Swansea City

0

Arsenal Londyn

3

• Serdecznie dziękuję za spędzenie ostatnich 90 minut wraz z Ekstraklasa.net. Spotkanie komentował dla Państwa Mateusz Węgrzyn, kłaniam się!

• Bardzo dobre spotkanie na Liberty Stadium! W pierwszej połowie zdecydowanie lepiej wypadło Swansea, również w drugiej Walijczycy mocno zaatakowali od początku. Wszystko zmieniło się jednak po bramce Giroud. Od tego momentu kontrolę nad meczem przejął Arsenal, który potem zdobył jeszcze dwa gole i nie dał żadnych szans gospodarzom!

• Koniec meczu! Arsenal z trzema punktami!

• Arsenal czeka już na końcowy gwizdek, a w międzyczasie spokojnie wymienia piłkę.

• Jeszcze korner dla "Kanonierów"... Krótko rozegrany.

• Ostatnia zmiana w Arsenalu. Oezil opuszcza murawę, za niego wchodzi Iwobi.

• Oezil świetnie uderzył na bramkę Fabiańskiego, Polak broni!

• 4 minuty doliczone.

• Ashley Williams ukarany żółtą kartką za faul na Sanchezie.

• Bardzo uspokoił nam się mecz. Arsenal gra radosny futbol, ciągle próbując nowych sposobów na zaskoczenie Fabiańskiego. Czy uda się to czwarty raz?

• Murawę opuścił także Campbell z Arsenalu. Za niego wszedł Gibbs.

• Eder z kolei zmienia Gomisa.

• Mamy też zmiany u gospodarzy. Nawet dwie. Schodzi Ki, w jego miejsce Britton...

• Mamy zmianę w zespole gości. Giroud opuszcza murawę. W jego miejsce zobaczymy Chambersa.

• Arsenal nie oddaje rywalom piłki. Spokojnie wymieniają podania piłkarze Wengera.

• Campbell uderzył z dystansu! Bardzo dobra próba, niewiele zabrakło zawodnikowi Arsenalu, by cieszyć się ze swojej drugiej bramki!

• Kolejny zmarnowany korner przez Swansea.

• Mamy zmianę. Schodzi Montero, za niego Barrow.

• Ashley Williams świetnie przedarł się przez obronę Arsenalu i uderzył, zmuszając do interwencji bramkarza! Rzut rożny dla gospodarzy.

• Cazorla ni to dośrodkował, ni to strzelił z rzutu wolnego, Fabiański złapał tę piłkę.

• Kwadrans został do końca, ale piłkarze Swansea chyba chcieliby już zejść z murawy. Arsenal z kolei cieszy się z każdego podania.

• Trochę szkoda Swansea, bo wynik zdecydowanie nie odzwierciedla tego, co dzieje się na boisku. Brawa jednak dla przyjezdnych, w drugiej połowie są zabójczo skuteczni!

• Świetna akcja Arsenalu! Z lewej strony piłkę dośrodkował Oezil, futbolówka trafiła do Campbella, który miał sporo czasu aby przyjąć i uderzyć tam gdzie chciał!

• GOOOOOOOL! JEST JUŻ 0:3, STRZELA CAMPBELL!

• Z kolei zawodnicy Arsenalu szanują piłkę, długo rozgrywają swoje akcje. Im już nigdzie się dziś nie spieszy.

• Mocno podłamani piłkarze Swansea nadal próbują atakować, na razie nieskutecznie.

• Gomis wychodzi jeden na jeden! Jednak spalony... Naprawdę niewiele zabrakło.

• Można dywagować, czy nie było tam faulu na Polaku, według zawodników gospodarzy oczywiście było tam przewinienie. Arbiter nie widział jednak nic złego w interwencji Koscielnego!

• Błąd Fabiańskiego, ogromny błąd Polaka! Bramkarz Swansea wyszedł do piłki, ale zamiast wybijać próbował ją złapać. Obok niego byli Giroud i Koscielny, ten drugi po krótkiej przepychance z Fabiańskim zdobył piłkę i strzelił do pustej bramki!

• GOOOOOL! JEST 0:2 DLA ARSENALU! KOSCIELNY!

• Zablokowany.

• Sanchez uderza z rzutu wolnego...

• Od kilku minut Arsenal utrzymuje się przy piłce. Ayew teraz faulował, jest dobra okazja do strzału dla "Kanonierów"!

• Sanchez! Zmarnował dobrą okazję do uderzenia głową! Widać było jednak brak przekonania w tym strzale, nic nie mogło z tego wyjść. Piłka poszybowała nad bramką.

• Rzut rożny dla Arsenalu. Chwila odpoczynku dla obrony gości.

• Kontra Arsenalu. Gdyby Oezil był dokładniejszy byłoby naprawdę groźnie, a tak znów z atakiem suną gospodarze.

• Naciskają gospodarze. Raz z lewej, raz z prawej strony. Brakuje wykończenia w polu karnym.

• Arsenal cofnął się do obrony, Swansea z kolei bardzo wysoko stara się odebrać im piłkę.

• Joel Campbell z lewej strony dorzucał piłkę do Giroud... Świetna piłka, Francuz prawie zdołał oddać strzał!

• Sanchez wrzucał w pole karne, tym razem Fabiański wyszedł z bramki i wyłapał to dośrodkowanie.

• Ki ukarany żółtą kartką za faul na Giroud. Niepotrzebny faul.

• Bellerin potrzebował pomocy fizjoterapeuty. Jednak już wszystko w porządku.

• Ayew.... Spalony! Ależ fantastyczną okazję miał zawodnik Swansea, ale jak pokazują powtórki faktycznie spalił.

• Alexis Sánchez uderzał z drugiej strony boiska, wysoko nad bramką Fabiańskiego.

• Próbowali gospodarze, lecz Ayew został powstrzymany przez dwóch obrońców Arsenalu.

• Świetny strzał Sigurdssona! Uderzył prosto w okienko, ale Petr Cech znakomicie interweniuje! Mogło być błyskawicznie 1:1!

• Świetne uderzenie Francuza! Napastnik Arsenalu zgubił krycie w polu karnym i strzelił głową przy lewym słupku Fabiańskiego. Polak był bez szans!

• GOOOOOOOL! GIROUD STRZELA GŁOWĄ NA 0:1!

• Oezil dośrodkowuje...

• Jeszcze jedna okazja z rzutu rożnego dla gości.

• Gomis wybił dośrodkowanie "Kanonierów" z pola karnego.

• Korner dla Arsenalu.

• Znów odważnie zaczął zespół Swansea, który w pierwszej połowie był zdecydowanie lepszym zespołem. Tym razem Ki nie zdołał opanować wysokiego podania w polu karnym gości.

• Zaczynamy drugą połowę, rozpoczną gospodarze!

• Wracamy za kwadrans, zostańcie z nami!

• Ze strony gospodarzy doskonałą okazję zmarnował Gomis, który będąc sam na sam z bramkarzem nie potrafił wykończyć tej akcji. Z kolei w ekipie "Kanonierów" wspaniałe podanie od Sancheza dostał w polu karnym Giroud. Niepilnowany przez nikogo Francuz uderzył z pierwszej piłki, ale nie trafił w światło bramki.

• Jak na razie bezbramkowo, ale bardzo emocjonująco! Zarówno Swansea, jak i Arsenal mieli stuprocentowe okazje do strzelenia gola i powinniśmy zobaczyć przez te 45 minut przynajmniej dwie bramki.

• Koniec pierwszej połowy!

• Wydaje się, że Olivier Giroud da radę kontynuować grę.

• W tym czasie sędzia techniczny pokazał, że doliczone są 2 minuty do regulaminowych 45.

• Źle to wygląda, nie wiadomo, czy Francuz zdoła grać dalej.

• Giroud leży na murawie, potrzebuje pomocy fizjoterapeutów.

• Swansea spokojnie rozgrywa piłkę na własnej połowie.

• Świetna akcja Swansea! Ayew wymienił piłkę z Ki w polu karnym Arsenalu, obrońcy jednak w ostatniej chwili wybili piłkę!

• Bafetimbi Gomis złapany na spalonym.

• Montero aktywny na lewym skrzydle. Wysoko dośrodkował, Petr Cech wyszedł z bramki i wyłapał piłkę.

• Kyle Naughton ucierpiał w pojedynku główkowym, leży na murawie.

• Campbell... Niezła próba z dystansu! Strzelał zza pola karnego, Fabiański na posterunku.

• Teraz zmiana ról. Piłkę rozgrywa Arsenal, jest jednak bardzo niedokładny.

• Swansea zamknęło Arsenal na własnej połowie.

• Kolejna okazja gospodarzy, Montero jest dziś świetny! Z lewej strony dośrodkował na głowę Shelvey'a, Anglik uderzył minimalnie nad bramką.

• Zawodnik gospodarzy trafia w mur.

• Sigurdsson będzie uderzał....

• Faul na Montero pół metra przed linią pola karnego. Świetna okazja do strzału dla gospodarzy!

• Pół godziny za nami. Bardzo dobre spotkanie, dużo się dzieje pod obiema bramkami!

• Co za szansa dla Oliviera Giroud! Sanchez świetnie znalazł Francuza w polu karnym, to musiał być gol! Napastnik jednak minimalnie chybił, dosłownie centymetry!

• Przypomnijmy - w zeszłym sezonie Bafetimbi Gomis strzelił dwa gole Arsenalowi. Dziś już też pokazuje się z dobrej strony!

• Gomis... Broni Cech! Świetna akcja gospodarzy! Montero z lewej strony przeszedł dwóch obrońców Arsenalu i dobrze dośrodkował na głowę francuskiego napastnika, ale golkiper gości zatrzymał strzał!

• Naughton z prawej strony... Miał świetną okazję i dużo czasu, żeby dośrodkować piłkę, ale zmarnował tę akcję.

• Bardzo dobra akcja z drugiej strony boiska! Campbell współpracował z Bellerinem, o mały włos ten drugi oddałby uderzenie z bardzo dobrej pozycji. Obrona Swansea zasłużyła na oklaski!

• Gomis... JAK ON TEGO NIE WYKORZYSTAŁ! Francuz wyszedł sam na sam z bramkarzem, ale nie potrafił wykończyć tej świetnej akcji! Shelvey zagrał mu genialną piłkę!

• Teraz przewinienie w drugą stronę. Ki sfaulował Oezila.

• Ki Sung-Yueng faulowany przez Giroud.

• Teraz swoich sił próbowali goście! Bardzo dobry strzał Campbella z lewej nogi, jego piłka naprawdę o niewiele minęła bramkę Fabiańskiego! Niewiele miałby do powiedzenia Polak, gdyby futbolówka wpadła do siatki.

• Na razie wyraźnie przewagę wypracowali sobie gospodarze. "Kanonierzy" nie są w stanie wyjść ze swojej połowy.

• Naughton szukał Gomisa w polu karnym, dośrodkował jednak wprost w ręce Cecha.

• Dobrze od pierwszych minut wyglądają "Łabędzie". Częściej grają piłką, z kolei Arsenal jest nastawiony bardziej na kontrataki.

• Szansa Arsenalu! Wrzucał Campbell do Giroud, było zamieszanie w polu karnym. Monreal uderzył nad bramką gospodarzy.

• Montero z lewej strony próbował znaleźć kogoś w środku pola karnego, obrońcy Arsenalu skutecznie czyszczą.

• Arsenal próbuje rozgrywać piłkę, ale obrońcy Swansea skutecznie wybijają. Tak wyglądają pierwsze minuty tego meczu.

• Bardzo spokojny początek spotkania. Na razie walka toczy się głównie w środku boiska.

• Swansea gra w białych trykotach, Arsenal w złoto-granatowych strojach.

• Gotowi? ZACZYNAMY!

• Zaczynamy już za pięć minut!

• Przez słabą postawę ekipy z Liberty Stadium mówiło się nawet o zwolnieniu Gary'ego Monka, ale za młodym menadżerem murem wstawiło się kilka osób, między innymi Ian Wright w popularnym angielskim programie "Match of the Day".

• Warto zaznaczyć, że Swansea ma jeden z najlepszych bilansów w lidze z Arsenalem. W ostatnich 14 meczach 6 razy wygrywały "Łabędzie", 6 razy "Kanonierzy", dwukrotnie był remis. Zapowiada się więc bardzo wyrównane spotkanie!

• Kontuzje. Słowo, którego najbardziej nienawidzą chyba kibice "Kanonierów". Aktualnie na Emirates mamy szpital. Policzmy - Welbeck, Wilshere, Ramsey, Ospina, Rosicky, Arteta, Oxlade-Chamberlain, Walcott. Ośmiu naprawdę dobrych piłkarzy wyeliminowanych przez urazy.

• Dziś Swansea ma jednak godnego rywala. Arsenal gra naprawdę dobrą piłkę w tym sezonie i jest wiceliderem tabeli, mając tyle samo punktów co Manchester City - 22. Jest tylko jedno małe ale...

• Ekipa Gary'ego Monka w tym sezonie nie gra zbyt dobrze. Ostatnia passa 6 meczów bez zwycięstwa została jednak przełamana w pojedynku z Aston Villą, teraz może być już tylko lepiej!

• Mecz już za kwadrans, zobaczmy co słychać w obu obozach.

• Serdecznie witamy z Liberty Stadium, gdzie wkrótce będziemy świadkami pojedynku Swansea - Arsenal!

• Swansea – Arsenal LIVE!

ZAPOWIEDŹ: Zdziesiątkowani "Kanonierzy" z wizytą w Walii

Arsenal, który dzięki ostatnim wynikom jest wymieniany jako jeden z głównych kandydatów do mistrzostwa Anglii, jedzie na Liberty Stadium walczyć o trzy punkty ze Swansea. Drużyna Łukasza Fabiańskiego przełamała kompromitującą passę sześciu spotkań bez zwycięstwa i jest pewna siebie przed pojedynkiem z "Kanonierami".

Czy Łukasz Fabiański zatrzyma "Kanonierów"?