Stomil Olsztyn

2

Górnik Łęczna

1

• Koniec meczu! Stomil zdołał odwrócić losy spotkania i pokonał czarno-zielonych 2:1! Wynik meczu w pierwszej połowie otworzył Tymiński. W drugiej połowie dla olsztynian bramki zdobyli Siemaszko i Tanczyk. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na kolejne relacje.

• Ostatnia zmiana w tym meczu. Dziemidowicza za Tanczyka.

• 4 minuty doliczone.

• Puszczają nerwy piłkarzom przyjezdnym. Żółtą kartką ukarany kapitan gości Grzegorz Bonin.

• Ostatnia zmiana dokonana przez trenera Kafarskiego. Sasina zmienia Karbowy.

• Żółtą kartką przed końcem regulaminowego czasu gry zostaje ukarany Paweł Sasin.

• Druga zmiana w obozie gości. Suchanka zmienia Szerszeń.

• Bułgar Gamakov wypożyczony z Lechii Gdańsk debiutuje w olsztyńskiej drużynie! Zmienia Artura Siemaszkę.

• 2:1 dla Stomilu! Na prowadzenie olsztynian wyprowadza Wołodymyr Tanczyk!

• Jarecki zmienia Pitrego. Jest to pierwsza zmiana w zespole gości.

• Siemaszko pewnie pakuje piłkę w siatce i w Olsztynie mamy remis!

• Rzut karny dla Stomilu! Jeden z zawodników gospodarzy przy próbie piąstkowania Prusaka został znokautowany!

• Lech był bliski wyrównania, jednak skiksował w obrębie szesnastki przyjezdnych. Tylko korner dla Stomilu.

• Centra Głowackiego w pole karne gości, jednak Karankiewicz fauluje w ataku Prusaka.

• Pierwsza zmiana w tym spotkaniu. Schodzącego Marcela Ziemanna zmienia Piotr Głowacki.

• Próba wbicia futbolówki w pole karne Stomilu przez zielono-czarnych kończy się fiaskiem. Olsztynianie przejmują piłkę.

• Skuteczna interwencja Leszczyńskiego. Golkiper sparuje piłkę na korner.

• Goście znaleźli się w dobrej sytuacje, jednak przy finalizacji jej Grzegorz Bonin znalazł się na ofsajdzie.

• Prusak na raty wyłapuje dośrodkowanie Tanczyka. Przy piłce aktualnie utrzymują się goście.

• Centymetry dzieliły Stomil od wyrównania. Wolej Grzegorza Lecha minimalne minął prawy słupek bramkarza! Mecz nabiera rumieńców!

• W sektorze gości znajduje się z około 60 kibiców gości.

• Stomil rozpoczyna drugą partię. Bez zmian w obu zespołach.

• Wracamy razem z piłkarzami! Lada moment gwizdek sędziego rozpoczynający drugą połowę meczu.

• Koniec pierwszej połowy. Do przerwy po fantastycznym uderzeniu ze stałego fragmentu gry przez Tymińskiego prowadzi Górnik Łęczna. Ogólnie rzez biorąc, spotkanie nie przysparza widowni zbyt wielu emocji, gdyż mecz toczy w ospałym tempie. Wracamy po przerwie!

• Czas doliczony do pierwszej połowy do jedna minuta.

• Grzegorz Lech uderzył... prosto w mur.

• Rzut wolny dla Stomilu na skraju pola karnego po faulu na Siemaszce! Doskonała okazja olsztynian na doprowadzenie stanu meczu na remis.

• W ostatniej chwili Janusz Bucholc wślizgiem blokuje uderzenie z lewego skrzydła Patryka Szysza. Korner dla gości.

• Strzał Ziemanna został zablokowany przez stoperów gości, a dobitka Ramireza poszybowała wysoko za bramkę.

• Spotkanie od początku nie jest porywające. Stan murawy ma spory wpływ na dynamikę akcji obu zespołów, które starają się grać zbyt zachowawczo.

• GOOOOOL!!! Łęcznianie wychodzą na prowadzenie po fenomenalnym golu z okolic 30 metra w wykonaniu Łukasza Tymińskiego!

• Bez efektu bramkowego...

• Podopieczni trenera Kafarskiego zdobywają rzut rożny.

• Za agresywne wejście także żółtą kartką został ukarany Volodymyr Tanczyk.

• Łukasz Tymiński ukarany żółtą kartką za wejście nakładką.

• Fantastycznie uderzenie Sasina z dystansu! Piłka o włos minęła bramkę Leszczyńskiego!

• Pierwsza groźna sytuacja ze strony przyjezdnych. Po dośrodkowaniu z prawej flanki uderzać futbolówkę głową próbował Szewczyk, jednak trafił w nią niecelnie i zdołała opuścić boisko.

• Warunki do rozgrywania meczu są dzisiaj w Olsztynie fatalnie. Płyta boiska jest cała przesiąknięta wodą, w wyniku czego piłka często hamuje. W nocy wystąpiły obfite opady deszczu, a za dnia było totalne zachmurzenie.

• Świetne opanowanie piłki przez Tanczyka. Trzech rywali podbiegło do niego z pressingiem, jednak Ukrainiec zdołał utrzymać się i wycofał futbolówkę do swoich obrońców.

• Zbyt mocne podanie Siemaszki w kierunku Tanczyka. Piłka opuszcza plac gry. Z bramki rozpocznie Prusak.

• Pierwszy gwizdek arbitra i rozpoczynają spotkanie podopieczni trenerskiego Kafarskiego.

• Stomil i goście z Łęcznej już na murawie. Gospodarze zagrają dziś w tradycyjnych biało-niebieskich strojach. Przyjezdni ubrani na zielono-czarno.

• Obydwie drużyny zakończyły rozgrzewkę i udały się do szatni.

• Witamy Państwa prosto ze stadionu w Olsztynie, gdzie w sobotni wieczór miejscowy Stomil podejmie spadkowicza z Lotto Ekstraklasy, Górnika Łęczna. W pierwszej jedenastce gospodarzy jest niespodzianka. Od pierwszych minut wybiegnie nowy nabytek Dumy Warmii Dani Ramirez. Pierwszy gwizdek arbitra za niespełna 20 minut. Relację tekstową poprowadzi dla Państwa Bartosz Urban. Zapraszamy!!!

Bartosz Urban

©Krzysztof Piotrkowski / Glos Pomorza / Polskapress

Mecz Stomil Olsztyn - Górnik Łęczna ONLINE. W przerwie na reprezentację część pierwszoligowych klubów nie zwalnia tempa. Dlaczego tylko część? Pięć z dziewięciu spotkań na zapleczu Lotto Ekstraklasy postanowiono przełożyć na inny termin. Tymczasem jednym z takich starć, które w każdym razie dojdzie do skutku zgodnie z pierwotnym terminarzem jest mecz Stomilu Olsztyn przeciwko Górnikowi Łęczna.

Mecz Stomil Olsztyn - Górnik Łęczna ONLINE

Dla obu drużyn to spotkanie będzie niezwykle ważne. Każda z ekip ma chrapkę na komplet punktów, gdyż chce zachować bezpieczne miejsce z dala od strefy spadkowej. Dlatego sobotni pojedynek należeć będzie z cyklu tych “o 6 oczek”. Na chwilę obecną Stomil ma siedem punktów i plasuje się na 12 miejscu, natomiast goście po jednym zwycięstwie i dwóch remisach znajdują się w strefie barażowej.

Kolejnym ważnym aspektem jest rywalizacja w rankingu Pro Junior System, a jest o co walczyć, bo w tym sezonie Polski Związek Piłki Nożnej zwiększył pulę nagród. Obecnie łęcznianie przodują w klasyfikacji z dorobkiem 2370 punktów. Natomiast na drugiej pozycji jest... Stomil z 1843 punktami. Niestety Tomasz Asensky nie będzie miał do dyspozycji dwóch młodzieżowców, ponieważ Daniel Mikołajewski i Ernest Dzięcioł otrzymali powołania do młodzieżowych reprezentacji kraju. Z tym samym problemem boryka się Tomasz Kafarski. Do Olsztyna nie przyjadą Łukasz Wiech i Tomasz Makowski.

W ostatniej kolejce zarówno Stomil, jak i Górnik swój mecz zakończyli podziałem punktów. Olsztynianie co prawda przełamali bessę po trzech wyjazdowych porażkach z rzędu w tym sezonie ligowym, jednak zaledwie jedno zdobyte oczko na 12 możliwych nadal nie napawa optymizmem. Po drugiej stronie barykady piłkarze z Łęcznej o cenny punkt musieli walczyć do samego końca przeciwko Bytovii. Grając w przewadze jednego zawodnika gola na wagę remisu dopiero w 93. minucie zdobył wielki nieobecny dzisiaj Łukasz Wiech.

Do pierwszych konfrontacji pomiędzy najbliższymi rywalami doszło już w sezonie 1988/1989, jednakże ani łęcznianie, ani olsztynianie tamtych rozgrywek nie wspominają zbyt dobrze, jako iż obydwa zespoły musiały pogodzić się wtedy ze spadkiem do 3. ligi. Główną przyczyną takiego stanu rzeczy była m.in. reorganizacja ligi.

Ostatni mecz olsztyńskiego Stomilu przeciwko Górnikowi z Łęcznej miał miejsce trzy lata temu w 34. kolejce 1. Ligi wieńczącej sezon 2013/2014. Wtedy zieloni-czarni do Olsztyna przyjechali pewni awansu do Ekstraklasy. Spotkanie wygrał walczący o utrzymanie Stomil po fenomenalnej bramce z dystansu Piotra Głowackiego w doliczonym czasie gry. Pomimo wygranej zespół z Olsztyna nie spełnił oczekiwań kibiców i nie utrzymał się sportowo w lidze, jednak z powodu braku licencji dla Kolejarza Stróże Duma Warmii pozostała na zapleczu Ekstraklasy na kolejny sezon.

NIE ZAGRAJĄ:

Stomil Olsztyn– Daniel Mikołajewski (Reprezentacja U-19), Ernest Dzięcioł (Reprezentacja U-20).
Górnik Łęczna – Tomasz Makowski (Reprezentacja U-19), Łukasz Wiech (Reprezentacja U-20), Aleksander Komor (kontuzja).

FORMA W OSTATNICH MECZACH:

Stomil Olsztyn:

Nice 1. Liga: Olimpia Grudziądz - Stomil Olsztyn 1:1 (27.08.2017)
Nice 1. Liga: Ruch Chorzów - Stomil Olsztyn 3:1 (18.08.2017)
Nice 1. Liga: Stomil Olsztyn - Podbeskidzie Bielsko-Biała 3:1 (11.08.2017)
Nice 1. Liga: Chojniczanka Chojnice - Stomil Olsztyn 3:0 (05.08.2017)
Nice 1. Liga: Bytovia Bytów - Stomil Olsztyn 3:1 (29.07.2017)

Górnik Łęczna:

Nice 1. Liga: Górnik Łęczna - Bytovia Bytów 1:1 (27.08.2017)
Nice 1. Liga: Chrobry Głogów - Górnik Łęczna 2:0 (23.08.2017)
Nice 1. Liga: Górnik Łęczna - Stal Mielec 3:4 (18.08.2017)
Nice 1. Liga: Wigry Suwałki - Górnik Łęczna 0:0 (13.08.2017)
Puchar Polski: Ruch Zdzieszowice - Górnik Łęczna 2:1 (08.08.2017)

BILANS LIGOWYCH SPOTKAŃ:

Liczba spotkań: 8
Zwycięstwa Stomilu Olsztyn: 1
Remisy: 4
Zwycięstwa Górnik Łęczna: 3
Bilans bramkowy: Stomil Olsztyn - Górnik Łęczna 4:8 (4:11)

BEZPOŚREDNIE SPOTKANIA:

[I liga] Stomil Olsztyn - Górnik Łęczna 1:0 (07.06.2014)
Bramki: P. Głowacki (93')
[I liga] Górnik Łęczna - Stomil Olsztyn 3:0 (16.11.2013)
Bramki: B. Niedziela (47'), D. Szpak (65'), S. Szałachowski (91')
[I liga] Bogdanka Łęczna - Stomil Olsztyn 0:0 (06.04.2013)
[I liga] Stomil Olsztyn - Bogdanka Łęczna 2:2 (01.09.2012)
Bramki: M. Świderski (32'), T. Strzelec (41') - V. Nikitović (9'), S. Szałachowski (73')
[Puchar Polski] Stomil Olsztyn - Górnik Łęczna 2:3 (31.07.2012)
Bramki: M. Kalonas (36'), T. Strzelec (66') - M. Robiejko (61'), T. Pesir (80' karny), S. Szałachowski (90')

SĘDZIA:

Łukasz Bednarek (Koszalin)

PRZEWIDYWANE SKŁADY:

Stomil Olsztyn: Leszczyński, Bucholc, Sołowiej, Baranowski, Dziemidowicz, Tanczyk, Biedrzycki, Karankiewicz, Lech, Ziemann, Siemaszko.
Górnik Łęczna: Prusak, Kasperkiewicz, Kosznik, Sasin, Jaroszyński, Karbowy, Szewczyk, Bonin, Szysz, Pitry, Suchanek.

Mecz Stomil Olsztyn - Górnik Łęczna TRANSMISJA TV

Mecz Stomil Olsztyn - Górnik Łęczna nie będzie transmitowany w telewizji. Na tekstową relację na żywo ze spotkania zapraszamy do GOL24.pl.