Sunderland

0

Liverpool FC

1

• Koniec meczu! Sunderland przegrywa z Liverpoolem 0:1. Dziękujemy za uwagę! Zapraszamy na kolejne relacje do Ekstraklasa.net!

• Zakotłowało się po kornerze w polu karnym Liverpoolu, ale piłka nie znalazła się w siatce.

• Jeszcze rzut rożny dla Sunderlandu. Ostatnia szansa gospodarzy.

• Zmiana w Liverpoolu. Na ostatnie kilkadziesiąt sekund wchodzi Toure, a ku ławce rezerwowych skierował się Firmino.

• Powinno być 2:0! Benteke przegrywa pojedynek jeden na jeden z Mannone!

• Kevin Friend doliczył cztery minuty.

• Ibe otrzymał podanie w polu karnym od Firmino, następnie szukał długo miejsca do oddania strzału i po jego uderzeniu futbolówka poszybowała nad poprzeczką.

• Lens ukarany żółtą kartką za ostry faul na Sakho. Francuz potrzebuje pomocy medycznej, mamy przerwę w grze.

• Zmiana w Liverpoolu. Ibe zmienia Coutinho.

• Can wyłożył piłkę w polu karnym koledze z drużyny, ale wmieszał się w to wszystko M'Vila i zażegnał niebezpieczeństwo.

• Ależ teraz zamieszanie w polu karnym Liverpoolu! Sunderland mógł wyrównać. Bliski pokonania Mignoleta był Watmore, ale trafił prosto w niego!

• Alberto Moreno ukarany żółtym kartonikiem za faul.

• Coutinho zagrał na ścianę z Benteke, ale przy drugim kontakcie z piłką Brazylijczyk pogubił się i stracił ją.

• Huknął jak z armaty Coutinho, ale jego pocisk znacząco minął bramkę Sunderlandu.

• Benteke zagrał przed bramkę do Cana, ale Niemiec uderzył bardzo niecelnie.

• Ostatnia zmiana w Sunderlandzie. Plac gry opuścił Coates z powodu urazu. Kontuzjowanego zastąpił Yedlin.

• Mannone broni strzał po ziemi Coutinho z szesnastu metrów.

• Przerwa w grze. Nie podnosi się z murawy Can po "karambolu" w środka pola.

• Wrzutka Jones'a z rzutu wolnego w pole karne Liverpoolu, ale poradziła sobie defensywa "The Reds" z tym zagraniem.

• Druga roszada w składzie gospodarzy. Schodzi Johnson, a wchodzi Lens.

• Benteke w polu karnym podał do Coutinho. Jego pierwsza próba została zablokowana, a kolejna była bardzo niecelna.

• Pierwsza zmiana w Liverpoolu. Boisko opuszcza Henderson, a w jego miejsce melduje się Lucas Leiva.

• Nie powstało jednak nic groźnego po tym rzucie wolnym ze strony Sunderlandu.

• Żółta kartka dla Cana za faul od tyłu na Borinim, Rzut wolny dla Sunderlandu z około trzydziestu metrów.

• Strzał Boriniego z kilkunastu metrów, ale na posterunku Mannone!

• Od kilku chwil obie drużyny grają głównie długie piłki pod pole karne rywali, ale bez efektów. Słabszy fragment meczu.

• Po zagraniu Clyne'a, który miał chyba zupełnie inny zamysł na rozegranie tej akcji, piłka odbiła się od Lallany i trafiła do Benteke, który w sytuacji sam na sam pokonał Mannone! Co za początek drugiej połowy w wykonaniu "The Reds"!

• GOOOOOOOOOOOOOOOL! Benteke pokonuje Mannone!

• Zaczynamy drugie 45 minut pojedynku na Stadium of Light!

• Koniec pierwszej połowy! Do przerwy na Stadium of Light mamy bezbramkowy remis, ale nudno na pewno nie jest!

• Sędzia doliczył dwie minuty.

• Zakotłowało się po rzucie rożnym w polu karnym Sunderlandu, ale gospodarze wyszli bez szwanku z tego zamieszania.

• Niepewna interwencja Mannone, którą mógł wykorzystać Benteke. Korner dla Liverpoolu.

• Główka Firmino z bliskiej odległości po wrzutce Clyne'a, ale fantastyczną interwencją wykazał się Mannone.

• Borini obrócił się z piłką w polu karnym Liverpoolu i uderzył tuż obok długiego słupka! Było blisko!

• Watmore zdecydował się na solową akcję, ale w jej końcowej fazie zgubił piłkę.

• Wymuszona zmiana w Sunderlandzie. Plac gry opuszcza kontuzjowany Rodwell, a zastąpi go Watmore.

• Po centrze z rzutu rożnego Lovren uderzył nad poprzeczką.

• Firmino uderzył piekielnie mocno z dystansu, a Mannone sparował futbolówkę na rzut rożny!

• Lovren niecelnie podał na prawe skrzydło do Coutinho i aut dla miejscowych.

• Żółta kartka dla Benteke za zablokowanie wykopu piłki autorstwa Mannone.

• Firmino uderzył bezpośrednio z rzutu wolnego na bramkę Sunderlandu i futbolówka otarła górną, zewnętrzną część siatki.

• Szansa dla Sunderlandu! Defoe huknął tuż sprzed szesnastki i Mignolet z trudem przeniósł piłkę nad poprzeczką!

• Lovren ruszył z piłką do kontry. Jednak Chorwat źle podał do Firmino i aut dla Sunderlandu.

• Coutinho uderzył zza pola karnego z lewej nogi, ale piłka przeszła nieznacznie obok słupka!

• Wrzutka Moreno na bliższy słupek, ale dobrze ustawiony był Coates.

• Zablokowana przez Cana próba z dystansu Rodwella i korner dla Sunderlandu.

• Błąd Coatesa mógł zakończyć się golem dla "The Reds". Coutinho zagrał na wolne pole do Firmino, ten mógł stanąć oko w oko z Mannone, ale źle przyjął futbolówkę i od bramki gospodarze.

• Niespodziewany strzał z trzydziestu metrów Clyne'a, ale na posterunku Mannone.

• Po drugim rzucie rożnym z rzędu dla Liverpoolu uderzył Benteke, ale źle to uczynił.

• Wrzutka Lallany w kierunku Benteke, ale Brown uprzedził Belga i korner dla gości.

• Defoe znalazł się w niezłej sytuacji, ale w oddaniu strzału przeszkodził mu Moreno.

• Wrzutka Alberto Moreno z prawej strony, ale piłkarze Sunderlandu nie wybili daleko piłki i ponownie przy niej znalazł się Hiszpan. Próbował on przedzierać się jeszcze w polu karnym gospodarzy, ale stracił futbolówkę.

• Liverpool buduje pierwszy atak pozycyjny.

• Kevin Friend daje sygnał do rozpoczęcia zawodów! Od środka Sunderland!

• Już po przywitaniu, losowaniu i za chwilę zaczynamy! Jednak wcześniej minuta ciszy ku czci zmarłych osób związanych w przeszłości z Sunderlandem.

• Potyczka na Stadium of Light będzie 151 w historii pomiędzy obydwoma klubami. Dotychczas 68 razy lepsi byli zawodnicy z miasta Beatlesów, zaś „Czarne Koty” triumfowały 50 razy. Ostatnią wygraną Sunderlandu nad jego dzisiejszym przeciwnikiem datuje się 10 października 2012 roku. Od tamtej pory czterokrotnie z kompletu punktów cieszył się Liverpool, a dwukrotnie nie wyłoniono zwycięzcy.

• FC Liverpool także do ubiegłej soboty zaliczał do grona drużyn w Anglii, które w grudniu w lidze nie zdobyły choćby jednego kompletu punktów, ale „The Reds” po dwóch remisach oraz dwóch porażkach w drugi dzień świąt w końcu zwyciężyli. Na Anfield Road ograli byłego już lidera, czyli Leicester City 1:0, będąc zespołem zdecydowanie lepszym. Autorem gola na wagę trzech punktów był Christian Benteke, dla którego było to pierwsze trafienie od miesiąca. W przypadku zwycięstwa Liverpoolu przywita on 2016 rok na siódmej lokacie, wyprzedzając Stoke City, Watford i West Ham United.

• Sunderland grudnia bieżącego roku nie będzie wspominał miło. W rozegranych w tym miesiącu czterech kolejkach piłkarze Sama Allardayce’a nie zdobyli choćby punktu! Dzisiaj ciężko będzie im przełamać tą serię i poprawić dorobek punktowy. Jednak nawet jeśli ta sztuka udałaby im się to i tak nie opuszczą dziewiętnastej pozycji w tabeli, bowiem do osiemnastego Newcastle United tracą pięć „oczek”.