Szachtar Donieck

0

FC Barcelona

1

• Koniec spotkania. Duma Katalonii nie pozostawiła złudzeń Szachtarowi i wygrała z Ukraińcami w dwumeczu 6:1. Chociaż rezultat tej rywalizacji jest jednak zbyt wysoki.

• Trzy minuty doliczone.

• Jeffren zatrzymał się na plecach jednego obrońców będąc już w polu karnym Szachtara. Gwizdek sędziego milczy.

• Płaskie podanie Mchitarjana wzdłuż pola karnego do którego na wślizgu doszedł Moreno, jednak jakimś sposobem nie umieścił piłki w siatce.

• Pyatov pewnie chwyta uderzenie Jeffrena.

• Eduardo wbiegł z prawej strony w pole karne i dość egoistycznie zdecydował się na strzał. Tylko boczna siatka.

• Ostatnia zmiana także u gospodarzy. Wchodzi Fernandinho.

• Jeffren za Villę.

• Powinno być 1:1! Mchitarjan świetnie obrócił się z piłką na 14 metrze i uderzył bez zastanowienia, jednak jeszcze lepszą interwencją Valdes przeniósł piłkę nad poprzeczką.

• Niepotrzebny faul dopiero co wprowadzonego Milito na Eduardo. Potrzebna będzie pomoc medyczna dla Chorwata.

• Guardiola zdejmuje swojego kolejnego gwiazdora. Milito za Pique.

• Dziwna decyzja niemieckiego arbitra, który zarządził rzut sędziowski na środku boiska.

• Barca gra bardzo wolno, ale i tak utrzymuje się dłużej przy piłce.

• Także Mircea Lucescu zdecydował się na kolejną roszadę.

• Będzie pierwsza zmiana w Barcelonie. Pedro zastąpi Xaviego. Zaskakująca zmiana Guardioli.

• Ishchenko nieprzepisowo powstrzymał Messiego.

• Indywidualna akcja Messiego, który minął dwóch obrońców i wystawił piłkę do Afellaya, który uderzył mocno, lecz wprost w golkipera Szachtara!

• Były zawodnik Arsenalu Londyn - Eduardo, wchodzi na boisko.

• Zablokowany strzał Hubschmana. Było groźnie.

• Mchitarjan ostro zaatakował Adriano. Jest to pierwsza kara indywidualna w tym spotkaniu.

• Szarżujący Shevchuk w ostatniej chwili powstrzymany przez Alvesa, który podał piłkę do bramkarza.

• Strzał Jadsona z bardzo ostrego kąta po lewej stronie pola karnego, piłkę przed siebie sparował Victor Valdes!

• Widać, że gospodarze już w tym momencie pogodzili się z odpadnięciem z tej fazy Ligi Mistrzów. Mistrzowie Hiszpanii spokojnie rozgrywają piłkę i wymieniają niezliczoną ilość podań.

• Rozpoczynamy drugą połowę.

• Proszę kibiców Barcelony oraz Realu o nie wyzywanie się w komentarzach oraz o odrobinie szacunku.

• Koniec pierwszej połowy. Jak na razie Barcelona po bramce Messiego w końcówce prowadzi z Szachtarem 1:0.

• Rzut rożny dla Szachtaru

• Jadson strzela ! Świetnie broni Valdes.

• Messi daje prowadzenie Barcelonie!

• Louiz Adriano fauluje Dani Alvesa

• Szewczuk fauluje Villę. Sporo walki między tą dwójką zawodników.

• W walce powietrznej ucierpiał Pique, który jest opatrywany przez lekarza.

• Rzut rożny dla Barcelony.

• Messi biegnie po bezpańską piłkę. Strzela... Futbolówka mija bramkę Piatowa .

• Jak na razie słabe widowisko w Doniecku.

• Alves fauluje Williama.

• Co teraz zrobił Messi?! Mając przed sobą tylko Piatowa próbował przerzucić nad nim futbolówkę, ale piłka wysoko nad bramką..

• Piękna odpowiedź Barcelony lewą stroną boiska. Jeden z zawodników Barcy przedłuża piłkę do wbiegającego Adriano, ale jego strzał z ostrego kąta broni Piatow.

• Keita niemal z tej samej pozycji co Messi... jednak tym razem piłka leci wysoko nad poprzeczką.

• W końcu w akcji nieco niewidoczny Messi. Argentyńczyk dostał piłkę przed pole karne, ale mierzonym strzałem nie potrafił zaskoczyć Piatowa.

• David Villa zatrzymuje piłkę ręką.

• Jak na razie to gospodarze stwarzają sobie sytuacje do stworzenia bramki, ale żadnej z nich nie potrafili wykorzystać. Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić, a jak będzie tym razem ?

• Szachtar znów atakuje ! Dośrodkowanie Kobina z prawej strony idealnie w punkt do Jadsona, który dobrej sytuacji strzela prosto w ręce Valdesa.

• Xavi strzela zza pola karnego, ale piłka poleciała obok bramki Piatowa.

• Dynamiczna akcja Williana lewą stroną boiska, ale z łatwością powstrzymana przez Alvesa.

• Villa na spalonym.

• Mchitarjan strzelał dystansu, ale to uderzenie po ziemi poleciało obok lewego słupka.

• Dośrodkowanie w pole karne gospodarzy, Keita jednak bardzo lekko trąca piłkę głową w stronę Piatowa.

• Alves zagrywa długą piłkę w pole karne, a tam jeden z defensorów Szachtara bezpiecznie wybija ją na rzut rożny.

• Adriano faulowany przy linii bocznej.

• Barca w swoim stylu długo rozgrywała piłkę, ale ostatecznie Adriano stracił futbolówkę.

• Szachtar ciągle atakuje, piłka zagrana przed pole karne, gdzie Jadson strzela, ale zbyt lekko.

• Luiz Adriano zagrał piłkę ręką.

• Kolejne przewinienie w ataku Villi. Jak tak dalej pójdzie zostanie ukarany żółtą kartką.

• Rzut rożny dla Szachtara

• Doskonała sytuacja dla Szachtara! Jadson idealnie wystawia piłkę do Costy, a ten trafia w Valdesa...

• Keita wślizgiem zatrzymał Mchitarjana.

• Piłkarze Szachtara ciągle aktywni po lewej stronie, ale Alves dobrze ich blokuje.

• Villa stracił piłkę w polu karnym gospodarzy i faulował Rakickiego.

• Pierwsza akcja Szachtara lewą stroną boiska, ale dośrodkowanie wyjaśnia Mascherano wybijając piłkę na aut.

• Szewczuk faulował Davida Villę.

• Długa piłka z głębi pola w stronę Villi, ale napastnik Barcelony nie dogonił jej.

• Rozpoczynamy rewanż w Doniecku.

• Awans do półfinału wydaje się być już przesądzony, bowiem przed tygodniem katalończycy pokonali na Camp Nou drużynę z Ukrainy aż 5:1. Liczymy jednak na 90 minut pełne piłkarskich emocji.

• Zachęcam wszystkich do typowania wyniku meczu w komentarzach.