0

Leicester City

0

• Za wspólnie spędzony czas dziękuje Państwu bardzo Michał Bezuch.

• Spotkanie było meczem walki, brakowało groźnych sytuacji podbramkowych, a piłkę meczową dla Leicester w ostatniej minucie zmarnował rezerwowy Kramarić. Mimo to Leicester zdołało zapewnić sobie utrzymanie.

• Sunderland ma już trzy punkty przewagi nad Hull oraz dwa nad Newcastle. Na jedną kolejkę przed sytuacja drużyny Dicka Advocaata jest więc w miarę komfortowa, lecz "Czarne Koty" nie mogą jeszcze świętować utrzymania - przed nimi mecze wyjazdowe przeciwko Arsenalowi i Chelsea.

• Dzięki porażce Hull, Leicester City z Marcinem Wasilewskim w składzie utrzymuje się w Premier League!

• Leicester utrzymuje piłkę w prawym narożniku i pan Atkinson kończy spotkanie!

• Kramarić miał piłkę meczową po nieporozumieniu Pantilimona z Johnem O'Shea. Australijczyk uderzał technicznie z szesnastu metrów na pustą bramkę, ale techniczny strzał powędrował w trybuny!

• Trzy minuty doliczył arbiter do drugiej połowy spotkania.

• Tym razem O'Shea fauluje Vardy'ego.

• Albrighton rozpędza się i próbuje sprytnie podać w pole karne, ale jego akcja została powstrzymana przez gąszcz obrońców Sunderlandu.

• W kolejnej akcji Leicester Pantilimon wychodzi z bramki i wykopuje piłkę przed siebie w stylu Manuela Neuera. Skutecznie, ale odważnie Rumun!

• Andrej Kramarić nietypowo, podcinką chciał zaskoczyć Pantilimona, ale strzał zdecydowanie zbyt lekki, by zaskoczyć rumuńskiego wieżowca.

• Goście próbują kontry, ale Albrighton świetnie ciałem zablokowany przez Larssona i piłka wychodzi na aut. Od linii bocznej gospodarze.

• Narzekający na uraz Jones schodzi z boiska, a jego miejsce na prawej obronie zajmie Reveillere.

• Kolejny faul Drinkwatera, ale Anglik nie otrzymuje żółtej kartki.

• Adam Johnson wrzuca piłkę, a Steven Fletcher wygrywa główkę w polu karnym, uderzając jakieś pół metra od okienka bramki pilnowanej przez Schmeichela. Sędzia liniowy nie zauważył spalonego w tej sytuacji.

• Do końca meczu już tylko kilka minut, więc na boisko robi się coraz ostrzej. Wes Morgan fauluje próbującego wyprowadzić kontraatak Jermaina Defoe.

• W środku pola Drinkwater fauluje Wickhama. Sunderland próbował wyprowadzić akcję, lecz nieskutecznie.

• Jones schodzi poza boisko o własnych siłach, ale wyraźnie utykając.

• Vardy przedziera się w pole karne i z prawej strony dogrywa wzdłuż bramki. Obrona gospodarzy znów dobrze ustawione, a na murawie po zderzeniu leży Billy Jones.

• Zmiana w napadzie gospodarzy. Steven Fletcher zmienia mało produktywnego Danny'ego Grahama.

• Cambiasso technicznie, ale piłka szybuje wysoko w trybuny.

• Albrighton wkręca w ziemie obrońców "Czarnych Kotów", a sfrustrowany Larsson fauluje dryblującego Anglika. Będzie rzut wolny tuż sprzed pola karnego z prawej strony boiska dla Leicester.

• Vardy wyłączył rzut rożny po interwencji Coatesa.

• Van Aanholt włączył się w akcję na lewym skrzydle, lecz Wasilewski nie dał Holendrowi przejść pod bramkę i spokojnie wybił piłkę na róg.

• Czy podobnie jak w meczu Leicester, dziś również padnie remis? Do końca spotkania pozostał jeszcze kwadrans.

• Australijczyk Kramaric wchodzi w miejsce Argentyńczyka Ulloi w drużynie "Lisów".

• Obrońcy wybili piłkę poza pole karne, jednak po wrzutce piłka wróciła w szesnastkę, a długie podanie skutecznie przeciął Huth, wybijając na jeszcze jeden rzut rożny. Tym razem piłkę po wrzutce z kornera pewnie wyłapał Schmeichel.

• Rzut rożny dla Sunderlandu - gospodarzom udało się wywalczyć jedynie kolejny korner.

• Johnson z impetem ciągnie z piłką lewą stroną, schodzi zwodem do środka i mocno uderza, ale skutecznie paruje piłkę Kasper Schemichel.

• Do końca spotkania pozostało 20 minut, ale obie ekipy nie stworzyły sobie groźnych sytuacji bramkowych. Żadna z drużyn nie chce się otworzyć, obawiając się zabójczych kontr, wynik może bowiem zdecydować o utrzymaniu w lidze.

• Na boisku opatrywany przez lekarzy Ulloa. Argentyńczyk chwilowo opuści boisko o własnych siłach.

• Vardy powstrzymany skutecznie przez Coatesa. Piłke od autu.

• Bardzo aktywnego w dzisiejszym spotkaniu Riyada Mahreza zmienia Danny Drinkwater.

• Żółtą kartkę za spóźnioną interwencję na Kingu ogląda napastnik gospodarzy Connor Wickham.

• Pantilimon pewnie łapie dośrodkowanie z prawej strony.

• Kibice podwójnie cieszą się, oglądając wynik na smartfonach. QPR prowadzi z Newcastle 2:1, a Tottenham z Hull już 2:0.

• Robert Huth fauluje Defoe i otrzymuje żółty kartonik.

• Van Aanholt zbliżył się z lewej strony pod pole karne, uderzył z 25 metrów, lecz ponad metr od długiego słupka bramki Schmeichela.

• Larsson z rzutu wolnego z okolic 25 metra bardzo mocno, lecz prosto w mur.

• Adam Jonhson zmienia w środku pola Bridcutta, który otrzymał już żółta kartkę w pierwszej połowie.

• Kolejne dobre wieści dla kibiców "Lisów" i "Czarnych Kotów" - QPR wyrównało stan rywalizacji z Newcastle. Na Loftus Road jest 1:1.

• Schlupp z lewej strony popisuje się krosowym zagraniem, piłka uciekła jednak Mahrezowi na prawym skrzydle.

• Po wrzutce z prawej strony na piątym metrze przedzierał się Cambiasso, ale doświadczonego Argentyńczyka ubiegł Pantilimon.

• Mahrez samotny rajd, ale Algierczyk zbyt długo zastanawiał się co zrobić z piłkę. Ostatecznie Larsson zablokował strzał Mahreza.

• Schmeichel piąstkuje piłkę przed pole karne - dużo nerwowości w grze obronnej gości.

• Tottenham strzela bramkę Hull, co jest bardzo korzystne dla obu zespołów grających dziś na Stadium of Light.

• O'Shea naciskany przez Vardy'ego, ale Irlandczyk spokojnie odgrywa do bramkarza.

• Rajd Billy'ego Jones prawą stroną, Anglik wpada w pole karne, ogrywając Schluppa. Jones wrzucił w kierunku Wickhama, ale zdecydowanie za mocno.

• Defoe przyjmuje piłkę zgraną głową, wpada w pole karne, ale reprezentant Anglii zablokowany przez Morgana, strzał utracił impet i bez problemu piłkę złapał Schmeichel.

• Dużo niedokładnej gry, akcja toczy się przede wszystkim w środku pola.

• Schlupp ambitnie lewym skrzydłem, ale zawodnik z Ghany przegrał walkę z Billym Jonesem w polu karnym, przy okazji faulując.

• Rzut rożny bez skutku, O'Shea bardzo blisko i na granicy przepisów trzyma Argentyńczyka Ulloę.

• Po sprytnym zagraniu Ulloę ubiegł van Aanholt i kolejny róg.

• Mahrez na prawym skrzydle do Albrightona, a Anglik po raz kolejny zablokowany. Siódmy rzut rożny dla Leicester.

• Ulloa rozpoczyna od środka. Obie ekipy bez zmian w przerwie.

• Piłkarze powrócili już na murawę i zaraz rozpoczniemy drugą połowę.

• W ważnych spotkaniach dla wyłonienia trzeciego spadkowicza Tottenham remisuje bezbramkowo z Hull, a QPR przegrywa 0:1 z Newcastle.

• W pierwszej połowie obserwujemy mecz walki, ale kibice na Stadium of Light nie obejrzeli ani bramek, ani klarownych sytuacji bramkowych. Posiadanie piłki 52% na korzyść gospodarzy, ale aktywni gości wywalczyli aż 6 rzutów rożnych. W sytuacjach bramkowych 8-3 dla Sunderlandu, w strzałach celnych 2-0 dla piłkarzy Dicka Advocaata.

• Mahrez próbuje wrzutki z lewej strony, ale zdecydowanie zbyt mocno. Pantilimon zaczyna od bramki, a pan Atkinson kończy pierwszą odsłonę.

• Wes Morgan niczym Włodzimierz Smolarek zastawia się w prawym narożniku. Kapitan Leicester wygrywa walkę z dwoma piłkarzami gospodarzy i wywalczył korner.

• Kolejny faul Cattermole'a, tym razem na środku boiska Anglik powstrzymuje Algierczyka Mahreza.

• Mahrez płasko wrzuca piłkę, ale Cattermole był dobrze ustawiony. Błyskawiczna kontra Sunderlandu została szybko przerwana na czterdziestym metrze przez dobrze ustawionych obrońców.

• Cattermole niezgodnie z przepisami powstrzymuję kontrę Albrightona na prawym skrzydle. Żółta karta dla piłkarz Sunderlandu.

• Tym razem po wrzutce Albrightona piłkę podbił O'Shea, ale sędzia tego nie zauważył i podyktował wznowienie z "piątki" dla "Czarnych Kotów".

• O'Shea skutecznie blokuje dośrodkowanie z prawej strony. Następny rzut rożny.

• Mahrez próbuje dryblingu przez polem karne, ale we wszystkim połapał się Coates.

• Bridcutt posyła prostopadłą piłkę, ale ruszył do niej tylko Kasper Schmeichel.

• Coates urządza sobie rajd prawą stroną, podaje w kierunku Wickhama, lecz tam dobrze pilnuje go Jamajczyk Wes Morgan.

• Strzał Wickhama zablokowany, piłkarze Leicester wcześnie wybiegli z muru, bo piłkę najpierw trącił Larsson.

• Rzut wolny tuż przed polem karnym Schmeichela. Connor Wickham upada po faulu któregoś z obrońców - Wasilewskiego lub Hutha, lecz decyzja sędziego jest mocno wątpliwa.

• Wrzutkę Mahreza na piątym metrze pewnie łapie Pantilimon.

• Duże zamieszanie w polu karnym Sunderlandu po wrzutce z rzutu wolnego. "Wasyl" próbował wygrać główkę, ale otoczyło go trzech zawodników Dicka Advocaata. Leicester wywalczył kolejny korner.

• Faul Cattermole'a na Mahrezie. Martin Atkinson napomina zawodnika gospodarzy, który jest znany z agresywnych wejść.

• Kolejny rzut rożny, w ogromnym zamieszaniu Pantilimon łapie piłkę, jednak skoczyło na niego trzech zawodników w niebieskich koszulkach. Rumuna faulował chyba Marcin Wasilewski, który zderzy się głową z Rumunem.

• Mahrez wrzuca z korneru, znalazł się tam Wes Morgan, który z półobrotu próbował uderzać, lecz został skutecznie zablokowany.

• Albrighton na prawym skrzydle wywalczył rzut rożny w starciu z van Aanholtem.

• Posiadanie piłki: 55-45 dla gospodarzy.

• Graham głową zgrywa do Wickhama przed pole karne, który uderza mocno z pierwszej piłki z dwudziestu metrów, jednak ponad bramką.

• Na minimalnym spalonym Jermain Defoe, który dostał długą piłkę i mógł przeprowadzić groźną kontrę. Anglik znalazł się o centymetry przed obroną Leicester i o metr za linią połowy boiska.

• Cambiasso posyła długą piłkę w pole karne, obrona "Czarnych Kotów" wybija piłkę, piłka jak bumerang wraca w szesnastkę, lecz Pantilimon był na posterunku.

• Przy okazji Bridcutt dostaje żółtą kartkę, gdyż w tej sytuacji Szkot faulował Vardy'ego.

• Vardy zderzył się z Bridcuttem i Szkot z Sunderlandu leży na murawie - być może potrzebna będzie zmiana.

• Newcastle obejmuje prowadzenie w spotkaniu przeciwko QPR, a zatem przesuwa się w tabeli ponad ekipy Leicester i Sunderlandu.

• Mahrtez z rzutu wolnego dla gości wysoko ponad bramką.

• Larsson z dystansu, Cambiasso przecina piłkę, która nabrała rotacji i z dużej wysokości spadła wprost w ręce duńskiego golkipera.

• Dobra, górna piłka w pole karne w kierunku Grahama, który urwał się obrońców, ale Anglik uderzył w ekwilibrystyczny sposób wprost w Schmeichela z około 10 metrów!

• Duże zamieszanie w polu, ale niewiele z niego wynikło, najbliżej oddania strzału był Larsson, ale obrona "Lisów" skutecznie pozbywa się piłki ze strefy zagrożenia.

• Graham cofa się z piłką tyłem do bramki, na prawym skrzydle, ale Robert Huth bezpardonowo fauluje Anglika. Będzie rzut wolny na wysokości szesnatki, tuż przy linii autu.

• Ulloa w stronę Mahreza przed pole karne, ale Algierczyk nie opanował piłki.

• Van Aanholt z autu do Wickhama w pole karne, który próbuje przedryblować w gąszczu kilku obrońców w niebieskich strojach. Kiepski pomysł, Robert Huth bez trudu wybija piłkę.

• Wes Morgan prostopadle, ale bardzo niecelnie. Obrona Sunderlandu przepuszcza piłkę, która ląduje w rękach rumuńskiego bramkarza.

• Albrighton wrzuca z prawej strony, ale piłka nieco przeciągnięta, a Ulloa przegrał walkę o pozycję z Jonesem.

• Van Aanholt bardzo ładnie włączył się do akcji na lewym skrzydle, ale płaska piłka adresowana do Defoe nie została dostarczona celnie. Obrońcy "Lisów" łatwo przeczytali to zagranie.

• Wes Morgan uderza głową, ale futbolówkę bez problemów chwyta Pantilimon. Przy okazji któryś z "Lisów" faulował.

• Billy Jones fauluje Ulloę. Póki co bez kary indywidualnej.

• Gra nieco uspokoiła i toczy się głównie w środku pola. Od autu z lewej strony wywalczonym przez Cambiasso rozpoczyna Schlupp.

• Rzut rożny wykonuje Larsson, w zamieszaniu piłkę szybko wybija z dala od bramki Albrighton.

• Kontra Sunderlandu groźna, ale nieskuteczna, błąd przy pułapce ofsajdowej popełnił Robert Huth.

• Cambiasso wrzuca na długi słupek, tam czyhał Vardy, który zgrywał do Ulloy, ale strzał głową niecelny. Dobra okazja dla Leicester!

• Bezpiecznie na aut Billy Jones pod naciskiem Schluppa.

• Sunderland próbuje się przedrzeć środkiem, ale przy Wickhamie natychmiast wyrasta trzech obrońców, którzy skutecznie perswadują ten pomysł.

• Rzut wolny Larssona z około 30 metra - Szwed posłał bombę na krótki słupek, ale świetnie broni Kasper Schmeichel!

• Wasilewski fauluje Wickhama, ale sędzia Atkinson pobłażliwy, nie ma żółtej kartki dla Polaka.

• Zagranie prostopadłe w kierunku Defoe, ale bardzo skuteczny wślizg Wasilewskiego.

• Na spalonym Danny Graham.

• Na aut na wysokości pola karnego wybija Cattermole. Bardzo mocna wrzutka z lewej strony Schluppa minęła pole karne i całe boisko wszerz - nic z tego.

• Gwizdek arbitra po faulu w ataku Sunderlandu na Hutcie.

• Wickham zagrywa w pole karne z prawego skrzydła płaską piłkę do Grahama, ale Cambiasso przeczytał z łatwością to zagranie i wybił piłkę.

• Zaczyna Sunderland!

• Gospodarze tradycyjnie w koszulkach w biało-czerwone pasy, a goście w niebieskich koszulkach.

• Sędzia dzisiejszego spotkania jest 44-letni Martin Atkinson pochodzący z Bradford.

• Piłkarze obu zespołów wychodzą właśnie na murawę.

• W drużynie gości najskuteczniejszym snajperem do tej pory jest Argentyńczyk Leonardo Ulloa, który zdobył 10 bramek. Tymczasem najlepszy strzelec gospodarzy - Connor Wickham - ma na koncie tylko 5 goli. Gospodarze wystawili jednak aż trzech nominalnych napastników - oprócz Wickhama obejrzymy też Defoe i Grahama.

• Leicester jest w bardzo dobrej formie, wygrywając 6 z ostatnich 7 spotkań (porażka tylko z Chelsea) i zachowując czyste konto w 4 z ostatnich 5 potyczek. Z kolei Sunderland wygrał dwa ostatnie mecze z Evertonem i Southamptonem i odradza się pod wodzą nowego menedżera, Dick Advocaata.

• Spadku do Championship na pewno nie unikną już Burnley i QPR. Najpoważniejszym kandydatem na kolejnego spadkowicza jest Hull, które gra trudne mecze z Tottenhamem i Manchesterem United. Dwa punkty nad "Tygrysami" jest jeszcze ekipa Newcastle.

• Tymczasem "Lisy" Nigela Pearsona okupują 15. miejsce i mają o jedno oczko więcej niż Sunderland, a także trzy punkty nad strefą spadkową - 18. w tabeli jest Hull. Dzisiejsze zwycięstwo zapewniłoby Leicester utrzymanie. Za tydzień drużyna Wasilewskiego podejmie jeszcze QPR.

• Oba zespoły wciąż walczą o utrzymanie. Podopieczni Dicka Advocaata zajmują 16. lokatę w tabeli z 36 punktami na koncie, mają trzy mecze do rozegrania - oprócz Leicester pozostają bardzo trudne wyjazdy do Londynu, przeciwko Arsenalowi i Chelsea.

• W listopadowym pojedynku obu ekip na King Power Stadium padł bezbramkowy remis. W historii Premier League obie drużyny spotykały się do tej pory 9 razy. Trzy razy górą był Leicester, dwukrotnie ekipa "Czarnych Kotów", a aż cztery razy padł remis.

• Zespół gości tradycyjnie w ustawieniu 1-3-5-2, a na ławce między innymi Mark Schwarzer, Ritchie De Laet, Danny Drinkwater, Paul Konchesky.

• W drużynie Sunderlandu zabraknie przede wszystkim kontuzjowanych pomocnika Jordiego Gomeza oraz obrońcy Wesa Browna. Do składu wraca za to inna opoka defensywy - John O'Shea. Na ławce Sunderlandu kilka znanych nazwisk: Emmanuele Giaccherini, Anthony Reveillere, Steven Fletcher.

• Znamy już składy obu zespołów. Obaj managerowie nie zaskoczyli, wystawiając składy zgodne z przewidywaniami ekspertów. Oczywiście w drużynie gości w pierwszej jedenastce wybiegnie Marcin Wasilewski.

• W tym czasie zapraszam do przeczytania zapowiedzi tego spotkania

• Na relację LIVE ze spotkania 37. kolejki angielskiej ekstraklasy pomiędzy Sunderland a Leicester serdecznie zaprasza Michał Bezuch! Początek spotkania już za około 30 minut.