Stomil Olsztyn

0

GKS Bełchatów

2

• Koniec spotkania w Olsztynie. GKS Bełchatów niespodziewanie pokonuje tutejszy Stomil 2:0 (0:0). Po pierwszej połowie nic nie zapowiadało takie wyniku na inaugurację rundy wiosennej. Przyjezdni zrewanżowali się za porażkę u siebie w 1. ligowej kolejce. Dziękujemy Państwu za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na śledzenie pozostałych relacji ze spotkań rozgrywek 1. ligi.

• 3 minuty dłużej potrwa to spotkanie.

• Rafał Ulatowski stawia Flaszkę na koniec spotkania. Młodzieżowiec Dawid Flaszka zmienia Cezarego Demianiuka. To jest ostatnia zmiana w zespole gości.

• Mamy zmianę również u gości. Szymon Stanisławski zmienia Łukasza Wrońskiego.

• Tego w Olsztynie jeszcze nie oglądaliśmy! Na trzeciego napastnika decyduje się Mirosław Jabłoński. Paweł Łukasik zmienia Łukasza Suchockiego.

• Stomil włączył wyższy bieg, za wszelką cenę chce strzelić przed końcem spotkania gola. Uderzenie Grzegorza Lecha wybite na rzut rożny.

• To powinno być 2:1. Grzegorz Lech przepuścił piłkę do Dawida Szymonowicza, a ten z 16 metra posyła potężny strzał. Piłka minimalnie minęła poprzeczkę bramki Lenarciuka. Goście mogą odetchnąć z ulgą.

• Stomil bliski od zdobycia bramki kontaktowej. Kolejny wolej Lecha i kolejny w środek bramki. Mamy dalej dwubramkowe prowadzenie gości w Olsztynie.

• Na pierwszą zmianę decyduje się trener Ulatowski. Za Jakuba Serafina pojawił się Piotr Witasik

• 2:0 dla GKS Bełchatów! Z rzutu wolnego świetne podanie w szesnastkę posłał strzelec pierwszej bramki Klemenz, a tam najlepiej odnalazł się Seweryn Michalski, który pokonał skibę z najbliższej odległości.

• Mirosław Jabłoński gra va bank i prowadza drugiego napastnika. Paweł Głowacki zostaje zmieniony, a na boisku pojawia się Tomasz Chałas.

• Kujawa próbował doprowadzić do remisu. Napastnik dostał odpowiednie podanie na uderzenie głową, jednak wykorzystał je kiepsko przenosząc futbolówkę wysoko nad bramkę.

• Jednak arbiter Korpalski zabrał do Olsztyna kartki. Żółtym kartonikiem ukarany został Marcin Flis po faulu na Jarosławie Ratajczaku.

• GOOOL! Bełchatowianie wychodzą na prowadzenie. Lukas Klemenz wykorzystał frasobliwe zachowanie obrońców Stomilu Olsztyn i uderzeniem głową po rzucie rożnym umieszcza piłkę w bramce. Piotr Skiba nawet nie drgnął.

• Łukasz Wroński wykorzystał pusty plac na lewym skrzydle. Zawodnik z 11 na plecach wbiegł w pole karne oddając koszmarny strzał po ziemi.

• Pierwsza akcja Tsubasy. Japończyk dośrodkował piłkę prosto na głowę Szymonowicza. Ten od raz zgrał ją do Lecha, który strzałem z woleja uderzył w środek bramki gości. Uderzenie bez problemu obronił Lenarcik.

• Pierwsza zmiana w ekipie Dumy Warmii. Za Irakliego Meschiię na placu gry melduje się Japończyk Tsubasa Nishi.

• Wrósł doping na stadionie przy Piłsudskiego. Kibice widzą, że ich piłkarze zaczynają oddawać inicjatywę w tym meczu gościom.

• Cezary Demianiuk wygrywa biegowy pojedynek z Arkadiuszem Czarneckim. Zawodnik GieKSy posłał dobre dośrodkowanie w szesnastkę, jednakże piłkę wybili gospodarze.

• Irakli Meschia fauluje teraz Patryka Rachwała. Rzut wolny na środku boiska dla bełchatowian.

• Nieudane dośrodkowanie przyjezdnych z rzutu rożnego. Od bramki rozpocznie Piotr Skiba.

• Po rzucie rożnym w zamieszaniu w polu karnym ucierpiał Paweł Lenarcik. Bramkarz gości zwija się z bólu.

• Ostro potraktowany w środku pola Meschiia. Arbiter zapomniał chyba kartek na to spotkanie.

• Nad stadionem dzisiaj mamy jakieś zjawiska nadprzyrodzone. Gdy zawodnicy są na murawie obfity deszcz przestaje padać i w świetle reflektorów widać mżawkę.

• Po dośrodkowaniu jednego z zawodników przyjezdnych prawie mieliśmy gola samobójczego. Janusz Bucholc wybiciem głową prawie skierował piłkę do własnej bramki.

• Utarczka słowna pomiędzy Łukaszami, Suchockim a Wrońskim. Niesportowe pociąganie za koszulkę tego drugiego było źródłem kłótni, które przerwał arbiter.

• Kolejne świetne podanie Pawła Głowackiego do Dawida Szymonowicza. Młodzieżowiec poradził sobie z przyjęciem futbolówki, która wybili goście.

• Spotkanie wznawiają gospodarze!

• Koniec pierwszej połowy! Do przerwy Stomil bezbramkowo remisuje z GKS Bełchatów. Optycznie gospodarze sprawiają lepsze wrażenie. Widoczna jest chęć zwycięstwa zawodników Mirosława Jabłońskiego przed własną publicznością. Z ostatnim gwizdkiem w Olsztynie rozpadało się na dobre. Kibice gości oglądają to spotkanie na niekrytej trybunie kryjąc się przed deszczem pod swoimi transparentami. Oby spotkanie po przerwie zostało wznowione, bo warunki w Olsztynie nie sprzyjają do rozgrywania sprawiedliwych zawodów.

• Janusz Bucholc wywalcza rzut rożny. Ostatnia sytuacja w pierwszej części spotkania nie zostaje natomiast wykorzystana przez gospodarzy.

• Mariusz Korpalski dolicza jedną minutę do regulaminowego czasu gry.

• Sympatycy GKS-u przed końcem pierwszej połowy odpalili również race! Piękne widowisko na trybunach trochę przysłania wydarzenia na placu boju.

• screen

• Łukasz Wroński ma dzisiaj ciężkie życie z kapitanem biało-niebieskich. Janusz Bucholc wygrywa z nim każdy pojedynek biegowy i główkowy.

• Pięknie z oprawą na wyjazd przygotowali się bełchatowianie. Całą trybunę gości przygrywa płachta Valiant Boys.

• Podaniem wślizgiem Jarosław Ratajczak próbował uruchomić Grzegorza Lecha na lewym skrzydle. Piłkę poza plac gry wybili zawodnicy Bełchatowa.

• Stomil całym zespołem został zepchnięty na własną połowę. Piłkarze próbują przejąć piłkę i zaatakować szybkim kontratakiem na prawym skrzydle.

• screen

• Dym po racach przeniósł się na trybunę gości. Odzyskaliśmy widoczność razem z zawodnikami.

• Bardzo kiepskie uderzenie Łukasza Wrońskiego z 16 metra. Piłka poszybowała wysoko ponad bramkę Skiby.

• Profesorskie zagranie podcinką w wykonaniu Pawła Głowackiego. Rafał Kujawa nie opanowuje podania i futbolówka została natychmiast przejęta.

• Mamy utrudnienia w widoczności, gdyż dym po racach unosi się nad placem gry. Gra natomiast jest kontynuowana.

• Uderzenie z dystansu Suchockiego bez problemu łapie w koszyk Lenarcik.

• Mocne uderzenie z dystansu Wrońskiego! Z trudem broni Skiba.

• Mamy odpowiedź kibiców gospodarzy. Stomilowcy odpalili race!

• W licznym gronie na stadionie w Olsztynie pojawili się sympatycy bełchatowian. Trybuna gości właśnie zostaje ozdobiona transparentem "Strażnicy przeszłości".

• screen

• Kontrowersyjna sytuacja. Irakli Meschiia prawdopodobnie był faulowany w polu karnym gości, jednak arbiter został niewzruszony.

• Rafał Kujawa w pojedynku z Lukasem Klemenzem wygrał dla swojego zespołu korner.

• Pierwsza groźna sytuacja gości! Uderzenie z dystansu z problemami broni teraz Skiba. Świetna interwencja ulubieńca olsztyńskim kibiców.

• Kolejne dośrodkowanie Suchockiego w puste pole. Partnerzy nie nadążają za akcją szybkiego skrzydłowego.

• Niecelne podanie Lukasa Kubana do Cezarego Demaniuka przejmuje golkiper Stomilu.

• Łukasz Suchocki próbował dośrodkowywać w szesnastkę gości, jednak w polu karnym nie było żadnego z jego partnerów.

• Piłkarze i piłka dosłownie toną w błocie jakie jest na murawie. Nic dziwnego, że gospodarze w tym tygodniu trenowali na sztucznej murawie na olsztyńskich Dajtkach.

• Genialne rozegranie Grześka Lecha przed polem karnym bełchatowian. Doświadczony pomocnik Stomilu odegrał piłkę do świetnie wychodzącego na pozycję Łukasza Suchockiego, jednak strzał skrzydłowego został zablokowany.

• Marcin Flis próbował uderzać płaskim strzałem po krótkim lewym słupku, jednak Skiba świetnie przeczytał zamiary rywala i obronił to uderzenie.

• Agwan Papikjan faulowany 25 metrów od bramki Piotra Skiby. Ormianim bardziej ugrzązł w błocie na murawie niż został popchnięty przez Grześka Lecha.

• Łukasz Lenarcik przegrywa biegowy pojedynek z Januszek Bucholcem. Kapitan biało-niebieskich bezpiecznie wycofuje piłkę do swojego bramkarza.

• Dośrodkowanie Tomasza Wełny pewnie wyłapuje Paweł Lenarcik.

• Tomasz Wełna faulowany przed polem karnym gości przez Jakuba Serafina. To będzie doskonała sytuacja do zdobycia bramki.

• Murawa na boisku jest cała przesiąknięta wodą, co sprawiać będzie dzisiaj duże problemy piłkarzom.

• Rafał Kujawa posłał świetne dośrodkowanie w pole karne Lenarciaka. Jeden ze stoperów GKS-u zażegnał jednak zagrożenie wybiciem piłki głową.

• Kibice Stomilu od początku spotkania liczą na tylko jeden rezultat w dzisiejszym meczu: Tylko zwycięstwo!

• W dziecinny sposób Irakli Meschiia minął kapitana zespołu gości Patryka Rachwała. Niestety Gruzin zakończył nieźle zapowiadającą się sytuację niecelnym podaniem.

• Zaczynamy ostatnie starcie w Olsztynie przed przerwą zimową!

• Przywitanie trenerów obu zespołów. Spotkanie dzisiaj poprowadzi Mariusz Korpalski z Kujawsko-Pomorskiego ZPN. Mecz rozpoczną przyjezdni.

• Stomil i GKS wychodzą właśnie na murawę w akompaniamencie oklasków kibiców. Duma Warmii w swoich tradycyjnych biało-niebieskich strojach. Brunatni natomiast w zielono-czarnym trykocie.

• Rezerwowi właśnie wyszli z tunelu, zatem za chwilę na placu gry pojawią się również główni bohaterowie dzisiejszego pojedynku.

• Właśnie piłkarze obu zespołów zakończyli rozgrzewkę i udali się do szatni. W Olsztynie znowu się rozpadało. Aura pogodowa była litosna dla piłkarzy tylko na przedmeczowym rozruchu. Kibice, którzy zawitali na stadion zdecydowanie wcześniej, mogą mówić o sporym szczęściu.

• Wyjściowa jedenastka GKS Bełchatów: Paweł Lenarcik, Vaclav Cverna, Lukas Kuban, Łukasz Wroński, Aghvan Papikyan, Lukas Klemenz, Patryk Rachwał, Jakub Serafin, Cezary Demianiuk, Seweryn Michalski, Marcin Flis. Rezerwowi: Kamil Bruchajzer, Szymon Zgarda, Dawid Flaszka, Hieronim Gierszewski, Piotr Witasik, Mateusz Szymorek, Szymon Stanisławski.

• Wyjściowy skład Stomilu Olsztyn: Piotr Skiba - Janusz Bucholc, Arkadiusz Czarnecki, Tomasz Wełna, Jarosław Ratajczak, Paweł Głowacki, Dawid Szymonowicz, Grzegorz Lech, Irakli Meschiia, Łukasz Suchocki- Rafał Kujawa. Rezerwowi: Dawid Mieczkowski, Rafał Remisz, Tsubasa Nishi, Michał Trzeciakiewicz, Tomasz Chałas, Paweł Łukasik, Karol Żwir.

• Wraz z wyjściem zawodników na rozgrzewkę przestał padać deszcz w Olsztynie. Miejmy nadzieję, że to będzie dobry zwiastun na to spotkanie. Przypomnijmy, że na inaugurację sezonu Duma Warmii wygrała z GieKSą na wyjeździe 1:0 po bramce Łukasza Suchockiego. Jaki wynik padnie tym razem w rewanżu? Zapraszamy do udzielania się w komentarzach. Już za chwilę zostaną podane dla Państwa wyjściowe składy obu ekip.

• Witamy Państwa prosto ze stadionu w Olsztynie, gdzie już za niespełna 30 minut odbędzie się spotkanie w ramach 18. kolejki 1. ligi pomiędzy tutejszym Stomilem a PGE GKS Bełchatów. Liczymy na wspaniały spektakl w wykonaniu piłkarzy obu zespołów na zakończenie piłkarskiej jesieni w stolicy Warmii. Dzisiaj zostanie rozegrana jedna z dwóch kolejek rundy rewanżowej, które odbędą się awansem jeszcze w tym roku. Relację dla Ekstraklasa.net poprowadzi Bartosz Urban. Zapraszamy do śledzenia.

• Stomil Olsztyn - GKS Bełchatów LIVE!

Zapowiedź: Stomil – GKS Bełchatów LIVE! Olsztynianie chcą wygrać dla kibiców

Spotkaniem w Olsztynie oba kluby zainaugurują rundę wiosenną 1. ligi. Dwie kolejki rundy rewanżowej są rozgrywane awansem jeszcze w 2015 roku. W pierwotnym terminie mecz miał odbyć się dzień później, czyli w sobotę 21 listopada. Jednakże w wyniku rezygnacji telewizji Polsat z transmisji widowiska oraz odbywającej się tegoż dnia Gali Jubileuszowej z okazji 70-lecia Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej w Olsztynie, rywalizację przełożono na piątkowy wieczór.