Mecz Suduva Mariampol - Raków Częstochowa ONLINE. Niech...

Mecz Suduva Mariampol - Raków Częstochowa ONLINE. Niech przygoda trwa jak najdłużej. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

Liga Konferencji, 2. runda eliminacji
2021-07-22 19:00

Suduva Mariampol

0

Raków Częstochowa

0

• Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy miłego wieczoru. Dobranoc!

• Rewanżowe spotkanie zostanie rozegrane za tydzień również o 19:00 w Bielsku-Białej.

• Koniec meczu w Mariampolu. Raków Częstochowa bezbramkowo remisuje z Suduvą.

• W końcówce meczu Marko Poletanović został ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

• Do podstawowego czasu meczu arbiter doliczył co najmniej cztery minuty.

• Natomiast Xabier Auzmendi zmienił Serge Nyuiadziego

• Dwie ostatnie zmiany w szeregach Suduvy Mariampol. Alexandros Gargalatzidis pojawił się w miejsce Romaina Habrana.

• Patryk Kun popędził prawą stroną boiska i zdołał wywalczyć rzut rożny.

• Bramkarz Suduvy ucierpiał po starciu z Franem Tudorem.

• Ostatnia zmiana w szeregach Rakowa Częstochowa. Vladislavs Gutkovskis pojawił się w miejsce Sebastiana Musiolika.

• Zmiana także w szeregach Suduvy. Giedrius Matulevicius pojawił się w miejsce Nacho Casesa.

• Natomiast Jakub Arak zmienił Iviego Lopeza.

• Dwie zmiany w szeregach Rakowa Częstochowa. Daniel Szelągowski pojawił się w miejsce Marcina Cebuli

• Fran Tudor dostał piłkę w polu karnym Rakowa, dograł do Iviego Lopeza, ale jego strzał został zablokowany.

• Bardzo chaotyczna jest ta druga połowa w wykonaniu obu zespołów. Żadna z ekip nie jest w stanie dłużej utrzymać się przy piłce na połowie boiska, lub stworzyć sobie bramkowej okazji.

• Raków próbuje coraz mocniej naciskać przeciwników, ale na razie wciąż nie potrafią stworzyć sobie dogodnej okazji do zdobycia bramki.

• Pierwsza zmiana w zespole Suduvy Mariampol. Jewhen Jefremow pojawił się w miejsce Vaidasa Slavickasa.

• Kolejne dośrodkowanie w pole karne Suduvy, tym razem do piłki dopadł Fran Tudor, ale zagrał bardzo niedokładnie.

• Marcin Cebula wpadł z piłką w pole karne Suduvy, zagrał w pole bramkowe gospodarzy, ale tam w ostatniej chwili jeden z obrońców wybił piłkę na rzut rożny!

• Milan Rundić ucierpiał po starciu z jednym z rywali.

• Ivi Lopez zagrał w pole karne do Frana Tudora, ale ten podał bardzo niedokładnie w pole bramkowe gospodarzy.

• Fran Tudor popędził prawą stroną boiska, dośrodkował wprost na głowę Iviego Lopeza, ale ten uderzył bardzo niecelnie.

• Dośrodkowanie z rzutu wolnego trafiło wprost w mur graczy Rakowa.

• Zoran Arsenić został ukarany żółtą kartką za faul pod własnym polem karym.

• Fran Tudor dośrodkował w pole karne Suduvy, ale tam Sebastian Musiolik nie zdołał przyjąć piłki w polu karnym rywali.

• Fran Tudor popędził prawą stroną boiska, dośrodkował w pole karne rywali, ale piłka nie dotarła do żadnego z jego partnerów.

• Zoran Arsenić dostał piłkę w polu karnym Suduvy, gdzie upadł, ale arbiter nie zdecydował się na podyktowanie rzutu karnego.

• Ivi Lopez zagrał w pole karne Suduvy do Frana Tudora, ale ten zdołał wywalczyć jedynie rzut rożny.

• Rozpoczynamy drugą połowę tego meczu!

• Piłkarze obu zespołów wrócili na murawę stadionu w Mariampolu, za moment wznowimy rywalizację.

• Na relację z drugiej części meczu zapraszamy już za kilkanaście minut.

• Koniec pierwszej połowy meczu w Mariampolu. Do przerwy bezbramkowy remis.

• Po akcji prawą stroną boiska gości piłka powędrowała w pole karne Suduvy, ale żaden z graczy Rakowa nie zdołał dopaść do tej wrzutki.

• Do podstawowego czasu pierwszej połowy meczu arbiter doliczył aż cztery minuty.

• W drużynie Rakowa Częstochowa również za niesportowe zachowanie ukarany Fran Tudor.

• Żółtą kartką za niesportowe zachowanie ukarany Aleksandar Żivanović.

• Nicolas Gorobsov został ukarany żółtą kartą za faul na graczu Rakowa.

• Ivi Lopez zagrał w pole karne gospodarzy do Sebastiana Musiolika, ale ten nie zdołał dopaść do piłki.

• W odpowiedzi gospodarze wywalczyli rzut rożny, ale jego finalizacja z podobnym efektem.

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego żaden z zawodników Rakowa nie zdołał dopaść do piłki.

• Patryk Kun ponownie popędził lewą stroną boiska, ale tym razem zdołał wywalczyć rzut rożny.

• Patryk Kun popędził lewą stroną boiska, ale został zatrzymany, gdy już przymierzał się do dośrodkowania.

• Prostopadłe podanie w kierunku Frana Tudora zatrzymał arbiter odgwizdując spalonego.

• Zakotłowało się w polu karnym Suduvy po dośrodkowaniu z lewej strony Zorana Arsenića, ale żaden z graczy Rakowa nie zdołał oddać strzału na bramkę rywali.

• Zagranie po ziemi w pole karne Suduvy trafiło do Milana Rundića, ale ten uderzył bardzo niecelnie.

• Semir Kerla został ukarany żółtą kartką za faul przed własnym polem karnym i Raków będzie miał kolejną szansę na zagrożenie bramki rywala!

• Marcin Cebula dostał piłkę w polu karnym Suduvy, oddał mocny strzał, ale świetną interwencją popisał się bramkarz gospodarzy!

• Próba kontrataku Rakowa łatwo zatrzyma w środku pola przez rywali.

• Ivi Lopez z rzutu wolnego uderzył minimalnie ponad bramką rywali!

• Marcin Cebula został sfaulowany blisko pola karnego rywali i Raków będzie miał dobrą szansę na dośrodkowanie w pole karne rywali.

• Marko Poletanović pojawił się w miejsce kontuzjowanego Bena Ledermana.

• Ben Lederman nie będzie w stanie kontynuować gry i za moment na noszach opuści boisko.

• Ben Lederman ucierpiał po starciu z jednym z rywali.

• Ivi Lopez zagrał w pole karne gospodarzy, ale tam bramkarz Suduvy pierwszy dopadł do piłki.

• Gospodarze rozpoczęli spotkanie od utrzymywania się przy piłce. Na razie Suduva wygląda lepiej, jednak niewiele z tego wynika.

• Raków Częstochowa rozpoczyna rywalizację w europejskich pucharach!

• Piłkarze obu zespołów pojawiają się już na murawie stadionu na Litwie. Za moment rozpoczniemy rywalizację!

• W takim składzie wyjdzie Raków Częstochowa na swoje pierwsze w historii spotkanie w eliminacjach europejskich pucharów!

• W tabeli ligi litewskiej Sudava Mariampol zajmuje drugie miejsce ze stratą dwóch punktów do liderującego Żalgirisu Wilno. Sudava ma również zaledwie jeden punkt przewagi nad trzecim FK Panevezys. W ostatnich trzech kolejkach dzisiejszy przeciwnik Rakowa zdobył pięć punków. Wcześniej przegrali trzy kolejne spotkania, więc defensywa Litwinów zdecydowanie nie jest bez wad.

• Sudava Mariampol w 1. rundzie eliminacji Ligi Konferencji wyeliminowała łotewską Valmerę FC. W meczu na Litwie gospodarze wygrali 2:1, a w rewanżu, a w rewanżu nie padły bramki.

• Wydaje się, że drużyna z Częstochowy jest faworytem dzisiejszego spotkania, jednak trema związana z pierwszym meczem w pucharach może spowodować, że nie będą czuć się pewnie w dzisiejszym spotkaniu.

• Raków Częstochowa udanie rozpoczął ten sezon. Częstochowianie w meczu o Superpuchar Polski wygrali po rzutach karnych z Legią Warszawa. W podstawowym czasie gry był remis 1:1. Wcześniej w meczach towarzyskich Raków między innymi wygrał z Szachtarem Donieck 2:1 i zremisował z Red Bull Salzburg 2:2.

• Witamy serdecznie! Dzisiejszy dzień jest historyczny dla drużyny Rakowa Częstochowa, który debiutuje w eliminacjach europejskich pucharów. Wicemistrz Polski w swojej pierwszej w historii batalii o fazę grupową europejskich pucharów zagra z litewskim Sudava Mariampol. Na relację na żywo z tego spotkania zaprasza Państwa Bartosz Głąb.

Suduva - Raków LIVE! Niech przygoda trwa jak najdłużej

Suduva - Raków LIVE! Niech przygoda trwa jak najdłużej ©Adam Jankowski

Mecz Suduva Mariampol - Raków Częstochowa ONLINE. Wicemistrz Polski debiutuje w eliminacjach Ligi Konferencji. Na Litwie powalczy o korzystny wynik przed rewanżem w II rundzie. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 19:00.

Mecz Suduva Mariampol - Raków Częstochowa ONLINE

Wicemistrzostwo, Puchar Polski, a w sobotę Superpuchar - czy można sobie wyobrazić piękniejsze świętowanie stulecia istnienia? Raków w roku jubileuszowym przechodzi najśmielsze oczekiwania kibiców. Oby pozytywnie zaskoczył też w el. Ligi Konferencji, w których debiutuje. Jest zdecydowanym faworytem pierwszego dwumeczu.

Suduva to obecny wicelider ligi litewskiej. Ma za sobą 19 kolejek, bo nowy sezon rozpoczęła w marcu. W I rundzie el. Ligi Konferencji ograła niedawnego przeciwnika Lecha Poznań, łotewską Valmierę FC (2:1, 0:0). W kadrze są piłkarze z przeszłością w Polsce, jak Markas Beneta (Zagłębie Sosnowiec), Igor Jovanović (Miedź Legnica) czy Povilas Leimonas (Widzew Łódź, Jagiellonia Białystok, GKS Katowice).

Przed meczem Raków odbył jedynie rozruch na bocznym boisku. Trener Marek Papszun narzeka na stan płyty głównej. Do takich warunków zaprawiły go jesienno-wiosenne wizyty w Bełchatowie, więc miejmy nadzieję, że i tym razem znajdzie sposób na to, by grała była płynna i dobra.

Suduva Mariampol - Raków Częstochowa na żywo! Gdzie obejrzeć mecz Suduva - Raków w internecie?

W dzisiejszym meczu Rakowowi nie pomoże David Tijanić, który negocjuje transfer do tureckiego Goztepe. Prawdopodobnie wystąpi za niego Ivi Lopez. Hiszpan dobrze spisał się w Superpucharze z Legią.

Rewanż z Suduvą odbędzie się za tydzień w Bielsku-Białej. Jeżeli Raków awansuje do III rundy to zmierzy się z rosyjskim Rubinem Kazań.

Marek Papszun, trener Rakowa Częstochowa: - W europejskich pucharach każdy rywal jest wymagający. Każdy ma swoje ambicje. Suduva przełożyła nawet mecz ligowy z Żaligirisem, żeby dobrze przygotować się na nas. Występuje co roku w pucharach i to nawet z małymi sukcesami. Dojechaliśmy na mecz bez perturbacji i to jest ważne. Martwiący jest za to stan boiska, bo nie wygląda najlepiej. Przyjdzie zagrać w takich warunkach, jakie są. Trzeba to przyjąć.

Przewidywany skład Rakowa na mecz z Suduvą:
Vladan Kovacević - Zoran Arsenić, Andrzej Niewulis, Milan Rundić - Fran Tudor, Giannis Papanikolaou, Marko Poletanović, Patryk Kun - Ivi Lopez, Marcin Cebula, Sebastian Musiolik.

Nie zagrają w meczu z Suduvą:
David Tijanić (transfer), Tomas Petrasek, Daniel Bartl, Oskar Krzyżak

Mecz Suduva Mariampol - Raków Częstochowa TRANSMISJA TV
Transmisja na żywo w TVP Sport i TVP 2 (od drugiej połowy). W internecie mecz za darmo na stronie i w aplikacji TVP Sport. Komentuje duet Maciej Iwański, Bartosz Jurkowski. Początek o godzinie 19:00, studio przedmeczowe w TVP Sport od 18:05. Poprowadzi je Maciej Adamiak, gośćmi będą Marek Citko oraz Andrzej Strejlau.