NIE MA GOLA DLA WARTY!!!

Miguel Luis mocno bije piłkę z rzutu wolnego w "szesnastkę"! Nikt jej nie sięgnął i zmierzała w stronę bramki, ale instynktownie odbija w stylu bramkarza piłki ręcznej!

• Bez kalkulacji Mateusz Matras wybija z pola karnego za linię boczną. Nieatakowany miał czas, by przyjąć piłkę, popatrzeć i rozegrać...

• Techniczny strzał Stefana Savicia z lewej strony pola karnego nie mógł sprawić problemu Mateuszowi Kochalskiemu. Tym bardziej, że był anemiczny i w środek bramki.

• Kotłuje się w polu karnym zawodników Kamile Kieresia. Nerwowo wybijają na uwolnienie, ale piłka - jak bumerang - wraca w ten sektor boiska.

• Stefan Savić zagrywa za plecy Konrada Matuszewskiego, z czego skorzystał Koki Hinokio. Nie dość, że przerwał akcję Warty, to jeszcze sprytnie dał się sfaulować.

• Po szybkim rozegraniu Matthew Guillaumier uderza obok bramki gości.

• Łukasz Gerstenstein dostaje piłkę na prawej stronie od Ilji Ezkurina. Młodzieżowiec wrzuca na dalszy słupek, skąd za linię końcową wybija Dimitris Stavropoulos.

• Stal Mielec - Warta Poznań

• 1 Strzały 3
    • 1 Strzały celne 0
  • Jak będzie dzisiaj?

• Maciej Żurawski upomniany żółtą kartką za faul w środku pola. Powalił Ilję Szkurina.

• Mateusz Kupczak wrzuca piłkę w pole karne, gdzie na "dziewiątce" pojawił się... Jakub Bartkowski. Ten jej nie sięgnął.

• "Dzieje się w Mielcu".

Koki Hinokio uruchomił prostopadłym podaniem Ilję Szkurina. Wślizgiem akcję gospodarzy przecina Dawid Szymonowicz, który przechwycił piłkę.

• W odpowiedzi okazję miał Ilja Szkurin! Białorusin dostał piłkę z lewej strony od Krystiana Getingera; strzał w środek bramki na raty broni Jędrzej Grobelny!

• Maciej Żurawskij zgrywa piłkę głową do Martona Eppela. Ten stojąc tyłem do bramki przed linią 16. metra zdążył się odwrócić, ale uderzył wyraźnie obok bramki.

• Maciej Domański upomniany żółtą kartką za faul. W środku pola powalił na murawę rozpędzonego Miguela Luisa.

• Konrad Matuszewski pospieszył się z zagraniem w pole karne. Szukał tam Martona Eppela, który był daleko od tej "akcji".

• Kontra piłkarzy Kamila Kieresia w postaci zagrania na wolne pole do Kokiego Hinokio. Ten nie miał szans, by dobiec do piłki przed Jędrzejem Grobelnym.

• Łukasz Gerstenstein przesadził z agresją w odbiorze piłki. Rzut wolny dla Warty nie sprawił jednak problemu obronie Stali.

• Po chwili na strzał z dystansu zdecydował się Dimitris Stavropoulos. Takie próby podsumowuje się najczęściej sformułowaniem "przynamniej nie będzie kontry".

• Konrad Matuszewski miał sporo miejsca na lewej stronie! Pognał środkiem, po czym zagrywa płasko w "szesnastkę" do Miguela Luisa, który uderza bez przyjęcia obok bramki.

• Mielczanie w ataku pozycyjnym blisko środka boiska. Warta nie kwapi się do podejścia wyżej.

• Ciekawie zapowiadał się atak Stali. Do dalekiego zagrania ruszył Matthew Guillaumier, ale nie opanował piłki w boisku. Goście wznawiają grę z "piątki".

• Mateusz Kochalski łapie piłkę po niedokładnym zagraniu Stefana Savicia.

• Nie ma mowy o rzucie karnym. Jędrzej Grobelny wznawia grę z "piątki".

• Maciej Domański biegnie prawą stroną. Wrzuca w okolice bliższego narożnika pola bramkowego do Łukasza Gerstensteina, który po kontakcie ciało w ciało z Dawidem Szymonowiczem pada na murawę.

• Maciej Domański faulowany. Sędzia nie sięga do kieszonki.

• Na gwizdek Patryka Gryckiewicza spotkanie ze środka zaczynają piłkarze Warty!

• Obie drużyny są już na murawie! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• Mecz Stal Mielec - Warta Poznań w dwunastej kolejce poprowadzi sędzia Patryk Gryckiewicz z Toruń. System VAR będą obsługiwać Krzysztof Jakubik oraz Marcin Borkowski. Pomagać sędziemu głównemu mają w sobotnim spotkaniu asystenci w postaci Michał Obukowicz i Bartosz Kaszyński.

• stal

• Z kolei fenomenalnie spisujący się zespół Dawida Szulczka z poprzedniego sezonu - w tym zawodzi po całej linii. Podopieczni 33-letniego trenera zajmują 15. miejsce, tuż nad strefą spadkową z dorobkiem dziesięciu punktów. Do tej pory "Zieloni" zdołali wygrać tylko dwa spotkania z Górnikiem Zabrze (2:0) oraz zamykającym tabele ŁKS-em Łódź (2:0).

• Skład Warty Poznań

• Obie drużyny przed starciem w 12. kolejce najwyższej klasie rozgrywkowej nie zachwycały. Gospodarze do tej pory zgromadzili na swoim koncie dokładnie 12 punktów. Do tej pory zanotowali trzy zwycięstwa trzy remisy oraz pięć porażek.

• Skład Stali Mielec

• Drużyna Dawida Szulczka aktualnie zajmuje miejsce tuż nad strefą spadkową dystansując Puszczę Niepołomice dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu. Poniedziałkowy mecz 12. kolejki w Mielcu, więc może mieć kolosalne znaczenie na układ dolnej części tabeli. Piłkarze Kamila Kieresia również nie zachwycili w trwającym sezonie i zgromadzili raptem dwa punkty więcej od "Zielonych".

• ... a na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dobry wieczór, kłaniam się nisko!

• 12. kolejkę PKO Ekstraklasy zamykamy w Mielcu, gdzie liczymy na wielkie widowisko. Tylko 25 minut dzieli nas do starcia Stali z Wartą Poznań. Obie drużyny mają o co walczyć, bo znajdują się bardzo blisko strefy spadkowej. Kto dzisiaj dopisze do swojego konta trzy cenne "oczka"?

Spotkanie poprowadzi Patryk Gryckiewicz...

Stal - Warta LIVE! Są okazje, ale goli nadal brak. Trwa druga połowa
1/4
przejdź do galerii

Stal - Warta LIVE! Są okazje, ale goli nadal brak. Trwa druga połowa ©PAP/Darek Delmanowicz

PKO Ekstraklasa. Stal Mielec - Warta Poznań ONLINE. Drużyna Dawida Szulczka aktualnie zajmuje miejsce tuż nad strefą spadkową dystansując Puszczę Niepołomice dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu. Poniedziałkowy mecz 12. kolejki w Mielcu, więc może mieć kolosalne znaczenie na układ dolnej części tabeli. Piłkarze Kamila Kieresia również nie zachwycili w trwającym sezonie i zgromadzili raptem dwa punkty więcej od "Zielonych". Gdzie oglądać? Zapraszamy na relację LIVE na GOL24 od godziny 19:00.

PKO Ekstraklasa. Stal Mielec - Warta Poznań ONLINE

Podopieczni Kamila Kieresia plasują się na 13 miejscu i ma dwa punkty przewagi nad strefą spadkową. W poniedziałek więc będzie miała doskonałą okazję do powiększenia przewagi. W trwającej kampanii drużyna Kieresia wygrywała zaledwie z takimi rywalami jak Radomiak Radom (2:0), Zagłębie Lubin (4:2), czy... liderujący aktualnie Śląsk Wrocław (3:1).

– W naszej pracy chodzi o wiarygodność, a wiarygodność to są punkty zdobywane na boisku
– zaznaczył trener mieleckiej drużyny, Kamil Kiereś.

W pojedynkach bezpośrednich z poprzedniego sezonu na poziomie najwyższej klasy rozgrywkowej lepiej wypadli Biało-Niebiescy, którzy zdołali wygrać u siebie (1:0), a w Poznaniu zremisować (1:1). Według bukmacherów faworytem poniedziałkowego starcia jest Stal Mielec, która zajmuje dwie lokaty wyżej od Warty. Podopieczni Kieresia będą więc chcieli powiększyć przewagę.

Kamil Kiereś, trener Stali: Sztab szkoleniowy warty często dobrze przygotowywał się pod rywala. Na pewno atutem Warty jest zespołowość, gra obronna. Warta dobrze broni swojego pola karnego. To jednak drużyna, która stosuje wysoki pressing. To drużyna niewygodna, trzeba będzie pokazać swoje najlepsze atuty

Dawid Szulczek, trener Warty: Stal wygrywała mecze, w których wygrać nie musiała zwyciężać i przegrywała mecze, w których nie prezentowała się gorzej od rywala. To zespół o dwóch obliczach. Potrafią grać koncertowo i strzelać gole, ale też zdarzają im się mecze, gdzie mają mało sytuacji. Liczę na to, że zmusimy ich, by nie mogli pokazać swoich atutów. Stal to drużyna, która jest solidna. Mają zawodników, którzy potrafią wziąć ciężar na siebie. Mają też niezłe stałe fragmenty gry. Nie ma przypadku, że utrzymali się kolejny sezon w ekstraklasie

Nie zagrają w meczu Stal - Warta

Stal: -----
Warta: Wiktor Pleśnierowicz (pauza za żółte kartki), Jakub Kiełb, Adam Zrelak, Kacper Przybyłkoi czy Michał Kopczyński(urazy).

Mecz Stal Mielec - Warta Poznań TRANSMISJA TV

Transmisja na żywo wyłącznie w Canal+ Sport, na kanale Canal+Sport 3. W internecie mecz w aplikacji i na stronie Canal+ Online. Komentuje duet Rafał Dębiński - Michał Trela. Relacja LIVE od godziny 19:00 w GOL24 - zapraszamy!